Jump to content
Dogomania

Zakocona galeria Poświaty


Poświata

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']Wlłs na łapach nie bedzie odrastał, tylko bedzie po prostu RÓSŁ!!!!
Przeciez te łapy wogóle nie były strzyżone!
Czy naprawdę nie widziałaś wcześniejszych fotek Larki?
Jeżeli nie widziałaś, to po co takie bzdury piszesz.
Ka-vanga - szukasz dziury? To nie tutaj i nie ze mną.
Pzdr.[/quote]

Asiaczku, chodzi mi o udo, gdzie wlos zostal obciety maszynka :roll:

[quote name='Mudik']Co do głowy wygląda dokładnie tak jak głowa twojej Gassiry w avatarze.
A łapy ma niemieckie czyli bez włosa na kolanach,to co ma na stopach nie było ruszane to nie jest amerykańska miniatura ,nie wiele było do równania na stopkach żeby kocią łapke uzyskać.[/quote]

Mudik, o czym Ty w ogole piszesz!!!!!!!!!! Jakie niemieckie!!!!!!!! Niemiecki typ owszem nie ma gestego wlosa ozdobnego, ale tez nie goli sie tym psom uda do zera!!!!!!!! I co to za porownania z amerykanskimi mini - ja Ci moge pokazac europejskie olbrzmy bardzo mocno owlosione oraz amerykanskie bardzo skapo - ale chyba nie o to nam chodzi.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']To zadaj je w inny sposob, bo moze rzeczywiscie nie zrozumiałam...:shake:
Pzdr.[/quote]

Asiaczek mi nie chodzi o to,żeby Cię zmieszać z błotem,bo chyba tak to odbierasz i nie chce mi się już zadawać tego pytania bo doprowadzi to do kolejnej "burzy"...

Link to comment
Share on other sites

ojejjj nie róbcie Poświacie zadymy :mad: niepotrzebne to jest - Beata była przecież przy robieniu Lary więc tak chciała ją mieć ogoloną - nie wybiera się na wystawy więc taka fryzurka wygodna, a na pewno odrośnie i będzie śliczna jak na Tartakowe sznupy przystało :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Asiaczku, chodzi mi o udo, gdzie wlos zostal obciety maszynka :roll:



Mudik, o czym Ty w ogole piszesz!!!!!!!!!! Jakie niemieckie!!!!!!!! Niemiecki typ owszem nie ma gestego wlosa ozdobnego, ale tez nie goli sie tym psom uda do zera!!!!!!!! I co to za porownania z amerykanskimi mini - ja Ci moge pokazac europejskie olbrzmy bardzo mocno owlosione oraz amerykanskie bardzo skapo - ale chyba nie o to nam chodzi.[/quote]
Widziałam róznie robione olbrzymy z kolanem gołym i nie.
Wklejam fotę mamy Lary owszem ma na kolanie ale minimalna ilośc ,żeby poprawić kąty.
[url]http://www.ztartaku.com/images/suki/gloris_esmeralda/Gloris%20Esmeralda.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ojejjj nie róbcie Poświacie zadymy :mad: niepotrzebne to jest - Beata była przecież przy robieniu Lary więc tak chciała ją mieć ogoloną - nie wybiera się na wystawy więc taka fryzurka wygodna, a na pewno odrośnie i będzie śliczna jak na Tartakowe sznupy przystało :loveu:[/quote]:cool2::happy1::klacz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']ojejjj nie róbcie Poświacie zadymy :mad: niepotrzebne to jest - Beata była przecież przy robieniu Lary więc tak chciała ją mieć ogoloną - nie wybiera się na wystawy więc taka fryzurka wygodna, a na pewno odrośnie i będzie śliczna jak na Tartakowe sznupy przystało :loveu:[/QUOTE]

Dokładnie !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mudik']Widziałam róznie robione olbrzymy z kolanem gołym i nie.
Wklejam fotę mamy Lary owszem ma na kolanie ale minimalna ilośc ,żeby poprawić kąty.
[URL]http://www.ztartaku.com/images/suki/gloris_esmeralda/Gloris%20Esmeralda.jpg[/URL][/quote]

Oj Magda, przypatrz sie dokladnie tej suce - ona po prostu nie ma wlosa - nie dlatego, ze jej zgolili tylko nie ma, bo niestety jej nie urosl :roll:.

Poswiato - bardzo przepraszam za zasmiecenie watku :modla:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Asiaczku, chodzi mi o udo, gdzie wlos zostal obciety maszynka :roll:
[/quote]
Tak, włos na udzie został obcięty maszynka tak, jak prawie cała Lara. Nie zostawiłam zadnego z ozdobników na udach, bo nie bylo takiej potrzeby. Larka ma dobre katowanie tylnych łap i nie potrzeba jej firanek...Przed nami czas błota i nie widzę potrzeby, aby Lara przynosiła Poświacie do domu piach... Kobieta i tak ma duzo roboty w domu.

Ka-vanga - pamiętaj o jednym. NIE MA JEDNEGO WZORU STRZYZENIA SZNAUCERóW, prawda?
Firanki na udach - to jest dobre na wystawy, ale nie na czas błota wiosennego.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Oj Magda, przypatrz sie dokladnie tej suce - ona po prostu nie ma wlosa - nie dlatego, ze jej zgolili tylko nie ma, bo niestety jej nie urosl :roll:.

Poswiato - bardzo przepraszam za zasmiecenie watku :modla:.[/quote]
I Lara też tam nie miała dłuższego włosa wystającego poza udo a poza tym patrz post Asiaczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Tak, włos na udzie został obcięty maszynka tak, jak prawie cała Lara. Nie zostawiłam zadnego z ozdobników na udach, bo nie bylo takiej potrzeby. Larka ma dobre katowanie tylnych łap i nie potrzeba jej firanek...Przed nami czas błota i nie widzę potrzeby, aby Lara przynosiła Poświacie do domu piach... Kobieta i tak ma duzo roboty w domu.

Ka-vanga - pamiętaj o jednym. NIE MA JEDNEGO WZORU STRZYZENIA SZNAUCERóW, prawda?
Firanki na udach - to jest dobre na wystawy, ale nie na czas błota wiosennego.
Pzdr.[/quote]

No wlasnie , a do Klubowki Sznaucerow piekne wloski nam z pewnoscia odrosna, urosna i Lara bedzie Miss-ka:loveu: ))):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga']Poswiato - bardzo przepraszam za zasmiecenie watku :modla:.[/quote]Tu absolutnie nie chodzi o zaśmiecanie wątku.
Ja z przyjemnością się czegoś nowego dowiem i nauczę.
Zdziwiła mnie jedynie tak ostra krytyka na formę obcięcia Lary.
Dziwi mnie dyskusja o włosie Lary osób, ktore tego włosa nie widzialy na własne oczy i nie dotykały go własnymi rękami :roll:.
Bo czy wszystkie sznaucery mają taki sam włos?
Albo czy "tartakowe" sznaucery mają taki sam, sztywny włos?
Czy na podstawie zdjęć można wyrokować z taką stanowczością, że Lalka miała dobry włos i po tym co jej zrobiłyśmy ten włos będzie gorszej jakości? A skąd ta pewność?
Użyte tu zostały dość mocne słowa w stosunku do wykonawczyni tego dzieła mimo że to ona dotykała Lary i mogła najwięcej o włosie powiedzieć. I z tonu wypowiedzi wywnioskowałam, ze nie zna się na sierści sznaucerów, mimo że była ich wieloletnim hodowcą, co oczywiście o niczym nie świadczy :-o.
Mudik napisała, że Larze włos nie chciał wychodzić. Nie chciał i już!
Czy wobec tego miałam ją szarpać na siłę sprawiając psu ból tylko dlatego, że trymowanie jest lepszy od cięcia maszynką, i to przy pierwszym fryzjerskim podejściu?

Po tym co przeczytałam wiem jedno mam totalny mentlik w głowie i spieprzonego psa (skrót myślowy)...
Mam nadzieję, że nasze nowe sznaucerokoleżanki nie będa nas przy byle okazji wytykać palcami :lol:

Podsumowanie - pożyjemy zobaczymy, jeśli coś jest piękne, to tak czy inaczej pięknym pozostanie. Dla mnie Lara jest najpiekniejsza :loveu:.

[quote name='Wojtecki']No wlasnie , a do Klubowki Sznaucerow piekne wloski nam z pewnoscia odrosna, urosna i Lara bedzie Miss-ka:loveu: ))):evil_lol:[/quote]
... miałam jej nie wystawiać, ale kto wie co teraz mi przyjdzie do głowy :hmmmm: :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

odpowiem w dużym skócie,żeby już nie przciągać...

jak włos nie wychodzi,to za wcześnie,żeby go trymować i trzeba poczekać i nic się nie stanie psu jak jeszcze troszke pochodzi zarośnięty...

Ja poprostu na przyszłość polecam trymowanie,jeśli się kiedyś na to zdecydujesz to pewnie zobaczysz różnice.I będziesz wiedziała co Tobie bardziej pasuje.
Znam dużo osób które sznaucerki nie wystawowe robiły maszynką,bo łatwiej,szybciej i mniej psa boli a później żałowały i to bardzo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gassira']odpowiem w dużym skócie,żeby już nie przciągać...

jak włos nie wychodzi,to za wcześnie,żeby go trymować i trzeba poczekać i nic się nie stanie psu jak jeszcze troszke pochodzi zarośnięty...

Ja poprostu na przyszłość polecam trymowanie,jeśli się kiedyś na to zdecydujesz to pewnie zobaczysz różnice.I będziesz wiedziała co Tobie bardziej pasuje.
Znam dużo osób które sznaucerki nie wystawowe robiły maszynką,bo łatwiej,szybciej i mniej psa boli a później żałowały i to bardzo.[/quote]
I tu się z Tobą zgodzę,odrrośnie zobaczymy jaki będzie ,jeśli Poświata zdecyduje sie wystawić będziem trymować, i Larka będzie Miska:-D
Dobranoc!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']Tu absolutnie nie chodzi o zaśmiecanie wątku.
Ja z przyjemnością się czegoś nowego dowiem i nauczę.
Zdziwiła mnie jedynie tak ostra krytyka na formę obcięcia Lary.
[B] Dziwi mnie dyskusja o włosie Lary osób, ktore tego włosa nie widzialy na własne oczy i nie dotykały go własnymi rękami :roll:. [/B]
Bo czy wszystkie sznaucery mają taki sam włos?
Albo czy "tartakowe" sznaucery mają taki sam, sztywny włos?
[B] Czy na podstawie zdjęć można wyrokować z taką stanowczością,[/B] że Lalka miała dobry włos i po tym co jej zrobiłyśmy [B]ten włos będzie gorszej jakości? [/B]A skąd ta pewność?
Użyte tu zostały dość mocne słowa w stosunku do wykonawczyni tego dzieła mimo że to ona dotykała Lary i mogła najwięcej o włosie powiedzieć. I z tonu wypowiedzi wywnioskowałam, ze nie zna się na sierści sznaucerów, mimo że była ich wieloletnim hodowcą, co oczywiście o niczym nie świadczy :-o.
Mudik napisała, że Larze włos nie chciał wychodzić. Nie chciał i już!
Czy wobec tego [B]miałam ją szarpać na siłę sprawiając psu ból tylko dlatego, że trymowanie jest lepszy od cięcia maszynką, i to przy pierwszym fryzjerskim podejściu?[/B]
Po tym co przeczytałam wiem jedno mam totalny mentlik w głowie i spieprzonego psa (skrót myślowy)...
Mam nadzieję, że nasze nowe sznaucerokoleżanki nie będa nas przy byle okazji wytykać palcami :lol:
Podsumowanie - pożyjemy zobaczymy, jeśli coś jest piękne, to tak czy inaczej pięknym pozostanie. Dla mnie Lara jest najpiekniejsza :loveu:.
... miałam jej nie wystawiać, ale kto wie co teraz mi przyjdzie do głowy :hmmmm: :evil_lol:.[/quote]
Wytłuszczyłam kilka sformułowań, istotnych w tej dyskusji...
I nadal uwazam, że spokojnie mogę podpisac sie pod tym wszystkim, co napisałam poprzednio.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gassira']odpowiem w dużym skócie,żeby już nie przciągać...

jak włos nie wychodzi,to za wcześnie,żeby go trymować i trzeba poczekać i nic się nie stanie psu jak jeszcze troszke pochodzi zarośnięty...

Ja poprostu na przyszłość polecam trymowanie,jeśli się kiedyś na to zdecydujesz to pewnie zobaczysz różnice.I będziesz wiedziała co Tobie bardziej pasuje.
Znam dużo osób które sznaucerki nie wystawowe robiły maszynką,bo łatwiej,szybciej i mniej psa boli a później żałowały i to bardzo.[/quote]
Lara jest/była w okresie "puszenia się" i to "troszkę" moglo miec wpływ na powstawanie zaklejek, które wiemy, do czego moga doprowadzic.

Nie jestem zwolennikiem, przy pierwszym kontakcie z "psim fryzjerem", trymowania włosa,który nie jest do tego gotowy.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poświata']No troszkę to trwało, na szczęście tak krótko że zdążyłyśmy sobie spokojnie pogadać.

O tej godzinie, o której pisałaś post, właśnie się żegnałyśmy :lol:.

[B]Asiaczku[/B] kochany, bardzo, bardzo dziękuję za wykonany kawał dobrej roboty :loveu:, [B]Mudik[/B] miło było Cie poznać :calus:.

Zdjęć mamy raptem z 5 :oops:, ale to jutro....[/quote]
Witaj Beatko!
Miłego dnia :buzi:
[SIZE=1]Okropne jest to przesilenie wiosenne;) U nas dzisiaj rano było biało:angryy:a teraz tak "posypuje":mad:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[B]Asiaczku[/B] to straszna popsułas psa Poświacie:crazyeye: ;)a tak serio to niezła i zupełnie niepotrzebna burza się z tego rozpętała, moim zdaniem fb Poświaty nie jest miejscem na takie 'rozmowy" to tak jak by ktoś barfujący zobaczł, że karmie swoje psy suchym i mnie uświadamiał, każdy ma swoje prawo do opini, ale po to właśnie są wszelakie różne tematy na dogomani pozakładane, a fb jest do podziwiania jego bohaterów:loveu:
[SIZE=1]ja nie mam aini nigdy nie miałam sznaucera ale tak się składa że ja też pracując w lecznicy dla zwierząt zajmuje się m.in. strzyżeniem i zarówno po strzyżeniu maszynką jak i po trymowaniu część psów ma sierść nawet po tej strasznej maszynce cały czas ładną sztywną, a trymowanie nie zawsze poprawia włos bo znam kilka psów które tylko są trymowane a maja wręcz puch na sobie[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jupi'][B]Asiaczku[/B] to straszna popsułas psa Poświacie:crazyeye: ;)a tak serio to niezła i zupełnie niepotrzebna burza się z tego rozpętała, moim zdaniem fb Poświaty nie jest miejscem na takie 'rozmowy" to tak jak by ktoś barfujący zobaczł, że karmie swoje psy suchym i mnie uświadamiał, każdy ma swoje prawo do opini, ale po to właśnie są wszelakie różne tematy na dogomani pozakładane, a fb jest do podziwiania jego bohaterów:loveu:
[SIZE=1]ja nie mam aini nigdy nie miałam sznaucera ale tak się składa że ja też pracując w lecznicy dla zwierząt zajmuje się m.in. strzyżeniem i zarówno po strzyżeniu maszynką jak i po trymowaniu część psów ma sierść nawet po tej strasznej maszynce cały czas ładną sztywną, a trymowanie nie zawsze poprawia włos bo znam kilka psów które tylko są trymowane a maja wręcz puch na sobie[/SIZE][/quote]
[SIZE=1]Dokładnie takie same mam doświadczenie w tej materii
[SIZE=2]A masz jakieś nowe zdjątka ,najchętniej kociowe[/SIZE];):loveu:
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga1215']Witaj Beatko!
Miłego dnia :buzi:
[SIZE=1]Okropne jest to przesilenie wiosenne;) U nas dzisiaj rano było biało:angryy:a teraz tak "posypuje":mad:[/SIZE][/quote]Ja dziś jestem na prochach, cisnienie chyba spada na łeb na szyję :roll:, pada śnieg, wieje wiatr :roll: , normalnie się pochlastać :shake:. Wzięłam się więc za prace łatwe i przyjemne - malujemy jaja :evil_lol: i przy okazji deqpażuję córci toaletkę. Co z tego wyjdzie się okaże :lol:

[quote name='Chandler']Cześć Poświatko :calus:.
Trochę mam mętlik po tej rozmowie o włosach :lol:.
Fajnie, że możecie się spotykać i razem futrzaki obcinać - zazdroszczę :cool3:.
Z Twoim zdrówkiem już OK?[/quote]Cześć Chandlerku :multi:.
No fajnie mieć takie dogoprzyjaciółki i do tańca i do różańca :evil_lol::loveu:.
Zdróffko dziękuję, pomalutku i do przodu, pogoda trochę mnie wykańcza, ale cóż, starość nie radość.... Byle do wiosny, byle do wiosny :cool3:
[quote name='Mudik'][SIZE=1][SIZE=2]A masz jakieś nowe zdjątka ,najchętniej kociowe[/SIZE];):loveu: [/SIZE][/quote]Zdjęć narazie nie budziet :shake:, nie mam za bardzo czasu, muszę trochę za robotę przedświąteczną się złapać :roll: , strasznie dużo jest tego do zrobienia [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/3.gif[/IMG] [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/15.gif[/IMG] [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/44.gif[/IMG][IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/27.gif[/IMG] .

Przymierzam się do mycia okien, to jak na złość pogoda taka że brrrrrr :diabloti:.
Zamiast tego zrobię [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/6.gif[/IMG] [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/41.gif[/IMG] [IMG]http://www.gifownik.pl/gify_02xxz/male_gify/w_domu/7.gif[/IMG].


[IMG]http://www.madzik.pl/wielkanoc/linia.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

O rany julek, ależ burza z piorunami tędy przeszła :lol:
Taka mała uwaga, ja rozumiem, że szorstki włos, że wzorzec, że to, że tamto...
Ale dziewczyny, nawet, jeśli Poświata uzna, że Larę już zawsze będzie strzyc, a nie trymować, nawet, jesli to faktycznie "zepsuje" włos Larze... No to... co właściwie? :lol: Cóż takiego wielkiego się stanie? Miękki włos w niczym przecież Larze nie zaszkodzi, będzie po prostu miała niewzorcowy włos i tyle ;)

[B]Mudik[/B], jak się czułaś jako stół groomerski? :cool3:;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...