Jump to content
Dogomania

Katowice 2008 tuż, tuż


gokaiba

Recommended Posts

No to ja jestem pelen podziwu dla Ciebie Czapla:pNie kazdy tak potrafi,ale jeszcze bardziej doceniam Twoje poswiecenie i zdanie relacji z Katowic.Masz racje,ze wlasnego pieska sie poddaje ocenie:razz:Ale...jak sie ma cudownego kerraka,to nie widze zadnych przeciwskazan,zeby sie nim chwalic:lol:A Bhellioma to tak ladnie i delikatnie opisalas,hihihihi.Ja mam calkiem inne zdanie...Ale to ja...Jak to facet moze nie umiem dostrzec piekna i nie tylko o psie pisze...:shake:
Bardzo dziekuje za opisy i czekam tez na zdanie Marmura:angryy:Niech sie bierze do roboty i pisze,bo ma pieknego psa i basta.Niech nawet pisze tylko o nim,haha.
Gokaiba-to jak z kobietami...Wszystkie sa piekne,tylko czasem wina brak...
I czekam sam na odpis Nikitiny,a reszta do boju.Pisac jak najwiecej!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie moze byc!!!Hurraaaa!!!Czapla normalnie bardzo very good,ze opisalas wystawe w Katowicach.Ale oczywiscie masz racje,ze nalezy tez ruszyc innych forumowiczow do zdania relacji:razz:A kobieta z Ciebie faktycznie-pelen serwis.Aczkolwiek jak dla mnie (zgadzam sie z Taziu) lagodnie potraktowalas w opisie Behllioma.Nawet teraz zamiescilam troszeczke specjalnie wzorzec,zeby sobie porownac...I niestety nie widze w tym psie-psa.I nie zamierzam tego faktu ukrywac.Z reszta doskonale pamietam jak moj Czak przegrywal(oczywiscie u krajowych sedziow)z Bhelliomem nr 1.I promowanie tego typu-nie kerrowatego-psuje caly wizerunek rasy.Ale...moze ja mam inne pojecie o kerrakach w typie.
A co do [B]Taziu[/B]-na litosc boska-nie porownuj psow do ludzi:placz:Gatunek Homo Sapiens sam w sobie jest gatunkiem bardzo specyficznym i (przynajmniej ja tak sadze)w ogole o pieknie sie nie powinno mowic w tym wypadku.A kerry:multi:Sa hmmmmm...Tu sie zgadzam z tym co sama napisalam -ladne i ladniejsze(to,ze nie bardzo w typie sie nie liczy,ja po prostu sadze,ze wszystko co ma 4 lapy jest pikne i kochane).Pozniej jak sie zbiore to jeszcze cos dodam o Kerry,tak tylko w celu przypomnienia...A jak Taziu chetny i zbiera info o Kerry to sie ucieszy:multi:

Link to comment
Share on other sites

O bardzo Ci kerry 82 dziekuje,bo jak juz wspomnialem wszystko co dotyczy Kerry jest bezcenne.A widze,ze Ty chyba w Irlandii jestes,wiec moze czegos sie dowiem wiecej o rasie prosto z kraju jej pochodzenia.
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/c:%5CDocuments%20and%20Settings%5CTas.TASMAN%5CApplication%20Data%5CTlen.pl%5CProfiles%5Czbigooo%5CChatAvatars%5C1884068_GG_eeaa96f13ff8b843fcf059b866408573.jpg[/IMG] No i jeszcze naleza sie przeprosiny za porownanie do czlowieka,ale tak mi sie jakos nasunelo to porownanie.Pisac,pisac na forum.Ja chetnie poczytam.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, chcialam przerzucic z tego drugiego forum fotki, co by nie zginely, ale jakos sie nie daje:shake:
Taziu - ja tak delikatnie pisze, bo ja delikatna kobieta jestem:evil_lol:. Co do "cudownosci" moich kerrakow, to ja sceptyczna jestem, no moze staram sie byc obiektywna. Jakos nie potrafie ich lansowac na sile i wychwalac pod niebiosa jak niektorzy;), moze to i blad, ale taka kurna jestem. Wiem jakie sa, znam ich wady i zalety i niech ludziska oceniaja czy im sie moje mordy podobaja czy nie - dla mnie i tak beda najfajniejsze.
Oczywiscie ciesze sie jak znajda uznanie w oczach sedziow i ogladajacych, a jak udalo nam sie BISa zgarnac, to puszylam sie jak paw - a co! toz to mile!:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czapla']Macie jeszcze mnie jako czlowieka wielofunkcyjnego - trzymam psa, robie fotki i gadam przez telefon - pelna opcja!:lol:
[URL="http://i216.photobucket.com/albums/cc97/jborowy/katowice/m136a.jpg"]http://i216.photobucket.com/albums/cc97/jborowy/katowice/m136a.jpg[/URL][/quote]


a żeby było ciekawie to wcale nie kerraki fociła hahahaha :evil_lol::evil_lol::cool3:
ciesze się ,że się spotkałyśmy, żałuję jednego...cholerka i musze to kiedys nadrobić ...ale o tym sza...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że ktoś z uczestników wystawy katowickej napisał. Brawo Czapla.
Wtrącę swoje 3 grosze. O Grandziu pisałem już superlatywy. Uther przygotowany nienajlepiej, ale mimo tego ogonka zrobił na mnie wrażenie (już na wystawach sędziowie nie czepiają się ogonków zakręconych). Od razu widać keraka. Piękny wyraz. Bheliom bardzo suczy z dziwną szyją jak by chorował na tarczycę. Trochę szpiczasta mordka. Ragtime-efektowny w typie najlepszych Daelenbroek. Dokładnie jego obejrzałem na światówce. Kapitalna psychika. Większy od mojego Tytuska.
A suczki? Hadia II lokata na światówce, tym razem ta ładna zwarta suczka za ciężko przygotowana i to samo mogę powiedzieć o Saxance. Czapla, po diabła tak dużo włosa zostawiłaś? Ukrainka efektownie przygotowana a jedynie tylko do sierści mam lekkie zastrzeżenia. Graciosa na zdjęciach bardzo ładnie się prezentuje. Ruchu nie widziałem i nie będę się wypowiadał.
Opis Rigtime.
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f606846823285a62.html"][IMG]http://images24.fotosik.pl/190/f606846823285a62med.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/79c1c2581afb8d72.html"][IMG]http://images24.fotosik.pl/190/79c1c2581afb8d72.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/91169e07e901429d.html"][IMG]http://images28.fotosik.pl/190/91169e07e901429d.jpg[/IMG][/URL]
[URL="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/eedf80843e4c4dbd.html"][IMG]http://images33.fotosik.pl/205/eedf80843e4c4dbd.jpg[/IMG][/URL]
Pozwoliłem sobie na dołączenie fotek przesłanych przez Panią Valerii.
Te pod pomnikiem, kapitalna pamiątka z Katowic.

Link to comment
Share on other sites

Ku pamieci.Zeby kazdy wlasciciel Kerry lub kazdy kto sie rasa interesuje nie zapomnial o historii rasy i uzytkowaniu tych psow.
Pozwole sobie zamiescic krotkie podsumowanie rasy prosto z oficjalanego wzorca pochodzacego z GADHARCHUMANN NA hEIREANN czyli po prostu IRISH KENNEL CLUB-u.Oto i ona:
Kerry(przede wszystkim psy) wykorzystywane były do bardzo ciezkich prac jak np łapanie wydr w bardzo głębokiej wodzie,przyczyniały sie do wypłaszania borsuków z nor oraz do łapania szkodników(gryzoni itp).Idealnie sprawdzały sie jako psy stóżujace i lojalni towarzysze człowieka.
Jak wiele innych ras irlandzkich terrierow przypuszcza sie,ze Kerry Blue był w kraju od wielu wieków,ale od poczatku...z powodu swojego skromnego pochodzenia jako łapasz szczurów i pies zaganiający zwirzęta na farmach jest niewiele(jeśli w ogóle jakies są) wzmianki o tej rasie przed 20-tym wiekiem.
Pierwsza wzmianka w literaturze o Kerry Blue jest datowana na rok 1847.Autor opisuje niebieskawego,szarego z odcieniem fioletu psa z ciemniejszymi znaczeniami i łatkami oraz z często pojawiającym sie odcieniem podpalania w okolicach pyska i łap.Ten czarno-niebieski Irlandzki Terrier był często spotykany w hrabstwie Kerry,ale prawdopodobnie tez rasa ta rozwijała sie w innych hrabstwach równie dobrze. Kerry Blue nie pojawiał sie jednak na wystawach przed 1913 rokiem,a klub Dublin Blue Terrier Club został założony dopiero w roku 1920.
Kerry bardzo szybko stały sie popularne i zostały czyms w rodzaju maskotek Irlandzkich Patriotów(do dzis w sumie tak jest)i rasa zajęły się 4 kluby,które mocno promowały Kerry,a zainteresowanie rasa wzrosło mocno w krótkim czasie.Tak tez miedzy 1922-1924 kluby organizowały i mocno wspierały rase na nie mniej nix 6 wystawach i 6 próbach polowych.
Od 1928 roku robiace niesamowite wrazenia,zrównoważone z piekna,delikatna i niebieska sierscia psy zyskały juz popularnosc na calym swiecie.Majac reputacje doskonalych psów pracujacych oraz zgodnych towarzyszy,rasa została uznana i określona jako "bliska perfekcji".
I prosze mi wierzyc,ze byc moze dlatego irlandczycy nie promuja drobnych kerry.W dalszym ciagu dla wystawców z Irlandii kerry ma byc dobrze umiesniony z definitywnym stylem terriera. A najwazniejsze cechy temperamentu dla Kerry to przede wszystkim bystry wyraz i ostroznosc.A o wesołosci nie ma nawet co wspominac.Kerry zwyczajnie wie kiedy czas na zabawe,a kiedy na prace;)
Nic innego nie pozostaje jak kochac kerry:multi::loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witam. Dziękuje z a uprzejmości co do Granda. Jestem wszystkim wdzięczny za miłe w stosunku do niego opinie. Moje przemyślenia i ocenę wystawy w Katowicach przesłałem na priw Gokaibie. Uważam, że mam za małe doświadczenie w hodowli i wystawach co by autorytatywnie wypowiadać się o co do oglądanych psiaków. Jeżeli Irek będzie uważał za stosowne to ujawni moje przemyślenia. Granda zgłosiłem kolejno na wystawy w Częstochowie, Opolu i Łodzi. Będę się starał przygotować go odpowiednio co by nie zawieść Waszych oczekiwań. Jestem bardzo zajętym zawodowo osobnikiem i na życie rodzinne oraz na zajmowanie się moimi kerrakami zostaje mi niewiele czasu. Dlatego przygotowanie do wystaw powierzam fachowcom. Grand prowadzi spokojne życie w towarzystwie Mirabelki w niewielkim mieście nad Wartą. Jeżeli ktoś mi pomoże to chętnie wstawię na forum aktualne fotki. Choć jak pisała jego hodowczyni od szczeniaka nie lubi się "focić". Poza tym po każdej kolejnej wystawie przysyła maile z krytycznymi uwagami na temat jego przygotowania do wystawy. Ciągle każe zmieniać fryzjera. Jestem załamany i nie wiem kiedy zostanie do niej odpowiednio przygotowany???? Pozdrawiam wszystkich. Do zobaczenia na wystawach.:oops:

Link to comment
Share on other sites

Do Pana Marmura:evil_lol: Grand teraz w Katowicach wygladal naprawde bardzo ladnie,a mysle,ze cos nie cios na ten temat wolno mi powiedziec.Widzialam juz w troche Kerry oraz przygotowan do wystaw,wiec stwierdzam,ze Katowice dla Granda byly super(jedynie to jemu sie nalezalo przynajmniej Rec.Cacib).Troszeczke mozna jeszcze popracowac sobie nad sztuka wystawiania:cool1:,ale jeszcze jest czas.
Jesli chodzi o wstawianie zdjec to ja szczerze pomoge(choc sama specem nie jestem,ale dzielnie mi forumowiecze pomagali,za co wielkie dzieki:loveu:)i mysle,ze Irek-tata tyz.Najlepiej jak na maila posle z dokladnym opisem co i jak.
Ale Grand jest... jak to mawiaja irlandczycy...jesli jest grand to znaczy,ze jest super;)
I mysle,ze niespecjalnie nalezy sie przejmowac krytyka pani hodowczyni co do przygotowania...Z pewnoscia cala wiekszosc kerrymaniakow jest za tym jak wygladal Grand w Katowicach.
I jeszcze troche o wzorcu.Zgadzam sie z Toba Zebra,ze suka 52 cm to juz olbrzym...Oraz w tym,ze chodzi o to(mi wlasnie tez o to biega),ze nie powinny wygrywac niewzorcowe kerry.Piszac o wzroscie psa,ze ciut wiekszy mam na mysli odstepstwa ok 2-max 2,5 cm,bo jescze kerry 51 cm wyglada ok,ale mowa o psach,natomiast suka to max 48-49 cm.I nie o sam wzrost mi chodzi,wazna jest do tego jeszcze sylwetka.Patrzac widzimy lub psa,lub suke.O ewenementach typu suka wielka 52 cm nie ma mowy nawet.Ale...ja jestem jednak za kerry nawet do 2,5 cm wyzszymi niz...wiadomo o co loto;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...