Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Czarne Gwiazdy']Przecież mamy zakaz i manię niekopiowania:roll:[/quote]

Owszem, dla przestrzegających prawa jak i dla rozumiejacych że jest to niepotrzebne okaleczanie psów.

Oraz tych co popierają oswiadczenie [B]Królewskie Kolegium Chirurgów Weterynaryjnych (RCVS)[/B]

[QUOTE][B]Królewskie Kolegium Chirurgów Weterynaryjnych (RCVS)
[/B][FONT=Verdana]oświadczenie wydane w 2005 roku:[/FONT]
[FONT=Verdana][I]Kolegium przez wiele lat było mocno przeciwne cięciu ogonów u psów w jakimkolwiek wieku, przez kogokolwiek, chyba że można wykazać iż jest to zabieg przeprowadzony naprawdę z przyczyn terapeutycznych. Cięcie ogonów nie może być określane jako profilaktyczne dopóki nie podejmuje się go dla rzeczywistej ochrony konkretnego zwierzęcia przed poważnie zagrażającymi mu uszkodzeniami lub chorobami co do których mamy pewność iż ich prawdopodobieństwo wzrośnie w przyszłości. Należy udowodnić, że zagrożenie takie wystąpi w przypadku gdy psa nie podda się zabiegowi.[/I][/FONT]
[FONT=Verdana][I]Zagrożenie infekcjami wynikającymi z zalegania kału nie może być argumentem dla tego zabiegu. [/I][/FONT]
[I][FONT=Verdana][B]Cięcie ogona nie może być określane jako „profilaktyczne” kiedy jest dokonywane li i jedynie na żądanie właściciela, lub tylko dlatego, że pies należy do danej rasy czy typu. Nasze Kolegium stwierdza, że taki postępek jest nieetyczny. Cięcie ogonów dla przyczyn jakichkolwiek innych niż ściśle terapeutyczne jest czynem hańbiącym nasz zawód[/B][/FONT][/I][FONT=Verdana].[/FONT] [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']O wlasnie:cool3::lol: [URL]http://www.vandog.pl/pl/news.html[/URL] :lol:widzisz Okonska takze znam taka suczke z kopiowanym ogonem;)[/quote]

Chyba musze udac sie do okulisty:evil_lol:bo po otworzeniu linku zadnej suczki ja ni jak nie magu uwidiec:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Okonska']Chyba musze udac sie do okulisty:evil_lol:bo po otworzeniu linku zadnej suczki ja ni jak nie magu uwidiec:lol:[/quote]
No wiesz Okonska:cool3:zeby tak sie wypierac:cool3::lol:


[SIZE=1]cytat :
[/SIZE][I][B][FONT=Arial][SIZE=2]"23 czerwca swoje 13-te urodziny obchodziła nasza IRINA Van Dog. Dla Czarnego Teriera to naprawdę słuszny wiek, a IRINA wciąż zaskakuje nas swoją witalnością."

[/SIZE][/FONT][/B][/I][FONT=Arial][SIZE=2]ps. a to na dowod ze suczka kopiowana:cool3:.....[URL]http://www.vandog.pl/pl/irina.html[/URL]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Bonusowa to jaki wniosek wyciagnac z Twojej wypowiedzi ?[/quote]

Taki, że nie miałam nic przeciwko kopiowaniu a obserwując moją kalekę ;) widzę jak mu potrzebny ten ogon. Przy kazdym ruchu (wstawanie, chodzenie, nawet siusianie) jego ogon pomaga mu utrzymać równowagę przy tylko trzech sprawnych łapciach :shake:

I nie twierdzę, że zdrowy pies kopiowany chodzi jak kaleka i się przewraca. Ale ze swoich obserwacji wnioskuję, że gdyby Bonus był kopiowany to po tej operacji radziłby sobie gorzej niż teraz.

[quote name='iwona&CAR'] musza sie przekonac takim kosztem ?, szkoda :-([/quote]

Nikomu tego nie życzę, ale może gdyby zobaczyli tą pracę ogona u kalekiego psa zmieniliby zdanie :niewiem:

[quote name='iwona&CAR']Zycze Bonusowi szybkiego powrotu do zdrowia:p[/quote]

Dziękujemy bardzo :p

BTW Do niektórych dotąd kopiowanych ras "w naturze" chyba nigdy się nie przekonam :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zigi']No wiesz Okonska:cool3:zeby tak sie wypierac:cool3::lol:


[SIZE=1]cytat :[/SIZE]
[I][B][FONT=Arial][SIZE=2]"23 czerwca swoje 13-te urodziny obchodziła nasza IRINA Van Dog. Dla Czarnego Teriera to naprawdę słuszny wiek, a IRINA wciąż zaskakuje nas swoją witalnością."[/SIZE][/FONT][/B][/I]

[FONT=Arial][SIZE=2]ps. a to na dowod ze suczka kopiowana:cool3:.....[URL]http://www.vandog.pl/pl/irina.html[/URL] [/SIZE][/FONT]
[/quote]

Aaaa teraz to ja już kumam:evil_lol: aTy nadal nic a nic nie kumasz:evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
BTW Do niektórych dotąd kopiowanych ras "w naturze" chyba nigdy się nie przekonam :roll:[/quote]

Pewnie znajdą się i od zawsze niekopiowane, które Ci nie pasują;) ale w takim wypadku wybierasz, co lubisz i tyle;)

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=SeaGreen]TuathaDea, jeżeli miałeś problem ze znalezieniem działu[/COLOR][/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/forumdisplay.php?f=36"] administracja[/URL][COLOR=SeaGreen][B], to wystarczyło poprosić o link:razz:[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']
I nie twierdzę, że zdrowy pies kopiowany chodzi jak kaleka i się przewraca. Ale ze swoich obserwacji wnioskuję, że gdyby Bonus był kopiowany to po tej operacji radziłby sobie gorzej niż teraz.[/quote]

Twoja wypowiedz rozumie, ten kto profilaktycznie kopiuje moze powinien zastanowic sie nad profilaktyka nie kopiowania bo a nuz pies zostanie kaleka i bedzie bez ogona gorzej sobie radzil .
Starosc u psa to tez jakies tam kalectwo a widze po mojej 17 letniej suni jak pomaga sobie ogonem.No a tu wszystkie psy sie starzeja .
Poki mlody radzi sobie i bez ogona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bonusowa']BTW Do niektórych dotąd kopiowanych ras "w naturze" chyba nigdy się nie przekonam :roll:[/quote]

Nigdy nie mow nigdy , to tylko kwestia czasu .
Ja jak sie znalazlam w Australii i zobaczylam same klapouchy , myslalam ze jestem wsrod samych kundli a teraz odwrotnie odrzuca mnie ta sztycznosc i nienaturalnosc w wygladzie u psa .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarne Gwiazdy']Żeby było w temacie, moja suczka w klasie szczeniąt, która tak ciężko przeżyła oberżnięcie ogona od swojej pierwszej wystawy [B][SIZE=3]podnosi go do góry***[/SIZE][/B] bez względu na warunki panujące wokół. Ba! Nawet na dworcu i w pociągu w wieku 8-miu tygodni również...
Myślicie, że to następstwo obcięcia ogona? :(

Co mam zrobić, żeby przestała, przecież [B]jest taka nieszczęśliwa[/B] - chyba zmarnowałem jej życie...[/quote]
1.Panie UCZONY, magister, czy jak ci tam, "[B]podnosi sie wyłącznie do góry"[/B] :evil_lol: , ona nie ma innego wyjścia :cool3:. Gratuluję obserwacji i wniosków.
2.[COLOR=black][FONT=Verdana]Urżnąłeś suni ogon żeby podlizać się wiadomym sędziom? Aż tak bardzo namieszali ci w głowie :shake: ? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]1.Panie UCZONY, magister, czy jak ci tam, "podnosi sie wyłącznie do góry" [/quote]Do prostych ludzi trzeba prosto.

[quote]2.Urżnąłeś suni ogon żeby podlizać się wiadomym sędziom?[/quote]No pewnie. Przecież nie po to, żeby ja przed czymś ustrzec tak?

I jeszcze po to, żeby nie mogła pływać ani biegać za szybko ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='friccolo']Kolejne przestępstwo właścicieli psów. Tak jest panie m.!
Hodowca nie bierze zupełnie odpowiedzialności za to, co hoduje, przycina, maskuje, koloruje. Za geny też, bo geny z założenia są świetne. GDYBY WŁAŚCICIELE NIE KUPOWALI PSÓW CIĘTYCH TO BY ICH NIE BYŁO. Proste i przejrzyste. Weterynarz jest w porządku, bo robi to na czyjąś prośbę- sam się przecież nie naprasza.[/quote]

Nie rozśmieszaj mnie, proszę. Wterynarz ma prawo odmówić, więc jeżeli dokonuje kopiowania, jest współwinny okaleczania zwierząt.
Wg twojego rozumowania, jeżeli ktoś będzie chciał obciąć 2 łapki kotu, to weterynarz jest niewinny, bo wykonał prośbę klienta?
Taki weterynarz jest zachłanny na kasę i głupi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alex78']Nie rozśmieszaj mnie, proszę. Wterynarz ma prawo odmówić, więc jeżeli dokonuje kopiowania, jest współwinny okaleczania zwierząt.
Wg twojego rozumowania,.....[/quote]
Rozumowanie jest dobre ,
gdybys wiecej postow friccolo przeczytala to bys zrozumiala jej ironie :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alex78']Czytałeś kiedyś cały wątek przez 45 stron na raz?
:diabloti:[/quote]

Czy to do mnie ?? wytlumaczylam tylko ze zle zrozumialas post.
Napisalam o postach friccolo tylko ,a nie o calym temacie
akurat tak sie sklada ze jest ich niewiele.
Friccolo nie zrozumialas postu ,ale jak widac mojego tez nie .

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Oto sędzia kynologiczny, hodowca, czyli kynologie w praktyce.
Świeży przykład.
Szczeniaczki niezgodne ze standardem rasy, inwalidy, okaleczone z premedytacją tuż po urodzeniu. :shake:

[FONT=Verdana][URL="http://www.nostrum.pl/p.php"]NOSTRUM[/URL] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...