Jump to content
Dogomania

bull popularny


fasolka7

Recommended Posts

Tufi

Raczej wątpię aby naczelna MC chciała z Tobą rozmawiać, szczególnie po tym jak dostała od Ciebie dziwacznego maila.

A tak swoją drogą to ile miotów szczeniąt odchowałaś ?

A według Ciebie co to znaczy socjalizacja szczeniąt, słaby kontakt z człowiekiem i z dorosłymi psami.

Według Ciebie kiedy powinno odsadzać się szczenięta od suki? Ile godzin potrzebujesz aby obejrzeć szczenięta.

Ponieważ byłaś u mnie w domu a ja odchowuję te szczenięta to mail jakiego napisałaś do naczelnej MC dotyczy mojej osoby. Może łaskawie odpowiesz mi na te pytania.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ASTANIA

Czy naprawde uwazasz, ze to odpowiednie miejsce na dyskusje o mojej prywatnej korespondencji i jej tresci?

Dlaczego nie porozmawiasz ze mna prywatnie?

Napisalam to, co mysle, przyznaje, ze posrednio dotyczylo i Ciebie, ale to nie Ty jestes wlascicielka szczeniat, zatem moje obawy, watpliwosci i zachwyty kierowalam do innej osoby.

Dlaczego to wyciagasz na forum publiczne?

To sa tak drazniace sprawy, ze bylam dyskretna i o niczym nie opowiadalam, a Twoje postepowanie sklania mnie do tego, by wszystko tu opisac - tylko po co?

Jako klientka nie jestem zmuszona przeciez zakupic kazdego towaru, o jaki zapytam, szczegolnie jesli sporo kosztuje i nie spelnia moich marzen oraz oczekiwan.

Bardzo Cie prosze o ochloniecie z emocji i spokojna rozmowe - jesli jeszcze masz na nia ochote.

Link to comment
Share on other sites

To byla przenosnia, porownanie - przykro mi, ze tego nie zrozumialas.

Jesli otrzymalas calego maila od Agaty i go uwaznie przeczytalas, to powinnas wiedziec, jak wazny dla mnie jest pies i jakie mam do niego podejscie. I o tym swiadczyc moze rowniez moje zycie - poswiecone zwierzetom.

Dla mnie temat ten mozemy kontynuowac jedynie na prywatnej drodze - tu nie widze podstaw, by dalej o tym pisac, stad z mojej strony koniec dyskusji publicznej.

Link to comment
Share on other sites

Przykro to raczej może być mi po przeczytaniu głupot jakie napisałaś. Ale to już nie ma znaczenia. Fajnie że masz dwa psy w tym jednego bulowatego ja mam ich pięć a w sumie razem siedem o kocie już nie wspomnę a zwierzętami zajmuję się trochę dłużej niż Ty i mam się naprawdę czym chwalić.

Życzę Ci powodzenia w poszukiwaniu wymarzonego bula może ktoś, Ci podaruje takowego za darmo i wtedy będzie odpowiedni.

Link to comment
Share on other sites

masz racje matisse, czesc osob (nawet jak buliki stana sie super popularne) nie kupi takowego, bo dla niego po prostu wyglada jak swinka :oink2:

Moze nie bedzie tak zle, moze przesadzamy, a madrzy hodowcy i tak nie sprzedadza szczeniaka byle komu.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie okropnym stwierdzeniem jest jak ktoś mi mówi, że mam takiego psa bo jest modny to głupota i bardzo mnie to wkurza.

Przecież moda mija a pies nie żyje jednego sezonu gdy jest modny :evilbat:

Jak ktoś ma bullteriera to naprawde wierze w to, że jest to przemyślana decyzja bo to nie jest zwykły pies wiecie o tym :lol: jest wyjątkowy

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie ASTANIA dobrze, że bullki sa drogie to chociaż nie będą kupowane bez przemyslenia jak najszybciej, zeby moda nie zniknęła.

A amstafy widziałam ogłoszenia nawet za 400zł jakieś nie wiadomo skąd i czy to naprawde amstafy. Za pół roku będą przepełnione schroniska "amstafami" ehhh to straszne.

Link to comment
Share on other sites

Odchowuję bulinki Agaty Ubysz. Ponieważ nie pracuję to zajmuję się dzieciakami od świtu do nocy i naprawdę nie są to pieski dla każdego. Razem z mężem nazywamy je dziećmi specjalnej troski. Odchowanie miotu amstafów jest niczym w porównaniu z uparciuchami bulinkami. :D

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie dziewczyny, bo wy sie tu spieracie, a my nie wiemy o co chodzi :D

skoro sprawa i tak jest juz na forum to moze objaśnicie nam, biednym niezorientowanym forumowiczom o co cała afera? moze wtedy bedziemy mogli wszyscy sie ustosunkowac odpowiednio do całej sprawy?

z tego co zrozumiałem, chodzi o sprawy hodowlane, ja sam przymierzam sie do zakupu bullka, wiec moze sie jeszcze czegoś naucze???

astania, tufi ?

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie, też nie ma jeszcze powodów do stresu, że bullki będą hitem sezonu , tak jak np. Labradory czy Goldeny ostatnio.

Przeciętni ludzie za bardzo się ich boją, żeby tak po prostu kupić bullka z pudła, a cena psa z papierami na pewno ich odstarszy, nie mówiąc już o niebanalnej urodzie :lol:

Ja jak słyszę wyzywanie mojego Lukra od świń itp. to dialog wygląda mniej więcej tak :

Ktoś : Ten pies wygląda jak świnia...ale jest brzydki!!!

Ja :Taak?? A kiedy ostatni raz patrzyłeś / łaś w lustro??

tu następuje chwila zdezorientoania i zastanowienia Ktosia, po czym ja szybko dodaję : Noo...to nie mów , że mój pies jest brzydki :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

Mi też się wydaję, że bulki są tak specyficznymi psiakami, że bez zastanowienia nikt ich nie kupi. Za duzo złego się o nich słyszy i jeśli ktoś juz takiego chce to musi sie na pewno nimi bardziej interesować i kochać takie prosiakowe mordki :lol: . A niewiele jest osób co się na tyle zachwyci bulem żeby się więcej o nim dowiedzieć i chcieć go (na szczęście tak samo jest z malamutami jak z bulkami bo też nie jest ich wszędzie pełno i nie każdy się podejmie kupna takiego psiaka).

Nawet jeśli dzieciak się zachwyci to większosć matek jest w takiej panice że nawet podejść nie dają do bula a co dopiero kupić dziecku :wink:

Link to comment
Share on other sites

BANJO PISZE :

(na szczęście tak samo jest z malamutami jak z bulkami bo też nie jest ich wszędzie pełno i nie każdy się podejmie kupna takiego psiaka)

ojjj....u mnie na osiedlu jest wiecej haszczków i malamutów niż "bojówek", a mieszkam na dużym blokowisku. I najsmutniejsze jest to, że Lukier wyrabia 300 % normy biegania i przebywania na polku w porównaniu z Huskimi pozamykanymi na balkonach przez cały dzień :cry: Jeden nawet wyskoczył z 4 pietra, bo szlag go chyba trafiał jak widział inne psy biegające po boisku i bawiące się ze sobą :cry: :cry: :cry: niestety nie przeżył

Ale to wcale nieodstraszyło innych przed bezmyślnym kupowaniem tak specyficznych ras jak husky, bo mój kolega zafundował sobie takiego, z dobrej hodowli, na 7 pietro wieżowca :evil: po czym jak już wychodzi z nim na SPACER dookoła bloku! to trzyma go na 5 metrowej smyczy...ale jazda , to sobie pies pobiega!!!!!!!!

To samo jest z osiedlowymi bojówkami....większość to pokurcze i podrabiane ASTy, a ich właściciele prześcigają się w tym , który z nich jest bardziej cięty :evil:

Jedna baba ostatnio prawie padła trupem jak zobaczyła Lukierka Cukierka i 2 letnią dziewczynkę tulącą się do jego głowy :lol:

Generalnie ....ludzie mają nasrane w głowach :evil: i czy to będzie AST, Bull, Husky, Labrador czy Jamnik, jak przyjdzie na daną rasę moda to raczej sami z siebie nic nie zrobimy, bo psy i tak będą kupowane z pudła za 300 zł. :x a jak im powiedz , że masz psa z papierami za parę tysięcy to sie popatrzą jak na wariata :-?

Link to comment
Share on other sites

yyy chyba jedna audycja nie zaszkodzi i pewnie im chodzilo o ast (hihihi)

tych to jest teraz zatrzesienie co ktos ze znajomych ma psiaka to wlasnie asta i niestety

przezylam w zeszlym tygodniu straszna rzecz. z ahsankiem na polach cwiczylismy wracanie i takie tam inne i podszedl koles 150 kg (mozgu 0%)

i zaczyna cos gadac. az ze ladny a ze cos tam i sie wygadal, ze ma amstafa, coz kasnal go kilka razy, no i po co ja ucze wracac swojego... no to mu mowie, ze jak widze innego psa z ktorym ahsanek akurat nie powinien sie witac to go przywoluje i nie ma problemu...

na co typ mowi a po co? przeciez to jego natura!

Link to comment
Share on other sites

No cóż, ja wczoraj spotkałam pana z astkiem 8 tygodniowym, który jest z nimi w domu już od trzech tygodni. Jego syn chce mu obciąć uszy i ogon, bo tak pies powinien wyglądać, a psiak jest bez rodowodu bo jest czwarty czy piąty z miotu. Nawet Athamas zwątpił jak to usłyszał. Szkoda psów u takich właścicieli...

Link to comment
Share on other sites

Witaj astaniu:) odmelduje sie w przyszly poniedzialek :) jakos tak sie wylaczylam z zycia towarzyskiego mialam za duzo przykrych doswiadczen z ludzmi i musialam odreagowac

;) nadrobie zaleglosci

pozdrawiam goraco wszystkich na Dogomanii :P

Link to comment
Share on other sites

Generalnie ....ludzie mają nasrane w głowach

zgadzam sie. wczoraj mialem tego doskonaly przyklad. spotkalem wczoraj grupe ...hmm nazwijmy ich mlodych ludzi :-? (wsrod nich byl moj kolega, byl tam fajny astopodobny pies wiec podszedlem i zaczalem gadac ) wlasiciel tej suki to kompletny...bezmozg, jest z niej zadowolony gdy sie rzuca na innych i warczy. mi nic nie robila, dala sie nawet poglaskac. i co ciekawe "wlasicicel" mowi, ze bedzie ja rozmnazal, i ze musi wybrac jakiegos agresywnego samca :evil: . rece mi opadly.... chetnych na szczeniaki na pewno bedzie mial.....boze co za kretynizm.

a przykladow z haszczakami pozamykanymi w mieszkaniach i meczocymi sie tam u mnie tez jest pelno. ludzie kupuja psy dla wygladu, szpanuja z nimi, strasznie mnie to drazni. zgadzam sie z tym, ze popularnosc szkodzi rasie....

Link to comment
Share on other sites

ehm ja zauwarzylem ze po wyemitowaniu na TVNie programu w uwadze o walkach.... to popularnosc ast wzrosla o 400% co sie nie rusze widze jakies szczyle (dzieciaki bez wyobrazi) wyprowadzaia asty ...

wiendz nie dziwie sie ze jakas babcia (starsza pani) boij sie poglaskac moja agrafke czy tez jakas mama nie pozwala sie zblirzyc na przeisciu do psiula ... ehm

powino sie wyemitowac program ktory pokazuie jakie te psy sa na serio ile serca trzeba im powsiencic ...

co do bullikow to sa sliczne mi odpowiada ich wyglonda a to ze wyglonda jest specificzny to ich tatut bo jeden material (artykul) w gazecie nie spowoduie naglemu wzrostowi popolarnosci tej rasy ...

:-?

Link to comment
Share on other sites

powino sie wyemitowac program ktory pokazuie jakie te psy sa na serio ile serca trzeba im powsiencic ...

:klacz: :klacz: :klacz:

trzeba pokazac ze sa to przemile i bardzo przyjazne psiule, ale trzeba je kupowac w sprawdzonych i pewnych zrodlach, no i przede wszystkim nie sa to psy dla kazdego!!

Link to comment
Share on other sites

powino sie wyemitowac program ktory pokazuie jakie te psy sa na serio ile serca trzeba im powsiencic ...

:klacz: :klacz: :klacz:

trzeba pokazac ze sa to przemile i bardzo przyjazne psiule, ale trzeba je kupowac w sprawdzonych i pewnych zrodlach, no i przede wszystkim nie sa to psy dla kazdego!!

zgadzam sie w sto procentach ... :D hmm aa moze byc tak napisac do tvn "uwaga" i zeby teras przectawili to w innym swietle hmm ciekaw jestem odpowiedzi itd ... co wy na to ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...