Jump to content
Dogomania

Pseudohodowle pekinów...


Cekinka13*

Recommended Posts

Paranoja!:angryy: Mój dzisiejszy dialog z jakąś panią:

Cekinka - Dzieńdobry, oh,jaki śliczny pies, jaka to rasa?
Pani - shih...
C- shih tzu?
P- tak, dokładnie.
C- to szczeniak, prawda?
P- tak, ma 3 miesiące, nieźle mi daje popalić... a ty masz pekińczyka, prawda?
C- no tak, mam psa w typie pekińczyka.
P- chłopczyka?
C- tak.
P- to dobrze się składa, moja znajoma ma rudą suczkę pekińczyka, zawsze rodziła bardzo ładne szczeniaki... w lato przyjedziemy do ciebie z nią.
C- ale mój pies nie ma uprawnień hodowlanych, w ogóle nie ma rowodowu, to kundel.
P- jak to kundel? Widziałam, że nieraz chodziłaś z tym psem po mieście, to pekińczyk!
C- pekińczyka przypomina tylko z pozoru- nie ma rodowodu, po prostu jest kundelkiem.
P- jest rasowy! Po co mieć psa z rodowodem, dużo kosztuje i trzeba chodzić na wystawy...
C- Nie trzeba....

Chciałam dokończyć, ale odeszła szybko i powiedziała, że niedługo przyjedzie z tą suczką..... :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Guest Lotty

Niestety, w naszym społeczeństwie bardzo mocno zakorzenione jest przekonanie,że kupno psa z rodowodem i z renomowanej hodowli to snobizm i nic więcej ,a " hodowcy" i wszelkiej maści rozmnażacze żerują na ludzkiej niewiedzy.
Do dzisiaj przecież handlarze wciskają ludziom historyjkę o siódmym szczeniaku z miotu, który tylko dlatego nie ma rodowodu, że był dodatkowy.

Link to comment
Share on other sites

Cekinko: a to kretynka!:angryy:musisz ją uświadomic-ja jak nie skutkuje uświadamianie: dużo Pekinków trafia do schronisk, są nieszanowane, wykorzystywane potem do rozrodu, zaniedbywane, umierają w schroniskach-jeśli to mało pytam: [B]"robi pani to z głupoty czy z nędzy?"
lub powiedz tej cebuli niech sama się rozmnaża to będzie miała rozrywkę a jak głupia niech sąsiadkę poprosi to męża nie zdradzi: tuman:angryy:

[COLOR=Navy]Aga Czakra-specjalnie dla Ciebie-jak obiecałam-zamówiłam w wykonaniu zdolnej Misiaczkowej dla księciunia:loveu::
[/COLOR][/B]
[IMG]http://i31.tinypic.com/j0k2uh.gif[/IMG]

Lotty-dawaj zdjęcia swoich pyśków! dawaj na maila to wstawię-nie krępuj się!;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 1 year later...

pseudo hodowla jest również w Kozłach okolice Tłuszcza i Wołomina ale oczywiscie pieski są w domkach tyle ze tam po prostu są szczeniaki rodzeństw :(:( ci ludzie bardzo kochają swoje psy tylko ze jest ich sporo ( 8 było dorosłych i 2 mioty 2 tygodniowych i 2 dniowych tak było rok temu) . I ja niestety i na szczęście mam od nich pieska który jest na moim awatarze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...