Jump to content
Dogomania

Mioty TT


Ki-wi

Recommended Posts

tak, ale właśnie wtedy można było mi to wyjaśnić na email lub pw
bo nie wiem, jak inaczej możnaby było zrozumieć ten komentarz:
"...[I]A czy wszystkie mają juz domki zarezerwowane? Bo tych reklamach na[/I]
[I]dogom....................... może być coraz ciężej..."[/I]

i jeszcze jedno, to nie jest miejsce na tą rozmowę, był czas i temat temu poświęcony
to miejsce dotyczy miotu "O"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ja mam problemy ze wzrokiem, ale na twojej stronce były tylko 4 mioty. O moje nerwy nie musisz się martwić, bardziej jestem zaniepokojona niż zdenerwowana. A o szczeniaczki z mojej hodowli także nie musisz się martwić, bo mają wspaniałych kochających właścicieli, tak i te z pierwszego jak i z drugiego miotu.

Link to comment
Share on other sites

A więc, jest w końcu ten Miki ojcem 6 miotu Akiry czy nie?? Wczoraj pani zdecydowanie zaprzeczyła tej informacji ale ...po dłuższym namyśle ,dokładnym jak mniemam zastanowieniu,doliczyła się pani jednak, że TO JEST PRAWDA!!!MIKI BYŁ OJCEM TEGO MIOTU! No cóż?jak widać" prawdziwy hodowca" nie traci czasu na takie "głupoty" jak zapamiętywanie,odnotowywanie wszystkich kryć swojego psa-a szkoda.Dziś w zmienionym przez panią poście możemy już jedynie przeczytać,nie nawiązującą już do wczorajszej wypowiedzi/zaprzeczenia/następujacą wypowiedż"Akira to mocna suka w doskonałej kondycji".Ufamy Pani i mamy nadzieję,że za chwilę nie zmieni pani zdania.
Pomyłkom i kłamstwom nie ma tutaj końca-niestety muszę również stwierdzić,że NIGDY nie były ujawnione wszystkie mioty Akiry ,przynajmniej na jej stronce.Do niedawna widniały tam tylko 4 jej mioty których zapis wzbudzał pewne zastrzeżenia/nigdy nie podano daty narodzin tych miotów/,po czym zapis ten został zupełnie usunięty a w zamian napisano "kawalerowie Akiry" :-)).Powiem szczerze,przeglądałam już wiele stronek z hodowlami,ale nigdzie nie zauważyłam ,żeby hodowcy którzy pokazują mioty na swoich stronkach po jakimś czasie zamieniali je na "kawalerów suki",bo po co????? Ale być może jestem taka gapa:-)nie wykazuję się sprytem,dlatego mówi się o mnie że nie mam pojecia...,że nie śniło mi się ...

Link to comment
Share on other sites

Stara jestem i sklerozę mam . He,he ,he Witam Panią Pani Ado !
A po tyle jadu ?????
Kazdy ma swoją stronke taką jaka mu się podoba lub na jąką go stac.
Nie wszyscy hodowcy prowadzą taki spis miotów. Niektórzy i to wielu podaje tylko adres do korespondencji .
Takze po co tyle hałasu ??? I o co ???

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję Pani świetnego humoru,ale czy to powód do śmiechu popełniając taki błąd?
Czy to jest "jad" z mojej strony?raczej przytoczone fakty:-)
Zgadzam się,że nie wszyscy hodowcy umieszczają na swoich stronkach mioty,ale myślę,że KAŻDY HODOWCA TAKI SPIS POSIADA!Chyba,że w tym wypadku zdano się na własną 'swietną pamięć:-)i dlatego były umieszczone tylko te 4 mioty,a Pani zapomniała o w.wym.kryciu .

Link to comment
Share on other sites

Widać musimy od tej pory zastosować sie do nowych zasad . Pamietajcie wszyscy ze chcąc dokonać jakichkolwiek zmian na swoich stronach musicie najpierw skonsultować to co napiszecie z naszymi ekspertkami . droga Ado jezeli cos cytujesz z mojej strony to rób to dokladnie , radzę wejdź tam jeszcze raz ( wzrosnie mi przy tym ogladalność hi hi ) i znajdż stwierdzenie " kawalerowie Akiry " ja przyznam sie szczerze nie widzę . Czytajac was musze stwierdzic ze jednak jestem szczęsliwym czlowiekiem - wolny czas wykorzystuję na zgola inne hobby niz wy .
a teraz poważnie - tak sie sklada ze MOJA strona nalezy do mnie i mogę pisać na niej , robic zmiany , wstawiać zdjecia kiedy JA zechce a wam nic do tego. Mozecie oczywiscie robic kopie ( mam to w nosie ), po to strona istnieje zeby kazdy miał do niej dostep .
To bylo po pierwsze
Po drugie
droga Myszo - Moniko o ile wiem ja jestem chyba jedyna osoba w tybetkowie ktora bardzo szeroko na forum opisywala kazdy swój miot od poczecia po relacje z nowych domow . Zapewne masz kopie ( o matko do kogo ja to pisze , oczywiscie ze masz kopie ! ) starego forum , wiec zajrzyj moze i sprawdź po ile stron liczyły relacje z mioch miotow - nie szlo to czasami w setkach ? Zalewałam was ogromem zdjeć , filmow i recenzji z niemal kazdego dnia zycia szczeniat , razem wybieraliśmy imiona dla maluszkow .Życie w akacjowej dolinie zawsze bylo jawne i chyba nie zaprzeczycie . I ty teraz myslisz ze jak zrobilaś zestawienie , powstawialas kolorki ( porobilas błedy w obiczeniach )to ja moze zblednę i zaczne część portkami ze strachu ? Muszę Cię zawieść - spodziewałam sie tego i nie zrobilas na mnie wrażenia . W zasadzie tak jak pisalam bylabym zdziwiona gdyby reakcji nie bylo .
To po drugie
A po trzecie
Zastanawia mnie jeszcze taka sprawa . Bardzo lubicie szperać po cudzych podworkach , zapominajac czasami o swoim . Jestescie bardzo etyczne jak mniemam . Ado niepokoisz sie o moja suczke , a przeciez mieszkasz kilka ulic ode mnie , znasz droge bo przeciez nie raz bywalaś w moim domu , moje psy takze znasz doskonale . jezeli tak bardzo ci zalezy na zdrowiu mojej suki to mogłabyś podejśc do mnie , zobaczyć w jakiej kondycji jest akira , moglabyś nawet pojechać ze mna do kliniki , ja nawet mogę zaplacic za wizyte , wtedy myśle moglabyś wystawiać o mnie jakies opinie . zreszta tutaj nie chodzi wcale o zdrowie i kondycje mojego psa - prawda ?
Moniko co sie tyczy ciebie , to zajrzyj glęboko w twoje kochajace psy serce i odpowiedz szczerze czy WSZYSTKIE swoje psy traktowalas zawsze tak samo , te z papierami jak i te bez papierow . Wiesz ostatnio na topie jest akcja - zerwijmy łańcuchy - czytalaś moze ?
teraz po czwarte
rozbawiłyscie mnie stwierdzeniem ze Miki miał tyle kryć ze Jolka sie juz pogubiła . zdajecie sobie sprawe z tego ile razy kryją reproduktory - samiec który kryłam Hanę mialo prawie 90 kryć ! ? Ja cudzych statystyk nie prowadzę ( to mnie nie bawi ) ale krył pewnie z 5-6 razy a ma już ponad 6 lat . Fakt liczba kryć imponująca !
Na koniec zyczę Wam dobrej zabawy , mam nadzieje ze więcej hodowli jest tak przeswietlanych , moze to i dobrze , pewnie kiedyś zbierzecie to wszystko w calośc i ukaze sie jakaś ksiązka ze statystyka hodowli tt w Polsce . To byloby cenne źródlo informacji .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-Vebby']A więc, jest w końcu ten Miki ojcem 6 miotu Akiry czy nie?? Wczoraj pani zdecydowanie zaprzeczyła tej informacji ale ...po dłuższym namyśle ,dokładnym jak mniemam zastanowieniu,doliczyła się pani jednak, że TO JEST PRAWDA!!!MIKI BYŁ OJCEM TEGO MIOTU! No cóż?jak widać" prawdziwy hodowca" nie traci czasu na takie "głupoty" jak zapamiętywanie,odnotowywanie wszystkich kryć swojego psa-a szkoda.Dziś w zmienionym przez panią poście możemy już jedynie przeczytać,nie nawiązującą już do wczorajszej wypowiedzi/zaprzeczenia/następujacą wypowiedż"Akira to mocna suka w doskonałej kondycji".Ufamy Pani i mamy nadzieję,że za chwilę nie zmieni pani zdania.
[COLOR=DarkOrange]Pomyłkom i kłamstwom nie ma tutaj końca[/COLOR]-niestety muszę również stwierdzić,że NIGDY nie były ujawnione wszystkie mioty Akiry ,przynajmniej na jej stronce.Do niedawna widniały tam tylko 4 jej mioty których zapis wzbudzał pewne zastrzeżenia/nigdy nie podano daty narodzin tych miotów/,po czym zapis ten został zupełnie usunięty a w zamian napisano "kawalerowie Akiry" :-)).Powiem szczerze,przeglądałam już wiele stronek z hodowlami,ale nigdzie nie zauważyłam ,żeby hodowcy którzy pokazują mioty na swoich stronkach po jakimś czasie zamieniali je na "kawalerów suki",bo po co????? Ale być może jestem taka gapa:-)nie wykazuję się sprytem,dlatego mówi się o mnie że nie mam pojecia...,że nie śniło mi się ...[/QUOTE]



Bardzo proszę o konkretne pokazanie i udowodnienie nam kłamstwa !

Link to comment
Share on other sites

Ależ proszę bardzo,mogę powtórzyć jeszcze raz choć wystarczyło się dobrze wczytać w post:-)-Pomyłka?"Miki nie jest ojcem 6 miotu Akiry"(niestety post został usunięty) :-)
Kłamstwo?"Skopiowanie miotów ze stronki"-nigdy ich tam nie było-były tylko 4 mioty,bez daty narodzin.Tak dokładnie jest napisane w miom poście:-)oj,chyba ktoś dzisiaj będzie potrzebował uspakajaczy:-)wiem,wiem-prawda w oczy kole.

Link to comment
Share on other sites

Proszę zakonczyc Pani Ado te głupie wywody -i liczyc- kto ,co i za ile i po ile i gdzie .????


Suka ma prawo mieć ten juz ostatni miot -wg przepisów związku jest wszystko OK.
Jest pod kontrolą lekarza, który stwierdził ze jesyt silna ,zdrowa i jak najbardziej moze zostać mamą.
Ubliza Pani tez wszystkim właścicielom reproduktorów, którymi kryła Ula i tym z Polski i z zagranicy -znanym i cenionym hodowcom -zwracając uwagę na nieprzemyslane krycia Urszuli swojej suki lub suk ???
Bo moze tez Pani chodzi o Fibi ???

Jakie ma Pani prawo ingerowac w czyjas hodowlę ???

I o co tu chodzi ??? Jaki w tym jest Pani cel ?

Link to comment
Share on other sites

Mowicie, ze jestescie tak bardzo zaniepokojone stanem suki? Tak?!
A ja twierdze, ze tak naprawde stan tejze suki niewiele was interesuje tak naprawde w ogole was to nie obchodzi.
Glownym i jedynym powodem jest wasza nienawisc skierowana do wlasciciela suki i z tego wzgledu jest to po prostu wstretne.:shake:

Ty Ado jestes taka kobieta z klasa, dystyngowana, etyczna dama . Zgadza sie?Ze za taka siebie uwazasz i wlasnie tak chcialabys by ciebie postrzegano?
A ja ci powiem, ze brak ci klasy!
Wiesz dlaczego?
Bo gdybys ja miala to bys to wszystko, jej osobiscie powiedziala....przeciez nie masz do niej daleko ...ta sama wies...kilka ulic...droga idealnie znana w koncu nie raz ja pokonywalas. Ty jednak wybralas inna forme konwersacji, forme obsmarowywania jej przy kazdej okazji na forach publicznych- no to sie nazywa klasa i posiadanie odwagi cywilnej.

Jesli jednak naprawde tak bardzo martwisz sie o sunie Uli to proponuje sie do niej przejść ( tak jak już pisała Ula), wziasc sunke na badania do weta i sie przekonac czy twoje podejrzenia sa uzasadnione czy tez nie.

Mysza-Monika widzisz Ada tak naprawde nie jest taka gapa, chociaz ciagle to powtarza( lecz zdaza jej sie pewnie rzezcy przeoczyc) jesli zas chodzi o ciebie to niestety masz niesamowite problemy nie tylko z j.polskim ale takze z matematyka. Tak bardzo sie martwisz o sunie Uli,ktora zawsze byla otoczona miloscia, miala zawsze bezproblemowe i ciaze i porody, ktorej bylo extra gotowane, z ktora wyjedzano na wakacje, itd i itp.

To o ta sunie sie tak bardzo martwisz, a powiedz Moniczko czy twoje psiaki rowniez maja komplet badan i tu nie pytam o wszystkie czyli o bichonke i charcice tylko o TT czyli o Axla I Ajre.
Czy Axel i Ajra maja badania na dysplazje, czy robilas im badanie oczu i czy robilas im badania genetyczne na PLL i CCL?
Przypuszczam, ze nie wykonalas ich i pomimo to pokrylas swoja sunie, ale czemu tu sie dziwic skoro zadajesz pytania czy badanie DNA jest dokladniejsze od zwyklego.
Czy ty w ogole wiesz co to jest DNA? Czy ty w ogole wiesz co to jest test genetyczny? Czy ty chociaz raz mialas w rece ksiazke o genetyce? Przeciez genetyka to podstawa hodowli!
Ale co tam, na taka nude jak genetyka szkoda czasu! Lepiej wziasc sie i popisac na forum jakim to sie jest super hodowca a inni sa feee.

Juz kiedys pisalam aby kazdy zabral sie najpierw za sprzatanie na swoim podworku a potem wytykal innym, ale ty Moniczko tego, jak zwykle nie zrozumialas.:roll:


Co mowi regulamin ZK

§12
2. Suka traci uprawnienia hodowlane z dniem 31 grudnia roku, w którym ukończyła 8 lat.
3. Oddziałowa Komisja Hodowlana, na wniosek hodowcy, może zezwolić na dalsze używanie do hodowli
suki, która ukończyła 8 lat, pod warunkiem, że jest ona w bardzo dobrej kondycji i dawała wartościowe
potomstwo

Czyli suka, ktora ukonczyla 8 lat 01 stycznia 2010 roku moze byc kryta do konca grudnia tego roku, czyli majac prawie 9 lat...no bez jednego dnia. Malo tego jesli komisja sie zgodzi to i mozna ja kryc i w 9 i w 10 roku zycia.
Nie ma nic na temat ilosci miotow suki ani tego jak duze mioty suka miala ani co ile miesiecy, jedyne co to :

Hodowca ma obowiazek
§16p.2
c) ograniczyć mioty suki do jednego w roku kalendarzowym,




A co wy robicie dla dobra psow???
No oprocz tego, ze sie martwicie kojena ciaza suki Ulki...bo rozumiem , ze tylko o nia sie martwicie ...co z tysiacem innych suk...bo nie sadzicie chyba, ze Ula to jakis ewenement i tylko u niej tak to wyglada.

Chcecie cos zmienic ...to nie tedy droga...nie podoba wam sie regulamin ZK to zrobcie cos z tym...to wy za to odpowiadacie....to wasz zwiazek i wasze hodowle.

I jeszcze jedno czy osoba,ktora poswieca swoj czas i swoje pieniadze, organizuje bazarki, sprzedaje wlasne rzeczy na bezpanskie psy,na bidule,ktorych nikt nie chce czy taka osoba bylaby naprawde tak bezwzgledna i narazala wlasna suke na ryzyko kolejnej ciazy nie badajac jej uprzednio, nie konsultujac tego z wterynarzem nie zastanawiajc sie czy to robic czy nie, wiedzac jeszcze przy tym jaka bedzie wasza reakcja!!!


A i jeszcze jedno...
to ciagle czepianie sie co kto ma na swojej stronie int. a czego nie ma. Strona hodowli to indywidualna sprawa kazdego hodowcy...nie ma ani obowiazku zamieszczania takich czy innych danych, nie musi sie tlumaczyc, ze zmienia swoja stronke ani ze wstawia takie fimiki czy inne. Hodowca wcale nie musi miec w ogole jakiejkolwiek strony internetowej!!! I wielu ich nie ma! I to nie tylko tych takich malutkich ale rowniez wiele bardzo prestizowych ...tak!!! i to nawet w swiatku TT- i to nie dlatego, ze ich na takowa nie stac ale dlatego, ze po prostu nie chca lub/albo potrzebuja.

Kazdy miot w Ulki hodowli ,czy to jednej czy drugiej suki, jest przedstawiany na publicznym forach ….no to rzeczywisice bardzo kryla to ile miotow miala...no i ten ktory ma byc tez byl ukryty, tak? Nie podala tutaj informacji o nim do publicznej wiadomosci...aha;)...no to fakt Ulka bardzo skryta i klamliwa jest.

Ile jest hodowli TT w Polsce?
Ile z nich ma strone internetowa?
A z tych co takowa maja ile ma wypisane aktualne informacje o miotach?
Ilu hodowcow porobilo badnia i te zwykle i te genetyczne?
Ilu hodowcow mialo przemyslane a ilu mialo nie przemyslane krycia?

Chcesz ulepszac swiat...zacznij od siebie!- to taka moja dewiza zyciowa!

Link to comment
Share on other sites

jak łatwo na forum dogo (w temacie terier tybetański) sprawdzić kto i od kogo się uczył, niestety stare forum jest zamknięte, bo tam również było to widoczne
rozumiem, że jak Ula była potrzebna to była cacy a teraz jest już BE
no i jak można zauważyć to najwięcej krzyku i zamieszania robią osoby "najdłuższe stażem i doświadczeniem hodowlanym terierów tybetańskich"
ehhh

Link to comment
Share on other sites

Kiwi to że mieszkam na wsi absolutnie nie świadczy o tym że jestem osobą ułomną, co do błędów w języku polskim to chyba tu jesteś rekordzistką- więc nie wytykaj tego innym, co to jest genetyka wiem doskonale i absolutnie nie muszę ci tego udawadniać. Powiedz od kiedy Ula ma te komplety badań, a od kiedy mioty- więc nie wyjeżdżaj z czymś takim- tym bardziej, że tak doskonale znasz się na genetyce i pewnie znasz wyniki badań przodków mich psów.
Caha, tybety mam tak samo długo jak Ula i nie musiałam prosić jej o pomoc w czym kolwiek.
Jeśli chodzi o psa bez papierów, to oczywiście mam na podwórku takiego- rottweiler który ma 12 lat i jest w świetnej kondycji ( u niektórych psy nie dożywają tak sędziwego wieku)- choć ta rasa dożywa 8 lat, mieszka na podwórku a śpi w domku gospodarczym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza30']Kiwi to że mieszkam na wsi absolutnie nie świadczy o tym że jestem osobą ułomną, co do błędów w języku polskim to chyba tu jesteś rekordzistką- więc nie wytykaj tego innym, co to jest genetyka wiem doskonale i absolutnie nie muszę ci tego udawadniać. Powiedz od kiedy Ula ma te komplety badań, a od kiedy mioty- więc nie wyjeżdżaj z czymś takim- tym bardziej, że tak doskonale znasz się na genetyce i pewnie znasz wyniki badań przodków mich psów.
Caha, tybety mam tak samo długo jak Ula i nie musiałam prosić jej o pomoc w czym kolwiek.
Jeśli chodzi o psa bez papierów, to oczywiście mam na podwórku takiego- rottweiler który ma 12 lat i jest w świetnej kondycji ( u niektórych psy nie dożywają tak sędziwego wieku)- choć ta rasa dożywa 8 lat, mieszka na podwórku a śpi w domku gospodarczym.[/QUOTE]

Ja przeciez nic nie wspomnialm o tym ze mieszkasz na wsi....i ze z tego wzgledu mialabys byc ulomna...nie napisalm tez , ze jestes ulomna, wiec absolutnie nie wiem o co ci w tym momencie chodzi.
To , ze masz problem z j. polskim, nie jest zadna nowoscia..nie spodziewalam sie tylko, ze rowniez z takimi prostymi obliczeniami matematycznymi masz tez problemy.
Jesli zas chodzi o mnie i moja polszczyzne to uwazam, ze nie mam powodu aby sie wstydzic tymbardziej, ze wyjechalam z Polski po ukonczeniu 6 klasy podstawowki....wrocilam po kilku latach i zdalam mature polska takze z j. polskiego pisemna i ustna ...pisemna na 4 a ustna 3 dostalam sie na germanistyke we Wroclawiu gdzie rowniez trzeba bylo zdawac j. polski. Fakt bylo to juz naprawde dawno temu, wiem, ze robie bledy, ze mam zla skladownie zdania...nie mam styku z jezykiem na codzien ale pamietam pewne zasady i w zyciu nie napisalam "ktora" przez "u" :eviltong:

Moniczko, nie masz tak dlugo tybetow jak Ula...co ty opowiadasz:crazyeye: ...to, ze Axel jest z tego samego miotu co Akiry Uli ..to przeciez nie oznacza, ze mialas go od szczeniaka...bo czy nie byl on wlasnoscia jednej z dogomaniaczek i dopiero otrzymalas go jako doroslego psa i czy nie od razu, tylko po jakims czasie wzielas sie dopiero za jego wystawianie .

Jak Ula zaczynala hodowle TT - to nikt nie mial pojecia jeszcze o badaniach. W Polsce nikt ich nie mial .Po czasie... w ramach naplywajacych informacji ludzie wzieli sie za badanie swoich psow...i Ula swoje psy przebadala.
Ale ty nie powiedzialas w koncu czy masz badanie na dysplazje,badanie oczu nie wspominajac o badaniach genetycznych, pomimo, ze o nich juz wiedzialas zanim pokrylas kolejny raz swoja suke!

Gdybys znala sie na genetyce to nie zadawalabys takich pytan, ktore wskazuja na kompletna niewiedze w tej dziedzinie.I tak, to wstyd ale dla ciebie!

Ach i masz rottka na lancuchu:angryy:...no rewelacja:diabloti: Jestes wyjatkowym hodowca...gratuluje!

Link to comment
Share on other sites

Tak masz racje, że nie miałam Axla od małego szczeniaczka bo miał aż 5 miesięcy.
Co do rottka to może przypomnij sobie polski i przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem.
Ale myślałam że to kolejny miot Akiry miał być tematem tego wątku, a nie odwracanie od niego uwagi.
Jakim jestem hodowcą to nie masz zielonego pojęcia, nawet nie miałaś okazji mnie poznać ( pomijając jedno zamienione zdanie na wystawie poznańskiej w 2007 roku- chyba że oceniasz ludzi po wyglądzie). Czy to że suka jest eksploatowana do granic możliwości świadczy o ogromniej miłości właścicielki do niej.....................
Nie opieraj się tylko na badaniach bo świat na tym się nie kończy, a czy je porobiłam to napewno nie twoja sprawa.

Link to comment
Share on other sites

No tak, jak już się nie ma nic mądrzejszego do powiedzenia to mówi się "amen" i ucieka z podkulonym ogonem, jednak z przeświadczeniem "zwycięstwa".
Temat szkół, dość kontrowersyjny. Znam osoby, które nie ukończyły studiów a znają kilka języków i prowadzą dobrze prosperujace firmy.To nie jest miernik.
Kolejna sprawa- zdrowie Akiry. Może jest dobre, oby się nie popsuło w pierwszym roku "emerytury", ale ilu z nas chciałoby mieć szczenię po tak "ukochanie wyeksploatowanej" suce??? SZANUJĄCY SIĘ HODOWCA NIE POKRYJE SUKI WIĘCEJ NIŻ TRZY,CZTERY RAZY W CIĄGU JEJ ŻYCIA! P.Geniu, proszę nie interpretować-nie miałam na myśli złego doboru reproduktora, lecz wyłącznie nieprzemyślenie kolejnego 5,6,czy 7 krycia Akiry. Dalej jakieś bzdury jakoby P.Urszula miała mieć najdłuższy staż ? napewno nie w hodowli TT.
HODOWLA NIE POLEGA WYŁĄCZNIE NA ROZMNAŻANIU!! Badania...Wydaje mi się, że Akira nie została przebadana genetycznie. Mylę się??
P.Urszula chwali się Fibi, mł.zw .świata-OK.-tego tytułu już jej nikt nie odbierze, ale dziwne jest, że na następnej światowej wystawie otrzymała ocenę bardzo dobrą?? A ile jeszcze bardzo dobrych otrzymała? dużo!
Caha, jeśli chodzi o to, że ktoś od kogoś się uczył, ktoś kogoś potrzebował, to wybacz, ale na szczęście z takich rad jak odrobaczanie psa czosnkiem czy pryskanie wodą z octem nie skorzystałam :diabloti:!!!
Na koniec napiszę jeszcze, znam Urszulę , znam jej psiaki i dlatego mogę napisać; wszystko co robi: badania, wystawy, zdjęcia, filmiki...., to wszystko w jednym celu- szybkiej i dobrej sprzedaży szczeniąt- To jest REKLAMA.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze tylko kilka zdań.Każdy,kto miał choć jeden miot wie,co to znaczy dla suni,dla hodowcy i dla całej jego rodziny.Ile czasu,pracy,starań i serca trzeba w to włożyć!!Każdy normalny człowiek,który kocha swojego psiaka-psiaka ,który jest członkiem rodziny,PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA,nie może suczki tylko kryć i kryć.SIEDEM miotów?
Teraz najważniejsze-ŻYCZĘ AKIRZE SZCZĘŚLIWEGO PORODU,DUUŻO ZDROWIA PRZY ODCHOWIE OSTATNIEGO MIOTU A POTEM DŁUUGIEGO ŻYCIA I ZASŁUŻONEGO ODPOCZYNKU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...