Jump to content
Dogomania

Collie na forum...


Ilka21

Recommended Posts

czesś wszystkim! Na forum jestem już trochę ale "siedzę" w grzywkach i zapomniałam o mojej drugiej ukochanej rasie:kolakach. Mam suczkę collie,starszą panią bo ma 11 lat skończone-jak na rasową to sporo już.Chcę wam przedstawić Sabę:
[IMG]http://images20.fotosik.pl/151/17a72a2b96ae89d0.jpg[/IMG]
[IMG]http://images22.fotosik.pl/60/f34b224d5a4c5db6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O, to rówieśnica mojej - też dobiega do 11 lat - Nadi:
[url]http://images3.fotosik.pl/274/9da273b4904a415f.jpg[/url]

[COLOR=SeaGreen][B]Za duże zdjęcie - zamieniłam je na linka.
Mod
[/B][/COLOR]
[IMG]http://images3.fotosik.pl/274/b492aaa3e05f0bc3med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

no jak się patrzyłam na zdjęcia twojej suni to jakbym widziała moją wariatkę wściekającą się.Moja nawet teraz szaleje z moimi bardzo ruchliwymi grzywaczami i im dorównuje. Fajnie,że jednak są kolaki,które żyją długo.Ja już swego czasie byłam w stresie,że zdechnie (ma raka pod pachą wielkości jajka i stawy siadały) ale ja się uparłam,że to nic i będzie żyła i żyje i ma się świetnie.Mała kuracja odchudzająca,zmiana weta(pojechałam z Wawy do Lublina) i dziś mam prawie szczeniaka a nie starszą sunię:loveu: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Moje faworytki to ZINNIA AGAIN Fantazija i Timonan NORIANN NOELANI szczerze podziwiane na wystawach jak jest ku temu okazja ;-) .[/QUOTE]

Widziałam stronę suczki Timonan NORIANN NOELANI, jest na prawdę piękna :loveu:
Ilka21 - śliczna :) Pierwsze skojarzenie po zobaczeniu Jej - pluszak :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no bo mało osób na dgm ma kolaki....chyba;)
ja zastanawiałm się nad następnym kolakiem ale wygrały grzywki-miałam straszną rozsterkę.Ale faktu nie zmienia,że choruję na blue-merla z niebieskimi gałkami-widziałm jednego w którym się zakochałm ale jedna suczka została w hodowli a piesek z opowiadań pani hodowczyni nie nadałby się do dogoterapii:shake: Jak wychowuję grzywki to jak wychodzę na spacer z moją Sabcią to dopiero odpoczywam-smycz mogę trzymac na jednym paluszku i wogóle....nie to żeby grzywki były złebo ich charakter mi odpowiada ale są zupełnie inne.
ps.żebym miała młodszą sunię to pewnie bym się częściej wypowiadała a tak tylko sprawdzam co u was;)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

W styczniu musiałam uśpić 9 letniego owczarka colie z powodu niewydolności nerek. Bardzo to przeżyłam. Był to wspaniały pies, kochaliśmy go bardzo. On kochał nas i moje dzieci. Teraz od tygodnia mam yoreczkę, ale ona nigdy nie zastąpi Maksia. Nie byłam przygotowana na jego odejście, choroba nagle ścięła go z nóg, walczyliśmy z chorobą do końca.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 months later...

Faktycznie wątek się nie ciągnie-trzeba by troszkę go rozuszać. :cool3:

Ciekawe ile jest na forum właścicieli Collie (nie możliwe że tylko tyle)?
Ja też od długiego czasu tu jestem ale żadko piszę.

Szukamy dumnych właścicieli Collie - Odzywać się! Liczymy!

W takim razie na rozgrzewkę świeża fotka. Nie wstawiałam ich jeszcze nawet na swoją stronę-bo nastąpiła zmiana panelu z którym sobie nie radzę ale myślę,że wkrótce to rozpracuje. REDA (na pierwszym planie) i BETI

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=124b4b77f34eef0f][IMG]http://images40.fotosik.pl/35/124b4b77f34eef0fm.jpg[/IMG][/URL]

To zdjęcie ze spacerku jeszcze przed opadami śniegu(czyli całkiem nie dawno).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

U nas w hodowli są trzy świetne collaczkowe dziewczyny :)
7 letnia emerytka Bonitka i dwie młode 3,5 letnie babeczki - Vienka i Mattie (ta ostatnia "latająca" mieszka ze mną ;) )
A wkrótce rodzinka powiększy się o maluchy Mattiuszki i liczymy że jeden z maluszków zostanie w hodowli.:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...

Tamte problemy wyleczyłam, siedziałm i zmieniałam 4 razy dziennie opatrunki i wyleczyłam rany. Dopiero teraz wyszło dlaczego jej odleżyny się pootwierały tak szybko - problemy z krażeniem, na które żaden wet wczesniej nie zwrócił uwagi a nawet nie wpadł na taki pomysł...Sabie zaczęło szwankować serce, które wcześniej na pewno było zdrowe, do tego zrobił się guz albo bezpośrednio na sercu lub na płucach i uciskał serce - tego dokładnie nie było widac na rtg a to była prawdopodobnie przyczyna szwankującego serca. Dostała leki na serce i przestała kaszleć lecz tylko pomogło jej to na jeden dzień bo weekend i pon było gorzej nie wiadomo dlaczego, bo serce zostało ustawione na lekach i dobrze było ale wetka nie mogła znaleźć przczyny pogorszenia się stanu bo wyniki krwi były dobre, serce miarowo biło a z nią było tylko gorzej. Mimo to starałam się ją ratować ale we wtorek była już tragedia i Saba nie podnosiła się, nawet głowy nie była w stanie unieść ani języka utrzymać w mordce, oczy za mgłą choć reagowała na mnie i uspakajała się jak siedziałam nad nią i ją głaskałam po tym długim ryjku....niestety a może i stety dla niej podjełam decyzję i pozwoliłam jej odejść już bez większego cierpienia a sama wypłakałam morze łez, teraz jak wspominam znów łzy mi lecą ale jak to jedna z koleżanek mi powiedziała : kochać znaczy pozwolic odejść i nie być samolubnym...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

18.o4.2010r w Siemianowicach Śl.zaginął 9 letni pies rasy collie długowłosy(czarny podpalany z połową białego kołnierza).Na szyi ma obrożę z medalionem,na którym jest adres i nr telefonu.Kofi,tak się wabi,ma szytą prawą tylną łapę(szwy trzeba ściągnąć).Kofi był adoptowany w2006r ze schroniska w Katowicach i ma już nowych właścicieli,którzy wciąż go szukają i mają nadzieję,że się odnajdzie.Kontakt-507 705 168 lub 517 031 496

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...