Jump to content
Dogomania

Matura 2008 - przyszli weci


Gosica

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moja koleżanka idzie do Wrocka :) Też bym to na Twoim miejscu wybrała.. Warszawa jest droga i w ogóle.. jakoś tak do mnie nie przemawia, więc nawet tam nie składałam :eviltong:

[quote name='Gosica'] ..nie wiem na co mam sie zdecydować:roll: Kurcze ...to trudny orzech do zgryzienia:eviltong:.
Zdrówko[/quote]

Zgadzam się w pełni! A ja gdzie mam iść? Olsztyn czy Lublin???

Link to comment
Share on other sites

U mnie też decyzja zapadła.. Olsztyn :D Zakochałam się w tym miejscu.. Nie chcialabym studiować nigdzie indziej :loveu: Znalazłam boskie miejsce dla moich koni.. teraz szukam miejsca dla siebie, psów i reszty zwierząt :eviltong:

A Wy jak tam? Kto z Was zabiera swoje zwierzątka ze sobą?

Gosica już Ci współczuję szukania mieszkania/pokoju we Wrocku.. Moja kumpela ma z tym ogromny problem, już prawie nic nie zostało :roll:

Link to comment
Share on other sites

E tam nie ma czego współczuć :eviltong:ja akademik wybieram ;)
Zdrwoko
p.S a moja zwierzątka zsotaja w domku ... sadez ze to za duzy stres dla nich, a poza tym moge nie miec tam dla nich czasu a tu na miejscu maja duzo miłosci;) ale bede bardzo tesknic za domem i zwierzyńcem :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mnie to czeka dopiero za 3 lata, ale witam starsze koleżanki po fachu ;) Ja od zawsze wiedziałam, że miejscem moich studiów będzie Wrocław, mam do niego jakieś 60km. A w jaki sposób przebiega rekrutacja? Ważne są tylko wyniki matury czy pisze się jeszcze jakieś egzaminy wstępne? Możecie mi to jakoś dokładniej opisać?

Link to comment
Share on other sites

Tylko matura.. We Wrocku liczy się wyłącznie matura z bioli i chemii, a np. w Olsztynie i Lublinie oprócz bioli i chemii także język obcy i polski :)
W ogóle cała rekrutacja jest jakaś chora moim zdaniem. Co ja się nalatałam z tymi przeklętymi papierami.. :angryy: Dobrze, że już po ;)

Link to comment
Share on other sites

Oj papiery tak jak powiedziała dragoniasta to moim zdaniem lekka przesada ..każda uczelnia inne terminy , w innych terminach różne papiery :shake: Mogliby to ujednolicić ;). We Wrocku liczą bilogie i chemie tak samo jak na Sggw w Wawie ;). W lublinie liczą polaka i angola ( na podstawie a najlepiej na rozszerzeniu). w olsztynie tak jak we Wrocku + angol najlepiej na rozszerzeniu. Chociaż ja zdawałam tylko biolę i chemię na rozszerzeniu a ostatnio dowiedziałam sie ze przyjeli mnie wszędzie także najważniejsza jest biola i chemia z tych przedmiotów trzeba przysiąść:razz:
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

szanse na dostanie sie zawsze , trzeba tylko wierzyć i bardzo tego chcieć aby mieć siłę wytrwać i uczyć sie ;) Ja byłam bardzo załamana po wynikach bo chyba jak wszyscy a przynajmniej większość byłam zaskoczona trudną biologią w tym roku :shake: - może nie tyle trudną co pytaniami ,,niebiologicznymi" typową gdybaniną:angryy:. Ja miałam 78% -biologia i 80% chemia na rozszerzeniu.
Podstawy z tych przedmiotów zdawac nie radze ...bo nie ma szans po tym iśc na wete. Zaoczne ( wieczorowe) studia są na weterynarii , ale niestety byłam jedną z wielu dla których taki tryb studiowania był poza zasięgiem ze względu na ogromne koszty . Założyłam sobie albo dzienne albo nic ... ;).
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Całkiem ładny miałas wynik :).
O biologii i chemii podstawowej to nawet nie ma co myśleć, przynajmniej jeśli chodzi o Wrocław i Wawę.
Ja popełniłam ten błąd, że poszłam na mat-fiz. W trzeciej klasie w ogóle nie mamy biologii ani chemii w programie, więc sama musze zrobić program i to 2 lata w rok.

Chodziliście na jakieś prywatne lekcje, czy nauka we własnym zakresie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Wrocław dla osoby, która nie uczy się angielskiego odpada?
Rozszerzenie z niemca nic nie da?
[/quote]

Nie, we Wrocku wystarczy biologia i chemia, ale oba rozszerzone.
W tym roku było ponad 11 chętnych na 1 miejsce, więc konkurencja jest spora. Najniższy wynik z jakim przyjęli to około 165 p. na 200 (ale to chyba rok temu).
Wrocław ma najlepszą chirurgie, ale choroby wewnętrzne podobno niezbyt. Znowu Wawa wybija się, jeśli chodzi o konie i chirurgie końską.

Link to comment
Share on other sites

Yhym. A Wiesz co z Olsztynem, potrzeba angola ?
Niby mam dużo czasu do matury jeszcze, dopiero pierwsza liceum, ale jeśli będzie potrzeba języka angielskiego to w maturalnej nie wygrzebię się z materiałem.
Musiałabym już zacząć, czyli zrezygnować z rosyjskiego. Eh.

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

[quote name='Agnisia =)']W trzeciej klasie w ogóle nie mamy biologii ani chemii w programie, więc sama musze zrobić program i to 2 lata w rok.

Chodziliście na jakieś prywatne lekcje, czy nauka we własnym zakresie?[/quote]

Ja tez mam ten problem, bo jestem w klasie dziennikarskiej. Co prawda na weterynarie sie nie wybieram, bo to nie na moje nerwy :lol: ale biologie rozszerzona zdawac musze, bo albo wybiore cos na SGGW albo zoopsychologia.

Ponawiam pytanie Agnisi - jak sie uczyc? Jesli ma sie spore zaleglosci :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Hmm co do sposobu uczenia...polecam robienie mnostwo testow . Najlepiej przeobic wszytskie matury z bioli chemii ktore byly na nowej maturze . Kupic dobre testy do matur moze byc operon poniewaz chyba to wlasnie to wydawnictwo wydaje najwiecej opracowan ( mam oda z bioli i chemii vademecum), co do chemii robić mnostwo zadan !! i solidnie przykładac sie do trzeciej klasy, bo duzo materiału jest z trzeciej klasy . Druga klasa z chemii to tez potega bo prawie wszytko pamięciowe;). Co do korepetycji..znam duzo osob ktore bez nich sie dostały gdzie chciały ale znam i takie ktore chodziły i tez sie dostały . Moi drodzy wsztysko zalzey od Was poniewaz zaden korepetytor nie zda za Was matury , nikt Wam oleju do głowy nie wtłoczy a korepetycje sa przydatne wtedy gdy potrzebujemy ukierunkowac tok nauki ewentualnia nadrobic braki ( a i tak nie kazdy korepetytor wam to umożliwi, poniewaz gro z nich bierze tylko kasę , nie dbajac o skutek lekcji).
Zdrówko :lol:

Link to comment
Share on other sites

mnie za 4lata to czeka xD Wet albo nic. Jeśli chodzi o miejsce to wybrałabym Olsztyn. Wiele weterynarzy poleca właśnie tą uczelnie. W tym roku niby matura słabo wypadła, i nie iwem co o tym myślec- moi zdolni xD znajomi mimo bardzo wysokich średnich, po "praktykach" a raczej wolontariacie w lecznicy nie dostali się. Mam nadzieję, ze mi się uda spełnic marzenie i trzymam za Was kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety Atkaaaa... ani praktyka ani wysoka średnia nic nie da na maturze... a tylko to sie liczy. Moja koleżanka miała jedna z najwyższych średnich w szkole ... a matury nie zdała :-(. Nie należy myśleć że wysoka średnia gwarantuje dobre zdanie matury:shake::shake: . Czyste przeliczniki procentowe z biologi i chemii- niestety w rekrutacji jesteśmy tylko cyframi i od nich zależy nasz dalszy los. Życze aby Ci sie udało ,a marzenia warto spełniac i dążyć do ich spełniania. Samej mi sie to udało :multi: wiec przestałam mowić że marzenia sie nie spełniają.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...