Jump to content
Dogomania

Buldożki w nowych domach :-)- Akcja zakończona - dziękujemy :-)


lavinia

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='netti1']wiem,że same dobre chęci to za mało,ale jakoś przykro mi się zrobiło czytając taki suchy urzędowy tekst.[/quote]

Netti, suchy, urzędowy, dla mnie jest informacyjny. Nie wiem, czy napisałabym inny w obliczu takich kłopotów i tylu zajęć, które dziewczyny mają. Lepiej chyba że Lavinia napisała wprost i szczerze, jakie są warunki, czego wymaga, jak sprawa wygląda, czym się kierują.

Link to comment
Share on other sites

oczywiście,że zrobiła dobrze,w końcu ona jest odpowiedzialna za adopcje,i jasno postawiła sprawę.ja pisząc o urzędowym tonie nawiązałam do postu joanny.zresztą każdy pisze jak uważa.dla mnie osobiście najważniejsze było zawsze to,czy pies lub kot w nowym domu będzie kochany,a po prostu myślę ,że dla wielu ludzi taka kwota będzie zaporowa.

Link to comment
Share on other sites

Będzie na pewno, ale myślę, że znajdą się zakręceni, którzy finansowo będą mogli temu podołać. Maupa wyadaptowywała już takie psy, które tymczasowały u nie b. długo i się udawało, więc myślę, że teraz też będzie podobnie. Ja sama mam psa, który zdrowotnie jest b. nie teges i wiem, jakie pieniądze pochłania leczenie (tfu, tfu na psa urok, żeby maluchy nie musiały poza tym, co niezbędne korzystać z pomocy weterynaryjnej). Gdyby nawet stać mnie było na utrzymanie drugiego psa (zakładając, że nic więcej poza żarciem i standardem u weta), to ja niestety muszę się liczyć, że co jakiś czas mój Bilbo kosztuje mnie dużo więcej niż ten standard i wtedy miałabym już duży problem. Dlatego dla mnie drugi pies, jakiejkolwiek rasy, pozostaje w sferze marzeń. Po prostu nie dałabym rady finansowo, bo uczuciowo to spokojnie;), ale my swoje, a życie swoje. Oby wszystkie maluchy miały takie domy, jak Gacek u Menrzusia i będzie OK i tego wszyscy sobie życzmy

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się Z Bily. Chcieć, to w tym przypadku móc.
Te adopcje musza być 100% pewne, przyszli własciciele nie mogą liczyć na pomoc dogo w utrzymaniu i leczeniu psa.
Ideą całego przedsięwziecia nie jest podarowanie komuś wymarzonego pupila, ale akcja pomocowa. Ratowanie maluchów, pomoc ich matkom i innym potrzebującym bulwą.

Wszystkim, którzy znają Maupę i Lawinię, oczekiwanie, że szczeniak zostanie wydany, bo ktoś bardzo go chce - to pomyłka. Nigdy nie ukrywały swoich intencji, to maja byc najlepsze, sprawdzone domy.
Ja się z tą postawą identyfikuję i przyjmuję te warunki ze zrozumieniem.
Kibicuje mauchom gorąco!!!

Link to comment
Share on other sites

Teraz już wiecie, dlaczego napisałam, że kasa to trudny i niewdzięczny temat. Przede wszystkim, w swoim porzednim wywodzie opisującym zasady adopcji, wyrażałam swoje prywatne opinie, które Lavinia i Maupa mogą, ale nie muszą brać pod uwagę. Ja tak rozumiem zasady adopcji, które muszą brzmieć sucho, aby były skuteczne. W takich sytuacjach emocje nie są dobrym doradcą. Proszę, zwróćcie uwagę, że kasa za piękne szczeniaki pójdzie na spłatę długu oraz pomoc kolejnym psom, na które nie zapisują się kolejki chętnych. Takie jest życie. Jeśli ktoś nie jest gotowy na takie wydatki, powinien przemysleć uczciwie swoją decyzję, a proces adopcyjny jest po to, aby mu to uświadomić i sprawdzić jego możliwości.

Aby sprawa była jasna, moje rozumienie sytuacji jest następujące:
[LIST]
[*]cel - znalezienie najlepszego domu dla danego psiaka, spełniającego [U]wszystkie [/U]kryteria (o ile to możliwe); zaspokojenie marzenia o pięknym szczeniaku za okazyjną cenę nie jest celem adopcji
[*]pomagamy wszystkim psom we wszelki możliwy sposób; w tym przypadku znajdując dom pięknym szczeniakom myślimy o środkach na dalszą pomoc tym "atrakcyjnym inaczej"
[*]długi same się nie spłacą, co nie oznacza, że brakuje na tym Świecie miłości i zaangażowania[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Tak kasa to trudny temat ale ja cały czas sprawdzam czy moje oddychają, czy za bardzo nie sapią itd. :loveu: Są u mnie niecały tydzień a wydałam na nie już ponad 100zł. Dobrze że wet. bierze tylko za leki a nie za wizyty. A co z karmą? Nie jedzą najlepszej i powinny mieć stopnowo zmienianą na inną. Juz raz adoptowałam szczeniaka do małego mieszkania i z bardzo małymi pieniędzmi. Niestety musiałyśmy szczeniaka zabrać, bo sama miłość nie wystarczyła:shake:. Bardzo szkoda mi było tylko chłopca, który dbał o niego na miare swoich możliwości.
Mojemu gremlinkowi zaczyna stawać jedno ucho:lol:. Psiaki nauczyły się wchodzic po schodach. Szkoda że nikt nie chce dwóch;). One nie rozstają sie na moment. Wszystko robią jednocześnie. Chodzą razem ramię przy ramieniu. Kiedy któryś sie oddali drugi wpada w popłoch. Sa jak bracia syjamscy.

Link to comment
Share on other sites

Ja bardzo przepraszam, że nie w temacie ale widzę, że tu ludzie zorientowani. Czy jak suka karmi szczenie to można ja zabezpieczyć Fiprexem? Nie wpłynie to jakoś na szczeniaczka? Jeszcze raz przepraszam ale założyłam temat na weterynarii ale tam chyba nikt nie zagląda.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, ja przepraszam... kto kocha mopsiki? bez oczka... znacie kogoś?

Mopsik bez oka... (jego wątek [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10461242#post10461242"]http://www.dogomania.pl/forum/showth...2#post10461242[/URL] )
[IMG]http://images34.fotosik.pl/313/6740f92d750a02f6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

już od wczoraj ślozy leje :placz:
czym dłuzej to tym gorzej :oops:
tak bardzo żałuje ,że mam małe mieszkanie i pełne po brzegi:placz:
te kluchy sa poprostu :loveu:
Aleksandra59 każdemu dała prezencik ,mają co gryzć ,ale im i tak najbardziej by pasowały moje drewniaki :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Witajcie dostałem wiadomość od Sandry/Waldi że zbieracie kasę na [B]onki[/B] z tej pseudochodowli.
Powiesiłem temat na [URL="http://www.************"]www.************[/URL]
Tak on brzmi zobaczymy co z tego wyjdzie

[B]Mam propozycje [/B]
[B]- ci co mogą wpłacą choćby drobną kwotę [/B]
[B]- może przekażemy połowę dolarkowej zbiórki [/B]
[B]- jakiś szybki bazarek ?[/B]
[B]Zapraszam serdecznie Tomo [/B]

Pozdrowionka i szacunek za to co zrobiliście

Link to comment
Share on other sites

Właśnie przelałam 469 zł na konto Lavinii.

200 zł darowizna na szczeniaczki od Magdy i Bartusia.

85 zł - z bazarku z rzeczy od netti1

87 zł - z bazarku z moich rzeczy

97 zł -z bazarku z rzeczy od Sielki


Wczoraj też Lavinia odebrała bazarkowe rzeczy które wygrała - na kwotę 55 zł ( 15 za wazonik od Sielki i jej 5 letniej NIE córki - Marysi ;) oraz 40 zł za zestawy odblaskowe ode mnie ).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...