Jump to content
Dogomania

Duży Japoński Pies


Guest Macgos

Recommended Posts

Guest Macgos

Witam

Chciałbym wymienić uwagi z innymi właścicielami psów tej rasy, mam 9m-c psa o imieniu Bari waży 25kg wzrost 61cm, cieszy się na widok każdego odwiedającego nas gościa ale coraz gorzej toleruje inne psy, jak to wygląda u Was

Link to comment
Share on other sites

Hmmm ... No przecież w temacie postu jak byk stoi Duży Japoński Pies :o

To taka rasa :lol: :lol: :lol:

Zobaczcie tutaj - http://www.gjd.strefa.pl/

Duży Japoński Pies (Great Japanese Dog) to amerykańska wersa akity (oficjalny podział na dwie odrębne rasy nastąpił w 2000 r.) , jest od japońskiej akity masywniejszy, bardziej grubokościsty, wzorzec dopuszcza też wszystkie rodzaje umaszczenia w tym łaciate :)

Link to comment
Share on other sites

Patt, właśnie!!!!

Znamienne...

Jest taka rasa....

TERAZ BĘDĘ PROWOKOWAŁ!!!

Bo jak pies jest huskym albo malamutem... od biedy samojedem (psów grenlandzkich na tym forum nie znalazłem), to jest jasne.

Wszyscy wiedzą, co i jak...

Ale pytanie, o inne... szpice?

Bo ile o nich wiemy?

Jak zapytam kto wie, czy psy japońskie też są szpicami? I te małe, szczekliwe, szpice miniaturowe, to też szpice... To teraz każdy poszuka i napisze... hmm tak, jasne, ale...

A ja mam w swoim sąsiedztwie husky (na krótkiej smyczy lub w kolczatce prowadzane, a także te świadomie posiadane) i dwa psy akita inu (piękne!), malamuty.

A mój sasiad pytał mnie, jak żył, o szpice wilczaste lub fińskie ( teraz proszę znależć wzorzec rasy :)))))

Itd, itd...

Dlatego bardzo ważną rzeczą jest fakt, kiedy, ktoś pyta o szpica, na forum szpiców. Bo wrato uszanować, znależć i podpowiedzieć

Poszukaj, znajdz, odpowiedz... Jeżeli wiesz. A jak nie... Podziel się doświadczeniem, ale nie FILOZUJ.

Jest póżno ale lepiej póżno, niż wcale.....

Link to comment
Share on other sites

greg :klacz:

Polecam książkę ze wzorcami szpiców wydaną przez Polski Związek Kynologiczny :)

A tak generalnie to DJP strasznie podobał się mojemu TZ, właściwie nadal się podoba!

Nie tak dawno w Przyjacielu Psie chyba, był opis rasy itd.

Macgos - czytałeś???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Duży pies japoński do molosów????? :o

Strasznie sie dziwię, bo tak jak ktoś już to napiał jest to amerykańska odmaina akity, czyli szpica.

Jak by nie było mam jeden egzemplarz japończyka na osiedlu - jest piękny, olbrzymi, robi wrażenie.

Szogun (bo tak sie nazywa) na wystawach robi furrorę, jest powszechnie podziwiany itp. ale niestety z charakterem kiepsko, co nie jest winą psa, tylko beznadziejnych właścicieli - pies atakuje ludzi i to dosyć poważnie (były już sprawy w sądzie).

Stosunek do innych psiaków też marny, ale myślę że przyczyną tu są pół na pół wrodzone skłonności i złe prowadzenie przez właścicieli (pies od szczeniaczka alienowany od kolegów).

Link to comment
Share on other sites

witam

ja mam akite i musze powiedziec, ze jest to pies bardzo uparty. do ludzi jeszcze jest znosny, ale do psow to juz tragedia.

obserwuje u niego najwieksza nienawisc do psow rasy shar pej. jednego dopadl, ale naszczescie sytuacja zostala opanowana. oraz obserwuje, ze ma kilka psow, ktorych bardzo nielubi: seter irlandzki, suka boksera, jeden 80 kilowy kundel. co mnie bardzo dziwi w okolicy jest bardzo duzo bokserow ale jak widzi ta jedna suczke boksera to chce mi reke wyrwac, zreszta bokserka wlascicielowi tez. np seter jak widzi moja akite to go wlascicielka niemoze utrzymac. do innych psow nawet spokojniej. to jest pies, ktory lubi dominowac nawet w zabawie z innymi psami, jednak niewiem jak bedzie jak bedzie sie bawil z psem rownie silnym lub silniejszym...

mysle wiec, ze djp bedzie mial podobny charakter

aha zapomnaialem dodac, ze bardzo nielubi mojego wojka, mozliwe ze go kiedys ugryzie. niewiem czym to jest spowodowane

ale jakbym mial warunki to sprawil bym sobie jeszcze jedego

pozdrawiam

grzes

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

aaaaaaaaaa ja nie wytrzymam!!!!

grzes masz akite czy dJp jeśli akite to dlaczego piszesz w molosowatych a nie w szpicach??

to po 1

po 2 wiele razy w różnych miejscach pisał już o różnicach dotyczących tych dwóch ras!

"Małe wyjaśnienie

Duży Japoński Pies to Akita Amerykański. Jest to twór Amerykański po 2 wojnie światowej.

Natomiast akita - ew. akita japoński, akita -inu

to rasa czysto japońska, nie mieszana sztucznie z innymi rasami.

Do 1994 (chyba) r akita japoński i duży japoński pies były jedną rasą.

Potem nastąpił rozłam i opracowano dwa oddzielne wzorce. Akita japońska jest w V gurpie, a akita amerykański w grupie II (ze względu na to z jakiej krzyzówki powstała) pod nazwą Duży Japoński Pies. Wiele osób głównie posiadający duże japońskie psy wprowadza ludzi w błąd, że to akita, nie mówiąc do końca jak to włąściwie jest i miezy innymi stad są nieporozumienia (nawet na stronach internetowych często spotykamy pod nazwą akita DJP)

Głównymi różnicami między DJP a akitą japońską jest to, że DJP jest większy, masywniejszy. DJP może występować w każdych kolorach, często z czarną maską. a akita japoński jest biały, czerwony lub pręgowany. "

po 3 greg w której częsci wawy mieszkasz? Jakie konkretnie Twój sąsiad ma akity?

po 4 DUŻY JAPOŃSKI PIES zostanie przeniesiony do GRUPY V )szpice i psy pierwotne) oraz zmieni się jego nazwe na AKITA AMERYKAŃSKI

Przepraszam zea wybuch, ale wybacznie mam dość mylenia tych dwóch ras, oraz niektórych właścicieli głównie dużych japońskich przez których występuje to zamieszanie, bo mówią że ich pies to akita, ale nie dodają że wersja amerykańska czy coś w tym stylu.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...