Jump to content
Dogomania

Pekinczyki w potrzebie


oktawia6

Recommended Posts

  • Replies 799
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam, jestem z pudlowych stronek. Dzisiaj w śmietniku!!!! znalazłam pekińczyka, chłopak, wiek około 2 lat.
Ma szary pyszczek i popielatą sierść. Piesek był widziany przez psiarzy na ulicy Szklanych Domów oraz Szaserów w Warszawie, jeszcze rano biegał od człowieka do człowieka, szukając właściciela. Po południu dziewczynka z naszego podwórka znalazla go w naszym śmietniku, dziecko okryło go jakimś starym kocykiem. Piesek był mokry i bardzo zmęczony.
Miał czarną obrożę, ale bez adresatki. Nie ma żadnego tatuażu. W poniedziałek sparwdzimy może ma chipa. Psinka jest w dobrej kondycji, ale ma bardzo!!!!!! sfilcowaną sierść. Jset zrównoważony, nie załatwia się w domu, pozwala się czesać i nie wchodzi na kanapę.
Jutro postaram się umieścic na waszym forum zdjecie pieska, ja się nie zanm na pekińczykach, ale wydaje mi się, że psinka jest śliczny. Jak leży na dywanie to obie tylne nóżki pięknie prostuje do tyłu. Jak zaczyna biegac, to fuka noskiem i przepięknie ziewa. Bardzo lubi być głaskany i siedziec na kolanach. Pozwala się trzymać na rękach brzuszkiem do góry.

Proszę o pomoc w znalezieniu domku dla psinki. Nie nadałam mu żadnego imienia, bo nie zatrzymam go u siebie. Na dzień dzisiejszy mogę mu zaoferować tylko DT.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sasinka']Witam, jestem z pudlowych stronek. Dzisiaj w śmietniku!!!! znalazłam pekińczyka, chłopak, wiek około 2 lat.
Ma szary pyszczek i popielatą sierść. Piesek był widziany przez psiarzy na ulicy Szklanych Domów oraz Szaserów w Warszawie, jeszcze rano biegał od człowieka do człowieka, szukając właściciela. Po południu dziewczynka z naszego podwórka znalazla go w naszym śmietniku, dziecko okryło go jakimś starym kocykiem. Piesek był mokry i bardzo zmęczony.
Miał czarną obrożę, ale bez adresatki. Nie ma żadnego tatuażu. W poniedziałek sparwdzimy może ma chipa. Psinka jest w dobrej kondycji, ale ma bardzo!!!!!! sfilcowaną sierść. Jset zrównoważony, nie załatwia się w domu, pozwala się czesać i nie wchodzi na kanapę.
Jutro postaram się umieścic na waszym forum zdjecie pieska, ja się nie zanm na pekińczykach, ale wydaje mi się, że psinka jest śliczny. Jak leży na dywanie to obie tylne nóżki pięknie prostuje do tyłu. Jak zaczyna biegac, to fuka noskiem i przepięknie ziewa. Bardzo lubi być głaskany i siedziec na kolanach. Pozwala się trzymać na rękach brzuszkiem do góry.

Proszę o pomoc w znalezieniu domku dla psinki. Nie nadałam mu żadnego imienia, bo nie zatrzymam go u siebie. Na dzień dzisiejszy mogę mu zaoferować tylko DT.[/QUOTE]

mam potencjalny ds. reszta na pw

Link to comment
Share on other sites

Okazało sie, że psinka to Shih tzu, właścicielka ma przyjść po pieska o 20.00, ma się zastanowic, czy da radę się nim opiekować. Tak jak pisałam, oprócz bardzo sfilcowanej sierści, piesek był w dobrym stanie, choc ja go znalazłam o 16.00, bardzo przemazrznietego, mial sople na sierści i byl mokry, a wlaścicielka powiedziala, że piesek ucieka i ona wyszla go szukac o 22.00 !!!!!!!!
Rozmawiałysmy o jego sierści, ale powiedziala, że piesek nie daje sie czesać. Może to nowy dom, a może kwestja wprawy, ale ja nie miałam z tym żadnych problemów.
No cóż, pozostało tylko życzyć szczęścia psince. Jest sopkojny, zrównoważony, zaczął sie nawet bawić piłeczką, bardzo ładnie chodzi na smyczy, więc nie jest źle. Najważniejsze, że psinka nie zostal na noc na dworzu.
Przy okazji poznałam trochę tą rasę i jestem zauroczona.
Po wizycie napiszę jeszcze jak skończyła sie historia pekińczyka, który okazał się shih tzu.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdola']dopiero czytam... Sasinka czyli piesk byl zgubiony? Napisalam Ci meila.[/QUOTE]
Piesek sam chodzi po dworzu, psiarze z tamtej okolicy mówią, że to norma:angryy:, co zreszta potwierdzila wlaścicielka. Ma więc szanse ta powtórki:shake:

Link to comment
Share on other sites

Gizmo poszedł juz do domku, właścicielka okazała się sympatyczna i to nie jest jej pierwszy piesek, poprzednio miala pudelka ponad 10 lat. Rozmawiałyśmy dość długo, piesek był zadowolony. Mam nadzieję, że i piesek i jego Pani wyciagną lekcję z tej przygody.
I mam nadzieję, że ta historia skończy się dobrze.
Dziękuję za wsparcie wszystkich pekińczyków, tym bardziej, że okazało się, że ratowalismy Shih tzu.
Miło mi było gościc na waszym forum. Sasinka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Znajoma znalazła na środku drogi dwa porzucone pekińczyki. Nie może ich zatrzymać, bo ma w domu dobermana który jest wobec nich agresywny. Psy są przemiłe, domowe, czyste i bardzo grzeczne. Są po wizycie u weterynarza i są zdrowe. Więcej szczegółów i zdjęcia na stronce adopcyjnej [url]www.foranimals.org.pl[/url]. Bardzo mi zależy żeby psiaki znalazły nowy domek ( najlepiej razem, bo są bardzo zżyte ze sobą )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[url]http://www.dogomania.pl/threads/182450-ALARM-Kielce-A-wiAE-tokrzyskie-prosimy-o-pomoc-PRZEKAA-1-PSOM-Z-KIELC-info-str-1?p=14415529#post14415529[/url]

Na os.Świetkorzyskim wyrzucono dwa pekińczyki/piesek i suczka/, juz od jakiegos czasu błakają się.
Przedwczoraj udało się jednej kobiecie złapać pieska w śmietniku, gdzie buszowały, ale suczka niestety uciekła.

[URL="http://img193.imageshack.us/i/100331pekiczyk.png/"][IMG]http://img193.imageshack.us/img193/6631/100331pekiczyk.png[/IMG][/URL]

[URL="http://img535.imageshack.us/i/100330pekiczyk2.jpg/"][IMG]http://img535.imageshack.us/img535/8237/100330pekiczyk2.jpg[/IMG][/URL]

Erka dzisiaj napisała:

"Słuchajcie , gdzie szukać pomocy dla tego pekińczyka, bo ta kobieta ma dużo zwierzaków w domu i przetrzyma go najwyżej przez święta , potem chce go z powrotem wypuścić.
Na dogo ktos się zajmuje plaskatymi?
Nie za bardzo wiedza , w jakim jest wieku, ale raczej młody, bardzo przyjacielski, równiez dla psów i kotów.
Podobno razem z sunią błakały sie juz od półtora miesiąca! Sunia dalej nie złapana[IMG]http://www.dogomania.pl/../images/smilies/icon_frown.gif[/IMG]."


gdyby ktoś mógł psiaka chociaż od nas przejac byłoby super...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...