Jump to content
Dogomania

Karma dla alergikow na drob, wolowe..


Charly

Recommended Posts

Od około roku jesteśmy na karmie Trovet LPD (jagnięcina, ziemniaki) i jestem jak najbardziej zadowolona.
Wcześniej był RC z tuńczykiem podajże.

Jest dość sporo karm nie zawierających drobiu i wołowiny, także to jeszcze nie tragedia ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki. o tej karmi jeszcze nie slyszalam.

tak sporo jednak tez nie. wiekszosc posiada jednak chociazby tłuszcz drobiowy, lub generalnie "tłuszcz zwierzecy" podejrzewam ze nie rybny, bo by wtedy napisali;)

druga rzecz to kwestia finansowa. Trotvet 75 zl za 3 kg...

no i posiada drozdze na ktore moj pies tez zle reaguje..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dzieki. o tej karmi jeszcze nie slyszalam.

tak sporo jednak tez nie. wiekszosc posiada jednak chociazby tłuszcz drobiowy, lub generalnie "tłuszcz zwierzecy" podejrzewam ze nie rybny, bo by wtedy napisali;)[/QUOTE]

a robiłaś może testy biorezonansem?

My, kiedy pies przestaje tolerować żarcie robimy takie tsty również na konkretne karmy. Jeszcze nigdy nie było pudła w tej kwestii, a mam pewność, że karmę przyswoi.
W niektórych karmach jest napisane, że są w niej drożdże (mój pies jest uczulony) a mimo to je toleruje.
Także wszystko jest względne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']To bodajże holenderska karma jednak zawiera sztuczne konserwanty.[/QUOTE]

A co teraz ich nie zawiera?
Takie życie w tej chwili, wszystko tuczone hormonami, uzależniaczami, konserwantami. Nie uchronisz się, nawet jak na opakowaniu jest napisane 'bez konserwantów' - ja przyznajmniej w to nie wierzę.

Najważniejsze, że psu służy. Szczególnie, gdy ciężko coś takiego znaleźć, jak pies ma potworną alergię na większość karm.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']biorezonas to alternatywa-jednak bardzo droga:) ale oczywiscie mozna wszystko - tylko to wlasnie kwestia finansowa takze[/QUOTE]

Bardzo droga? 50zł za kompleksowy test na wszystkie składniki pokarmowe?
Czasem tyle płaci się za głupią poglądową wizytę u weta..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']dzwonilam do kolesia- mowil ze duzo wiecej- kilkaset zlotych...[/QUOTE]

propnuję wybrać się do pożądnej lecznicy z biorezonansem.
jeżeli w Warszawie (gdzie wszystko jest drogie) kosztuje to 50zł to na pewno w innych mistach nie może kosztować kilkuset :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']A co teraz ich nie zawiera?
Takie życie w tej chwili, wszystko tuczone hormonami, uzależniaczami, konserwantami. Nie uchronisz się, nawet jak na opakowaniu jest napisane 'bez konserwantów' - ja przyznajmniej w to nie wierzę.

Najważniejsze, że psu służy. Szczególnie, gdy ciężko coś takiego znaleźć, jak pies ma potworną alergię na większość karm.

Pozdrawiam.[/quote]

Justa ja to wiem. Sama dawałam rc, który zawiera sztuczne konserwanty i powiem szczerze, że żadna karma mojemu psu tak nie służyła. Nawet holistyki jak TOTW.

[quote name='Charly']biorezonas to alternatywa-jednak bardzo droga:) ale oczywiscie mozna wszystko - tylko to wlasnie kwestia finansowa takze[/quote]

Ja w biorezonans nie wierzę.

[quote name='Justa']Bardzo droga? 50zł za kompleksowy test na wszystkie składniki pokarmowe?
Czasem tyle płaci się za głupią poglądową wizytę u weta..[/quote]

Jak taki test wygląda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Ja w biorezonans nie wierzę.[/quote]

I oczywiście masz do tego prawo.
U nas się sprawdza w 100%, dlatego nie mam powodów, aby nie wierzyć.

[quote]Jak taki test wygląda?[/QUOTE]

Pisałam już o tym kilkakrotnie, m.in. w temacie 'karma dla alergika'

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 5 weeks later...

[quote name='cuciola']Yoghi zajada teraz Hill's Prescription Diet Canine D/D..mamy nadzieje znalesc przyczyne alergii i na razie probujemy zmiane karmy. Taka polecil nam wet.[/quote]
Mi też weci polecali karmy :roll: Podziękowałam i karmię normalną karmą, pies wygląda super.

Link to comment
Share on other sites

no a moj super nie wyglada :(

od spodu lize sobie strasznie lapki,drapie sie i gryzie. Na lapki dostalismy spray i zasypke,mamy pilnowac zeby sie nie lizal bo to tylko pogorszy ich stan.

wet na razie chce wykluczyc alergie pokarmowa wiec dlatego kazala kupic ta karme. Jesli sie okaze ze po skonczeniu duzego wora nadal nic sie nie poprawilo to bedziemy dalej szukac przyczyny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']no a moj super nie wyglada :(

od spodu lize sobie strasznie lapki,drapie sie i gryzie. Na lapki dostalismy spray i zasypke,mamy pilnowac zeby sie nie lizal bo to tylko pogorszy ich stan.

wet na razie chce wykluczyc alergie pokarmowa wiec dlatego kazala kupic ta karme. Jesli sie okaze ze po skonczeniu duzego wora nadal nic sie nie poprawilo to bedziemy dalej szukac przyczyny.[/quote]
Szkoda, że u mnie nie zaczęli od tego najprostszego, czyli alergii pokarmowej, wymyślali już na środki chemiczne i kurz :roll:
U mojego były zmiany z dnia na dzień jak nie miał kontaktu z mięsem.

Link to comment
Share on other sites

najgorsze ze moj bidulek sobie tak wylizal lapcie ze teraz go bola, no i lezy taka bidulka ze wzrokiem "mamo na spacer nie idziemy bo mnie lapki bola"

mysle nawet czy nie kupic butow ochraniajacych,bo pewnie spacer po asfalcie w spuchnietych lapach przyjemny nie jest :(

mam nadzieje ze polepszy sie i ze wystarczy ta weyerynaryjna karma.Wszystkie inne smakolyki juz odstawilam.

Link to comment
Share on other sites

uzupelnie tylko, ze po czasie RC hypoallergiczna "przestala" dzialac- pies nadal sie drapal, mial biegunkę i inne. Teraz jest na króliku - jest srednio dobrze. doskonale dziala filet z ryby morskiej ugotowanej z ryzem. minimum drapania, zero biegunki, zero wymiotów, zero lizania siersci i powietrza, spokojne przespane noce:)

Link to comment
Share on other sites

Forza10 u mnie we Wloszech jest latwo dostepna wiec na razie przesiedzimy miesiac na Hill'sie d/d a potem bedziemy kombinowac co dalej,z pomoca weta.

Najgorze ze Yoghi bez dodania choc lyzki puszki karme je bardzo niechetnie :( Je,zeby nie byc glodnym. Najchetniej bym mu gotowala,tylko tu juz troche ciezej z proporcjami no i trzeba witaminy pewnie dodac..
balabym sie ze czegos mu mimo wszystko brakuje,jakby byl na gotowanym jedzeniu.
No i cenowo utrzymanie duzego na gotowanym chyba wyszloby podobnie jak dobra karma

do hill'sa d/d nie moge dodac zadnej puszki,nawet tych Forza10 rybnych dla alergikow?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...