Jump to content
Dogomania

Czym różnią się spaniele tybetańskie od tych ras?


biały kieł

Recommended Posts

Witam! Piszę tu pierwszy raz, poniewaz zainteresowała mnie rasa spaniel tybetański. Interesują mnie też rasy takie jak mops, maltańczyk i cavalier king charles spaniel. Ponieważ maltańczyki, mopsy i cavaliery już nieco znam i mam pojęcie o tych rasach bardzo prosiłabym właścicieli spanielków tybetańskich o opisanie charakterów waszych psiaków i być może dokonania pewnego porównania z cavalierem, mopsem czy maltańczykiem. Czym różnią się spaniele tybetańskie od tych ras (chodzi mi o charakter, sposób uczenia się, posłuszeństwo, nawiązywanie kontaktów, szczekliwość, załapywanie zasad czystości itd). Do której z tych ras jest spanielkowi tybetańskiemu najbliżej? Bo z tej słodkiej mordki to wydaje się być bliski cavalierom ;-)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

O Tym juz pisalam wczesniej ale...... Jeżeli chodzi o porownania to z wymienionych przez ciebie ras ST jest najbardziej niezalezny najbardziej "uparty" Przeczytaj dokladnie caly post wcześniej szczegolnie odpowiedzi dla żabqi. Nie dość ze mylnie nazwany (podobienstwo do rasy) to jeszcze (wedlug mnie ) w zlej grupie umieszczony;) .
Nie chce Ciebie ani nikogo tutaj obecnego zrazac do tej rasy ale naprawdę ST nie jest psem dla kazdego to taki maly aniolek z różkami owszem w kazdej rasie zdarza sie jakis wyjatek ale...

Link to comment
Share on other sites

Nie dla każdego? A dlaczego? W czym przejawia sie ten jego upór? Słyszałam, że czystości szybko się uczy, spokojny, ale chodzi swymi ścieżkami. Czy często szczeka? Czy chodzi za Tobą krok w krok czy raczej woli się położyć w "bezpiecznym miejscu" i obojętny na domowników? Czy lubi się wylegiwać na wysokościach na widoku czy raczej zaszyć gdzieś w kąciku? Domaga się pieszczot czy trzeba za nim biegac aby się zechciał troche pomiziać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='biały kieł']Nie dla każdego? A dlaczego? W czym przejawia sie ten jego upór? Słyszałam, że czystości szybko się uczy, spokojny, ale chodzi swymi ścieżkami. Czy często szczeka? Czy chodzi za Tobą krok w krok czy raczej woli się położyć w "bezpiecznym miejscu" i obojętny na domowników? Czy lubi się wylegiwać na wysokościach na widoku czy raczej zaszyć gdzieś w kąciku? Domaga się pieszczot czy trzeba za nim biegac aby się zechciał troche pomiziać?[/quote]
Nie dla każdego bo nie każdy poradzi sobie z jego natura.
W czym sie przejawia upór?? w niezaleznosci.... np nie na każde zawolanie przyjdzie. czystosci uczy sie bardzo szybko :) Spokojny?? Chyba ze na starośc (zalezy kto co rozumie przez spokojny) chodzi tylko swoimi sciezkami. Nie szczeka prawie wcale. Nie jest owczarkiem nie jestem mu potrzebna do szczęscia stale musi mieć mnie tylko na oku reszta stada w zaleznosci od charakteru psa. Im ciasniej tym milej ale poduchami wygodnymi nie pogardzi. nie nie domaga sie pieszczot ale nie trzeba tez za nim chodzic stale sa tybetany bardziej wylewne i mniej.
Dla kazdego tybetana wlasciciel teren i stado licza sie w tym samym stopniu. nawet jezeli wybierze Ciebie sobie na przewodnika to gdy z nim wyjedziesz np na urlop na kilka dni to bedzie tęsknil za domem ale trudno bedzie to odrazu zauwazyc. Kazdy spaniel przekłada zabawe ponad wszystko jezeli akurat bawi sie zawzięcie to nie licz ze do Ciebie przyjdzie jak go zawolasz nawet za 10 tym razem. To sa naprawde kochane pieski ale z posrod tych ktore wybierasz tybetan zachowaniem (osobowością ) nie pasuje do zadnego. jezeli pomimo tego co przeczytalas nadal chcesz miec tybetana i uwazasz ze sobie poradzisz to ciesze sie bardzo i gratuluje wyboru nie tuzinkowej rasy o nietuzinkowej osobowości. jak chcesz wiedziec cos wiecej to pisz chetnie na wszystko odpowiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...