Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
caterina1

KLASA BABY

Recommended Posts

A czy w klasie baby można wystawić szczeniorka po kwarantannie, ale bez szczepienia przeciw wściekliźnie? Na stronie Zkwp Kraków jest napisane, że klasa baby to przedział od 3-6 miesiąca życia, u mnie wystawa wypadałaby na przełom 3/4 miesiąca, a nie chcę walić takiej szczepionki w malucha za wcześnie i teraz już nie wiem czy nie lepiej zrezygnować z tego wystawiania...

Mój pies w dniu debiutu (ponad 4 mies.) miał dokładnie 21 dni od szczepienia na wściekliznę, właśnie ze względu na wystawę robiliśmy trochę wcześniej ale to i tak wyszło ponad 3 mies. więc prawidłowo.

Jakie są kryteria oceny babyków? Wg regulaminu sędzia może przyznać ocenę wybitnie obiecując, obiecującą lub mało obiecując - czym przede wszystkim kierują się sędziowie (zgodnością z wzorcem, zachowaniem pieska...) ?

Wszystkim...;)
Trudno mówić o zgodności ze wzorcem u psiaka 3-miesięcznego, na dodatek gdy sędzia jest np. specjalistą od ON'ków a Ty pokazujesz papilona.
Zachowanie na ringu. Wiadomo, pies ładnie pokazany,spokojnie zachowujący się na ringu, nie spłoszony, ma większe szanse na zyczliwośc sędziego.

Jak dla mnie klasa baby jest istotna dla samego hodowcy. Ja lubię prezentować baski w tej klasie, bo wtedy wiem, co mam poprawić w prezentacji lub jakie niedostatki zostały zauwazone przez sędziego. Oczywiście, jeżeli te uwagi są adekwatne do wyglądu psa...

Pzdr.

[quote name='*Ania...Niuf*']Witam
rozumiem ze przy zgloszeniu w okienku nr rejestracyjny wpisuję ten nr oddzialu a przy okienku PKR wpisuje w przygotowaniu??? pozdrawiam[/QUOTE]

Jak dostałaś kopię metryki, to tam jest wpisany nr rejestracyjny (na dole, po prawej stronie, o ile dobrze pamiętam), a przy rodowodzie zaznaczasz opcję "w przygotowaniu" :)

[quote name='Tusia&NN']Jak dostałaś kopię metryki, to tam jest wpisany nr rejestracyjny (na dole, po prawej stronie, o ile dobrze pamiętam), a przy rodowodzie zaznaczasz opcję "w przygotowaniu" :)[/QUOTE]

Dziękuję:), tak myślałam ale wolałam się upewnić:) Jak dostałam kopię metryki? W ZKwP mi ją skserowali,po rejestracji :)
pozdrawiam