Jump to content
Dogomania

Agresja u holendra?


Itske

Recommended Posts

Jutro zaczynamy zajęcia agility, mała rwie sie do zajęć, niestety ostatnio innym psmo pokazuje zęby, żaden mój pies nie był agresywny, nawet nie bardzo wiem, jak świadomie zapobiegać przejawom agresji, może właściciel belga podpowie mi jak postepować z psem, aby nie okazywłą agresji? miałam onki i nie było żadnych problemów, a teraz holenderka warczy na kumpli z grupy szkoleniowej
pozdrawiam
Itske

Link to comment
Share on other sites

wiesz też to nie jest tak że ja doradzam aby karciła, bo fakt z tym trzeba ostrożnie, bo pies może przestać zapowiadać atak. Ja ją karcę ale to nie jest tak że za każdą agresję dostaje "po łbie" staram się tak robić żeby przede wszystkim pamiętała nagrodę za to że jest grzeczna, jak wiem że będzie chciała podejść do psa bo on prowokuje, wyciągam smaka albo piłkę i tak go mijamy, jeżeli wtedy odwróci się do psa to smycz, ale natychmiast po tym znowu zabawa czy smak.

Link to comment
Share on other sites

Itsake, gdzie robicie agility?
Jesli idzie o agresję, to trudno cokolwiek powiedzieć na forum - nie znamy Twojej suni, niw widzimy jej zachować i okoliczności, w jakich do niech dochodzi. Nie wiemy zatem, co tak naprawdę się dzieje i w czym tkwi przyczyna oraz prawdziwy problem.
[B]Masz w Trójmieście kilku dobrych szkoleniowców i uważam, że powinnaś u nich poszukać pomocy, a nie na forum. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Kurs agility zorganizował Związek Kynologiczny - oddział w Sopocie ( na torach wyścigowych), moja holenderka na ogół nie jest agresywna, zaczepia psy w celach zabawowych, jesli pies jest niechętny to odchodzi, zęby pokazała psu na szkoleniu i ja pewnie się spięłam i spanikowałam ( bo przecież mój pies musi być idealny - takie zachowanie młodej matki) i suńka się nakręciła. Polecisz jakiegoś kompetentnego szkoleniowca? Dzięki za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...