Jump to content
Dogomania

Po Sczecinie


frodoipatyk

Recommended Posts

Witajcie

Pragnę się pochwalić (wiem że to nie ładnie ale mnie korci :D ) żę Patyk ( MADAGASKAR Lazarus ) wywalczył dziś w Sczecinie r. CACIB z czego jestem baaaaaaaaardzo zadowolony, choć pogoda mogła by być lepsza.

Gratulacje dla Młki wychodowana przez Nią AMIDALA Władca Traw (whipp) skończyła dziś Championat.

Link to comment
Share on other sites

Moje zeznanie radosne:Larry (Sagittarius SOLARIO) CWC,CACiB,BOB,BOG 3-wystawiany wprawna reka Kasi Szlachcikowskiej...zas dowieziony na wystawe dzieki Karolowi Skowronkowi...

Kasienko,Karolu,bardzo serdecznie Wam dziekuje!

Niestety nic wiecej nie wiem o innych-osobiscie nie bylam,ale licze ze sie odezwa naoczni swiadkowie...

Gratuluje Frodo& Patyk ,gratuluje Mila!Spokojnych snow dzisiaj...

Link to comment
Share on other sites

Wystawa O.K. tylko troche padało stawki takie sobie Afganów i Borzoi dużo ogladałem tylko borzoie bo mnie interesują , duzo psów z Niemiec.

Grupa dla afgana 2 borzoi 3 wilczarz Sagittarius SOLARIO . Amster był asystentem więc bedzie dysponował dokładnymi wynikami . Derry były 3 pies p. Woźnej i dwie suki z niemiec. Polaki tylko 4 były jak się nie mylę wystawiane na 6 zgłoszonych.

Sędzina była O.K. robiła co do niej należy a Amster jej asystował :D

Wszystkich chartów 78. Włoskich , Hiszpańskich , Greyhound'ów juz nie ogladałem jechałem do domu zmeczenie mnie dopadło wyniki grupy dowiedziałem sie przez telefon.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No proszę! Frodo juz nie napisał, ze wyniki grupy dostał ode mnie. Jak to się nie szanuje starej ciotki :cry:

Sędzina bardzo mi się podobała, kulturalna, sympatyczna, szybka i wydaje mi się fachowa.

Żeby nie było wystawiany przeze mnie Lucky był 3 na 4. ale zasłużenie. Zwykle pokazywany przez mojego męża , ze mna nie pokazał się wcale.

za to Amidala Władca Traw - sunia whippetka dostała CACIB i to mnie bardzo ucieszyło, a jej właściciel promieniał ze szczęścia.

Link to comment
Share on other sites

no więc i ja mogę teraz napisac parę słówek. o organizacji nie będę się wypowiadał, mój macierzysty oddział, więc nie wypada zachwalac swego, tym bardziej, że i słowa drobnej krytyki się słyszało, czego jednak powtarzał nie będę.

ring chartów dość mocno obsadzony, co wywołało nie tylko moje zdumienie, ale o tym wiedzieliśmy juz przecież wczesniej. 78 chartów to mimo wszystko dość sporo. inna sprawa, iż na ringu dominowali niemcy, co tłumaczy położenie geograficzne szczecina, do którego polakom zdecydowanie za daleko. szkoda tylko, że nam, mieszkającym na rubieżach zachodnich nie jest daleko ani do Krakowa, ani do Warszawy.

teraz krótko o sędzinie, jak juz ktoś powiedział, miła, kompetenta, rzeczowa. ja od siebie mogę dodać, że oceniała w sposób, który mi chyba najbardziej odpowiada. oceniamy więc całego psa i efekt z nim związany, a nie szczegółowo kazdy jego detal z wytykaniem błędów. bo co z tego, że jednemu z charcików umykała w kłusie lewa stopa trochę do tyłu, kiedy swego konkurenta mimo wszystko bił na głowę. a, że póxniej przegrał rasę... bo i był w porównaniu własnie przez tą uciekającą stópkę gorszy. tego typu niuanse miały więc tam miejsce. osobiście chetnie pokażę sie u sędziny ze swoimi psami, aczkolwiek z psami już dorosłymi. długo analizowalismyu z Miłką wypowiedź sędziny na temat krzywicy u mojej Małej Mi, którą miałem ze sobą w celach poznawczych. Ja jednak zdecydowanie obstaję, że są to guzy wzrostowe, a nie krzywica. Z tego co zostało wybrane na pierwsze lokaty zgadzałem się praktycznie w stu procentach. Gdyby nasza polska rzeczywistość była ciut inna, to padło by kilka ocen bdb, ale wcale nie tak dużo. reasumując, P. Opara w mojej opinii czuje charty, ważny jest dla niej całokształt i ruch, a nie detale. Jeżeli ktos ma inne zdanie i doświadczenia, chetnie posłucham.

nie pisze tutaj jakich wyborów dokonała sędzina, postaram się napisać wszystko Kasi, coby można to było umieścić na serwisie klubowym. Jeżeli ktos bardzo jest zainteresowany zdjęciami borzojów t znajdzie je wraz z wynikami na www.european-borzoi.de tam też jest zdjęcie grupy, która wyglądała tak jak wiemy od Miłki. Afgan niestety nie pozostał na BISa, a szkoda, bo rzeczywiście ładnie sie pokazał. Dodam tylko, że w młodzieży też byli wybierani Zwycięzcy Grup i dziesiątkę wygrał borzoj. (troche utyty, a może nawet bardzo, było więc dla mnie niespodzianką, że wygrał z Frodem).

tyle na temat

pozdrawiam

Tomasz

Link to comment
Share on other sites

tradycyjnie- gratulacje dla wszystkich :)

Amster- dzięki za relacje :) a mógłbyś napisać czy te dwie suki to z hodowli vom Welzerberg ? Ilsebill i Adelheid? czy jakieś inne? i co o nich sądzisz? co o nich mówiła sędzina? (a no i co mówiła o Rikim oczywiście? ;) )

Link to comment
Share on other sites

to były Zelda i Hera, tyle, że Zelda to championka, której nie było, a Hera to Weteranka.

Ponieważ niestety często u nas asystent jest jednocześnie gospodarzem (tak to miało miejsce w Szczecinie) nie zawsze mogę w pełni uczestniczyć przy sędziowaniu. Do tego mam jeden mały problem. Po zakończonej ocenie nie pamiętam co było oceniane. Może nie do końca nie pamiętam wszystkiego, pamiętałbym coś, co by mnie szczerze zachwyciło, w przypadku Deerów nic takiego jednak nie było. więc jakby to powiedzieć... podobno to dobra cecha dla sędziego, trochę jednak gorzej dla hodowcy i sprawozdawcy. To już sami kiedyś ocenicie (mam nadzieję). już mnie dzisiaj Varius Avis podpytywała co myślę o tym, czy o tamtym psie, a ja szczerze nie umiałem jej powiedzieć. Zachwyciły mnie Frodo i Zw. Rasy w afganach i to własciwie wszystko.

a jezeli chodzi o psa Hani, to wystawiał go niestety Przemek, co najwyraxniej zadziałało na szkodę samego psa, bowiem poruszał się w ringu jakby zaraz miał się zamiar zdrzemnąć. Dostał wprawdzie Zw.Rasy, jako jedyny przedstawiciel w sumie, ale sędzina miała spore wątpliwości, zreszta na grupie nie został.

Tyle mogę powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...