Jump to content
Dogomania

Karma dla alergikow na drob, wolowe..


Charly

Recommended Posts

Jest jeszcze biomill sensible.

[URL]http://www.krakvet.pl/biomill-adult-sensible-p-446.html[/URL]

TOTW jest karmą która przoduje w rankingach, mimo tego że ma właśnie to wędzone mięso.

Myślę, że nie ma karmy idealnej. Na każdą znajdzie się jakiś haczyk.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dzieki.masz racje. biomill sprawdzalam juz. ma drozdze.

mysle ze sprobuje TOTW. DN fajne- ale to jajko( nawet jesli ten kurak by nei zaszkodzil w tej formi)DN ma cos na zapach kupy. To fajne, hehe

Chefrenek Ty masz racje hehe- a ja sie upieram- tam rzeczywiscie jest pomylka. Ten exclusive to nie jest Eagle pack. To wlasna marka
:)

zapytam na watku TOTW czy mi ktos moze sprzedac kilo tej karmy.
Ktos po tej karmi (tzn kogos pies) mial lupiez, duze kupy itd. mam nadzieje, ze u nas wsjo bedzie dobrze.

gdyby ktos zainteresowal sie w meidzy czasie tym Exclusiv, to podaje ze z tego co wyczytalam na watku TOTW )pisal(a) Ktebor (nie dotyczy TOTW) suszone mieso ( tak jak w bardzo drogiej Exclusiv) to nic innego jak chwyt marketinkgowy i maczka miesna.....za duza kase;)

dzieki za Wasze dotychczasowe uwagi na watku. Sa bardzo cenne i mam nadzieje ze komus sie przydaja. Choc nikomu nie zycze psa z alergia pokarmową..:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monyka']Z ziemniakami to bywa różnie, mój pies nie za dobrze je przyswajał.
Najlepszy z wypełniaczy okazuje się ryż :)

Ale wszystko zależy od psa.

[B]Charly[/B] ja mam ok. 2,5kg TOTW z rybą do odsprzedania.[/quote]

tzn. a powiedz co z tymi ziemniakami? co sie dzialo? i dlaczego ryz lepszy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']Myslalam, ze Bura od Ciebie juz odkupiła:evil_lol:.
Jesli nie jest wywietrzala, to ja odkupuje.[/quote]
No cały czas ją trzymam w zamkniętym plastikowym pojemniku, więc powinna być ok :)

Wiesz.. prawda jest taka, że jednym psom, mimo że są alergikami ziemniaki pasują, mojemu niestety nie. Ale skoro Twojemu nie pasowały te z ryżem, to możliwe, że alternatywa czyli ziemniaki będą dobre :)

Link to comment
Share on other sites

mojemu nie pasowal kurczak i te rzeczy..tak mysle. ziemniakow mały nigdy nie ruszyl- nie traktuje tego jako pozywienia. podstawiam pod nos- zero reakcji;) Ryzu zreszta tez nie- choc troche lepiej niz ziemniaki.

dobrze. napisz mi prosze ile chcesz za ta karme ( tu albo na pw) + mniej wiecej ile przesylka kosztuje i ja ja biore.

W sumie bedzie to dokladnie ten sklad, ktory wetka mi polecila, jesli chce sama gotowac. Rybka morska i wlasnie piure (nie ryz)+ olej winogronowy. i to wszysko jako karma eliminacyjna albo do konca zycia....
W TOTW sa jeszze te owoce lesne. Ale mysle ze maly sobie z tym poradzi. zobaczymy. Miarke mam z RC sensitiv. pewnie te kulki z TOTW maja inna wielkosc. Ja nie mam wagi, ale mysle, ze sobie poradze. maly jest obzarciuch. uwielbia suche i potrafi jesc bez konca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Te kulki to raczej talarki, mniejsze niż w rc. A o cenach to proszę na pw. ;)[/quote]

jeszcze mniejsze? RC sensitive ma takie male trojkaciki o ile dobrze pamietam, ale szalenie malenkie. To dobrze. Filip lubi male. im mniejsze tym lepsze. im bardziej tluste tym lepsze. mam nadzieje ze TOTW jest fajnie tlusty;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']jeszcze mniejsze? RC sensitive ma takie male trojkaciki o ile dobrze pamietam, ale szalenie malenkie. To dobrze. Filip lubi male. im mniejsze tym lepsze. im bardziej tluste tym lepsze. mam nadzieje ze TOTW jest fajnie tlusty;)[/quote]

Ja mam na myśli rc sensitive vet diet. Ten jest właśnie z ryby i tapioki. Ma duże kulki. A TOTW ma tej samej średnicy ale cieńsze. Wielkość tak powiedzmy 2 gr.

Link to comment
Share on other sites

super. im mniejsze tym lepsze

tak karma z RC (jak zreszta kazda na alergie od nich) zawiera co prawda rybke. Ale oprocz rybki .....wątrobke drobiowa...

co prawda jest hydrolizowana- czyli nie wywoluje alergi. Ale po co w ogole? bo jest tania? to czemu karma taka droga? dla smaku? no nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ziemniakow mały nigdy nie ruszyl- nie traktuje tego jako pozywienia.[/QUOTE]
mój też samych ziemniaków nie ruszył, ale wymieszane (rozgniecione) z warzywkami i surową rybą znikały bardzo szybko ;)
[QUOTE]ybka morska i wlasnie piure (nie ryz)+ olej winogronowy. i to wszysko jako karma eliminacyjna albo do konca zycia....[/QUOTE]
Mój jest 6 miesięcy na jedzeniu bez mięsa i jeśli zdarzy mu się coś zjeść widać zmiany od razu. Ale mam cały czas nadzieję, że alergia zniknie tak nagle jak się pojawiła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']mój też samych ziemniaków nie ruszył, ale wymieszane (rozgniecione) z warzywkami i surową rybą znikały bardzo szybko ;)

warzywek nie jada:shake:. przemycalam zawsze w miesie surowym. Natomiast ziemniaki lub ryz wymieszane z czymkolwiek (wyjatek mielone mieso) bral w usta, trzepal rybka lub miesem tak dlugo az wszystko odpadlo i wisialo na scianie lub wypluwal po czasie

zycze Twojemu pieskowi, ze alergia odejdzie z czasem...

czytalam tez ze piesek oczyszczajac organizm (np. przy gotowanym jedzeniu lub BARFie po przejsciu z suchego zarcia niskiej jakosci) moze okazywac objawy alergi. Nawet do 6 miesiecy. Ale moje 6 miesiecy juz przeszlo. I pojawia sie tylko w opisanych wyzej miechach. Wiec klamka zapadla.

Link to comment
Share on other sites

Mój od tygodnia je TOTW z rybą i jak na razie jest spoko. Co prawda pierwszą porcję zwrócił w dość spektakularnym stylu i na środku salonu, ale od tego momentu już nic go nie rusza. Żadnego łupieżu czy nasilonego drapania, nic.
Gdzieś czytałem, ze karmy, które głównie bazują na rybach- są najmniej podrabiane, więc mam wrażenie, że i ta będzie ok. A jeśli nie, to spróbuj też "Forza10". Pani, które to dystrybuuje jest bardzo sympatyczna i wysyła próbki.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki. Tez o tej karmie wlasnie czytam.

na razie wyprobuje TOTW - taka fajna nazwa:evil_lol:


ps. troche sie ciesze, ze wracam na łono suchej karmy, bo bardzo lubie jej zapach/smrodek- jak dla kogo;)

ide juz na spacer. bo przegielam dzis- pies sie obrazil:)

Link to comment
Share on other sites

Z tego co widziałam Forza10 ma dość wysokie dawkowanie, już chyba lepiej kupić Fish4Dogs - bardzo dobre karmy z małym dawkowaniem.
[QUOTE] Gdzieś czytałem, ze karmy, które głównie bazują na rybach- są najmniej podrabiane[/QUOTE]
bo ryby nie siedzą w klatkach i nie są karmione hormonami :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...