Jump to content
Dogomania

KLASA BABY


caterina1

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam,

Byłam w piątek w naszym rzeszowskim Związku. Pytałam o klasę baby. Nie będzie organizowana, bo podobno .....przepisy już na to nie pozwalają ! Jeszcze tylko Przemyśl się ostał z tą klasą !!! A mnie poinformowano, że wolno tylko na klubówkach....od kiedy - nie powiedziano.... :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Zabajka']Witam,
Byłam w piątek w naszym rzeszowskim Związku. Pytałam o klasę baby. Nie będzie organizowana, bo podobno .....przepisy już na to nie pozwalają ! Jeszcze tylko Przemyśl się ostał z tą klasą !!! A mnie poinformowano, że wolno tylko na klubówkach....od kiedy - nie powiedziano.... :-?[/quote]


odświeze temat...
jak to jest teraz?.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caterina1']Czy może ktoś z was wie czy na jakiejś krajówce jest taka klasa.
Będę wdzięczna za wiadomości.[/quote]
caterina1 teraz najbliższą wystawę z klasą BABY to będziesz miała na Klubówce w Łodzi (bo tam w emblemaciku to chyba briardzika widzę??)

Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zabajka']Nie będzie organizowana, bo podobno .....przepisy już na to nie pozwalają ! [/quote]
No właśnie tak myślałam że przepisy :roll: bo wiem że kiedyś w 2002 roku była zorganizowana przez pomyłke klasa baby w Bydgoszczy :-? , teraz już jej nie robią - to jest dozwolone tylko na klubówkach :)
Tak więc Łodź welcome :) :) :lol:
Pozdrawiam
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

A ja sie kolejny raz zastanawiam co jest dla ZG przeszkoda w zezwoleniu na te klase "baby" takze poza klubowymi.. Nie ukrywam, ze dla mnie jest to teraz sprawa taka, ze zamiast jezdzic na wystawy w kraju, pojezdze troche sobie po europie, bo poza polska baby jest nawet na cacibowych wystawach.. I dla mnie w sytuacji gdy chce "oswoic" szczeniaki z atmosfera, ogladaniem, ringiem cala ta otoczka jest to bardzo wazne.. ( no i jasne ze moge to robic tez zabierajac szczyle w kraju na wystawy przy okazji, ale nie mam ochoty sie uzerac z ochrona na bramkach jakby co, a nie wiem na ile mi starczy tupetu na wlasnienie na pewniaka machajac papierami przed oczami obsludze..) No i nie powiem, ze dla naszego ZG bylby to dodatkowy zastrzyk kochanych pieniazkow, niby niewielki ale zawsze.. :), a dla nas wystawcow dodatkowo moze mala zacheta ( no bo czesto jest tak, ze mamy jakies psy do wystawiania, pojawia sie szczeniak no i nie ma co z nim zrobic, wiec albo sie na wtstawy nie jezdzi wcale, albo sie zostawia male w domu z kims z rodziny, albo zabiera ze soba ryzykujac nieprzyjemnosci ).

W kazdym razie, dzieki takiemu postepowaniu ZG, moje mlode ( wszystkie wchodza w wiek 6 miesiecy jednoczesnie prawie w pierwszym tygodniu pazdziernika), nim zadebiutuja w polsce, odwiedza juz 4 inne wystawy jako psy wystawiane.. :)

Link to comment
Share on other sites

karenina masz zupelna racje ! ale moze ZG w koncu pojdzie po rozum do glowy i troszke "unowoczesni" nasze przepisy wystawowe.juz wielkim krokiem bylo dopuszczenie mlodziezy do porownania o zwyciestwo rasy teraz kolej na weterany, championat weteranow i kalse baby !

a moze by tak projek "obywatelski" zlozyc ??

Link to comment
Share on other sites

Karenina!! W zupełnosci sie zgadzam!! Jedna wystawa w roku z klasą baby (dla jednej rasy) to stanowczo za mało! biorąc pod uwagę ze okres "baby" trwa tylko 3 miesące- rzadko kto ma okazję akurat utrafic na klubówkę.
A taka klasa napewno jest dużą zachętą dla wystawiających :) zwłaszcza tych którzy sami po raz pierwszy pojawiają się na ringu w roli wystawcy :D

Link to comment
Share on other sites

Wiesz Elitesse, nasz ZG to moze i te mlodziez dopuscil do porownania o rase, tylko chyba wielu sedziow o tm nie wie ( mysmy juz dwa razy nie dostali rasy wyj sedziego cyt " W mlodziezy bob nie przyznaje :evilbat: "_
No ale .... im w oko z tym, bez laski :)

A co do baby, to ja mam czasem takie wrazenie ze "starsi" wiekiem i starzem nasi dzialacze zwiazkowi, takze ci ktorzy nadal sami aktywnie wystawiaja czasem sie bardzo dziwia nawet ze w szczeniakach psy sie wystawai.. Pamietam jak pojechalam Agiego pokazac na sekcje w grudniu chyba rok temu, i powiedzialam ze jest juz zgloszony do szczeniakow to sie wielce dziwiono..

Ale mozemy cos sprobowac z tym zrobic :). Gdzies sie trzeba bedzie umowic z okazji wystawy... Kto gdzie jedzie? Ja rzeszow, raciborz, czestochowa,potem Kecskemet, Lendava, zabrze, Budapeszt, poznan, kielce.. Ojej, troche jezdze.. 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...