Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje jamniczki?


Kinio

Recommended Posts

Jaka jest najlepsza karma dla jamnika. Tzn. napiszcie jaką polecacie w puszkach, jaką suchą, a jakie domowe jedzenie aby psiak dobrze się miał i był zdrowy. Ja mam szczeniaka jamnika miniaturke długowłosego i dostaje suchą karme Ekanube dla szczeniaków ras małych, gotowane mięsko, warzywa, ryż i od czasu do czasu troche jogurtu naturalnego. A czy dajecie swoim pociechą żółtko?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja moje wszystkie piechy karmie Royalem,bardzo sobie go chwale super karma i piechy wlos maja exstra.Zolto podaje 1 w tygodniu,miesko raczej okazjonalnie bo nie jestem zwolennikiem mieszania suchego z gotowanym.Do suchego dodaje troche rosolku i warzywa gotowane,owoce bo uwielbiaja banany,truskawki,jabluszko. :P kinio z jakiej hodowli masz malenstwo?

Link to comment
Share on other sites

Acha ! Puszek, to w ogóle nie daję. Nawet dorosłemu psu- to raczej rzadko. W puszce jest sporo "chemii", więc zamiast puszki to juz wolę dać kawałeczek mięska z warzywami i ryżem. Dla jamnika miniaturowego to są tak "ogromne" porcje, że można sobie pozwolić na przygotowywanie czegoś samemu...

Link to comment
Share on other sites

A moj Larisek dostaje tylko gotowane zarelko. Jakos nie do konca jestem przekonana do karm suchych. Wiem ze teraz wszyscy je polecaja ale mam znajoma chemiczke technologa zywienia i ona stwierdzila ze moze i to jedzonko nie jest szkodliwe ale takie superrrrrrr to tez nie.

Laris a wlasciwie Jurek dostaje na zmiane kurczaka badz wolowine z ryzem i jarzynami i owocami raz lub 2 razy w tygodniu zjada surowe miecho z ryzem i jak wyzej owocki warzywka. Dodatkowo serek i zoltko wyglada slicznie siersc blyszczaca i swiecaca.

Link to comment
Share on other sites

Ech... Taki jamnik to ma klawe życie ! Dzięki swemu rozmiarowi wiele nie zje, to i można sie "pobawić" w wymyslanie super obiadku. 5 dkg tego, 5 dkg tamtego... Mój "malutki" niufek patrzy na to wszystko z zazdrością. Obiadek dla niej (rano sucha karma, wieczorem gotowane) to pół kilo mięsa+pół kilo ryżu plus sporo różnych jarzyn...

Też nie jestem do końca przekonana do suchych karm, no ale takie jest życie. Nie każdy ma czas by gotować ...

Link to comment
Share on other sites

Przeciez pieknie stoi na fotkach wiec czego chcesz ja uczyc?? :P Nie roztyje sie jak bedziesz dnbac o jej linie.Moja staruszka jamniczka 11lat do teraz jest szczupla i nie ma problemow z dlugimi spacerkami,schodami.Kapsiu jest akurat i linie trzymamy bez problemu,Inke musialam podtuczyc bo byla zbyt chuda. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Moje jamniki głównie jedzą suchą karmę Royal Canin lub Eukanubę ( ale ostatnio zastanawiam się nad zmianą karmy ). Do tego dostają łyżeczkę oleju z pestek winogron i kapsułki z wiesiołka od poniedziałku podaję im też biotynę z cynkiem. Od czasu do czasu jagurt naturalny, biały serek czy żółtko... Jeżeli chodzi o puszki to nigdy ich nie dostają, wolę im dać trochę gotowanego mięska ale to nie za często... Psiaki uwielbiają też jabłka, banany, marchew itp.

Link to comment
Share on other sites

a moj je gotowane miesko z ryzem i jarzynkami na glowne posilki a w meidzyczasie, banany,mandarynki,jabluszka no i rzecz jasna cala mase innych rzeczy ;)
do tego obowiazkowo witaminki vitaPet - siersc blyszczy i wogole forma dopisuje
sucha karme stosujemy do nauczenia nowych sztuczek jako nagrode;)

Link to comment
Share on other sites

mój Piruś je ryż z indykiem i jarzynami, raz w tygodniu dostaje surową cielęcinkę, kocha ciasteczka eukanuby i roladki psie..nie zakaceptował nigdy suchej karmy:shake: ..do jedzonka dodaje mu codziennie małą łyżeczkę oleju lnianego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mój psiak wcina ze smakiem [B]Hills'a[/B] - suchą, jak również i puszeczki (to jedyna sucha karma jaka mu smakuje:razz: ) - do karmy dodaję łyżkę oliwy i czasem mleczko (rzadko) - ze smakołyków..w nagrodę za coś wyjątkowego dostaje czekoladę dla psów:eviltong: , a przy ćwiczeniach - zabawie ciasteczka na stawy [B]Acana[/B].
Czasem zamiast puszek Hill's dostaje puszki [B]Belcando[/B], które mu niesamowicie smakują:p

Muszę Go jeszcze troszkę podtuczyć:razz: , jest wielkości standarda a waży 6,5 kg:roll:.
Jest wyjątkiem wśród jamniorków (potwierdzającym regułę:p ) - zupełnie nie jest łakomy, trzeba Go prawie przekupić żeby jadł:shake: - chyba, że są to resztki ze stołu - tym był karmiony u poprzedniego właściciela:angryy: .

Co do Biomilla - sama nie próbowałam - ale opinie też słyszałam same pozytywne:p.
Chociaż mój wet twierdzi, że w sumie są 3 karmy, na tzw. najwyższej półce - Hill's, Eukanuba i Royal Canin.:razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...