Jump to content
Dogomania

bull popularny


fasolka7

Recommended Posts

hmm aa moze byc tak napisac do tvn "uwaga" i zeby teras przectawili to w innym swietle hmm ciekaw jestem odpowiedzi itd ... co wy na to ? :roll:

kaktus mi na ręce wyrośnie jak oni cos takiego wyemitują. przeciez po1sze zaprzeczyliby swoim poprzednim programom a po 2gie to sie nie sprzeda. moze w jakiejs gazecie ale na pewno nie na tvn .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ale moi mili, Paweł niestety ma rację. Wątpliwe, aby dało się coś zrobić. Media chcą na siebie zarabiać, a by mogły muszą się dobrze sprzedawać, by się dobrze sprzedawały muszą być interesujące. Ludzie żerują na sensacji, tylko to nakręca społeczeństwo. Nikomu się nie będzie chciało czytać (więc i dziennikarzom pisać też nie) o tym, że Asia i Kasia kochają ponad życie swojego Bulteriera czy innego Staffika bo to będzie lukrowe i nudne.

Link to comment
Share on other sites

hmm aa moze byc tak napisac do tvn "uwaga" i zeby teras przectawili to w innym swietle hmm ciekaw jestem odpowiedzi itd ... co wy na to ? :roll:

kaktus mi na ręce wyrośnie jak oni cos takiego wyemitują. przeciez po1sze zaprzeczyliby swoim poprzednim programom a po 2gie to sie nie sprzeda. moze w jakiejs gazecie ale na pewno nie na tvn .

wyjales mi to z ust. zreszta "Uwaga" jak i caly tvn sie zeszmacily, szukaja taniej sensacji, wiadomo ze to, ze te psy sa grozne wzbudzi wieksze poruszenie, niz to, ze te psy sa wspaniala, jesli sie je odpowiednio wychowa i ulozy.

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że nie do końca w ogóle wiadomo co chcemy robić. Analizując zawartość tej dyskusji zauważam pewną bezsensowność :wink: Najpierw panika, że ludzie zaczną masowo kupować bullki wszelakiego rodzaju, tłumaczenie, że to nie jest pies dla każdego, a zaraz potem próba pokazania bulka jako wspaniałego psa, co tym bardziej będzie potwierdzało modę..

Link to comment
Share on other sites

trzeba pokazac ze sa to przemile i bardzo przyjazne psiule, ale trzeba je kupowac w sprawdzonych i pewnych zrodlach, no i przede wszystkim nie sa to psy dla kazdego!!

mi chodzi o cos takiego

ale zdaje sobie sprawe ze proba zrobienia czegokolwiek to pewnie :wallbash:

tak jak mowilas, ludzie chca sensacji, a nie opowiastek o milych pieseczkach

Link to comment
Share on other sites

Wydaję mi się, że nie do końca w ogóle wiadomo co chcemy robić. Analizując zawartość tej dyskusji zauważam pewną bezsensowność Najpierw panika, że ludzie zaczną masowo kupować bullki wszelakiego rodzaju, tłumaczenie, że to nie jest pies dla każdego, a zaraz potem próba pokazania bulka jako wspaniałego psa, co tym bardziej będzie potwierdzało modę..

Fakt. Ale z drugiej strony czy nie warto zaryzykować żeby zapobiec psychozie strachu która może doprowadzić do czegoś takiego jak ma miejsce w Niemczech. I tak to co media zrobiły z ludźmi to szok: boją się wszystkiego co ma więcej niż 30cm. Zachowują się jakby każdy pies miał się rzucić im do gardła. Ostanio byłam na uniwerku i kserowałam artykuły dp prac. magis. ... zaczełam przeglądać jedno z gazet i napatoczyłam się na artykuł 'mordercze psy' - przeczytałam pogrubiony kawałek ...coś o zagryzieniach dzieci itd ... zdjęcia bulków, AST-ow, jakieś bzdety o naciskach na cm2, znacie to. W TV też ciągle pogryzł, zagryzł ...psy bojowe, psy mordercy. I to kształtuje opinię naszego społeczeństwa. Mój dziadek boi się psów, kiedyś był strasznie oburzony że jakiś pan w lasku spuścił psa, przecież on (dziadek) tam spaceruje. Zaczełam tłumaczyć że gdzies trzeba pieska wybiegać i pytać czemu się tak boi i oczywiście "w telewizji mówili, ostanio czytałem..." chyba warto by było zarzykować modą by przedstawić rzetelny wizerunek rasy ... i ogólnie rzetelny wizerunek psa jako takiego, bo po tym co wyprawiają media ludzie niedługo zaczną wierzyć że psy żywią się ludźmi. Tylko jaki my mamy wpływ na to? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Niemraszków nie ma co do Polski porównywać. Oni panicznie się boją i zwiewają w popłochu nawet jak wyprowadzam na spacer Milę (syberian husky) A w Polsce jest na szczescie ciut inaczej. Co do popularnosci rasy to widzę co zrobiła z astami. Niedawno zaczepił mnie jakiś "kark" i mówi: wie pani, mnie sie te bule podobają ale są za drogie i trudno dostać więc kupiłem asta bo też cięty i agresor :o

A bulki mam w okolicy 4 i wszystkie z wspaniałymi charakterami, ci co je znają dobrze wiedzą, że to fantastyczne psy.

Link to comment
Share on other sites

A bulki mam w okolicy 4 i wszystkie z wspaniałymi charakterami, ci co je znają dobrze wiedzą, że to fantastyczne psy.

I o to chodzi - zeby moze wokol siebie najpierw zaczac przekonywac, ze bulle to wspaniale psy?

W bloku obok jest 6-letni pies bull - i jest ciety na wszystkie inne psy. A ze tez jest bialy, jak Bercia, to ludzie sie mylili i tez sie od nich nasluchalam. A teraz? 70-letnia babcia zatrzymuje sasiadow jak ide z psami i ich zaczepia: 'bo Panstwo wiedza, to sa takie wspaniale psy, to jest najpiekniejszy pies, jakiego widzialam, taki mily i grzeczny i posluszny" - zachwytom nie ma konca. Ci wszyscy, ktorzy mieli okazje i chec poznania moich psow, uwielbiaja je i bez glaskania sie nie obedzie.

Sa jednak i w bloku tacy, co to "najlepiej wiedza", co to za psy - ze mordercy, bo pani, tak mowili w tv i tak bylo napisane w gazecie...

Jesli ludzie beda dalej wierzyc w mity, ze pies razi musi miec stosunek plciowy, suka raz szczeniaki, czarne podniebienie ma agresywny pies, karmienie surowym miesem wzmaga agresje, to nie wytlumaczy sie im i tego, ze jamnik moze przegryzc sciegno, co moze byc w skutkach gorsze od ugryzienia wiekszego psa, jak i tego, ze to nie tylko rottki, amstaffy, pity i bulle gryza.

Co do mody - ktos wspomnial, ze na szczescie bulle maja specyficzna urode i nie wszystkim sie podobaja - i cale szczescie.

Link to comment
Share on other sites

A bulki mam w okolicy 4 i wszystkie z wspaniałymi charakterami, ci co je znają dobrze wiedzą, że to fantastyczne psy.

I o to chodzi - zeby moze wokol siebie najpierw zaczac przekonywac, ze bulle to wspaniale psy?

W bloku obok jest 6-letni pies bull - i jest ciety na wszystkie inne psy. A ze tez jest bialy, jak Bercia, to ludzie sie mylili i tez sie od nich nasluchalam. A teraz? 70-letnia babcia zatrzymuje sasiadow jak ide z psami i ich zaczepia: 'bo Panstwo wiedza, to sa takie wspaniale psy, to jest najpiekniejszy pies, jakiego widzialam, taki mily i grzeczny i posluszny" - zachwytom nie ma konca. Ci wszyscy, ktorzy mieli okazje i chec poznania moich psow, uwielbiaja je i bez glaskania sie nie obedzie.

Sa jednak i w bloku tacy, co to "najlepiej wiedza", co to za psy - ze mordercy, bo pani, tak mowili w tv i tak bylo napisane w gazecie...

Jesli ludzie beda dalej wierzyc w mity, ze pies razi musi miec stosunek plciowy, suka raz szczeniaki, czarne podniebienie ma agresywny pies, karmienie surowym miesem wzmaga agresje, to nie wytlumaczy sie im i tego, ze jamnik moze przegryzc sciegno, co moze byc w skutkach gorsze od ugryzienia wiekszego psa, jak i tego, ze to nie tylko rottki, amstaffy, pity i bulle gryza.

Co do mody - ktos wspomnial, ze na szczescie bulle maja specyficzna urode i nie wszystkim sie podobaja - i cale szczescie.

Święte słowa :wink: Nie chodzi o to by przekonywać ludzi do zakupu, ale budować pozytywny wizerunek rasy. Ja jak mówię że chce bulka to od razu zgroza na twarzach i przerażenie w oczach. A jak próbuję przekonać że one kochają ludzi to się na mnie patrzą jakbym dowodziła że po księżycu biegają zielone ludziki.

Ze swoją kontrowersyjną urodą bulek raczej nie stanie się tam modny jak ASTy. Co do dresów i bulków za 500zł z pudła ...myślę że dres będzie wolał groźnie wyglądającego pseudo ASTa który będzie budził respekt niż docinki kumpli w stylu "co za prosiaka prowadzasz?" ;)

Link to comment
Share on other sites

myślę że dres będzie wolał groźnie wyglądającego pseudo ASTa który będzie budził respekt niż docinki kumpli w stylu "co za prosiaka prowadzasz?" ;)

Otoz to - swinkowatosc bulli jest niepowtarzalna :)

ale tez moze byc zabojcza.....Wielu osobom ,ktore nie nadaja sie na wlascicieli wlasnie ta uroda sie tak b.podoba "bo ma wyraz ryja urodzonego zabojcy" :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja to slyszałem ze muppety to jaksa sekta była :wink:

A co do bulli to raczej wątpie zeby stały sie popularne tak jak ktos napisał dres bedzie wolał isc z napakowanym ''AST'' niz z bullem

Osobiscie znam 2 buliki i maja super charakter

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja to slyszałem ze muppety to jaksa sekta była :wink:

A co do bulli to raczej wątpie zeby stały sie popularne tak jak ktos napisał dres bedzie wolał isc z napakowanym ''AST'' niz z bullem

Osobiscie znam 2 buliki i maja super charakter

Wątpie żeby napakowany dres kupował psa rodowodowego, więc co najwyżej wzrośnie popularność AST'opodobnych kundelków :D

Ludzie kupujący ASTy i Bulle z hodowli raczej kierują się innymi przesłankami niż szczucie psa na inne psy i ludzi :wink:

Nie kupują psa, żeby "wzbudzał respekt", ale dlatego że go zwyczajnie lubią :)

Link to comment
Share on other sites

Przemek, to bardzo Cię proszę żebyś znalazł wytłumaczenie dla moich sąsiadów. Jeszcze tydzień temu przekonałam ich żeby nie obcinali uszu swojemu astowi, dzisiaj spotkałam tę astkę z innymi, nowymi już właścicielami, a poprzednich z małą rodowodową stafinką. Tylko, że nie potrafili wymienić mi nazwy hodowli jak o to spytałam...

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tydzień temu przekonałam ich żeby nie obcinali uszu swojemu astowi, dzisiaj spotkałam tę astkę z innymi, nowymi już właścicielami, a poprzednich z małą rodowodową stafinką. Tylko, że nie potrafili wymienić mi nazwy hodowli jak o to spytałam...

Widocznie dla twoich sąsiadów pies to element dekoracji, jak się znudzi - można go wymienić... :-?

Link to comment
Share on other sites

Przemek, to bardzo Cię proszę żebyś znalazł wytłumaczenie dla moich sąsiadów. Jeszcze tydzień temu przekonałam ich żeby nie obcinali uszu swojemu astowi, dzisiaj spotkałam tę astkę z innymi, nowymi już właścicielami, a poprzednich z małą rodowodową stafinką. Tylko, że nie potrafili wymienić mi nazwy hodowli jak o to spytałam...

o jezu !

ale tez mam takie znaiomego ktory kupil ast szczenie z kartonu i kiedy szczenie zaczelo sprawiac klopoty to chcial je odsprzedac ... ale zazywczai wystaraczy pogadac z taka osuba przypomiec ze zwierze sie przyzwyczaia itd i ludzia przechodzi taka mysl ...:P

matisse jedny co powiem to wspulczuie psiulka :P

a do tego nie wiedziec z jakiei chodowli ... to juz letka przesada ... :lol: :-?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...