Jump to content
Dogomania

Imiona rodowodowe


Ag@tA

Recommended Posts

A nie można po polskiemu psy ponazywać? Te zagramaniczne są nieco pretensjonalne.
Podobnie z przydomkami się dzieje od jakiegoś czasu. A Polacy nie gęsi przecie...
Ciekawe, że jak na ulicy spotykamy jakoweś dwunożne pociechy i mamuśki za nimi Kevin, Oliver czy Oliwia, Angelika wołają, to półuśmieszki zaraz na naszych gębusiach goszczą czy inny wyraz politowania.

Link to comment
Share on other sites

Te psy, które mają NORMALNE imiona w papierach tak z reguły są wołane, najwyżej jakimiś odmianami, a skoro hodowcy wymyślają jakieś dziwactwa, to trudno ich potem nie zmienić. Po co wysilać się na oryginalność skoro można psa nazwać tak, aby było ładnie i łatwo. Niektórym się chyba wydaje, że im bardziej pokrętne imiona powymyślają, to ich szczenię przez to na bardziej rodowodowe będzie wyglądało. Później na ring wyłazi jakiś szrot, a imię to ma takie fikuśne, jakby sam król Madagaskaru się prezentował.

Link to comment
Share on other sites

Witam, a moje maleństwo to YOKO ONO Bukolika a w domu Daisy, Daisaczek, obecnie Kachna-Grubachna ;) ponieważ spodziewamy sie pierwszego miotu i świeci brzuchem na prawo i lewo:loveu: .
Moje pytanie brzmi: na jaką literkę mam nazywać szczeniaczki?? na A bo początek alfabetu czy na Y , od imienia mamusi ??
Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi,
Monika

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Te psy, które mają NORMALNE imiona w papierach tak z reguły są wołane, najwyżej jakimiś odmianami, a skoro hodowcy wymyślają jakieś dziwactwa, to trudno ich potem nie zmienić. Po co wysilać się na oryginalność skoro można psa nazwać tak, aby było ładnie i łatwo. Niektórym się chyba wydaje, że im bardziej pokrętne imiona powymyślają, to ich szczenię przez to na bardziej rodowodowe będzie wyglądało. Później na ring wyłazi jakiś szrot, a imię to ma takie fikuśne, jakby sam król Madagaskaru się prezentował.[/QUOTE]

Imię rodowodowe psa, w mojej opinii przynajmniej, ma być oryginalne i niepospolite? Dlaczego? Ano dlatego, że wtedy dany pies jest lepiej zapamiętywalny, charakterystyczny. Tu nie chodzi o "rodowodowy wygląd", jak to ujęłaś.
A to, jak nowi właściciele wołają na swoje psy, to już jest ich sprawa, rodowód nie ma nic w tym przypadku do rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, dokładnie się z Tobą zgadzam nice_girl. Mi osobiście podobają się ciekawe imiona rodowodowe, a domowe to już zupełnie inna sprawa. Ja już wiem, jakie imię będzie nosił mój pies domowo, a wiem też, że w papiery będzie miał wpisane inne, znacznie bardziej 'skomplikowane':razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Te psy, które mają NORMALNE imiona w papierach tak z reguły są wołane, najwyżej jakimiś odmianami, a skoro hodowcy wymyślają jakieś dziwactwa, to trudno ich potem nie zmienić. Po co wysilać się na oryginalność skoro można psa nazwać tak, aby było ładnie i łatwo. Niektórym się chyba wydaje, że im bardziej pokrętne imiona powymyślają, to ich szczenię przez to na bardziej rodowodowe będzie wyglądało. Później na ring wyłazi jakiś szrot, a imię to ma takie fikuśne, jakby sam król Madagaskaru się prezentował.[/quote]
Moim zdaniem imiona rodowodowe jak są dobrze dobrane do rasy, umaszczenia itp. to nikomu i niczemu nie przeszkadzają. I ja np. świadomie nazwałam cały miot ... FOR CHRISTMAS EVE...", bo maluchy urodziły się w Wigilię. ą więc dlaczego nie zaakcentować, że sunia zrobiła mi taki piekny prezent w ten szczególny dla większości dzień?
No i - generalnie - staram się, aby imiona "coś" mówiły o charakterze psiaka lub jego umaszczeniu...
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Moim zdaniem imiona rodowodowe jak są dobrze dobrane do rasy, umaszczenia itp. to nikomu i niczemu nie przeszkadzają. I ja np. świadomie nazwałam cały miot ... FOR CHRISTMAS EVE...", bo maluchy urodziły się w Wigilię. ą więc dlaczego nie zaakcentować, że sunia zrobiła mi taki piekny prezent w ten szczególny dla większości dzień?
No i - generalnie - staram się, aby imiona "coś" mówiły o charakterze psiaka lub jego umaszczeniu...
Pzdr.[/quote]


Jak były na "F" i urodziły się w Wigilię to można nazwać "FAJNY PREZENT...". Szkoda, że hodowcy polscy nie starają się zaakcentować charakteru, umaszczenia po polsku, a polskiego pochodzenia polskim brzmieniem imienia to już absolutnie nie. Dobrze, że chociaż PONiarze mają polskie nazewnictwo we krwi. Jak miło poczytać stawki PONów z katalogów z wystaw.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Wymyślne imiona sa fajne...ale my staramy się dobrać imię tak,aby nam pasowało do psa...chyba nieźle nam to wychodzi:cool3: ,bo maluchy (no,teraz juz dorosłe) z obu miotów, zachowały swoje rodowodowe imiona równiez na domowy użytek:multi: .
Dla mojej jednej psicy mogłam sobie sama wymyślić imię,pod warunkeim ,że będzie na "G" (i że spodoba sie hodowcom) ... no i tym sposbem mamy Gaffę :loveu: - imię pasuje do niej idealnie,bo psica ma niesymetryczne umaszczenie..ot,taka gafa...:cool3:


[quote name='Estera']cśśśśśśśśśśśśśśśśś:lol:
te imiona to akurat wzięłam z Twojego miotu :evil_lol: Bo jakoś tak mi do głowy wpadły :eviltong:[/quote]
Hehe...wiedziałam...:mad: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KAŚKA']Jak były na "F" i urodziły się w Wigilię to można nazwać "FAJNY PREZENT...". Szkoda, że hodowcy polscy nie starają się zaakcentować charakteru, umaszczenia po polsku, a polskiego pochodzenia polskim brzmieniem imienia to już absolutnie nie. Dobrze, że chociaż PONiarze mają polskie nazewnictwo we krwi. Jak miło poczytać stawki PONów z katalogów z wystaw.
Pzdr.[/quote]
Nie zrozumiałas, co ja napisałam. Miot na "F" miał swoje imiona + rozszerzenie "...FOR CHRISTMAS EVE...", np.
FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek, po domowemu nazywa się Farik.
A FAJNY PREZENT mnie np. nie podoba się, bo nie lubię słowa "fajny", które niczego nie tłumaczy, ani koloru, ani rasy ani tym bardziej charakteru...:evil_lol:

I jak sobie wyobrażasz miot np. chartów perskich po polsku? Psy faraona po polsku?

A jeżeli poslcy hodowcy chcą nadawać takie a nie inne imiona, w j. angielskim, francuskim, hiszpańskim lub jeszcze w innym - to przecież jego sprawa. Dla amatorów polskich nazw - charty polskie, PON, ogary, gończe, podhalany...
I niech tak zostanie, ament.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Nie zrozumiałas, co ja napisałam. Miot na "F" miał swoje imiona + rozszerzenie "...FOR CHRISTMAS EVE...", np.
FARIQUE FOR CHRISTMAS EVE Asiaczek, po domowemu nazywa się Farik.
A FAJNY PREZENT mnie np. nie podoba się, bo nie lubię słowa "fajny", które niczego nie tłumaczy, ani koloru, ani rasy ani tym bardziej charakteru...:evil_lol:

I jak sobie wyobrażasz miot np. chartów perskich po polsku? Psy faraona po polsku?

A jeżeli poslcy hodowcy chcą nadawać takie a nie inne imiona, w j. angielskim, francuskim, hiszpańskim lub jeszcze w innym - to przecież jego sprawa. Dla amatorów polskich nazw - charty polskie, PON, ogary, gończe, podhalany...
I niech tak zostanie, ament.
Pzdr.[/quote]

święte słowa :klacz: :klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yoko Ono']O rany czyli jednak na Y?? oj to faktycznie będę miała problem proszę pomóżcie :))[/quote]
Oryginalne imiona na Y i Z znajdziesz na stronie hodowli pinczera średniego Ignicullus np YAPPY YUE - księżyc, YOKO YI - szczęśliwa i inne, bo to były duże mioty. Karierę wystawową robi teraz ZENITH ZAN - nagroda.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam jeden miot własnie chartow perskich i miałam czescciowo polskie imiona ,pasujace do szczeniaka lub majace jakis zwiazek z maluchem.To samo bedzie jak bede miala miot grzywaczy :loveu:
W Resurussie na razie były maluchy o takich imionach:
Skazana na Sukcces - najładniejsza suczka z miotu
Szansa na Sukces - suczka ładna ,ale nieco krnabrnego charakterku
Samba Pa -TI ulubiennica mojej mamy - nazwana tytułem jej ukochanej piosenki Santany
Sen Orientu - bo chlopak był o typowo orientalnym spojrzeniu :loveu:
Siedem Zyczen - chłopak ,zamowiony duzo wczesniej - mial byc o okreslonym kolorze i charakterze - na zyczenie ;)
i Skandalista Larry Flynt - chłopak ,ktory długo nie miał jajeczka - wiec skandal :eviltong: ,a ,ze z jajeczkiem zwiazany to Larry Flynt :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...