Jump to content
Dogomania

Matura 2008 - przyszli weci


Gosica

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj nie mam co podlinkowywać ponieważ galerii brak:eviltong:. A co do przygotowan jeszcze z chemii polecam Pazdro , bardzo dobry zbiór :cool1:. Przerobiłam 95% zadań i byłam bardzo zadowolona , moge śmiało polecić;) Ja byłam w klasie biol-chem w ogólniaku i jesli ktos by miał wątpliwości co wybrac technikum czy liceum to polecam zajrzeć sobie w najnowsze wyniki z matur tzn. warto zobaczyc sobie ile procent zdało mature w tych typach szkoł, co wcale oczywiscie nie oznacza ze po technikum sie nie nikt nie dostanie na studia. Moim zdaniem warto wybrac dobre liceum i w nim zakuwac aby potem w rekrutacji wykosić 11 osob na miesjce i sie dostac :razz:. To jakby mi sie kto pytał co wybrać tech. czy liceum :evil_lol:
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

To chyba dobrze wybrałam. Za niecałe 2 tygodnie rozpoczynam naukę w liceum we Wrocku... Mogłabym pójść do jedynego LO w Miliczu, ale zaryzykowałam... Idę niby do biol-chemu, ale rozszerzone są wg programu: biologia, chemia i fizyka, a na liście podręczników także rozszerzona matma. No po prostu nie ma to jak biol-chem-mat-fiz :D I jeszcze skusił mnie trzeci, po angielskim i niemieckim, język obcy - łacina. Taka sobie innowacja pedagogiczna :)

"Różne papiery w różnych terminach". Co tam trzeba jeszcze pozałatwiać? A jakieś wyniki badań są potrzebne? Bo np. słyszałam, że jak ktoś ma wadę wzroku to nie może zostać chirurgiem... Lepiej wiedzieć wcześniej :)

Link to comment
Share on other sites

Hm..ja tez po rozszerzonym biol-chem-fiz... i najcześciej spotykam takie właśnie rozszerzenie ;) Zycze wytrwałosci w ,,nowej pracy" jaka jest szkoła no i oczywiscie super wyników :cool3:
Co do badań to owszem sa potrzebne ale o wadzie wzroku nic mi nie wiadaomo że jest to jakas przeszkoda dla nowego chirurga :cool1: moim zdaniem nawet dla alergika który ma ta swoja alergie nie tak dokuczliwa ta praca jest możlliwa.. odczulanie i leczenie alergii to pomaga niektórym spełniać marzenia (tak mnie sie wydaje ..spotkałam jzu przypadki osob z alergia studjujace wete) ;) Dla chcącego nic trudnego .

Zdrowko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosica'] moim zdaniem nawet dla alergika który ma ta swoja alergie nie tak dokuczliwa ta praca jest możlliwa.. odczulanie i leczenie alergii to pomaga niektórym spełniać marzenia (tak mnie sie wydaje ..spotkałam jzu przypadki osob z alergia studjujace wete) ;) Dla chcącego nic trudnego .[/quote]

Ja mam alerigię i astmę i wybieram się na weterynarię :roll:. A to z tego powodu, że nie widzę dla siebie żadnej innej pracy. Najgorsza jest podobno formalina (kiedyś 2 lata, teraz już tylko rok).
Cóż, tak jak mówisz, trzeba próbować. W najgorszym wypadku zmienię kierunek w trakcie studiów.

Link to comment
Share on other sites

Hejka:lol: kurcze nie rozumiem o co chodzi z ta formaliną ( poza tym jednynie że capi :eviltong: okropnie).Mogę jedynie podzielic sie teraz z Wami...że czekajac na pierwszy roczek jak i jego nieuniknione niezbadane następstwa czeka sie okropnie długo. Ma sie wiele pytań jak będzie , z kim pokój( bo ja wybrałam akademik)..tyle Wam mogę powiedzieć jak sie czuje ktoś kto juz prawie jest studentem ;)
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem(jeśli chodzi o Wrocek) to ciężko o mieszkanie w którym wolno trzymać psa . A jeśli chodzi o pies + akademik to chyba nie możliwe:shake:.
Ale coś na pewno sie znajdzie , kto szuka na pewno kiedyś coś znajdzie :eviltong:. Ogólny temat mieszkań to sprawa dla odważnych:evil_lol::eviltong:.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nowych czyli przyszłych? Ani mi nie mów. Ja mam takiego stracha, że szkoda gadać.

Ale wczoraj byłam z moim psem u veta i okazało się, że ma jakiegos pasożyta skóry z rodziny świerzbu, ale nie świerzb. W kazdym razie ogladałam go pod mikroskopem i nawet znaleźliśmy jego jajo, w którym było widać małego pasożytka :loveu:. Fajnie było :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Wszystkim życzę powodzenia.
Agnisia, spokojnie, dasz radę ;) , jak nie Ty to kto? Przydałby się jakiś wet po kursie z Alteri, światły ^^ ;)[/quote]
Dziękuję za ciepłe słowa, są naprawdę potrzebne. :loveu:

To ja równiez życze wszystkim powodzenia... zwłaszcza moim 11 konkurentom na jedno miejsce :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Tylu tu udaczników więc przyszedł czas na nieudacznika.Nie dostałam się.Jestem po klasie dziennikarkiej,w mojej poświadomości pzrez całe życie tkwiła weta ale się bałam spełnić marzenia. Decyzja zapadła za późno-na pół roku przed maturą niemalże:roll:Byłam i nadal jestem przykiepska z chemii dlatego nie odważyłam się na zdawanie poziomu rozszerzonego.Biola i anglik a i owszem jeno o wiele za słabo jak się okazało.Chodziłam na korki z chemii do genialnej pani belfer uczącej w renomowanym gdyńskim liceum ale mówiąc szczerze-ochrzaniałam się trochę.Po drodze wynikły mi dwie przykre rodzinne sprawy ale nie mogę się przecież durnie usprawiedliwiać:roll:No cóż...nie udało się, świat mi się na chwilę zawalił ale po jakimś czasie wstąpił we mnie nowy entuzjazm choć nie bez chwil zwątpienia.Choć jeszcze gruboprzed maturą zakładałam, że jeśli nie w tym to na bank w przyszłym roku, nie do końca spodziewałam się takiego biegu wydarzeń.Z pewnych względów nie mogę przerwać nauki, więc na dzień dzisiejszy jestem studentką biologii na Uniwersytecie Gdańskim, na który wręcz nie mogę patrzeć.Za moment zaczynam ciężką charówę bo bardzo dręczy mnie świadomość porażki dlatego pouczam przyszłych maturzystów-nie olewajcie sprawy;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...