Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje jamniczki?


Kinio

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Veris ciastka dostałam w siatce na wystawie (trzy opakowania wyzebralam :lol: ). Ciasteczek juz nie ma i opakowania tez, wiec ciezko bedzie mi poznac :(
Jesli je dopadna (a w zoologicznhym u mnie nie ma) to Ci na pewno powiem nazwe :)
Twarde i dosyć duże :cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='SuperGosia']RC - nawet wersja weterynaryjna, ktora ja karmie - bardzo sie ostatnio popsul :shake: Inny kolor, pachnie inaczej (dla mnie po prostu smierdzi :p ). Jak zjedza worek do konca, to chyba poszukam czegos innego...[/quote]

Gosiu, a na jaką karmę zamierzasz się przeżucić? Ja kupiłam ostatnio 7,5 kg. Eukanuby i psiaki jadły kilka dni a potem Jasmin zaprotestowała ( chyba sama będę musiała zjeść sobie te pozostałe 5 kg :roll: ) więc kupiłam 8 kg RC w wersji weterynaryjnej dla ras małych i znowu to samo kilka dni było super i zaczęła grymasić... Myślę nad zmianą karmy bo widzę, że zarówno Eukanuba jak i RC ostatnio bardzo się popsuła, zamówiłam próbki Hillsa ale nawet powąchać jej nie chciała...:shake:

Link to comment
Share on other sites

no wlasnie tego sie obawiam ze moj demon nie bedzie chcial jesc
bo czasami jak mi brakowalo miesa to mu sypalam rano royala i nie jadl do wieczora az mu kuraka nie dalam

tymczasem jak razem pracujemy to za royala zrobi wszystko:roll:

a male paczki drogo wychodza

Link to comment
Share on other sites

[B]Jasmin[/B] - mój jamnior też jest taki wybredny - na samym początku dostawał RC, po paru dniach mu przestał smakować:shake:, potem próbowałam Acany..i nie zjadł nawet pełnej miski:roll: - następnie Hills...zwykły Hillsik mu też nie podszedł...dopiero Hills Mini Bites - te zajada ze smakiem:evil_lol: - co nie zmienia faktu, że i tę karmę mieszam mu z puszkową, twarożkiem, ryżem, kurczaczkiem itp.

Link to comment
Share on other sites

Monika, sprobuj namaoczyc tego Royala. Moje jakos jedza namoczonego - suchy - bleeee!!!
Co dalej nie mam pojecia :shake: Ugotowac nie zawsze mam czas (poza tym jak wczesniej gotowalam, to byly problemy z dawkowaniem papu i waga), tak wiec pewnie pozebrze w sklepach o rozne probki i zobaczymy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Monika, sprobuj namaoczyc tego Royala. Moje jakos jedza namoczonego - suchy - bleeee!!!
Co dalej nie mam pojecia :shake: Ugotowac nie zawsze mam czas (poza tym jak wczesniej gotowalam, to byly problemy z dawkowaniem papu i waga), tak wiec pewnie pozebrze w sklepach o rozne probki i zobaczymy...[/quote]

Namoczonego też nie chce. Aileen tego juniora ładnie wcina a Jasmin nie chce jeść nie wiem może ten dla szczeniąt jakiś lepszy albo mała niewybredna... Jak już się zdecydujesz na jakąś karmę to napisz proszę jaką wybrałaś ja narazie dosmaczam Royala mięskiem itp. bo jakoś muszą skończyć worek...

Link to comment
Share on other sites

jamniczki wybrzydzaja ostatnio, bo jak mnie nie ma to dostaja wylacznie gotowane (chyba mi je maz troszke podtuczyl mimo spacerow, w sobote sprawdze jak ich sylwetka sie trzyma:)

Nikusia jak sie pojawia sucha karma to ewentualnie zje, Ciri sie patrzy i odchodzi od miski, ale beagle Fender jest w stanie pozrec wszystko, on sprawdza kazda miske i dojada, jesliby ktoras panienka cos zostawila. one jedza spokojnie, a Fender od zawsze polyka bez gryzienia, nie dajemy rady go tego oduczyc. Nie wolno mu dawac np ucha suszonego albo preparowanego bucika, bo mu staje w gardle jak probuje to tez polknac.
A moja NIkusia i Cirunia jedza dystyngowanie i spokojnie. Ciri ostatnio zeby jesc bez stresu ogladania Fendera nad swoja miska zyczy sobie zamykania jej na czas jedzenia do lazienki gdzie sobie spokojnie degustuje swoje posilki, a Fendek przez drzwi jej weszy:)

Link to comment
Share on other sites

Hmm moja Jasmin to jakaś dziwna. Jak jej się znudziła Eukanuba i kupiłam Royala to przez tydzień go jadła ale od Niedzieli znowu nic jeść nie chciała ( a dokładniej to nie chciała Royala ) dzisiaj przyadkiem zobaczyłam, że zjadła z ręki trochę Eukanuby a Royala wypluła więc wysypałam z miseczki RC a nasybałam Eukanubki i szok mała jadła i to ze smakiem...:crazyeye: Zapewne Eukanuba za kilka dni się znudzi a dobry będzie RC...:roll: Czy psu nie zaszkodzi tak częste zmienianie karmy? Czy oże lepiej następnym razem kupić dwie karmy tej samej firmy np. jedną zwykłą dla ras małych a drugą dla jamników albo wersję dla psów aktywnych...

Link to comment
Share on other sites

w sumie ja teraz czytam wszelakie ulotki, strony internetowe, analizuje składy i nie wiem co wybrac...
ale biore pod uwage hills, rc i eukanube bo jak widze w purinie dog chow ze ma 4 % kurczaka to bym chyba nie przezyla ;)

dlatego tak cenne sa dla mnie wasze uwagi i spostrzezenia dotyczace tych karm, zeby i demon byl szczesliwy i ja miala spokojne sumienie...
czy karmil ktos na stałe ta jamnikowa karma?
moj jamnik wybiegany, w swietnej formie a o kregoslup i tak drże
w sumie probowal jak dotad tylko karm royala, i sakowaly jesli nie mialy byc glownym posilkiem

jeszcze przeczytalam o rc dla yorkow, moze to byloby lekarstwo na wybredengo psa?
w koncu dodatki na blyszczaca siersc mu nie zaszkodza...
[QUOTE]Należący do typu Toys, Yorkshire Terrier jest bardzo cenionym psem, tak ze względu na swoją elegancję, jak i radosne usposobienie. Wyjątkowa sierść, długość życia i wybredność pokarmowa są charakterystyczne dla rasy i wymagają odpowiednio opracowanej karmy.

3 charakterystyczne cechy:
¤ Sierść budową przypominająca włos ludzki i wrażliwa skóra.
Włos jest bardzo długi, prosty i jedwabisty, stale rosnący. Brak podszerstka zwiększa wrażliwość Yorkshire Terriera na działanie czynników zewnętrznych (wahania temperatury, zanieczyszczenia).
¤ Długie życie.
Yorkshire Terriery dożywają wieku nawet 15 lat. Z tego powodu proces starzenia się w ich przypadku trwa dość długo, a jego wynikiem są między innymi schorzenia serca, nerek i stawów (zwyrodnienia).
¤ Ogromne wymagania dotyczące smakowitości.
Yorkshire Terriery mają stosunkowo słaby zmysł węchu. Wymagają, więc karmy o bardziej intensywnym zapachu.

Zapewnienie połysku sierści i wzmocnienie bariery skórnej, dzięki aminokwasom siar- kowym (metionina i cystyna) i chelatowanym pierwiastkom śladowym niezbędnym do bu- dowy włosa, kwasom tłuszczowym Omega 3 i Omega 6 (olej z ogórecznika) dla długiej, lśnią- cej sierści. Obecność cynku, biotyny, kwasu foliowego, witamin A i B dla zdrowej skóry.
Cecha #2


Przeciwdziałanie skutkom starzenia, dzięki obniżonemu poziomowi fosforu dla ochrony nerek, witaminom E i C (600/300 mg/kg), selenowi i polifenolom (otrzymywanym z winogron i zielonej herbaty) dla ochrony komórek.

Cecha #3



Zaspokojenie wybrednego apetytu Yorkshire Terriera, dzięki wyjątkowo intensywnym naturalnym aromatom.
Zwierzak

INFORMACJE DODATKOWE

¤ Karma YORKSHIRE TERRIER 28 może być podawana psu przez całe dorosłe życie.
¤ Dodatkowe korzyści: Ochrona stawów dzięki dodatkowi glukozaminy i chondroityny.

SKŁADNIKI

- Suszone mięso drobiowe, izolat białka sojowego, gluten kukurydziany, drożdże, jaja: źródła białek o wysokiej wartości biologicznej.
- Pulpa buraczana, ryż, fruktooligosacharydy, celuloza oczyszczona dla ochrony przewodu pokarmowego. [/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Ja karmie RC dla jamnikow i jak juz wspominalam - popsul sie znacznie.
Za to tej samej jakosci pozostal Dental RC (dla ras malych, choc granulki ma dosc duze). Kiwi, popros o rozne probki w zoologicznych, bvo nie ma sensu kupowac calego wora, jak potem ma nie jesc, co nie Jasmin? Jak tam Ci idzie pomoc w zjadaniu karmy ;) Twoim wybredziaczkom?

Przypomnialam sobie, ze jak moj jamol byl maly, to 2 kg Eukanby podarowalam kotom z bloku obok. One nie wybrzydzaly :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ja juz probowalam z malymi paczkami i probkami i smakowaly mu wszystkie rodzaje ;)
ale dostawal je w nagrode i wtedy dalby sie pokroic za krokiecika, tylko na glowny posilek troche protestowal...

niemniej jednak po tym jak wczoraj wrcilam do domu o 22 i znow nie mialam wystarczajacej ilosci kuraka na psia kolacje, i dawalam psu paroweczki celece ;) kupilam dzisiaj royala mini dla juniorow bo wet powiedzial ze chetniej go psy jedza
i wlasnie demon jest po sniadaniu - zdziwil sie bardzo dlaczego to co zawsze w nagrode za zmudnie wykonane cwiczenia dzisiaj tak do razu,mam nadzieje ze mu zasmakuje choc dokladam narazie kuraka...

Link to comment
Share on other sites

No to niech on dostaje miskę w nagrodę. Niech się trochę wysili zanim dostanie posiłek. Np kilkakrotna zmiana pozycji z "do mnie", gdzie musi przebiec koło miski, potem jeszcze kilka ćwiczeń i dopiero wtedy pozwalasz jeść. Może wtedy zacznie szanować karmę w misce ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Sonata']a mam pytanie czy wasze psiaki maja sucha karme caly czas w misce? bo moj tak ma caly czas sucha karme i do tego raz dziennie posilek, suchy pokarm je tak od czasu do czasu, a wode dajecie przegotowana czy z kranu?[/quote]

U nas stoi caly czas, jesli nie zjedza od razu :evil_lol: Jesli po poludniu miski sa puste, to jest dokladka wieczorkiem.

Zmienilam karme na PRO-PLAN ryz i kurczak. Ladnie pachnie, psy jedza, nie musze namaczac. Przynajmniej na razie (to dopiero dwa tygodnie).
Wlascicielom jamniczych niejadkow radze sie nie przejmowac, moj "nie jadl" do skonczenia roku, teraz zmiata wszystko, chyba ze jest za goraco, ale i nam ludziom sie wtedy jesc nie chce ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

sporo zcasu minelo odkad pisalam w tym temacie
w miedzyczasie przeszlam w 100% na sucha karme RC MINI JUNIOR
dlaczego?
bo mialy do woli karme + codziennie kurczaka i tola miala uczulenie.
drapala sie po kazdym miesie, nawet gotowanym
a o dziwo nie drapie sie po karmie z kurczakiem.
wiec z braku innej mozliwosci demon tez musial jesc sucha karme.
przeciez nie dam tylko jemu kurczaka bo tola by chyba zwariowala ;)

dotad karma stala caly czas w misce- kiedy maluchy chcialy to jadły
ale lwią czesc miski zjadala tola, co w krotkim czasie doprowadzilo do słodkiego pimpusia sadełko ;)
podnoszac tolce na rece pod palcami sam tluszczyk byl
wiec etraz jedza dwa razy dziennie
tola zje ile jej dam to tyle zje, natomiast widze, ze demonowi odpowiada bardziej jedzenie wieczorem po wieczornym spacerze-wczesniej nie jest glodny
wiec tola wcina swoje 2 porcje i w srodku nocy chodzi po kuchni i wysysa spod mebli okruszki ;) a demon...
zjada polowe swojej porcji :(
zjada ok 80 g dziennie royala juniora, co prawda on juz powinien przejsc na doroslego, no ale tola je juniora.
a musza miec to samo inaczej tola pobije demona;)
myslicie z epo prostu przez wieksza kalorycznosc karmy junior demon sobie tak malo dawkuje?
energii ma tyle co dawniej, na spacery chodzi, goni jak torpeda (co prawda teraz ma problem z łapa i musimy ograniczac ruch ale mimo to chodzi)
no i figurke ma bez zarzutu
nie wyglada na wychudzonego.
czy wasze jamniki tez zjadaja mniej niz powiny wg producenta?
u mnie to dosc duza roznica - ponad polowa zalecanej dawki...
no ale demon błyszczy, siersc ma piekna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...