Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

[quote name='Okonska']Zazwyczaj bywa tak że każdy widzi to co chce zobaczyć.Bonusowa widzi balansowanie ogonem a Iwona & Car cierpienie swego psa bo mu zły hodowca srocił ogon a ja widzę że mój pies z kopiowanym ogonem tryska enerią a szczęście bije z niego aż po oczach :lol:[/quote]

Bo to jest czasem tak, że Ci co są za kopiowaniem mają argumenty- które nijak nie docierają do tych za kopiowaniem i wzajemnie.
Np. mnie jeszcze żaden argument kopiowania bokserów nie przekonał;)- i nie przekona, dlatego, że ja kocham tę rasę za charakter przede wszystkim, jeśli widzę, że uszy i ogon jej nie przeszkadzają, to znaczy, że da się żyć bez kopiowania- znaczy, ze żadne argumenty nie wmówią mi, że kopiowanie jest fajne.

Nie jestem za zakazem kopiowania- wtedy ludzie będą robić to "po domowemu":-(
Wiem, że z hodowli np dobka nie kupię ciętego, ale ze schroniska- czemu nie- podobają mi się kopiowane dobki:loveu:, ale to, ze mi sie coś podoba, nie znaczy, że muszę to robić:p- słaby powód.
więc jak widzę, że i dobek może żyć z ogonem- to tym bardziej skłaniam się ku naturalnym psiakom.:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='niceravik']Oto sędzia kynologiczny, hodowca, czyli kynologie w praktyce.
Świeży przykład.
Szczeniaczki niezgodne ze standardem rasy, inwalidy, okaleczone z premedytacją tuż po urodzeniu. :shake:
[FONT=Verdana][URL="http://www.nostrum.pl/p.php"]NOSTRUM[/URL] [/FONT][/quote]
Zaintrygowałaś mnie bo...to wydaję się niemożliwe. :roll:
Uprzedzam,że nigdy nie interesowałam się tą rasą. Szczerze powiem,że nie znam się na bokserach dlatego jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.
Strona hodowli, która podałaś- Nonstrum. Właścicielką jest pani X. Otwieram i widzę, że wszystkie psy są kopiowane. Szukam w sieci wzorca boksera. Trafiam na stronę Klubu Boksera w Polsce:
[URL="http://www.boxerklub.pl/index_pl.php?k=klu"]Klub Boksera w Polsce[/URL].
Widzę,że przewodniczącą klubu jest pani X.
Jest i wzorzec. [URL="http://www.boxerklub.pl/index_pl.php?k=hodwzo"]Klub Boksera w Polsce[/URL]
Pozwolę sobie przytoczyc go w interesujących nas fragmentach.
Wzorzec mówi tak:
[SIZE=2][COLOR=#4a2500][B]Uszy: Zachowane w stanie naturalnym[/B] są odpowiedniej wielkości, osadzone po bokach w najwyższej części mózgoczaszki. W spoczynku przylegają do policzków, w stanie wytężonej uwagi skierowane są do przodu tworząc wyraźną fałdę.
[/COLOR][/SIZE][SIZE=2][COLOR=#4a2500][B]OGON: [/B]Osadzony raczej wysoko niż nisko,[B] zachowany w stanie naturalnym.[/B][/COLOR][/SIZE]
Przy tej okazji przypomniał mi się publikowany w majowym numerze miesięcznika Przyjaciel pies artykuł dotyczący wzorców ras. Znany kynolog Mirosław Redlicki ciekawie ujął kwestie znaczenia wzorców ras. Otóż stwierdził on, że wzorzec [B]„dla hodowców i sędziów jest podstawowym narzędziem pracy..."[/B] Zgadzam się z tym poglądem.
I teraz mam problem... elementy tej układanki nie pasują do siebie.
Sędzia, szef klubu i hodowca a psy ...niezgodne z wzorcem??? :-o

Link to comment
Share on other sites

Karmi :) bo problem tkwi w tym, czy Ktoś tych Ktosiów rozlicza i jak . Nie rozlicza ...nie ma problemu.
Aktualny wzorzec rasy boksera i inne aktualne wzorce polecam Paniom i Panom X, Y i Z jako lekturę do poduszki. Człowiek przecież całe życie się uczy. Jak przeczytają i zrozumieją to pogadamy. Bo czyż można o tekście pisanym rozmawiać z analfabetami ?

Edit: Nie chce mi się w głowie bowiem pomieścić, że X.Y i Z czytają ze zrozumieniem. To by oznaczało bowiem , że celowo, z premedytacją kopiuja i kkurtyzują psom uszy i ogony wbrew wzorcom rasy. To nie moga być hodowcy.....

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Nie jestem za zakazem kopiowania- wtedy ludzie będą robić to "po domowemu"
[/QUOTE]

Ale jeśli okaże się że psy kopiowane nie mogą być wystawiane... aj! jak szybciutko się tym państwu optyka zmieni...
:lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Ale jeśli okaże się że psy kopiowane nie mogą być wystawiane... aj! jak szybciutko się tym państwu optyka zmieni...
:lol: :evil_lol:[/quote]
Regulamin wystaw psów rasowych ZKwP
[URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/Regulamin_wystaw_psow_rasowych_ZKwP.pdf[/URL]

III. Zasady sędziowania psów na wystawach
[B]Sędziowie są zobowiązani do oceny psów jedynie na podstawie
aktualnie obowiązującego wzorca FCI.[/B]

WZORZEC TO PODSTAWA.

KOPIOWANY NIE JEST ZGODNY ZE WZORCEM.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Nie ma ideałów...[/quote]
...psy nie sa IDEALNE ale kopiowane są OKALECZONE i jako takie:
(patrz- Regulamin wystaw psów rasowych)

I. Postanowienia ogólne
9. W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby
weterynaryjnej. Psy chore, KALEKIE, z atrofią jąder, suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką nie mogą uczestniczyć w wystawach!
W przypadku, gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu.

III Zasady sędziowania psów na wystawach
NIE DO OCENY (NDO).
To określenie jest przewidziane dla każdego psa, który:
- nie porusza się prawidłowo, stale skacze na wystawcę lub próbuje uciec z ringu, co uniemożliwia ocenę mechaniki i typowości ruchu
- nie pozwala dotknąć się sędziemu, uniemożliwiając ocenę zgryzu i uzębienia, szaty, budowy ciała, ogona lub jąder
- wykazuje ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, które mogą być uznane za próbę oszustwa!
To samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogon! Uzasadnienie adnotacji NIE DO OCENY powinno być wpisane w karcie oceny psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Ale jeśli okaże się że psy kopiowane nie mogą być wystawiane... aj! jak szybciutko się tym państwu optyka zmieni...
:lol: :evil_lol:[/quote]

No tak sobie nieśmiało śledziłam opinie dobermaniarzy i wlaścicieli ras, które można kopiować.
W krajach gdzie zakazano wystawiania psów kopiowanych, ponoć psy niekopiowane, ale np kiepskiej budowy- dostawały hodowlanke i wiadomo ze zajmowały wyższe miejsca niż powinny- bo wyeliminowano te kopiowane.

A pies to nie tylko uszy i ogon.
To przede wszystkim charakter, proporcjonalna, wzorcowa budowa.
Gdyby jednak kopiowanie podciągnąć pod znęcanie się zwierząt- ale kopiowanie dla eksterieru, a nie amputacja złamanego ogona- egezekwowanie tego w życie i karanie- odniosłoby być może skutki.
Tyle, że też trzeba by wziąć pod uwagę roczniki- wprowadzanie tych kar stopniowo.
Bo jak ktoś ma 10 letniego dobka kopiowanego- uszu mu nie doklei.
Ale np już karanie za kopiowanie psa urodzonego w 20ktorykmś tam roku- miałoby sens.
Ten przepis oczywiście musiałby obejmować tylko psy z papierami.

Byłby to jednak martwy przepis, bo ludzie pod przykrywką uszkodzonego ogona kopiowaliby dalej.
Jesteśmy w punkcie wyjścia.
Co można zrobić?
Można zachęcać- nie hodowców starej daty- zachęcać przyszłych właścicieli, promować- pies niekopiowany- pies naturalny=piękny.
Jak hodowcy zobaczą, że kopiowane psy ludzie niechętnie kupują- to może przestaną kopiować?

Ja sobie tak głośno ,myślę.
Najpierw jednak wolałabym by zmieniła sie sytuacja w schroniskach i sytuacja sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybka_39']
Gdyby jednak kopiowanie podciągnąć pod znęcanie się zwierząt- ale kopiowanie dla eksterieru, a nie amputacja złamanego ogona- egezekwowanie tego w życie i karanie- odniosłoby być może skutki.
[B]Tyle, że też trzeba by wziąć pod uwagę roczniki- wprowadzanie tych kar stopniowo.
Bo jak ktoś ma 10 letniego dobka kopiowanego- uszu mu nie doklei.[/B]
[B]Ale np już karanie za kopiowanie psa urodzonego w 20ktorykmś tam roku- miałoby sens.[/B]
Ten przepis oczywiście musiałby obejmować tylko psy z papierami.
[/quote]

Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje od 1997 roku czyli jak łatwo policzyc już 12 lat. Ile jeszcze kopiujący- Twoim zdaniem- potrzebują czasu? :shake:
Dlaczego tylko rasowe? Te bez papierów czują inaczej? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ustawa o ochronie zwierząt obowiązuje od 1997 roku czyli jak łatwo policzyc już 12 lat. Ile jeszcze kopiujący- Twoim zdaniem- potrzebują czasu? :shake:
Dlaczego tylko rasowe? Te bez papierów czują inaczej? :roll:[/quote]
Bo rasowe podchodzą pod hodowle, a jak ktoś kupi kopiowanego kundla- równie dobrze może powiedzieć, że go w lesie znalazł.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[FONT=Verdana]Wygląda na to , że kopiowanie psów w odwrocie [B].[/B] Na partyjnym forum PO też to mocno krytykują . [/FONT][FONT=Verdana]Patrzcie co wylampiłam na 3 stronie Platformy, post 58 :[/FONT]

[B][I]„Ja bym tych ludzi wyspecjalizowanych w obcinaniu ogonów i uszu "fachowców" nie tylko pozostawił, ale dałbym im sporo nowej roboty nie do przerobienia :razz:. W związku z wszechogarniającym nasz kraj kundlizmem, należałoby wszystkim osobnikom zdradzającym takie cechy poobcinać ogony, zaś nic nie mniejszej liczbie szpicli i podsłuchiwaczy, o zakładaczach podsłuchów nie wspominając, poucinać, tzn. odpowiednio uformować uszy.
- Wtedy może ta normalna część społeczeństwa od razu wiedziałaby, z kim ma do czynienia.”[/I][/B]

Całość jest tu :
[FONT=Verdana][URL="http://www.platforma.org/forum/index.php?showtopic=23320&st=0"]Obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione ale - Forum Platformy Obywatelskiej[/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1'][FONT=Verdana]Wygląda na to , że kopiowanie psów w odwrocie [B].[/B] Na partyjnym forum PO też to mocno krytykują . [/FONT][FONT=Verdana]Patrzcie co wylampiłam na 3 stronie Platformy, post 58 :[/FONT]

[B][I]„Ja bym tych ludzi wyspecjalizowanych w obcinaniu ogonów i uszu "fachowców" nie tylko pozostawił, ale dałbym im sporo nowej roboty nie do przerobienia :razz:. W związku z wszechogarniającym nasz kraj kundlizmem, należałoby wszystkim osobnikom zdradzającym takie cechy poobcinać ogony, zaś nic nie mniejszej liczbie szpicli i podsłuchiwaczy, o zakładaczach podsłuchów nie wspominając, poucinać, tzn. odpowiednio uformować uszy.
- Wtedy może ta normalna część społeczeństwa od razu wiedziałaby, z kim ma do czynienia.”[/I][/B]

Całość jest tu :
[FONT=Verdana][URL="http://www.platforma.org/forum/index.php?showtopic=23320&st=0"]Obcinanie psom uszu i ogonów jest zabronione ale - Forum Platformy Obywatelskiej[/URL][/FONT][/quote]

Nareszcie.:multi: Mam nadzieję, że PO poczuje na plecach oddech miłośników zwierząt i tym razem ich ochrona będzie im ,,po linii".;)
Brawa dla autora postu. Wybaczam mu nawet ten ,,kundlizm".
Coś w tym jest bo jak mawiał klasyk :

[B],[I],Kto cnotami znudzony, nieufny nadziei,
Swoich kroków niepewny - do dworu się klei.
Tam wśród podobnych sobie może się wyszumieć
A przy tym w nic nie wierzyć, niczego nie umieć"

[/I][/B]Niesamowite! Jakby widział naszych urzędników dużych i małych.
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Czarne Gwiazdy']Nie ma ideałów...[/QUOTE]
Smarowanie właściciela smalcem wytopionym z psa , zapewne zbliża doń :
[URL="http://www.psy24.pl/3948-Zabicie-psa-8211-przestepstwo-czy-czyn-dozwolony-prawem.html"]http://www.psy24.pl/3948-Zabicie-psa-8211-przestepstwo-czy-czyn-dozwolony-prawem.html
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...