Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

[quote name='onek']Myślę, że można wpisywać także tych sędziów ZK, którzy oceniają psy kopiowane tak samo jak niekopiowane w rasach, w których wzorzec został tak zmieniony, że kopiowanie jest wykluczone:evil_lol: ( Dog niemiecki-zgodnie ze Standardem FCI nr 235 z 1992r. - od dnia urodzenia 1.01.1993r. jako zgodne z wzorcem uznaje się tylko ucho nieciete. W kolejnych publikacjach wzorca nawet o tej dacie się nie wspomina, jest mowa tylko o uchu naturalnie wiszącym). Słyszałam , że sędziowie oceniają dogi z ciętym uchem wg zwyczaju nie wzorca:evil_lol:. Możemy ich tutaj wymienić. Moskit :) wątek się świetnie nadaje;)[/quote]

[IMG]http://elcorazon.fr.pl/Zdjecia/Korek%20(165).jpg[/IMG]

Ten pikny dog to ;
[CENTER][FONT=Century Gothic][B]EL CORAZON Modry Efekt vel. Korek[/B], [/FONT][/CENTER]
[FONT=Century Gothic][B][COLOR=purple]I dosk / 21, CAC, Res.CACIB - vice Zw. Świata 2008 oraz Championat Szwecji[/COLOR][/B] [/FONT]

[FONT=Century Gothic]..daleko mi by wypowiadac sie o eksterjerze dogow.Jednak w mojej subiektywnej ocenie ,sedziowanie[B] "wg zwyczaju"[/B] nie moglo miec tu miejsca.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='moskit']Klopot w tym, ze zrobilem wiele zlego.
Jako sedzia II-giej grupy mialem wplyw na rozprzestrzenianie sie kopiowania. Jestem typowym neofita.[/quote]

To ze zrobiles duzo zlego to wiem o tym ,:-(
(piszesz -"Znamy sie skad inad :loveu: " )

ale to ze jestes typowym neofita tego nie zauwazam ,
chyba ze czyms nas tu zaskoczysz w pewnym momencie :lol: :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Rodzimy ZKwP to twor skupiajacy kynologow zarowno hodowcow jak i pasjonatow .Dla tych drugich przynaleznosc do tej spolki to jedyna mozliwosc by moc psa wystawic from time to time,pozatym nie dajaca nic w zamian.Dla tych pierwszych to centrala ich rodzimych psich firm.Czesto z pompatycznym szyldem poswiecenia sie w imie pracy nad udoskonaleniem danej rasy.Tu zaczynaja sie uklady i idiotyzmy na wystawach[/quote]

[quote name='moskit']
...To nie chodzi o wiek ale o interesy.
Kto jak kto, ale Pani wie o tym wiele.[/quote]

[quote name='moskit']Tak :lol:
Jak rzadko mozna przeczytac zwyczajnie madry post.[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Piszecie o sprawach powszechnie znanych, ale bez KONKRETNYCH DZIAŁAŃ tworzy się następne „towarzystwo wzajemnej adoracji”, nic więcej.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nazwanie problemu, jego identyfikacja, to podstawa do dalszej analizy, wnioskowania, określenia celu, sporządzenia planu, a przede wszystkim do KONKRETNEGO DZIAŁANIA! To też wiemy. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]moskit, pytanie jest następujące: [B]czy istnieje taki plan konkretnych działań?[/B] [B]Jaki jest ich cel?[/B] Plan lepszy od naszego. Plan ostrzelany, o znanej wrażliwości na zakłócenia. Masz taki plan?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli tak, to czy można się przyłączyć? W jaki sposób? Kiedy?[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli takiego planu nie ma, powiem że znowu: „Diabeł przebrał się w ornat i ogonem na Msze dzwoni” :cool3: .[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Swin z Pania Moderator nie pasalem[/QUOTE]

Masz rację, musiałeś to robic z kimś innym. Ja wychowałam się w wielkim mieście i nie miałam aż takich atrakcji.

[QUOTE]Takie sa prawdziwe intencje wielu osob z tzw srodowiska. [/QUOTE]
Jak już ustaliliśmy, to srodowisko jest mi obce.

[QUOTE]Jestem typowym neofita.[/QUOTE]

[SIZE=2]"...Obowiązkiem każdego Neofity jest prowadzenie magicznego dziennika, w którym zapisywać będzie wszystkie swoje magiczne działania, dążenia i myśli z nimi związane...."[/SIZE]

[SIZE=2]Cóż mogłabym jeszcze dodać? Pytanie retoryczne i nie oczekuję odpowiedzi.[/SIZE]

[SIZE=2][QUOTE]Moje posty nikna jesli naruszaja sfery wlywow.[/QUOTE][/SIZE]

[SIZE=2]Spokojnie, działania Modów, nie wykraczaja poza to forum i normy wyznaczane regulaminem dogo. Nie mamy wstepu do świata magii.[/SIZE]

[SIZE=2][QUOTE]i prosze o wieksza kulture wypowiedzi.[/QUOTE][/SIZE]

[SIZE=2]Pewnie nie zauważyłeś, ale cytaty z moich wypowiedzi, są Twoimi własnymi. Jeżeli rażą Cię, to proponuje abyś stonował swoje wypowiedzi, tak aby mieściły się w granicach powszechnie przyjętej kultury.[/SIZE]
[SIZE=2]Bowiem takie określenia jak te [/SIZE]
[quote name='moskit'] trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP.[/quote]
Do kulturalnych nie należą.



Link to comment
Share on other sites

[quote]
[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Piszecie o sprawach powszechnie znanych, ale bez KONKRETNYCH DZIAŁAŃ tworzy się następne „towarzystwo wzajemnej adoracji”, nic więcej.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Nazwanie problemu, jego identyfikacja, to podstawa do dalszej analizy, wnioskowania, określenia celu, sporządzenia planu, a przede wszystkim do KONKRETNEGO DZIAŁANIA! To też wiemy.[/FONT][/COLOR]
[/quote]

Niceravik,ale nam zwolennika kopiowanie najmniej powinno zalezec na konstruktywnym dzialaniu![COLOR=black][FONT=Verdana] [COLOR=seagreen][B]XXXXXXXXXXXXXXXX [/B][/COLOR][/FONT][/COLOR][COLOR=black][FONT=Verdana]Twor w postaci naszego rodzimego ZKwP niech sobie trwa,razem ze swoim prastarym spojrzeniem na dzisiejsza kynologie.Jezeli chodzi o konkretne dzialania w materii psiej, swoj plan mam opracowany i scisle zwiazany jest z moimi "kopiowancami"[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Jako posiadacz w tej chwili dwuch cietych psow,sprawilem sobie je bo taka opcja mi sie bardzo podoba i nie wyobrazam sobie by mialy ogony.
Moje preferencje maja rowniez i pewne ograniczenia wlasnie odnosnie sedziowania.[b]Czasami ubolewam,ze do pewnych krajow na show pojechac nie moge.[/b]Konsekwentnie jednak obstaje za psem kopiowany,gdybym nawet mial psa nie pokazywac wogole.[/quote]

No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic wakacje w Szwajcarii
to juz tez tylko mozesz sam :p
Psy z kopiowanymi uszami i ogonami nie sa wpuszczane do Szwajcarii,
taka notatke znalazlam .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']
[B]Niceravik,ale nam zwolennika kopiowanie[/B] najmniej powinno zalezec na konstruktywnym dzialaniu![COLOR=black][FONT=Verdana] Co jedynie na ciaglym marudzeniu byscie sie od--li od cietych psow..bez urazy`!!![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Twor w postaci naszego rodzimego ZKwP niech sobie trwa,razem ze swoim prastarym spojrzeniem na dzisiejsza kynologie.Jezeli chodzi o konkretne dzialania w materii psiej, swoj plan mam opracowany i scisle zwiazany jest z moimi "kopiowancami"[/FONT][/COLOR]
[/quote]

[quote name='moskit']...[B]Klopot w tym, ze zrobilem wiele zlego. Jako sedzia II-giej grupy mialem wplyw na rozprzestrzenianie sie kopiowania.[/B] Jestem typowym neofita.[/quote]
Pytanie o plan, skierowane było do moskita.
Bez komentarza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic wakacje w Szwajcarii
to juz tez tylko mozesz sam :p
Psy z kopiowanymi uszami i ogonami nie sa wpuszczane do Szwajcarii,
taka notatke znalazlam .[/quote]

..ja zyje w tak pieknym kraju,ze Szwajcaria mi do szczescia nie jest potrzebna..Sa tez inne bardzo ciekawe kraje "to be"

Link to comment
Share on other sites

[quote]Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/quote]

[quote]Jako sedzia II-giej grupy mialem wplyw na rozprzestrzenianie sie kopiowania.[/quote]

[quote]...To nie chodzi o wiek ale o interesy. [/quote]
No tak to w tej sytuacji pytanie musiało być retoryczne.
Trzeba było zacząć od siebie.
W tej sytuacji, trochę nie na miejscu jest krzyczenie na ludzi, że powinni się wziąsć za porządki w ZKwP i narzekanie na ZKwP

A tak na marginesie, czy dalej jesteś czynnym sędzią? Czy już nie? Bo piszesz w czasie przeszłym. To może w końcu doszliśmy do sedna skąd te rozgoryczenie.
Tylko wiesz na mnie nie działa postawa "czyszczenie brudów cudzymy rączkami."

Najpierw powiedz, ile dałeś od siebie, aby w ZKwP było lepiej. Aby było mniej psów kopiowanych. Aby zaoszczędzić im tych zabiegów. Co do tej pory zrobiłeś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']...Najpierw powiedz, ile dałeś od siebie, aby w ZKwP było lepiej. Aby było mniej psów kopiowanych. Aby zaoszczędzić im tych zabiegów. Co do tej pory zrobiłeś?[/quote]
Ja byłam pierwsza :lol:.
[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]...powiem że znowu: „Diabeł przebrał się w ornat i ogonem na Msze dzwoni” :cool3: .[/FONT][/COLOR][/quote]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ja byłam pierwsza :lol:.[/QUOTE]

No nie wiem, nie wiem.
Zresztą wycofuje się. Bo właśnie sprawdziłam listę uprawnionych sędziów wyłącznie na II grupę.
To dwie kobiety które jakoś nie wyglądają mi na moskita.

"...Obowiązkiem każdego Neofity jest [B]prowadzenie[/B] [B]magicznego dziennika,[/B] w którym zapisywać będzie wszystkie swoje [B]magiczne[/B] [B]działania, dążenia i myśli z nimi związane...."[/B]

:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No nie wiem, nie wiem.
Zresztą wycofuje się. Bo właśnie sprawdziłam listę uprawnionych sędziów wyłącznie na II grupę.
[B]To dwie kobiety które jakoś nie wyglądają mi na moskita. [/B]

:p[/quote]
Laluna:cool3:jako nasz wzorcowy Moderator musisz sie bardziej starac:cool3:;)

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/sedziowie/wyszukaj/sedziowie_uprawnienia.php?specjalnosc=M53&l=%2F[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Laluna:cool3:jako nasz wzorcowy Moderator musisz sie bardziej starac:cool3:;-)

[URL]http://www.zkwp.pl/zg/sedziowie/wysz...nosc=M53&l=%2F[/URL][/QUOTE]

Ależ staram, się.
To co podałeś to sędziowie miedzynarodowi, którzy maja trochę więcej specjalizacji.
Ręczę Ci że Moskit do nich nie należy.:p
Zresztą sam pisał ze jest sędzia II grupy, włąściwie napisał ze sędziował,a Ci dalej sędziują. Biorac pod uwagę jego słowa mógł być co najwyzej krajowym sędzią. Jednak po analizie jego postów muszę wziaść pod uwagę że wykazał się nieznajomością regulaminu sędziowskiego, z nieznajomością struktury ZKwP, nieznajomością przepisów hodowlanych ostatecznie przychylam się do wniosku, ze fantazjuje w swoim magicznym świecie. :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Zagotowalo sie, zatem bylo warto:loveu:

przepraszam, ze watek nie pozostal pusty:crazyeye:[/quote]
Owszem warto było, tylko nie wiem czy dla Ciebie, bowiem odkryłeś się wraz ze swoimi celami i nie o ogony tu chodziło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic wakacje w Szwajcarii
to juz tez tylko mozesz sam :p
Psy z kopiowanymi uszami i ogonami nie sa wpuszczane do Szwajcarii,
taka notatke znalazlam .[/quote]

To kłamstwo.

W czerwcu wracając z Włoch przejezdzaliśmy z kopiowanym psem przez Szwajcarię - informacja dla ludzi tam się wybierających: pamiętajcie o winietach, są obowiązkowe.

To samo powiedzieli nasi przyjaciele, którzy przejeżdżali z dwoma kopiowanymi dogami (również czerwiec 2008)

Wątek mieści się w dziale "Prawo" może warto sprawdzić niezgodne z prawdą informacje zanim się je wklei?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']To kłamstwo.
[/quote]

JA tam nie wiem czy to kłamstwo, ale wiem ze obiecałąś wczoraj wkleić coś nowego od MR :razz:
[QUOTE][B]Wieczorem wkleję stanowisko Ministerstwa.[/B][/QUOTE]

A co do Szwajcari to chodzi o eksport psów kopiowanych

[QUOTE] Na razie niemiecka ustawa o ochronie zwierząt nie zakazuje [B](jak np. przepisy szwajcarskie)[/B] [B]eksportu[/B] psów z amputowanymi uszami lub ogonem, ale nie wyklucza się takiego rozwiązania. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']JA tam nie wiem czy to kłamstwo, ale wiem ze obiecałąś wczoraj wkleić coś nowego od MR :razz:[/quote]
zadzwoń do Urzędu Celnego i dowiedz się u źródła, bo faktycznie na słowo nie musisz mi, Laluno, wierzyć.

Co do pisma - wróciłam wczoraj w nocy ze Szwecji, później niż przypuszczałam. Wkleję je dziś w odpowiednim wątku.

[quote]A co do Szwajcari to chodzi o eksport psów kopiowanych[/quote]
Odniosłam się do wypowiedzi użytkowniczki Iwona&CAR która napisała
[quote]
[I]No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic wakacje w Szwajcarii[/I]
[I]to juz tez tylko mozesz sam :p[/I]
[I]Psy z kopiowanymi uszami i ogonami nie sa wpuszczane do Szwajcarii,[/I]
[I]taka notatke znalazlam[/I]

[/quote]

Powyższe stwierdzenie jest kłamstwem.
I nie sądzę, by "spędzić wakacje" w rozumieniu Iwony&CAR oznaczało "esportować psa kopiowanego".

No temat eksportu psów kopiowanych (do/ze) Szwajcarii nie mam wiedzy, więc nie będę się wypowiadać.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Powyższe stwierdzenie jest kłamstwem.
I nie sądzę, by "spędzić wakacje" w rozumieniu Iwony&CAR oznaczało "esportować psa kopiowanego".[/QUOTE]
Kłamstwo to dość mocne słowo. Szczególnie gdy widać ze mogło być złe zrozumienie słowa przywozu.
Spytaj się, moze własnie chodziło o eksport bo ktoś źle zrozumiał przywóz psów kopiowanych na stałe a przywóz psów czasowo - przejazdem.

To jest bardzo prawdopodobna pomyłka.
[QUOTE]No temat eksportu psów kopiowanych (do/ze) Szwajcarii nie mam wiedzy, więc nie będę się wypowiadać. [/QUOTE]
Ten cytat pochodzi od weterynarza, wiec widocznie jest takowy.

[QUOTE]Co do pisma - wróciłam wczoraj w nocy ze Szwecji, później niż przypuszczałam. Wkleję je dziś w odpowiednim wątku.
[/QUOTE]
No to czekamy, tylko jak pisałam coby był bardziej aktualny bo ostatni mamy z kwietnia 2008 r

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic wakacje w Szwajcarii
to juz tez tylko mozesz sam :p
Psy z kopiowanymi uszami i ogonami nie sa wpuszczane do Szwajcarii,
taka notatke znalazlam .[/quote]

[quote name='Sylvia_76'][B]To kłamstwo....[/B]
[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]Bzdura![/B][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Twój wniosek jest nieuprawniony, bo takiej wiedzy nie masz :p.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][URL="http://pl.wikiquote.org/wiki/K%C5%82amstwo"][COLOR=#800080]http://pl.wikiquote.org/wiki/K%C5%82amstwo[/COLOR][/URL] [/FONT][/COLOR]

[B][I][FONT=Verdana]„Kłamstwo[/FONT][/I][/B][I][FONT=Verdana], wypowiedź [B]zawierająca informacje niezgodne z przekonaniem osoby mówiącej o rzeczywistości[/B]. Kłamca przekazuje informacje niezgodne z jego przekonaniem o rzeczywistości z intencją, by zostały one wzięte za prawdziwe.”[/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']To kłamstwo.

W czerwcu wracając z Włoch [B]przejezdzaliśmy[/B] z kopiowanym psem przez Szwajcarię ....
To samo powiedzieli nasi przyjaciele, którzy[B] przejeżdżali [/B]z dwoma kopiowanymi dogami (również czerwiec 2008)[/quote]
JA NIC NIE NAPISALAM O TRANSIT .

[quote]Wątek mieści się w dziale "Prawo" może warto sprawdzić niezgodne z prawdą informacje zanim się je wklei?[/quote]
Wiedzialam ze Ty to zrobisz :lol:

Ja napisalam ze tylko znalazlam taka notatke ,
poczytaj :

[URL]http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Psy+z+kopiowanymi+uszami+i+ogonami+nie+sa+wpuszczane+do+Szwajcarii&btnG=Szukaj&lr[/URL]=

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Wystarczyłoby, zeby sedziowie pogonili z ringow ciete psy i problem kopiowania zostalby rozwiazany. (ku rozpaczy Laluny i jej dyrektyw, rozporzadzen, uchwal, ustaw, uchwal stanowisk i .... Cycerona.)
[B]Zamiast sie popisywac erudycja (albo mozliwosciami wyszukiwarki internetowej) wystarczy zastanowic sie dlaczego ludziki tna? Dlatego ze lubia? Dlatego ze im sie podoba taki pies? Przewaznie dlatego zeby przypodobac sie sedziom i tyle.[/B]
Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP.[/quote]

To ja mam pytanie i zaraz znikam.
Widuję masę psów - kundelków w "typie rasy" i one mają odrąbane ogony. Psy z pseudohodowli też są cięte.
Efekt jest taki, że każdy spaniel, terier (z tych ciętych), sznaucer, bokser...... choćby i był bez rodowodu, a nawet podobny był do rasowego przy dobrych chęciach patrzącego biega z odrąbanym ogonkiem.

[B]To chyba te "ludziki" tną, bo lubią i dlatego, że im się podoba taki pies?[/B]

Dogomaniacy w wątkach o podobnej tematyce, jak ten, otwarcie pisali, że im się bardzo podobają kopiowane psy i żal im tych, które cięte nie są. Chyba to jest takie błędne koło - "ludzikom" podobają się kopiowane psy, wśród "ludzików" są również sędziowie, "ludzie z ZKwP", no i z tej miłości do wszystkiego, co cięte mamy psy bez ogonów i uszu.

Aaaaaa..., jeszcze chciałam dodać, że psy "w typie rasy" cięte są przez zaprzyjaźnionych weterynarzy, którzy i w tym przypadku dumnie realizują ideologię "technologii produkcji".

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Chandler']

Dogomaniacy w wątkach o podobnej tematyce, jak ten, otwarcie pisali, że im się bardzo podobają kopiowane psy i żal im tych, które cięte nie są. Chyba to jest takie błędne koło - "ludzikom" podobają się kopiowane psy, wśród "ludzików" są również sędziowie, "ludzie z ZKwP", no i z tej miłości do wszystkiego, co cięte mamy psy bez ogonów i uszu.

[/QUOTE]

Masz 100% racje.W hodowlach sie nadal tnie bo inny [B]"ludzikom"[/B] wlasnie ciete psy sie podobaja..Jak dla mnie niektore rasy kiedys powszechnie kopiowane teraz w calosci wygladaja smiesznie.Mam prawo do wlasnej oceny i wyboru zwierzaka jakiego chce w przyszlosci karmic.
Niech mi nikt nie mowi ,ze poza wygladem jest jeszcze charakter danej rasy.Podobne cechy charakteru moge spotkac u dziesiatek roznych ras.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']JA NIC NIE NAPISALAM O TRANSIT .[/quote]

Dalej upierasz się, że masz rację?
Ja nie piszę, że napisałaś o transit.

Napisałaś:


[quote]
Napisał [B]iwona&CAR[/B] [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10430928#post10430928"][IMG]http://dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]No i jeszcze niech Ci sie trafi okazja spedzic [B]wakacje w Szwajcarii[/B][/I]
[I][B]to juz tez tylko mozesz sam :p[/B][/I]
[I][B]Psy z kopiowanymi uszami i ogonami[/B] [B]nie sa wpuszczane do Szwajcarii[/B], [/I][I]taka notatke znalazlam .[/I][/quote]

Wiadomość dla zainteresowanych: spokojnie możecie jechać na wakacje do Szwajcarii z psem kopiowanym.
[B]To, co napisała Iwona&CAR to nieprawda.[/B]

W związku ze sposobem prowadzenia na tym wątku (i jemu podobnych) dyskusji ("wycieczki personalne", rzucanie pomówień na osoby w wątku nie uczestniczące z podaniem informacji umożliwiających zidentyfikowanie ich z imienia i nazwiska, podawanie nieprawdziwych informacji jako faktów, "ślizganie się" po temacie i argumentach, odchodzenie od meritum i "czepianie się słówek", zabawa w adwokata osób z jednego obozu itp.) nie widzę zasadności dalszego w niej uczestniczenia.

Sylwia Matulewska

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...