Jump to content
Dogomania

hodowla - jak zalozyc?


Lara

Recommended Posts

[quote name='cockermanka']Do US zgłasza się każdego psa/sukę z uprawnieniami hodowlanymi (wpisanymi w rodowód).[/quote]
według słów jednego z hodowców bokserów w skrócie wygląda to tak:

"Tak w skrócie [IMG]http://www.forumboksery.pl/images/smiles/icon_smile.gif[/IMG] Do końca listopada składamy PIT-6 na rok nastęny z podaniem wielkości stada podstawowego (tak to się w działach specjalnych produkcji rolnej nazywa). Opodatkowaniu podlegają suki w momencie zaliczenia do hodowli oraz psy w momencie uzyskania tytułu reproduktora. W ciągu roku podatkowego jeśli nasz pupil zdobywa tytuł reproduktora, suki hodowlanej składamy automatycznie deklaracje PIT-6. Z Urzedu Skarbowego otrzymamy decyzję PIT-7 zobowiązującą nas do zapłacenia kwoty podatku. Uzyskany "przychód" i ewentualną zaliczkę rozliczamy w zeznaniu roczny."
Tekst przekopiowałam z bokserkowa [url=http://www.forumboksery.pl/viewtopic.php?t=424]bokserkowo.pl :: Zobacz temat - Podatek od hodowli[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

A mnie cholery /czyt. Urząd Skarbowy/ nic nie przysłał po złożeniu PIT-6. Na tel. pytanie kiedy dostanę decyzję o wysokości podatku za psa, pani odpowiedziała że nic nie wysyłają i przez tel. pionformowała że tyle i tyle wynosi za dany rok.
Czy ja rzeczywiście powinnam się domagać tego na piśmie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnkaW']A mnie cholery /czyt. Urząd Skarbowy/ nic nie przysłał po złożeniu PIT-6. Na tel. pytanie kiedy dostanę decyzję o wysokości podatku za psa, pani odpowiedziała że nic nie wysyłają i przez tel. pionformowała że tyle i tyle wynosi za dany rok.
Czy ja rzeczywiście powinnam się domagać tego na piśmie?[/QUOTE]
Ja też tak miałam 2 lata temu, Pani tylko powiedziała mi jaką kwotę mam wpisać skaładając PIT (ten ogólny od rozliczenia, a nie deklaracje od hodowli), nie umiała mi wyjasnić dlaczego decyzji nie dostalam - w następnym roku normalnie przysłali pocztą.

[quote name='Darianna']kto wie jaki podatek jest, gdy rep nie kryje w danym roku? to stała kwota czy od czegoś zależna? od konkretnego urzędu?[/QUOTE]
Podatek jest taki sam niezależnie czy pies kryje dużo czy nic, płaci sie ryczałt od ilości posiadanych psów, a nie od dochodu. No chyba, że zgłosisz chęć prowadzenia ksiągi i rozliczania wydatków i przychodów (jest taka możliwość), ale więcej z tym zachodu niż to warte.

[quote name='pa-ttti']Witam!
mam pytanie ile mniej więcej wychodzi rocznie tych wszystkich opłat do urzędu skarbowego przy posiadaniu powiedzmy 4 suk hodowlanych?? [/QUOTE]


Suma dochodu podlegająca opodatkowaniu to 144 zł - jeśli się dobrze orientuje od tego odprowadzasz 19% podatku.


[quote name='pa-ttti']jak pojde teraz a mam juz suczke od roku to coś mi zrobią?:)[/QUOTE]
Raczej nie.

Link to comment
Share on other sites

Zależy jaki oddział. Powinni przesłać pocztą, że przyjęli, lub w najgorszym razie odrzucili przydomek, aczkolwiek często albo zapominają, albo mają to gdzieś i człowiek czeka i czeka a przydomek już kilka tygodni temu był zatwierdzony. Więc najlepiej po 3 miesiącach zadzwonić do oddziału lub związku głównego i się dowiedzieć. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...