Jump to content
Dogomania

Co ludzie chcą od belgów?


Azir

Recommended Posts

Wiecie co, ja już od dłuższego czasu zastanawiam się: co ludzie chcą od belgów? :p To przecież idealne, inteligentne, kontaktowe psy i jeśli poświęca im się trochę czasu, potrafią być wspaniałymi towarzyszami.
Moje mi nigdy niczego w domu nie zniszczyły, przychodzą na 1. komendę i bez wstydu mogę je ze sobą wszędzie zabrać. Trzy inne moje znajome właścicielki belgów też nie narzekają.
Sądzę, że z holendrem będzie podobnie, trochę pracy i konsekwencji i masz super przyjaciela :).

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="SeaGreen"]Przepraszam, Robull, chciałam Ciebie zacytować, a przez przypadek wdusiłam edytuj i nie mogę już tego odwrócić :/ . To zmęczenie przedświąteczne, bo cały dzień dziś biegam :P.

Jeszcze raz przepraszam, to moja pierwsza tego typu wpadka.
Azir[/COLOR]

Robull, oczywiście, że to był skrót myślowy i gdy pisałam [QUOTE]jeśli poświęca im się trochę czasu[/QUOTE], miałam na myśli [B]odpowiednią ilość czasu![/B]

Link to comment
Share on other sites

Ależ ja na swoja psice absolutnie nie narzekam - pzrychodzi na wołanie, jest usluchana, nawet wykazuje włąściwe odruchy obronne, co przy nocnych spacerach jest pożądane, jest madra, wesoła, przytulasna, tylko caly czas coś chce robić, to nie jest pies jak onek, który czasami się zajmie sobą. Holender i pewnie belg to wulkany energii i chęci do pracy. Ona cały czas chce mojej uwagi, chce coś robić, mieć aktywne zajęcie, nawet spacer - nie jest spacerem - jest gonienie, aportowanie, szukanie, zajmowanie sie psem, i to ja mam problem, bo mam wyrzuty sumienia, że nie mam tyle czasu i sily! (siły przede wszystkim), kto nie miał innych psów nie ma porównania ja mam! Zabieram wyżła kol. i miksa owczarka, jej psy po dugodzinnej gąnitwie po lasach wracają padnięte, a holender posiedzi 5 minut, pomyśli, i pyta "to kiedy w końcu idziemy na porządny spacwrek?"
Fakt, że niszczy, coraz mniej, ale jednak, zabaweczki pluszaki wytrzymują 15 min. fotel 2 godz. buty to moment nieuwagi, ale każdy mój poprzedni pies z tego wyrastał, mam nadzieję, że i on też. I nie mam do niej o to pretensji, zostaje na bardzo długo sama, to pewnie jest frustrujace, i nie tak miało być, miałam inną pracę, do której mogłam zabierać psa, teraz pracuję w innej firmie i jest inaczej. I tu mi nie starcza umiejetności - jak oduczyć psa niszczenia rzeczy ( bo buty to sobie odkupię, ale niektórych książęk mi żal)

Wszystkim belgo i holendro maniakom - Pięknych, magicznych, pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote]Przepraszam, Robull, chciałam Ciebie zacytować
Azir[/quote]Azir, nie przejmuj się takim drobiazgiem :) wyszło zabawnie, bo tak sobie patzrę na ten post i na początku nie mogłem dość, kiedy go napisałęm i dlaczego psizę do siebie? :D

Itsake, pysznie czyta się Twoje relacje :) Tobie też wszystkiego naj na te Święta i Nowy 2008!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Dla mnie belg to za wysokie progi na moje nogi :-)
Podziwiam te psy i w sumie mimo mojej calej milosci i serca oraz "rasizmu onkowego" jesli nie onek to tylko malina :-)
No ale powiedzmy sobie szczerze zabawa w szkolenie maliny a onka to dwa swiaty. Sadze ze do maliny trzeba duzo duzo wiecej doswiadczenia aby pies i pan byl szczesliwy. Dlatego pozostaje lizanie szyby :-)
Onek to taki brudnopis z dobra gumka i olowkiem , a malina to piekny czysty zeszyt ale gdzie pisze sie od razu atramentem z ktorego kleksow nie mozna wytrzec, a jezeli sie uda to i tak pozostanie slad po kleksie.
Kiedys w szkole pisano olowkiem a dopiero potem pozwalano dzieciom pisac od razu atramentem. Ja mam takie samo podejscie do belgow. To wyzsza szkola jazdy, owszem bardzo efektowna ale nie dla kazdego :-)

Link to comment
Share on other sites

Informacyjnie z przyjemnością chciałem zawiadomić szanowne koleżanki, że obecnie na kursie psów do wyszukiwania zapachu narkotyków w zakładzie kynologii policyjnej jest maliniak. To pierwszy w historii polskiej policji maliniak na narkotyki. :multi: Ja bede miał kiedy chwile to zrobie mu kilka fotek i pokaze Wam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

w piatek zakonczyły sie mistrzostwa kynologiczne policji 2009. zwycieżca - 300 pkt, czyli max , sunia malinois. chyba nie było tego w historii ZKP aby zrobic maxa. gratulacje
[url=http://www.wiadomosci24.pl/artykul/xii_kynologiczne_mistrzostwa_policji_sulkowice_2009_111249.html]XII Kynologiczne Mistrzostwa Policji Sułkowice 2009 - Wiadomości24[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...