Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

moja pipeta oficjalnie zwie sie Bokamaro NAOMI, a w domciu po prostu Naomi :wink:

Ś.P. Duke oficjalnie nazywał się DUKE OF BLUE Pro Futuro :D

Mi bardzo podobaja sie takie chmieszne imiona w rodowodach "zawsze piękna, "grzechu warta", "finezja czekolady, "panienka z okienka, "czarna dama"... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba po prostu iść "z duchem czasu", a wtedy imiona nie będę nam się wydawały "dziwne". Kiedyś niemowlęta nazywano : Józef, Stanisław, Władysław, Maria... Dziś są Klaudie, Patrycje, Sebastiany, Patryki. Czas "z żywymi naprzód iść, po życie sięgać nowe, a nie w uwiędłych laurów liść z uporem stroić głowę". :lol: Po prostu wszystko się zmienia. A imię psa powinno być takie- by pozostać niezapomniane na dłuuugi czas. By pozostało w naszej pamięci, nawet gdy psa już z nami nie będzie. W PONach wystarczy wspomnieć SMOKA z Kordegardy, podhalany miały swojego JANOSIKA i JUHASA z Ogrodów Parysa...

Moje niufy zwały się (w nawiasach imię "domowe") :

Baba Jaga (Jaga)+ jej córka Czarownica (Mećka). Potem był (jest nadal) Dirty Dancing (Dertek), Era Za Głosem Serca (Era), E-Maila (Maila), Emmi-Gracja (Emmi), na "F" zjawiskowy Fast Best Intelligent czyli FBI- a w domu "Efbi". Na "G" Goń Marzenia czyli Enka (marzenia-marzenka-enka), Gwarantowany Gawrosz (Gawrosz) . W miocie "H"- Humor Niech Cię Nie Opuszcza (Orka, bo humor-humorka-orka), Hokus-Pokus (Fokus),

Hossa Niech Trwa (Hosa-Osa),Hebanowa Holka (Holka). Na "i" - Inna Nie Będę (Inka), Idea Dla Ciebie (Idea), Interpool Nie Przypadkiem (Inter), Indygo- Romantyk (Indygo). Imiona dobieram do "charakteru " nabywców. Pies który będzie wystawiany ma imię bardziej "orginalne", niż ten który będzie tylko przyjacielem rodziny. Osobom starszym też wybieram "poważniejsze" imiona. No ale, nie każdy ma zawsze zamówione wszystkie szczenięta z miotu...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam tą przewagę, że mogłam sama nazwać moją sunię (taki mały układ z hodowcą 8) ). Dzidzia moja to ALPI Anila Blanca.

Osobiście to bardzo mi się podobają takie długie i dziwne imiona. One dodają psiakom "osobowości".

Link to comment
Share on other sites

Moj szczyl rodowodowo nazywa sie DAKAR z Werwa, domowo: Dakar, Daksio, Dupek - Kupek. TRaf chcial, ze mielismy kilka imion, ktore nam sie podobaly, miedzy innymi Dakar, i to imie pojawilo sie w naszym miocie, co znacznie nam ulatwilo wybor szczeniaka!

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

Moj szczyl rodowodowo nazywa sie DAKAR z Werwa, domowo: Dakar, Daksio, Dupek - Kupek.

A moja sucz to CYTRA z Werwa, a po domowemu Kenia, Kenik, Franca, Rodek-Smrodek :lol:

Kenik mial byc Kenia jeszcze zanim sie urodzil, na pamiatke Mojej Kei Kochanej (dla ulatwienia Keja-Kenia, mialo byc tak podobnie, ale nie do konca i do tego jeszcze afrykansko) :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nam sie imie rodowodowe podobalo (zreszta warunkiem bylo ze imie ma byc na "C" i irlandzkie,a to bylo najladniejsze z wyszukanych 8) )

Tak wiec Malenstwo to w rodowodzie CERIGEN Czarna Ewa a po domowemu Cerigen,Cerry,Malenstwo,Szkodnik,Paskud,Brzydal..... :lol:

Jednym slowem inwencja tworcza spora :wink:

Link to comment
Share on other sites

W srode sie dowiem, kiedy mam obrone mojej pracy magisterskiej dotyczacej imion psow i innych zwierzat domowych :D

Mysle, ze gdzies wkrotce umieszcze kilka rozdzialow mojej pracy :)

A kolejne rozdzialy to: psy, koty, ptaki, gryzonie, inne zwierzeta (rybki, weze, pajaki, patyczaki, jaszczurki, zaby, slimaki...)

Jestescie zainteresowani? :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, bardzo! Ale wybacz to niedyskretne pytanie: co ty właściwie studjujesz? Bo tamat pracy wyjątkowo oryginalny! Nie moge go dopasować do żadnego kierunku....

A propos imion rodowodowych: mój to HOUSTON, po domowemu Pedro (ładniej, nieprawdaż?). Ale na wystawie jego imię przeczytano dokładnie tak jak się pisze..... Nie zabrzmiało to zbyt ciekawie....

Link to comment
Share on other sites

Aaaa... To bardzo fajny temat jest ! :) Polecam się z imionami spotykanymi u niufów ! :lol: A do niedawna mam dostęp do imion jamniorków miniatur szorstkich. Babcia ze strony ojca to Gąska Balbinka Catonium -córka Drożdżówki z Kruszonką Catonium...

Link to comment
Share on other sites

A ja sobie imiona rodowodowe odpuściłam (bo miałam pecha)

Dunia Grajace Trawy ma na imię Ogórek (bo uznałam, ze nie będę Ogara Polskiego wołała ruskim imieniem), a ruski azjata to ni mniej ni więcej Al Kaida bo rodowodowo ma : Abu Hassan Han (wołamy na niego w domu: Bej).

Link to comment
Share on other sites

...Gwendolina Kawalkada ale jakoś nie udało mi się tego ładnie zdrobnić i w losowaniu padło na Tajgę :D

No to nie tylko Ty wpadłaś na ten pomysł :P Wyobraż sobie, ze mama Beja (czyli Hajfa córka Ilgiza) ma domowo nadane imię Tajga :P ( a przydomek hodowlany mojego azjaty brzmi: ,,rodem z Tajgi" hehehe.. :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Psotka - nabyta, zmówiona wcześniej, ma w rodowodzie JOGA-PSOTKA z Głębi Kortu, Aria - równiez wcześniej zamówiona, w rodowodzie ma ARIA ELISSA Skubanek, Biga urodziła się u nas i ma BIGA z Zadziornego Gangu, tylko Nikta była kupiona jako 5 miesięczny szczeniak i w dokumentach ma AGA Lipiecka Sarna.

Co do szczeniąt, które się rodzą u nas - to w większości wypadków właściciele sami wybierają imiona, pierwszy wybiera równiez literę :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...