Jump to content
Dogomania

KRAKOW - poszukiwani wolontariusze i stazysci do SZKOLENIA psow w SCHRONISKU!


Recommended Posts

[COLOR=green]Do wszystkich zainteresowanych!

[B]Szkola Pozytywnego Szkolenia Psow AXIO Training
poszukuje wolontariuszy oraz stazystow do pracy szkoleniowej w
Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierzat.[/B]

Od maja prowadzone sa tam zajecia szkoleniowe z psami.
Teraz chcemy wlaczyc w nasz program pomocy wolontariuszy i stazystow, zeby zwiekszyc szanse psiakow!

Wszyscy zainteresowani lub pragnacy wiedziec wiecej proszeni sa o kontakt ze mna, lub o zadawanie pytan na forum:

Zula Przybylinska
607 424 300
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

[URL="http://www.axio.com.pl/"]www.axio.com.pl[/URL]

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc![/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 11 months later...

hej! mam zamiar zostać wolontariuszką w krakowskim schronie. Byłam tam dzisiaj i szczerze mówiąc zbyt wiele się nie dowiedziałam. Zostałam odesłana do siedziby TOZu, żeby tak wypełniać jakieś formularze itp. Wszystko ok, ale ja chciałabym dowiedzieć się czegoś konkternego.
Są może tutaj na forum jacyś krakowscy wolontariusze? Jeśli tak to bardzo prosze, napiszcie coś więcej o wolontariacie w Kraku. Jak to wszystko wygląda "od środka" :]
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='locky']Musisz się zapisąć. Wolontariat wygląda jak wygląda. Czyli ciężko. To nie zabawa, jak się większości wydaje. To nie tak jak na filmach Discovery :]
To nie ta strefa czasowa i nie te środki finansowe.[/QUOTE]

Cóż, rozróżniam rzeczywisctośc od sytuacji pokazywanych na tym czy innym kanale TV.
Ze zwierzętami już pracowałam, i wiem mniej więcej jak to wygląda.
Chodziło mi o kwestie opieki potencjalnego wolontariusza nad zwierzętami ( co moge tam robić?).
Nie rozumiem dlaczego tak chętnie zniechęca się wszystkich do wolontariatu. naprawde :shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Info nt wolontariatu:
[I]
"Witamy,
Formularz zgłoszenia do wolontariatu można pobrać na stronie schroniska, jak i odebrać w Biurze KTOZ przy ul. Floriańskiej 53 w Krakowie. Wypełniony formularz wraz ze zdjęciem przynieść do Biura KTOZ. Po otrzymaniu identyfikatora wolontariusza należy zgłosić się do schroniska w celu odbycia szkolenia. Ponadto osoby powyżej 16 roku życia muszą mieć pisemną zgodę rodzica na formularzu. Zespół KTOZ"[/I]

wiecej info, obowiazki, regulamin i formularz sa tu: [url]http://www.schronisko.krakow.pl/index.php?id=11[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='gabryska']Cóż, rozróżniam rzeczywisctośc od sytuacji pokazywanych na tym czy innym kanale TV.
Ze zwierzętami już pracowałam, i wiem mniej więcej jak to wygląda.
Chodziło mi o kwestie opieki potencjalnego wolontariusza nad zwierzętami ( co moge tam robić?).
Nie rozumiem dlaczego tak chętnie zniechęca się wszystkich do wolontariatu. naprawde :shake:[/QUOTE]

Nikt Cię nie zniechęca. Pewnie już Ci ktoś wytłumaczył, co można robić i co się powinno :)
Z tym zniechęcaniem to jest trochę inaczej. Przychodzą czasem osoby, które chcą być wolontariuszami (chwała im za to), a potem wielkie rozczarowanie - że inaczej to sobie wyobrażali :) Kwestia samo zaparcia się. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam na szkoleniu wolontariuszy (były ze mną jeszcze dwie osoby ;) ). Rzekomo można tam się nieźle pogubić, lecz po 5h chodzenia do boksów, wyprowadzaniu, czesaniu psów nauczyłam się gdzie co jest :). Oczywiście miałam pomoc od pracowników i innych wolontariuszy, aby wprowadzili mnie w to wszystko dogłębnie. Tak więc miło dziś spędziłam czas, zajęłam się wieloma psami :) Jestem zadowolona że zdecydowałam się na wolontariat, bo to wdzięczna praca na rzecz tych kochanych istotek. W sobotę prawdopodobnie mam aukcje kociąt (jak po mnie zadzwonią), tak więc pracy sporo jest.

Coś czuję że tak prędko nie zrezygnuję z tego ;) a jak uda mi się zrobić prawko do końca wakacji to będę tam o wiele częściej :) (jak na razie mogę 2 razy w tygodniu + weekendy na aukcje).

I nie jest to do końca prawdą że nowicjuszy zniechęca się do tego, po prostu trzeba się trochę wysilić i chcieć coś zrobić.

PS. Nagle z grona moich znajomych są chętni na nowe psy... Mam już chętną osobę na kota (babcia mojego mena), na boksera (kolega mojej przyjaciółki) i na psa w typie szpica, husky (przyjaciel). Tak więc mam nadzieję że moja obecność tam da dom chociaż paru zwierzakom. Moi rodzice także zastanawiają się coraz bardziej nad drugim psem. Chcieli z hodowli, ale... serce jeszcze mają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[COLOR=Green][B]Wolontariuszy do pracy szkoleniowej z psami w schronisku nadal poszukiwani![/B]

Szukam osób, które chciałyby się zając szkoleniem psów ze schroniska.
[B]Potrzebne są osoby, które raz lub dwa razy w tygodniu mogłyby przyjść, pracować z psem [/B]pod moim okiem.

Doświadczenie w pracy z psami mile widziane ale niekonieczne. Ponadto sumienność i konsekwencja.
Osoby niepełnoletnie będą potrzebowały zaświadczenie od rodziców.

Moim celem, jest stworzenie grupy wolontariuszy, którzy zajmowaliby się pracą z psami na ustalonych warunkach, początkowo tylko pod nadzorem, z czasem może też samodzielnie.
Do obowiązków osób chętnych należałaby praca z psiakami, jak też dbanie o sprzęt i wybieg szkoleniowy.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu, bo naprawdę warto. Można się wiele nauczyć, zdobyć doświadczenie i przy okazji pomóc psiakom!

Kontakt ze mną:
[B]Zula Przybylińska
tel.; 607 424 300
mail.: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/B]

[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

[COLOR=green]Zbliża się wiosna i kolejny sezon szkoleniowy.

[B]Dlatego ponawiam temat związany z poszukiwaniem osób chętnych do wolontariatu szkolenia psów.[/B]

Wszystkie informacje napisane we wcześniejszym poście są nadal aktualne.

[B]Więcej informacji na stronie schroniska w zakładce [URL="http://www.schronisko.krakow.pl/index.php?id=dod&m=34"]szkolenie[/URL][/B]

Serdecznie zapraszam do kontaktu![/COLOR][COLOR=green]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...