Jump to content
Dogomania

Czy OH są tak samo "walnięte" jak belgi ?


Azir

Recommended Posts

Do tej pory miewałem dość sporadyczny kontakt z holendrami, ale słyszałem, że nie dorównuję belgom (zwłaszcza maliniakom) pod względem zakręcenia na pracę. Podobno w tej rasie jest też spory problem z agresją i to nie koniecznie z lęku... raczej z dominacji.
Ale podkreślam, to są opinie zasłyszane, a nie z własnego doświadczenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Kati, z Bedzina do Krakowa nie jest daleko, nie ma sprawy, przyjedz i zobacz maliniaczke nakrecona na prace - Kate M. ma jeszcze blizej.
Mozecie sprobowac zmeczyc praca moja psice - ja bede miala wtedy dzien rozkosznego lenistwa...Ja sobie pospaceruje bez wymyslania co by tu jeszcze robic...:jumpie: A Wy zajmiecie sie malinka, a ona Wami:jumpie:

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Kati, z Bedzina do Krakowa nie jest daleko, nie ma sprawy, przyjedz i zobacz maliniaczke nakrecona na prace - Kate M. ma jeszcze blizej.
Mozecie sprobowac zmeczyc praca moja psice - ja bede miala wtedy dzien rozkosznego lenistwa...Ja sobie pospaceruje bez wymyslania co by tu jeszcze robic...:jumpie: A Wy zajmiecie sie malinka, a ona Wami:jumpie:

Zofia[/quote]
Maliniaki parę razy widziałam podczas pracy i byłam pod wrażeniem. Może kiedyś spróbujemy z Kate M. ;-)
Co do owczarków holenderskich, znam je jedynie wirtualnie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Jesli masz ochote zobaczyc - nie ma sprawy, zapraszam na plac, gdzie pracuje z Raszka maliniaczka codziennie..
Raszka bedzie zachwycona, jesli bedziesz jej sluzyc jako wyrzutnia aportow...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

Moze, jak bedziesz miala czas przed poludniem, skontaktuj sie ze mna na priv.
Musialybysmy umowic sie na konkretny termin, ja w roznych godzinach probuje zmeczyc moja psice...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

[quote name='Robull']DPodobno w tej rasie jest też spory problem z agresją i to nie koniecznie z lęku... raczej z dominacji.
[/quote]
To chyba zaleta a nie wada. Wydaje mi sie ze lawiej "dogadac" sie z dominantem niz leczyc lekliwego ale agresywnego ?
No ale to takie moje glosne myslenie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

eagle: tak dominacja jest zaletą.... z dominującym psem nie żyje się wcale tak łatwo - taki pies nie może mieć przyjaznych stosunków z innymi, bo zaraz zaczyna się walka i dwa kłębiące się futra. Chodzenie z takim psem na spacery może być problemem, np. ciężko jest zapanować nad psem w sytuacji gdy podbiega mały szczekliwy psiak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...