Jump to content
Dogomania

Jak zoorganizowac wyscigi psich zaprzegow???


Polin

Recommended Posts

ELO!!!

trza miec kase - sponsoring

trza miec zgode nadesnictwa

trza miec duzo sil na organizowanie imprezy

nie mozna sie zniechecac niepowodzeniami

trza miec trase odpowiednia oraz duzy teren na stake out ;)

trza dostosowac dlugosci tras z rozsadkiem

trza miec dobre miejsca noclegowe jak najblizej startu najlepiej

toj toje ;)

to tak wskrocie

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o sponsorow to nie ma problemu...sa, zgode nadlesnictwa (hmm mysle ze daloby sie to zalatwic), odpowiednia trase (poniewaz nigdy nie startowalam z psiakiem, ale napewno znalazlyby sie osoby ktore by dobraly odpowiednia trase). Z noclegiem nie ma problemu, jest obok schronisko mlodziezowe, z miejscami do parkowania i miejscem na ognisko, weterynarz tez sie znajdzie. Pomocnicy - sa chetni. Ale wlasnie chcialabym zeby byly to wyscigi z pucharami...wiec nie musze czasem zglosic sie do jakiegos zwiazku?

Link to comment
Share on other sites

Musisz uzyskać w gminie zgodę na zorganizowanie imprezy masowej a następnie zapewnić pogotowie , straż i policję.Zgoda Nadleśnictwa jest też konieczna.Nie zapomnij o ubezpieczeniu zawodników bo w razie wypadku do końca życia będziesz płacić rentę.Musisz od powiatowego lekarza weterynari uzyskać zgodę na udział psów . Gdy w okolicy jest wścieklizna nie będzie zawodów.

Tajra dlaczego uważasz , że muszą być nagrody i wieczór maszera?

Link to comment
Share on other sites

Polin, piszesz, ze nigdy nie startowalas z psiakiem, wiec wnioskuje z tego, ze nie jestes doswiadczonym maszerem.. nie chodzi mi tutaj o to, zeby powiedziec Ci cos niemilego czy cos, choc wiem, ze tak to mozesz odebrac.

Znajomy robil kilka razy zawody, troszke mu przy tym pomagalam [do mnie nalezalo tylko zabezpieczenie trasy, wiec naprawde nie bylo to wiele], ale pamietam ze on duz 2-3 mies przed zawodami nie mial na nic wolnej chwili, wszystko trzeba bylo zalatwiac, sprawdzac, poprawiac..

Jaknajbardziej milo byloby miec w kalendarzu jeszcze jedna impreze, ale ja radzilabym Ci pojezdzic jeszcze np w przyszlym sezonie na zawody, pogadac z organizatorami, zobaczyc co i jak, i moze w nastepnym zrobic zawody ?

Jeszcze raz mowie, ze nie chcialabym byc zle zrozumiana.. ja nie podjelabym sie narazie organizacji zawodow, ze wzgledu na za malo czasu [szkola]. Po prostu z takimi zawodami tak jak napisali inni jest duuuzo klopotow.

pozdrawiam ; )

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za rady...Wiosna jezeli mozesz wypytac to bylabym wdzieczna. Zawody...bardzo chcialabym je zorganizowac, chociaz wiem ze jest to bardzo trudne. Ale coz...szef powiedzial ze bardzo wierzy we mnie :)) i chcialby zeby odbyly sie w lutym 2005 r. Mysle ze do tego czasu dowiem sie duzo wiecej i bede miala wiecej czasu na przygotowanie. Jezeli jeszcze cos sie Wam przypomni to bede wdzieczna. Wszelkie wasze wskazowki przekazalam dzisiaj sponsorom...wlacznie z wieczorem maszera :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za rady...Wiosna jezeli mozesz wypytac to bylabym wdzieczna. Zawody...bardzo chcialabym je zorganizowac, chociaz wiem ze jest to bardzo trudne. Ale coz...szef powiedzial ze bardzo wierzy we mnie :)) i chcialby zeby odbyly sie w lutym 2005 r. Mysle ze do tego czasu dowiem sie duzo wiecej i bede miala wiecej czasu na przygotowanie. Jezeli jeszcze cos sie Wam przypomni to bede wdzieczna. Wszelkie wasze wskazowki przekazalam dzisiaj sponsorom...wlacznie z wieczorem maszera :)

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zawody będą w tym samym terminie co Pucharowe nie licz że przyjedzie dużo ludzi a zresztą na nieznane zawody też nie przyjedzie zbyt dużo ludzi.Poza tym zawody w okolicach terminu mistrzostw Polski to może być niezbyt trafny termin.

No pewnie nie tak do konca bo Kucoby byly chyba pierwszy raz organizowane czyli nieznane a obsada byla bardzo duza.

A po za tym jak juz wszystkie sprawy zwiazkowe zostana ustalone to dopiero bedzie ustalony jakis terminarz.Wiec dobrze jest sie jeszcze skontaktowac z kims z Polskiego Zwiazku Sportu Psich Zaprzegow - ktory dopiero powstaje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jeśli zawody będą w tym samym terminie co Pucharowe nie licz że przyjedzie dużo ludzi a zresztą na nieznane zawody też nie przyjedzie zbyt dużo ludzi.Poza tym zawody w okolicach terminu mistrzostw Polski to może być niezbyt trafny termin.

Jesli to co kiedys bylo mowione sie sprawdzi to nie wszyscy beda mieli wstep na zawody zwiazkowe,a to mogloby byc dla nich jakies wyjscie 8)

Od razu zaznaczam,ze nie wiem co i jak jest z tym zwiazkiem,bo mnie to zwyczajnie nie interesuje.Wiec jesli sie myle wybaczcie :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...