Jump to content
Dogomania

ciuszki ciuszki ciuszki


rudziaczek

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nom - ja też uważam to za kompletną bzdurę - bo pies się w tym dobrze nie czuje i goopio wygląda - wyobraźcie sobie co muszą myśleć sobie o nim inne psy Urwanie_glowy.gif

Co innego zimą - ja ubieram Lunkę jak jest zimniej niż -10 st. i czasem jak śnieg był lepki bo jej się na łapkach robiły takie okropne kulki śniegowe, które trudno było usunąć (zostawała tylko wanna po spacerze)

Link to comment
Share on other sites

to jest jakiś obłęd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Oglądając ta stronę yorkcentrum, zobaczyłam w ich "kolekcji" ubranek, kombinezon w tylu moro z kieszonką na mini-komórke :o ( tak pisało)....Ludzie.....CZY PIES BEDZIE NOSIŁ ZE SOBA KOMÓRKE???????????????????????????????????Paranoja :-?

Link to comment
Share on other sites

moje zdanie - ludzie ześwirowali

chyba każdy pies który ma krótką sierśc marzie( a może te które mają dług ą sierść też marzną ?) ale poco odrazu zakładać ubranka? :o nie wiem.....ja tylko mojemu psiakowi zakładałam ubranka jak robiłam mu śmieszne zdjęcia! rakie jest moje skromne zdanie 8)

Link to comment
Share on other sites

Ja wlasciwie az takich podsmiewanek nie powinnam sobie urzadzac, bo jak przyjda chlody jesienno zimowe, to sama bede szukac jakiejs gustownej kapotki dla mojego krotkosiersciuszka bez podszerstka. Juz teraz gdy pada deszcz za nic nie chce wyjsc spod daszku a gdy juz go zmusze (czyt. zachece) to chodzi tuz przy elewacji i przemyka sie jak pod obstrzalem artyleryjskim.

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Wiem że troszke późno do tego wracam, ale czytając to stwierdziłam, że jesteście trochę niesprawiedliwi. Owszem niektóre rasy noszą ubranka dlatego, że poprostu bez nich marzną, ale yorki chyba nie tylko... rasy długowłose muszą nosić kombinezony żeby chronić włos przed zniszczeniem.

Niestety jeżeli chce się mieć psa wystawowego to nie można go tak poprostu sobie puścić żeby sobie pobiegał, trzeba w jakiś sposób chronić jego włosy, owszem można włos papilotować, ale nie zawsze i nie wszyscy to robią. Żeby przygotować takiego yorka (czy innego psa długowłosego) na wystawę trzeba naprawde wiele pracy i to już od szczeniaka, a dzięki tym ubranką takie wystawowe psiaki mogą np. pobiegać po lesie, mają większa swobode.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

No nareszcie ktoś normalny tu coś napisał, bo jak czytałam te wszystkie posty to aż mnie... :evil:
Nie lubię, jak ktoś wyraża swoją opnię, anie zna sie zabardzo, bo to może być poźniej krzywdzące dla innych.

Co do yorków. Yorki nie mają sierści, podszerstka, ale mają włoś, bardzo podobny składem do włosa ludzkiego, dlatego w zime marzną i nie dopiero w temp. -20 stopni, lecz już przy 0. Wielu yorkom, nie przeszkadzają ubranka, są do tego przyzwyczajone i wiedzą,że jest to konieczność, a nie chodzą w tych ubrankach dlatego, bo w pańci ujawnił się jakiś instynkt macierzynski, czy chcą, żeby wygladały jak pajace.
Każdy własciciel psa chce dla niego tylko jak najlepiej, jeden potrzebuje tego a inny tego.
Druga sprawa bardzo ważna to, to co już przedemną wspomniano, to ochrona włosa.
Jeśli ktoś jeszcze czegoś nie pojmuje to zapraszam na dział yorków może tam się coś dowiecie mądrego.
Ludzie nie siejcie głupoty!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Moja kolezanka sprowadzila z usa prawdziwe puchowe kurtki dla swoich suczke.
Normalnie cudo. Puchowe kurteczki z kapturkiem i zamkiem.

Moj ma taki zwykly kombinezonik przeciwdeszczowy. To jak mocz jest silny wystarczy zobaczyc na materiale. Poza tym w zimie rozrzuca sie sól, ktora tez jest bardzo niebezpieczna dla wlosa.

Jak sie kombinezonik wysuszl, to pelno krysztalkow soli.

Link to comment
Share on other sites

witam . mam 3 shih-tzu długowłose i wszystkie obecnie (zima ) wychodzą na spacer w kombinezonach a to dlatego że ich futro sięga do ziemi i po kilkunastu metrach tworzy sie pod nimi skorupa lodowa i pies idzie jak w kajdanach , a ubranko izoluje od tego . A jeśli ubranko przy tym jest ładnie wykonane a nie jakiś sweterek zrobiony ze swetra Pana lub Pani to świadczy to o dbałosci o psa . Te wszystkie wasze posty to wynikają z tego że żal wam wydać parę złotych na ładne ubranko i krytukujecie innych , obecnie każdy dozorca sypie chodnik solą lub innym swiństwem i proszę mi wierzyć nie podnosi to jakości psiego futra. To jest dokładnie jak z karmą dla psów , wszyscy chwalą te z supermarketu że świetne a lepsze marki karmy to jest bezsens i naciąganie kupujących -żal wam kasy dla waszego psa i tyle lepiej dla pieska najtańsza karma a dla Pana zgrzewka piwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...