Jump to content
Dogomania

Hodowle kolorowych bolończyków (bolonka zwetna)


Paskuda_Bandzior

Recommended Posts

Ja chciałam jeszcze tylko nawiązac do tematu który poruszałam ileś tam stron wczesniej w sprawie kolorowych bolończyków, które nie miały się nazywać kolorowe bolończyki tylko bolonki zwetne.W zeszłorocznej wystawie we wrocławiu bodajże był zgłoszony takie piesek i w katalogu jak byk "bolończyk kolorowy".Tak samo przy rejestracji (wspomnianych na poprzednich stronach) psiaków w związku kynologicznym. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Witam,
Z tego co wiem to nie ma kolorowych bolończyków? oficjalnie, tzn na str FCI nie ma takiej rasy, i we wzorcu rowniez nie ma wzmianki o tym, wrecz inny kolor niz biały jest okreslony jako powazna wada, wiec dlaczego w katalogu był? i na poznańskiej - w listopadzie rowniez jest jako rasa.

Pozdraiwam
Ania

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 year later...

Witam :) Tak się składa że odgrzewam może stary temat...ale szukam towarzystwa dla mojego "kolorowego" bolończyka - bardzo chciałbym znaleźć kolorową suczkę i sworzyć małą psią rodzinkę :)

[url]http://www.perun.psy.pl/myspace---profile/go:rasa:204/[/url]

kontakt gg 1843567

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czyli rozmnożyć bez papierów. Nawet wśród ras nieuznanych, a znajdujących się we wstępnej księdze rodowodowej obowiązuje posiadanie metryk i rodowodów dla swoich psów. Na tym polega hodowla, aby nie rozmnażać co popadnie, ale robić to z głową. Tym bardziej, ze ta rasa jest jeszcze nie wyrównana to tym bardziej powinno się pilnować tego. Przestańcie produkować pełno kundelków i sprzedawać je. Czy nie wystarczy tego ile takich pięknych kudłaczy w typie bolończyka, maltańczyka, hawańczyka itp... siedzi w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[quote name='Paskuda_Bandzior']Ja chciałam jeszcze tylko nawiązac do tematu który poruszałam ileś tam stron wczesniej w sprawie kolorowych bolończyków, które nie miały się nazywać kolorowe bolończyki tylko bolonki zwetne.W zeszłorocznej wystawie we wrocławiu bodajże był zgłoszony takie piesek i w katalogu jak byk "bolończyk kolorowy".Tak samo przy rejestracji (wspomnianych na poprzednich stronach) psiaków w związku kynologicznym. :)[/QUOTE]

W Polsce są obecnie 3 hodowle kolorowych bolończyków:pod Poznaniem, Kraków - Blanc Elektra i Krotoszyn - Śnieżny Maluszek;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mozesz to poprzec faktami? Ja mam bolonczyka ze świetnej czeskiej hodowli, ostatnio hodowczyni przysłała mi zdjęcia bolonki, którą zakupiła i ja dużo czytałam o tej wywodzącej się z Rosji rasie, ale do wczoraj ;) nie było jej na liście ras uznanych przez FCI. Jak to się ma do metryk FCI?

Link to comment
Share on other sites

Widziałam Aramisza, jest śliczny. W hodowli tej mają liczną gromadkę kolorowych i białych bolończyków. Na wiosnę będę jechała tam na krycie z moją sunią kolorową. Myślę, że pokryję ją tym czekoladowym reproduktorem [COLOR=black][I][COLOR=#990033][FONT=&quot][/FONT][/COLOR][/I][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...