Jump to content
Dogomania

Kopiowanie i sedziowie ZKwP


moskit

Recommended Posts

Postanowilem zalozyc watek, ktory bedzie pusty.
ZKwP organizuje wiele wystaw.
Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 463
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='moskit']Postanowilem zalozyc watek, ktory bedzie pusty.
ZKwP organizuje wiele wystaw.
Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/quote]
Myślę, że można wpisywać także tych sędziów ZK, którzy oceniają psy kopiowane tak samo jak niekopiowane w rasach, w których wzorzec został tak zmieniony, że kopiowanie jest wykluczone:evil_lol: ( Dog niemiecki-zgodnie ze Standardem FCI nr 235 z 1992r. - od dnia urodzenia 1.01.1993r. jako zgodne z wzorcem uznaje się tylko ucho nieciete. W kolejnych publikacjach wzorca nawet o tej dacie się nie wspomina, jest mowa tylko o uchu naturalnie wiszącym). Słyszałam , że sędziowie oceniają dogi z ciętym uchem wg zwyczaju nie wzorca:evil_lol:. Możemy ich tutaj wymienić. Moskit :) wątek się świetnie nadaje;)

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Paru „wybitnych :angryy:” sędziów odpadnie od razu. Weźmy taką sytuację; sędzia jest zarazem wetem i rżnie uszyska, no to jak ma potem wygonić z wystawy psa, któremu sam je urżnął? To byłoby bez sensu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wiadomo, że nie wygoni :cool3: . [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Paru „wybitnych :angryy:” sędziów odpadnie od razu. Weźmy taką sytuację;[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B]sędzia jest zarazem wetem i rżnie uszyska,[/B] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]no to jak ma potem wygonić z wystawy psa, któremu sam je urżnął? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]To byłoby bez sensu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wiadomo, że nie wygoni :cool3: . [/FONT][/COLOR][/quote]

ha ha ha to juz jest smieszne ,szkoda ze prawdziwe.:shake:

Wiem ze to jest szef sekcji molosow i miedzynarodowy sedzia kynologiczny.
Slyszalam ze przewaznie na wystawach u niego wygrywaja te psy,
ktorym cial uszy:angryy:

[URL]http://www.warszawa.zkwp.pl/oddzialy...dzial=warszawa[/URL]
[URL]http://um.warszawa.waw.pl/w-lecznicaweter.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/quote]

hmmm...nie przypominam sobie! ;)
Generalnie lepiej oceniają te kopiowane...(tak jest przynajmniej w wyżłach).Ba...nawet nie szczędzą sobie komentarzy typu: "CO TO ZA WYŻEŁ Z DŁUGIM OGONEM?" !!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/QUOTE]

A powiedz co ma do tego sędzia?
Nie musi znać przepisów w danym kraju, nie musi wiedzieć czy w danym kraju mozna czy nie mozna kopiowac.

Proponuje przeczytac ten fragment;
[QUOTE]W Niemczech od dwudziestu lat obowiązuje zakaz obcinania psom uszu, a w 1998 roku zabroniono obcinania ogonów. Wyjątek stanowi amputacja ze względów medycznych lub w przypadku, gdy pies przeznaczony jest do polowania. Od prawie czterech lat zakazane jest także wystawianie psów, których uszy lub ogon zostały obcięte po wejściu w życie tych przepisów.
Przestrzegania ustawy pilnują urzędy weterynaryjne. – Za wystawianie kopiowanych psów urząd weterynaryjny [B]może wymierzyć hodowcy i organizatorowi wystawy[/B] karę w wysokości do 5 tys. euro – informuje Leif Kopernik z działu prasowego Niemieckiego Związku Kynologicznego (VDH).
[/QUOTE]

W Czechach nakłada sie karę organizatorowi, w Niemczech też.
Nie sędziemu. ORGANIZATOROWI.
I kiedy wejdą takie przepisy, to nie sędzia, ale organizator wystawy będzie pilnował aby nie przyjąć zgłoszenia kopiowanego psa, aby nie dostać kary.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Postanowilem zalozyc watek, ktory bedzie pusty.
ZKwP organizuje wiele wystaw.
Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/quote]

pare lat temu zagraniczny sedzia zaczal wywalac kopiowane rottweilery z obnizonymi ocenami na miedzynarodowce we Wroclawiu - nie mam katalogu i nie moge sprawdzic nazwiska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A powiedz co ma do tego sędzia?
[/quote]

Wystarczyłoby, zeby sedziowie pogonili z ringow ciete psy i problem kopiowania zostalby rozwiazany. (ku rozpaczy Laluny i jej dyrektyw, rozporzadzen, uchwal, ustaw, uchwal stanowisk i .... Cycerona.)
Zamiast sie popisywac erudycja (albo mozliwosciami wyszukiwarki internetowej) wystarczy zastanowic sie dlaczego ludziki tna? Dlatego ze lubia? Dlatego ze im sie podoba taki pies? Przewaznie dlatego zeby przypodobac sie sedziom i tyle.
Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wystarczyłoby, zeby sedziowie pogonili z ringow ciete psy i problem kopiowania zostalby rozwiazany. [/QUOTE]
Sędzia nie ma nic do tego. I widzę ze jednak nie bardzo znasz to co jest w zakresie sędziego a co nie.
[QUOTE](ku rozpaczy Laluny i jej dyrektyw, rozporzadzen, uchwal, ustaw, uchwal stanowisk i .... Cycerona.)[/QUOTE]
Niestety moja władza nie sięga ani ustaleń dyrektyw, ani tworzenie uchwał, nie ten resort.
[QUOTE]Zamiast sie popisywac erudycja (albo mozliwosciami wyszukiwarki internetowej)[/QUOTE]
A co w Twojej szkole nie uczyli o Cyceronie? No cóż u mnie uczyli i nie tylko o nim, łacinę też. Ale dobrze ze jest wyszukiwarka, przynajmniej możesz sobie przetłumaczyć i wiesz o co chodzi. Jakbyś nie znalazł, zawsze możesz poprosić o tłumaczenie. Wystarczy jedno grzeczne prosze.
[QUOTE]Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP. [/QUOTE]

No popatrz, tylko problem taki ze sędziowie nie koniecznie są z ZKwP, ale także z innych krajów zrzeszonych w FCI, wiec naprawde nie maja obowiazku studiować nasze prawo,a wcześniej uczyć sie języka polskiego aby sobie je przetłumaczyć. Obawiam się że stawiasz zbyt wysokie wymagania sędziom którzy przyjeżdzają do nas sędziować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Wystarczyłoby, zeby sedziowie pogonili z ringow ciete psy i problem kopiowania zostalby rozwiazany....
Dlatego ze im sie podoba taki pies? Przewaznie dlatego zeby przypodobac sie sedziom i tyle.
Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - [B]trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP[/B].[/quote]
Mnie się moskit coraz bardziej podoba :lol:.
Facet byłby konkretny, gdyby nie tylko radził i gadał :evil_lol:.
Przyłącze się natychmiast :mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Wystarczyłoby, zeby sedziowie pogonili z ringow ciete psy i problem kopiowania zostalby rozwiazany. (ku rozpaczy Laluny i jej dyrektyw, rozporzadzen, uchwal, ustaw, uchwal stanowisk i .... Cycerona.)[/quote]
Wpadles tutaj moskit jak moskity i kasasz :shake:
Ataki na Lalune , podkreslanie jej nastroju to duza przesada zwlaszcza z Twojej strony, ktory jak widac tylko krytykowac umie.
Udowodnij ze w tym temacie zrobiles wiecej niz Laluna,
pisanie tutaj i informowanie o wszystkim jak to cierpliwie robi Laluna
duuuuuzo osobom otwrzylo oczy na ten problem.
Czytam to na innych forach jak wlasnie odsylaja tutaj by sie przekonac jaka krzywde robi sie psom je obrzynajac
[quote]Zamiast sie popisywac erudycja (albo mozliwosciami wyszukiwarki internetowej) wystarczy zastanowic sie dlaczego ludziki tna? Dlatego ze lubia? Dlatego ze im sie podoba taki pies? Przewaznie dlatego zeby przypodobac sie sedziom i tyle. [/quote]
Pomijajac ze piszesz w bardzo niegrzecznym tonie to wyobraz sobie
my wszyscy o tym wiemy, nie mamy pojecia jak zrobic by sedziowie zmienili zdanie - tu masz szanse popracowac nad tym :lol:
[quote]Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP.[/quote]
Tez wiemy , piszemy na okraglo o tym , ale to nie takie proste.
Moze masz jakis pomysl ? ;)
Glownie trzeba wszystkich zmienic w ZKwP , a sa ludzie ktorzy podejma sie ? tez juz o tym pisalismy dlaczego wiek przecietny w ZKwP to 70 lat,
a sa mlodsi chetni zajac ich miejsca ??

Link to comment
Share on other sites

[quote]Pomijajac ze piszesz w bardzo niegrzecznym tonie to wyobraz sobie
my wszyscy o tym wiemy, nie mamy pojecia jak zrobic by sedziowie zmienili zdanie - tu masz szanse popracowac nad tym :lol:[/quote]
Nie sądze, aby Moskit coś chciał zrobić. Lubi dużo krzyczeć, ale co za tym idzie? Nic. I po tym co pisze, cos mi sie widzi że nie wiele wie o ZKwP, o FCI, regulaminach sędziowskich, strukturze, ani o ludziach którzy są w ZG. Żeby coś zmienić, trzeba poznać od środka. Krzyczeć każdy potafi i kazac kopać w d... Tylko że chyba w tym wszystkim nie chodzi aby kogokolwiek kopać w d.... , nie tak powinno się zmieniac świat i ludzi. Ale zawsze mozesz spróbowac objąć wakat po Fidelu C. Pasowałbyś za niego, masz wiele wspólnego.
Tylko nie idzie Ci o ogony. Prawda? Nawet sie nie pofatygowałeś, poczytać materiałów, które tu zgromadziliśmy. I wyrobić sobie pogląd, dlaczego o nie walczymy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Tylko nie idzie Ci o ogony. Prawda? Nawet sie nie pofatygowałeś, poczytać materiałów, które tu zgromadziliśmy. I wyrobić sobie pogląd, dlaczego o nie walczymy.[/quote]

[quote name='"moskit"']Mowie to, jako [B]prawdziwy przeciwnik ucinania[/B] tego wszystkiego co samo wyroslo.[/quote]
Mysle ze [B]moskit[/B] jest przeciwnikiem i poznal temat ,
tylko to on jest [B]w wielkiej rozpaczy [/B]ze sobie nie umiemy poradzic z tym problemem
i przyszedl nas tu histerycznie wyzywac :-( :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]Mysle ze [B]moskit[/B] jest przeciwnikiem i poznal temat ,[/quote]
Poznał? Moskit ile z tego przeczytałeś?

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=70841[/URL]

MAsz opinię na temat tych artykułów? Na to co piszą weterynarze, behawioryści? Na temat argumentów zwolenników kopiowania i przeciwników?
Wczytałeś się w te materiały? Interesujące? Czy bardziej interesuje Cię co innego,a to jest tylko dodatkiem.
Co Cię naprawdę tutaj sprowadziło?

[QUOTE]Postanowilem zalozyc watek, ktory bedzie pusty.[/QUOTE]
To po co wogóle było go zakładać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Sędzia nie ma nic do tego. I widzę ze jednak nie bardzo znasz to co jest w zakresie sędziego a co nie
.[/quote]

Sedziowie maja wszystko do tego.
Gdyby nie oni nie byloby kopiowania!!!!
Wspolczuje Lalunie i wszystkim innym, ktorzy zyja z ukladow ZKwP.
Powiem tak: WASZ CZAS SIE KONCZY!!!
Ciekawi mnie czy ten post zniknie bez sladu czy tez Laluna, ktora go wytnie powola sie NA JAKIKOLWIEK punkt regulaminu.
ps. w mysl polskich norm jestem sedzia kynologicznym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Postanowilem zalozyc watek, ktory bedzie pusty.
ZKwP organizuje wiele wystaw.
Ciekawi mnie, czy ktokolwiek z Was zna przyklad sedziego, ktory wyrzucil z ringu wystawy organizowanej przez ZKwP psa z kopiowanymi uszami lub ogonem.[/quote]

Moskit Ty chyba zartujesz ?!:lol:
Malo ,ze nie wyrzucaja to spora wiekszosc wykazuje preferencje do psa cietego,w rasach gdzie kopiowanie bylo i jest stosowane..
Polscy sedziowie nie sa wyjatkami.Przyklad ze szweckiej swiatowki:lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='LALUNA']A powiedz co ma do tego sędzia?
Nie musi znać przepisów w danym kraju, nie musi wiedzieć czy w danym kraju mozna czy nie mozna kopiowac.

[/QUOTE]

..no chwila Laluna,ale sedzia nie ogranicza sie do macania psich jader
We wzorcach FCI,bo chyba takie bierzemy glownie pod uwage,podana jest rowniez opcja psa z uchem/ogonem niecietym.Zakladam wiec,ze startujac z psem niecietym oboje powinnismy miec rowne szanse,ale pies to nie tylko ogon i uszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Mnie się moskit coraz bardziej podoba :lol:.
Facet byłby konkretny, gdyby nie tylko radził i gadał :evil_lol:.
Przyłącze się natychmiast :mad:.[/quote]
A do czego sie mozesz przylaczyc?
Moje posty gina jesli za bardzo naruszaja strefe wplywow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']
Zamiast sie popisywac erudycja (albo mozliwosciami wyszukiwarki internetowej) wystarczy zastanowic sie dlaczego ludziki tna? Dlatego ze lubia? Dlatego ze im sie podoba taki pies? Przewaznie dlatego zeby przypodobac sie sedziom i tyle.
Zamiast szukac pomocy u "wszystkich swietych", u ministrow, rzadow, prezydentow - trzeba kopnac w d..... ludzi w ZKwP.[/quote]

No tu z Toba zgodzic sie juz nie moge.
Jako posiadacz w tej chwili dwuch cietych psow,sprawilem sobie je bo taka opcja mi sie bardzo podoba i nie wyobrazam sobie by mialy ogony.
Moje preferencje maja rowniez i pewne ograniczenia wlasnie odnosnie sedziowania.Czasami ubolewam,ze do pewnych krajow na show pojechac nie moge.Konsekwentnie jednak obstaje za psem kopiowany,gdybym nawet mial psa nie pokazywac wogole.

Link to comment
Share on other sites

Moje posty nikna jesli naruszaja sfery wlywow.
(Dziele posty na odcinki zeby trudniej bylo je kasowac zgodnie z regulaminem d-mani).
Udajemy ze nie wiemy o co chodzi,ze nie wiemy kto z tego zyje i jakie sa jego prawdziwe intencje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Nie sądze, aby Moskit coś chciał zrobić. Lubi dużo krzyczeć, ale co za tym idzie? Nic. I po tym co pisze, cos mi sie widzi że nie wiele wie o ZKwP, o FCI, regulaminach sędziowskich, strukturze, ani o ludziach którzy są w ZG. Żeby coś zmienić, trzeba poznać od środka. Krzyczeć każdy potafi i kazac kopać w d... Tylko że chyba w tym wszystkim nie chodzi aby kogokolwiek kopać w d.... , nie tak powinno się zmieniac świat i ludzi. Ale zawsze mozesz spróbowac objąć wakat po Fidelu C. Pasowałbyś za niego, masz wiele wspólnego.
Tylko nie idzie Ci o ogony. Prawda? Nawet sie nie pofatygowałeś, poczytać materiałów, które tu zgromadziliśmy. I wyrobić sobie pogląd, dlaczego o nie walczymy.[/quote]
Swin z Pania Moderator nie pasalem i prosze o wieksza kulture wypowiedzi. Argumenty ad personam nie przystoja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Moje posty nikna jesli naruszaja sfery wlywow.
(Dziele posty na odcinki zeby trudniej bylo je kasowac zgodnie z regulaminem d-mani).
Udajemy ze nie wiemy o co chodzi,ze nie wiemy kto z tego zyje i jakie sa jego prawdziwe intencje.[/quote]

Rodzimy ZKwP to twor skupiajacy kynologow zarowno hodowcow jak i pasjonatow .Dla tych drugich przynaleznosc do tej spolki to jedyna mozliwosc by moc psa wystawic from time to time,pozatym nie dajaca nic w zamian.Dla tych pierwszych to centrala ich rodzimych psich firm.Czesto z pompatycznym szyldem poswiecenia sie w imie pracy nad udoskonaleniem danej rasy.Tu zaczynaja sie uklady i idiotyzmy na wystawach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Wpadles tutaj moskit jak moskity i kasasz :shake:
Ataki na Lalune , podkreslanie jej nastroju to duza przesada zwlaszcza z Twojej strony, ktory jak widac tylko krytykowac umie.
Udowodnij ze w tym temacie zrobiles wiecej niz Laluna,
pisanie tutaj i informowanie o wszystkim jak to cierpliwie robi Laluna
[/quote]

Klopot w tym, ze zrobilem wiele zlego. Jako sedzia II-giej grupy mialem wplyw na rozprzestrzenianie sie kopiowania. Jestem typowym neofita.

[quote name='iwona&CAR']
Pomijajac ze piszesz w bardzo niegrzecznym tonie to wyobraz sobie
my wszyscy o tym wiemy, nie mamy pojecia jak zrobic by sedziowie zmienili zdanie - tu masz szanse popracowac nad tym :lol: [/quote]
Jako maniak internetowy odmawiam Pani prawa do oceny co jest grzeczne a co nie :diabloti: Znamy sie skad inad :loveu:

[quote name='iwona&CAR']
Glownie trzeba wszystkich zmienic w ZKwP , a sa ludzie ktorzy podejma sie ? tez juz o tym pisalismy dlaczego wiek przecietny w ZKwP to 70 lat,
a sa mlodsi chetni zajac ich miejsca ??[/quote]
To nie chodzi o wiek ale o interesy.
Kto jak kto, ale Pani wie o tym wiele.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel']Rodzimy ZKwP to twor skupiajacy kynologow zarowno hodowcow jak i pasjonatow .Dla tych drugich przynaleznosc do tej spolki to jedyna mozliwosc by moc psa wystawic from time to time,pozatym nie dajaca nic w zamian.Dla tych pierwszych to centrala ich rodzimych psich firm.Czesto z pompatycznym szyldem poswiecenia sie w imie pracy nad udoskonaleniem danej rasy.Tu zaczynaja sie uklady i idiotyzmy na wystawach[/quote]
Tak :lol:
Jak rzadko mozna przeczytac zwyczajnie madry post.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...