Jump to content
Dogomania

Jak wygląda życie codzienne z tym pieskiem?


Arlene

Recommended Posts

[quote name='Psiara&Nusia']Podnoszę :)
Pytanie do właścicieli corgi - jak wygląda życie codzienne z tym pieskiem? Jaki ma charakter? Miły z niego towarzysz?[/QUOTE]

Witaj,

Corgi to wspaniałe psy. Kochające swoją rodzine, całkowicie oddane włascicielowi. Wystarczy, że wyjdę na 5 minut z domu, po powrocie jestem witana z ogromną radością przez moją sukę. Są to owczarki, a każde owczarki zostały stworzone do wpółpracy z człowiekiem. Uwielbiają pieszczoty i jednocześnie szaleństwa na spacerach. Dla mnie psy niemalże idealne. :)
Aktualnie mieszkam z szóstką corgasów.;)

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Ja mam jednego kardiganka i uważam, że to najwpanialszy pies na świecie! Taki pies do tańca i do różańca. Nigdy nie marudzi, zawsze jest chętny do zabawy i figli, ale gdy nie mam akurat czasu, by się nim zając to zwykle idzie się zdrzemnąc, albo wykończyc jakąś maskotkę :)
Wspaniale "dogaduje" się z innymi zwierzakami. Nie jest nachalny - no, chyba, że się zakocha. Wyjątkowy zalotnik mi się trafił :)
Ma czarujący uśmiech i mądre oczka. Mimo tego, że bardzo się cieszy, gdy wszyscy są z nim w domu, nie rozpacza, gdy wychodzimy do pracy. Zwykle odsypia poranny spacerek (fakt - dużo spacerku potrzebuje :)) lub szuka pochowanych po katach smakołyków i gryzaków.
Uwielbia pomagac w domowych pracach. Szczególnie przy gotowaniu. Lubi też pilnowac, żeby odkurzacz dokładnie sprzątał i czasami go - tego odkurzacza - napomina :)
To bardzo miły piesek. Szybko się uczy. I bardzo chętnie - oczywiście, jeśli ma w tym interes. W mig łapie, że wszystkie smakołyki są i tak dla niego ;)
Jest absolutnie wszechstronny. W moim podoba mi się jeszcze ta jego samodzielnośc. Oczywiście czasami tupię nogami że złości, bo on mysli, że ludzie to takie głupie istoty, których trzeba pilnowac, bo ciągle gdzieś sie gubią, albo nie wiedzą dokąd iśc :)
Powiem szczerze nigdy nie zwracałam uwagi na tą rasę. Corgi wydawały mi się takie nieproporcjonalne i dziwne. A teraz wiem, że to psy, które strasznie łatwo pokochac. Właśnie przez to, że są tak miłe i przyjacielskie, takie oddane i mądre, czułe i wpatrzone w swojego człowieka. To równoprawny członek rodziny, łagodny i wyrozumiały.
Napisałam, że jest wszechstronny. Można z nim jechac: w góry, nad jezioro, do restauracji, pociągiem, samochodem, w gości... Można iśc na długi spacer do lasu, na łąkę, na krótki też... Zawsze jest zadowolony. Można mu układac slady, mozna z nim cwiczyc posłuszeństwo i agility, można z nim wylegiwac się na łóżku, albo na plaży.
Ma też wady (które oczywiście są całkowicie i z nawiązką zrekompensowane przez niekończący się ciąg zalet).
Brudzą. Mają ogromne włochate dłonie i stopy, w których przynoszą do domu garście piasku. Wycieranie niewiele pomaga. Na brzuchu też ten piasek przynoszą... Gubią włosy na potęgę. Dobry odkurzacz oczywiście rozwiązuje ten problem całkowicie :)
Noszą w sobie wspaniałe geny psów zaganiających. W warunkach miejskich zaganiają rowery, samochody, biegaczy, piłki...
To też łatwo wyeliminowac - nie pozwalając na pogoń i proponując w zamian coś pysznego :) Corgi uczą się naprawdę szybko.
Nigdy nie zapomnę wystawy klubowej Racibórz 2008. Corgi połączone w ogromne hordy, penetrujące otoczenie, bądź zmuszające wspólnie człowieka do rzucania im (WSZYSTKIM!!!) patyczka. Atmosfera niespotykana na innych wystawach. Nie wiem, czy to zasługa corgich? Czy to one tak bałamucą ludzi, że są dla siebie mili, że mają wspólne zainteresowania (corgi ;))? Dzięki Rufuskowi poznałam fantastycznych ludzi. Nie tylko w gronie corgi-uzależnionych :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']corgi to wspaniałe psy, kobito ty sie nie czaj tylko corgisia kupuj :P[/quote]
ja bym sobie kochana i pięć kupiła :D
ale jak się ma głupiego psa, który kocha ludzi, a za to nie przepada za innymi psami, z bardzo małymi wyjątkami, i rodziców którzy po 4 czy 3 latach błagań się zgodzili na psa, którego rasę i 'chodowlę' sami wybrali..
no i jeszcze nie wiem jak mój inteligentny inaczej i uparty zareaguje na drugiego psa..
ale te corgiszony mnie kuszą jak cholera :loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frytela']Twoje psisko zobaczy corgula i mu serducho zmieknie :diabloti: małe corgusie sa przeslodkie, kazdy je kocha xD[/quote]
na bank :evil_lol:
o z tym że są przesłodkie to się zgodzę, mały corgi jest taki cudowny że ah.:loveu: duży oczywiście też :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

mnie tez corgi strasznie zauroczyły.
Zdecydowanie maja to 'coś' w sobie.
Ile ważą wasze psiaki? Ja tak na oko oceniam je na ok 20kg! (pierwszy raz widziałam je niedawno na żywo, wcześniej tylko na zdjęciach i myślałam, że są mniejsze)

I jak jest u nich z kręgosłupem? Czy często miewają z nim problemy?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...