Jump to content
Dogomania

Gdzie najpewniej mozna zakupic ST?


Zabqa

Recommended Posts

Czesc!! :)

Jestem bardzo zainteresowana kupnem pieska rasy Spaniel Tybetanski:) Czy moglibyscie mi podpowiedziec, gdzie najpewniej mozna go zakupic? Jestem z Gdanska.

Czy ktos kto posiada tego pieska moglby jeszcze troche o nim napisac? np czy jest energiczny, czy raczej spokojny i ospaly, czy lubi figle, psocic czy np jest raczej zrownowazony? I na jakie klopoty zdrowotne jest szczegolnie narazona ta rasa?

PS chcialabym tez poznac orientacyjny koszt takiego psiaczka:)

Z gory bardzo dziekuje za wszelkie odpowiedzi!!

Link to comment
Share on other sites

Dzieki wielkie za odpowiedz!! :)

Interesuje mnie wlasnie taki malutki piesek, najchetniej zywiutki, wesolutki (nie przepadam za powolnymi, spokojnymi, wolne psotne;) )

Oczywiscie chodzi mi o pieska do kochania!!! Wystawy zupelnie mnie nie interesuja;) Nie musi byc w 100% rasowy i po championach;) wystarczy, ze bedzie zdrowy:)

Generalnie to chyba rzadka rasa?? Obawiam sie, ze moga byc klopoty z jej zdobyciem....Interesowalby mnie piesek, nie suczka:)

Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Piesek ten jest jak najbardziej wesolutki i bardzo żywiolowy ale ma to swoje tez złe strony.
Czy chcesz pieskabardzo poslusznego czy bardziej niezaleznego?? ST łatwo i chetnie sie uczy ale musi miec odpowiednia motywacje on zawsze nosi wysoko glowe i nie zadaje sie z byle kim ;) . Co do posiadania pieska nie wystawowego to pamietaj ze psiak z metryczka jakiejkolwiek rasy daje tobie gwarancje konkretnych cech psychicznych i fizycznych więc jeżeli bedzie Tobie zalezec na konkretnych cechach to zawsze musisz szukac konkretnej rasy:lol:. Zastanow sie poważnie nad tą rasą bo ten piesek z charkteru pasuje bardziej do psow pierwotnych i i szpicow nie bedzie wykonywal nieskonczona ilośc razy tych samych czynnosci bo i po co ?? 8) Zabqa napisz dlaczego akurat ta rasa:razz: co do pieska to postaram sie dowiedziec jak obecnie wyglada sytuacja i dam tobie na pewno znac :). Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzieki!!:)

Dlaczego ta rasa??? Hmm wiem, ze chcialabym pieska malego (mam raczej male mieszkanie, bez ogrodu). Jednego juz mialam....kundelka. Chcialabym podobnego (nie mam skad wziac kundelka, tzn od znajomych, a od obcych sprzedawcow bazarowych boje sie brac:( Dlatego zaczelam interesowac sie pieskami rasowymi). Przegladalam rozne rasy i spaniel tybetanski bardzo mi sie podoba:) Poza tym ma ciekawa historie i z opisow wynika, ze to mily psiak:)

Chcialabym pieska wesolego, psotnego:) Zastanawiam sie czy prawda jest,ze spaniele przywiazuja sie raczej do 1 osoby niz do calej rodziny. Szczerze, wolalabym pieska, ktory bylby przyjacielem rodziny:) Wiadomo, ze moze sie przywiazac szczegolnie do 1 osoby, ale chcialabym, zeby lubil wszystkich domownikow:)

Co do posluszenstwa to nie mam specjalnych wymagan( jak juz wspomnialam nie zalezy mi na wystawach i jakichs wyuczonych 'akrobacjach' ;) ) Chodzi mi o to, zeby piesek byl wierny, nie uciekal ode mnie, np na spacerze (gdzies przeczytalam, ze te pieski maja do tego tendencje). Swojego poprzedniego pieska bardzo rozpiescilam, wlasciwie wolno mu bylo prawie wszystko;) Nie wiem jakby sie zachowal w takich warunkach spaniel tybetanski.... Moj niestety juz sp piesek odwdzieczal sie wlasnie duzym uczuciem, wiernoscia i przywiazaniem, na spacerach ciagle mnie wypatrywal, nie oddalal sie zbytnio;)

Nie wiem czy moj (na razie teoretyczny) wybor rasy jest sluszny...Moze moglibyscie polecic mi jakas inna mala rase, ktora by spelniala opisane przeze mnie cechy charakteru? ;) Jednak nie ukrywam, ze z malych pieskow ozdobnych moja uwage przykul jedynie spaniel tybetanski :D

Bardzo dziekuje za odpowiedzi i czekam na dalsze rady badz wskazowki:)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Witam ponownie po bardzo długiej przerwie. Zabqa jeżeli szukasz (o ile jeszcze szukasz) rasy małej o takim stopniu posłuszeństwa to hm..... spanielek....potrafi pobiec ale zawsze wróci do 1 wybranej osoby te pieski owszem pokochają kazdego domownika ale tego jednego wybranego przewodnika będą darzyć szczególnymi względami.To tak po krótce poszukaj może w biszonach.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...