Jump to content
Dogomania

Schronisko w Olsztynie- psy, koty do adopcji, wątki,zdj. ze spacerów...


Jagoda1

Recommended Posts

Jeżeli chodzi o opis Assana, znamy się tyle czasu, a mi naprawdę jest trudno coś napisać...

 

Assan... w schronisku od sierpnia 2008 roku. Czyli dokładnie tyle samo co ja. Nie mam tylko pojęcia dlaczego. Jest bardzo mądry, aktywny, lubi aportować, zna podstawowe komendy. Kocha pływanie. Mimo wieku (właściwie to ile on ma lat..9, 10, 12?) to wciąż okaz zdrowia, do tej pory nie chorował. Jest w cudownej formie fizycznej, psychicznej także. Ma swój charakter, może trochę ciężki i uparty, ale za to jego oddanie jest bezwzględne. Chociaż nigdy nie będziesz jego panem, możesz być przyjacielem, towarzyszem zabaw, partnerem przy pracy. 

Assan nie potrafi mieszkać w domu. W pomieszczeniach jest zdezorientowany, jest mu za ciepło, woli jak najszybciej wyjść na zewnątrz. Wymarzonym domem dla niego będzie podwórko, przy domku, ciepła buda, miska z zupą i wodą. Stały, codzienny kontakt z człowiekiem, który znajdzie czas na porzucanie piłki. Ogólnie jest grzeczny, jednak wizyty u weterynarza muszą być koniecznie w kagańcu, chłopak (jak większość mężczyzn :P) boi się lekarzy jak ognia i dość łatwo się uprzedza. Jednak osoba do której ma zaufanie może przy nim wiele zrobić, mi nigdy nawet zęba nie pokazał. 

Fajnie dogaduje się z suczkami i uległymi samcami. Ogólnie jest bardzo mądry w psich relacjach. Potrafi zdominować, ale nie wyrządza krzywdy. Zdecydowanie nie nadaje się do większych od niego samców oraz dorosłych psów małych rozmiarów (widzi w nich aporciki :P). To jest jedyną przyczyną dlaczego jeszcze ze mną nie mieszka. Mam sznaucerka miniaturkę, którego dobro stawiam na pierwszym miejscu.

Assan kiedyś był uprzedzony do mężczyzn, także pracowników schroniska. Jednak lata robią swoje, obecnie jest towarzyski do wszystkich, wychodzi z wieloma różnymi osobami na spacery, także większymi dziećmi (oczywiście smycz musi trzymać rodzic). Schronisko po tylu latach to jego dom. Szkoda tylko, nigdy nie dowie się, że może mieć lepsze życie...

To jest na prawdę wspaniały pies, ma swój charakter, kocha aportowanie i pływanie. Wiek robi swoje, dni uciekają a on się starzeje. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Niestety jeśli chodzi o Małysza... pobiegł za TM. Sekcja wykazała pękniętego tętniaka, przynajmniej nie cierpiał długo... taki młody psiak... :((

Małyszek miał ok. 2 lat.... Odszedł podczas kastracji, nie dopisałas, albo nie wiesz.....:(

Link to comment
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo to nie podczas kastracji a dwa dni po niej. Z narkozy się wybudził. Byłam w schronisku w ten dzień kiedy odszedł... W sumie szkoda, przynajmniej by poprostu zasnął :((( Nie wiem czy to mogło wpłynąć na tętniaka, nie jestem specjalistą.
A Ty skąd masz takie informacje, że podczas kastracji?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Dziewczyny :) Sorry, że ja się tak dopominam, ale zrozumcie - przy ponad 300 psiakach w ogłoszeniach ja muszę nad tym jakoś panować. Ogłoszenia psów, które poszły do adopcji muszą zostać zdjęte z wielu stron. Potrzebuję być na bieżąco. Inaczej nie dam rady.

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://olx.pl/oferta/balbi-ladniutka-pregowana-suczka-CID103-ID9nNDw.html]BALBI[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/malutka-besti-prosi-o-domek-CID103-ID9nNJX.html]BESTI[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/domowy-ladny-ciapus-sympatyczny-i-energiczny-CID103-ID9nNPj.html]CIAPEK[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/lucky-uczyn-go-wreszcie-szczesciarzem-CID103-ID9nO15.html]LUCKY[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/niko-malutki-kudlaty-pieseczek-CID103-ID9nO4J.html]NIKO[/URL]

[URL=http://olx.pl/oferta/amstafowata-tyga-prawdziwa-dama-CID103-ID9nO8t.html]TYGA[/URL]

 

olx.pl, alegratka.pl, zwierzaki.nasza-lista.com, oglaszamy24.pl, lento.pl, zwierzaki.a4z.pl, przygarnijzwierzaka.pl, adopcje.org, morusek.pl, e-zwierzak.pl, naszemiasto.pl, ogloszenia.wp.pl, doadopcji.pl, zoomia.pl, gumtree.pl

 

Lucky dodatkowo na "Owczarek w potrzebie"

Link to comment
Share on other sites

Potrzebuję osoby, która w tej materii będzie ze mną współpracowała. Nie mogę ogłaszać i jeszcze robić dochodzenie ile, kiedy i jakie psy znalazły domy. Z adopcjami chciałabym być na bieżąco, bo już bywało, że dostawałam maile z pretensjami, że ogłoszenie wisi a psa nie ma. Czy można ustalić jakoś taką osobę?

Link to comment
Share on other sites

Agatko, na dogo była aktywna Ania, do której kontakt podawany jest w ogłoszeniach. Pisała na bieżąco jaki pies poszedł do domu i jak schodziły z kwarantanny to Ania wstawiała zdjęcia i opisy.

Żeby było jasne - super zdjęcia robisz, dzięki Tobie jesteśmy z ogłoszeniami w miarę na bieżąco. Jedyne czego do szczęścia potrzeba, to informacji o adopcjach. Myślałam o Monice, bo ona przecież w biurze wie najlepiej. Ale nie wiem, czy to się da zrobić.

 

Potrzebuję informacji o Imbirze i Wolfgangu.

Link to comment
Share on other sites

Bejotko a czy możemy się umówić ,że co tydzień w niedzielę będę pisała Ci kto poszedł do adopcji ? :)

 

Byłabym Ci bardzo wdzięczna... :) Gdybyś dowiedziała się w tygodniu - też pisz. Mogę Wam też podać mój nr telefonu, może być sms-em - wtedy zdejmowałabym ogłoszenia na bieżąco.

Link to comment
Share on other sites

Sara to wspaniale :) przestanie mi to na sumieniu ciążyć :)

 

Bejotko, Ania po prostu ma łeb do psiaków, wszystkie zapamiętuje, częściej się ze schroniskiem kontaktowała. A ja jak się skupiam na tym, żeby tego psa jakoś uchwycić, zrobić mu przyzwoite zdjęcie. Gdy robię np. 10 psinek to ciężko mi je wszystkie spamiętać,  nie mam takiej dobrej pamięci jak Ania ;) cieszę się, że adopcje mi odpadną :)

 

Jutro będzie nowa porcja zdjęć z opisami, dopytam o Imbirka i Wolfganga i dopiszę ich opisy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...