Jump to content
Dogomania

Karma dla alergikow na drob, wolowe..


Charly

Recommended Posts

[QUOTE]No i cenowo utrzymanie duzego na gotowanym chyba wyszloby podobnie jak dobra karma[/QUOTE]
U mojego przy alergii wychodziło minimum 150zł miesięcznie, karmę mam na 1,5 miesiąca za 130zł. Jest różnica, pochłania sporo czasu, latanie po sklepach po świeże warzywa, ryby.
[QUOTE]do hill'sa d/d nie moge dodac zadnej puszki,nawet tych Forza10 rybnych dla alergikow?[/QUOTE]
Karmy polanej olejem nie zje?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 94
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój pies nie może jeść kurczaka, kaczki i kukurydzy - ma po tym mega rozwolnienie. Ciężko znaleźć karmę, która jest naprawdę TYLKO z jagnięciną czy łososiem, zazwyczaj zawierają także śladowe ilości drobiu, tłuszcz drobiowy itd. :(
W naszym przypadku sprawdza się Acana z jagnięciną, a ostatnio odkryłam Oliver'sa (200 zł/15kg) i bardzo wszystkim polecam
[URL]http://produkty.animalia.pl/artykuly.php?id=366[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Gaudi - jeśli pies ma alergię na mięso, to jest to alergia na białko zwierzęce, nie na tłuszcz (który jest w zdecydowanej większości karm). Nie znalazłam go w Acanie, Diamonda wypróbowałam na przysłanych próbkach i tłuszcz drobiowy nie wywołał żadnej alergii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cuciola']
No i cenowo utrzymanie duzego na gotowanym chyba wyszloby podobnie jak dobra karma
[/quote]

Oj nie, jest znacznie taniej. Ja mam doga niemieckiego - jak je tylko suche, to 30-35 kg miesięcznie. Karmy z jagnięciną są droższe niż zwykłe, więc miesięcznie to wychodzi ok. 400 zł.

W przypadku jedzenia gotowanego koszty są o połowę mniejsze - kupuję mięso dla psów za 2-5 zł, do tego ryż albo ziemniaki - 3 zł/kg, a warzywka Olewo (liofilizowana marchew i suszone buraki) wystarczają na bardzo długo i nie trzeba trzeć, gotować, obierać etc. Także utrzymanie doga na gotowanym to nie więcej niż 200 zł.
No chyba że miałby jeść samą karkówkę czy schab... To wtedy wyszłoby więcej. Ale dla psa lepiej jak ma jakieś chrząski, ścięgna itp., a nie samo "czyste" mięso.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Gaudi - jeśli pies ma alergię na mięso, to jest to alergia na białko zwierzęce, nie na tłuszcz (który jest w zdecydowanej większości karm). Nie znalazłam go w Acanie, Diamonda wypróbowałam na przysłanych próbkach i tłuszcz drobiowy nie wywołał żadnej alergii.[/quote]

Objawy - czyli kosmiczna sraczka - są zawsze po karmie z kurczaka, po mięsie z kury nawet w śladowych ilościach, po tłuszczu z kaczki, i po karmach które zawierają to co wymieniłam i kukurydzę.

Diamond Naturals też kiedyś kupiłam, niestety mój pies tego nie może jeść. Podobnie jak RC, Chicken Soup, Brit, Bosch, Nutram i jeszcze kilku innych niby lamb&rice. Wystarczy dosłownie minimalna ilość takiej karmy (no bo co to jest gaść chrupek na 70 kg. psa) i już są kłopoty z żołądkiem i ze 4 spacery w nocy gwarantowane. ;)
Teraz podstawą jego diety jest gotowana wołowina/indyk z ryżem i warzywami i nie ma żadnych kłopotów - ani z żółądkiem, ani ze skórą.

PS. Może się komuś przyda - test karm z jagnięciną:
[url]http://artykuly.animalia.pl/artykuly.php?id=366[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Teraz podstawą jego diety jest gotowana wołowina/indyk z ryżem i warzywami i nie ma żadnych kłopotów - ani z żółądkiem, ani ze skórą.[/QUOTE]
Ano właśnie, co pies to inna alergia, mój ma na drób (cały), wołowinę i wieprzowinę, więc niewiele mi zostaje, a koszty gotowania od razu rosną.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Ano właśnie, co pies to inna alergia, mój ma na drób (cały), wołowinę i wieprzowinę, więc niewiele mi zostaje, a koszty gotowania od razu rosną.[/quote]

Współczuję, pewnie się nieźle musisz nakombinować - bo ryby średnio ekonomiczne, jak się kupuje mrożone, to kg wody gratis. ;)

Podobno karma Taste of the wild z bizonem jest super dla alergików, podobnie zresztą jak Defu, Solid Gold Wolfking, Timberwolf, Fish4Dogs, Bozita, Biomill itp. Duży wybór takich karm bio jest w zooplusie. Tylko szkoda, że one wszystkie takie drogie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Współczuję, pewnie się nieźle musisz nakombinować - bo ryby średnio ekonomiczne, jak się kupuje mrożone, to kg wody gratis. ;-) [/quote]
Najlepsze są świeże ryby, kupowałam śledzie, które przy dłuższym podawaniu trzeba było gotować (ze względu na wysoką zawartość fosforu).
Wrażenia zapachowe niezapomniane :loveu:
[QUOTE]Tylko szkoda, że one wszystkie takie drogie.[/QUOTE]
No właśnie, dla mnie jest to jednak problem, bo pies zawsze jadł większe porcje niż zalecane, bo spadał z wagi.
Z Diamondem trafiłam idealnie, a psu 45kg przy bieganiu cały dzień 9kg karmy starcza na 3 tygodnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an1a']Najlepsze są świeże ryby, kupowałam śledzie, które przy dłuższym podawaniu trzeba było gotować (ze względu na wysoką zawartość fosforu).
Wrażenia zapachowe niezapomniane :loveu:

No właśnie, dla mnie jest to jednak problem, bo pies zawsze jadł większe porcje niż zalecane, bo spadał z wagi.
Z Diamondem trafiłam idealnie, a psu 45kg przy bieganiu cały dzień 9kg karmy starcza na 3 tygodnie.[/quote]

a ja juz wymiękam. jak wiesz:) diamond nie byl jedzony. od wczoraj pies reaguje na rybe:-obiegunką i drapaniem. został tylko królik. musze jeszcze obczaic czy przypadkiem nie kupiłam innej ryby niz poprzednio (bo kupuję filet i tym razem bez czytania wyciągnełam cos z lodowy):roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Karmy polanej olejem nie zje?[/QUOTE]
kreci nosem tak czy owak. Kolacje zjadl bez niczego bo postawilam miske i odeszlam sobie-zje to dobrze a jak nie zje to dam mu jutro rano. No i zjadl!
on jest po prostu rozpieszczony

tutaj we Wloszech jakbym miala kupowac mieso w marketach to chyba wyszloby mi tak samo jak karma,musze zajrzec do jakiegos rzeznika czy cenowo troche lepiej to wyglada (bo jednak euro kieszenia trzesie)

mysle czy mu kupic jakis prepatar na siersc..u nas chwala Ribespet. Na brzuchu prawie przeswituje mu skora,a to labrador

Link to comment
Share on other sites

[quote]Kolacje zjadl bez niczego bo postawilam miske i odeszlam sobie-zje to dobrze a jak nie zje to dam mu jutro rano. No i zjadl![/quote]
I prawidłowo :evil_lol:

Ja swojego poprawiłam na rybach, w przeciągu 2 tygodni sierść była nie do poznania, brzuch też mu łysiał przy alergii, później sierść zaczynała odrastać.
Ale pojawiła się nowa alergia.. na wodę w rzeczce na działce :shake: czeka go jutro kąpanie, mam nadzieję, że się nie obrazi i łapami nie zaprze, bo sztywnych 45kg do brodzika nie wcisnę :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ojj bidulek! nie ma to jak labrador! woda=super zabawa!

moj przed karma hill's d/d byl na rybnej karmie wiec dziwne ze jego stan jest jaki jest!
no ale w karmy rozne badziewie pakuja wiec moze go cos innego z niej uczulalo,a moze nawet nie karma

zobaczymy

sa tez puszki d/d hill'sa..moglabym kupic zeby pol lyzki mu dodac no ale boje sie sprawdzic jaka jest cena :D

Link to comment
Share on other sites

To samo robi pies rodziców mojego TZ, stoi nad miską i patrzy kto mu może zabrać, nie zje a warczy ;)
U mnie nie ma namawiania, jak nie chce jeść, nie musi, sam się nie zagłodzi ;) Rano nie zje, daję wieczorem, 20 min i zabieram miskę. Nie mam problemów z wybrzydzaniem :)

Link to comment
Share on other sites

To zależy od samego organizmu psa i bywa różnie. U psów z nagłą alergią objawy mogą równie szybko zacząć znikać. Przy braku kontaktu z alergenem powinno wszystko powoli z dnia na dzień zacząć wracać do normy.
U mojego psa już następnego psa widać powolne zmniejszanie się zaczerwienienia, ale zupełne wyleczenie po np. 3 dniach jedzenia mięsa, to ok 3-4 tygodni powrotu do normalnego stanu skóry.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

witam, widzę że dawno tu nikt nie zaglądał.... a problem alergii niestety jest mi bliski jak nie wiem co!! niestety. Zaczęłam od Puriny (wstyd, wiem ale człowiek na błędach sie uczy..) Dog Chow... potem Pro Plan..Britt a teraz Eukanuba Sensitive skin. U mnie tzn u mojej suczy głównym alergenem jest KURZ- na 5 w teście uczulają wszystkie.. ze kurczak to wiadomo... wołowina też, wieprzowina też...i trawy, chwasty..różne tam pyłki. ...po analizie składów różnych karm ona wydała mi się ok, ...mam jeszcze ze dwie, które moge spróbowac ale Euk podaje od dzis i chce wiedziec czego mogę sie spodziewac.... [B]Jeśli wątek Eukanuby Sensitive Skin [/B]gdzies juz jest to SORKI że sie powtarzam ale widac mi "umkło"...JAKIE MACIE ZDANIE O TEJ EUKANUBIE? Proszę o jakies info......Baaaardzo proszę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...