Jump to content
Dogomania

dlugowlosy malamut


Ola-i-Malamuty

Recommended Posts

Pytanie do wlascicieli dlugowlosych malamutow - czy wasze psiaki traca teraz siersc?

Moja 'normalnowlosa' Luna jest juz podobna do zle ostrzyzonej owcy, za to dlugowlosy Atos ani mysli tracic futra i gotuje sie teraz we wlasnej skorze.

Dlatego sie zastanawiam czy to normalne czy trzeba by mu jakos pomoc pozbyc sie czesci ubrania...

Ma ktos takie doswiadczenia?

Ola

www.zaprzegi.z.pl

Link to comment
Share on other sites

Tajraga, bo to jest tak samo, jakbym ja pisała o normalnowłosym Chinooku i długowłosym Manu. :wink:

Wszyscy wiedzą, że nie ma takiego podziału, że długi włos jest wadą - to tylko takie określenie na użytek własny. :D

Ola, ja mam dokładnie ten sam problem z Manu - nie ma tu chyba znaczenia, że to husky. Także do tej pory chodzi w zimowym futrze i ledwie zaczęły ostatnio jakieś kłaczki z niego wyłazić. A czesanie jeszcze wiele nie zmienia, niewiele jestem w stanie szczotką z niego wyczesać... :-?

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie ze nie ma takiej podrasy:) po prostu ten malamut ma dluzsza siersc niz inne i wyglada jak niedzwiedz:) To taka cecha, ktora nieczesto sie zdarza, ale nie jest niczym wygodnym. Atos przez 4 lata (u porzednich wlascicieli) wogole nie byl czesany i mial na siersci dredy...

Tyle ze teraz myslalam, ze zrzuci futro tak jak Luna, a tu nic... I to mnie wlasnie dziwi, bo cieplo juz jest dosc dlugo, a z niego nie spada zaden wlosek...Dlatego pytam, bo mam doswiadczenie z 'normalnym' malamutem, ktora teraz robi stiptiz az do skory ;), a nie z takim futrzakiem.

Ale jak widze (pamietam MAnu twojego psiaka:) ) to nie tylko on tak ma....

hm......

Link to comment
Share on other sites

(...)

Tyle ze teraz myslalam, ze zrzuci futro tak jak Luna, a tu nic... I to mnie wlasnie dziwi, bo cieplo juz jest dosc dlugo, a z niego nie spada zaden wlosek...Dlatego pytam, bo mam doswiadczenie z 'normalnym' malamutem, ktora teraz robi stiptiz az do skory ;), a nie z takim futrzakiem.

(...)

hm......

hmmmm....

czyżbyś narzekała na brak lub małą ilośc psiego owłosienia wszędzie gdzie jest to możliwe i niemożliwe?

Moja Dafne właśnie została bez futra, które wala sie wszędzie (w autku mam spora, bardzo spora ilość).

Swoją drogą, gdy pies straci cały podszerstek, zostaje tylko ta twardawa okrywka, to kiedy to odrasta? ile to trwa? Moja pierwszy raz ma takie braki w owłosieniu.

Link to comment
Share on other sites

Swoją drogą, gdy pies straci cały podszerstek, zostaje tylko ta twardawa okrywka, to kiedy to odrasta? ile to trwa? Moja pierwszy raz ma takie braki w owłosieniu.

Moja Luna zawsze traci caly podszerstek. Wyglada wtedy okropnie - jak anorektyczna, zle ostrzyzona owca. Zaczyna sie to okolo maja/czerwca i wlosy sa wtedy wszedzie, ale poniewaz psy mieszkaja na dworze, to specjalnie mi to nie przeszkadza.

Podszerstek zaczyna odrastac mniej wiecej we wrzesniu i bardzo szybko staje sie znowu miekka malamutka.

Znajome psy, ktore maja siersc podobna do Luny tez wlasnie ja gubia. Dlatego sie zastanwiam, czy to ze Atos dalej chodzi w futrze, nie jest zwiazane wlasnie z tym rodzajem siersci.

Slyszalam o goleniu, ale ten psiak mial juz tyle stresow, ze nie chce mu fundowac nastepnego.

Nie martwi mnie to jakos specjalnie, tylko zal mi, ze sie gotuje. A poszukiwania zamka blyskawicznego okazaly sie bezskuteczne;)

Zobaczymy, moze jeszcze sie 'rozbierze' ...

Ola i futrzaki

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co, mi sie wydaje, że coś jednak w tym jest. A czy ten twój "dlugowłosy" malamut nie siadział może w cieplejszym miejscu niż Luna? Może on po prostu poźniej linieje lub miał mniej podszerstka? Mój Reks - krótkowłosy mieszaniec typu mieszniec pittbull&jack russel o sierści w stylu sierści haszczaka, ale krótszej, w zimie prawie nie miał podszerstka, bo siedział w domu a na spacery wychodził w kubraczku, a teraz... linieje jak głupi. na szczotce codziennie wyczesuję tyle włosa że nie wiem co. niektóre długowłose psy, jak shih-tzu, lhasa-apso, york wcale nie linieją. może to coś ma do długości włosas? ale mi się wydaje, że chyba nie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...