Jump to content
Dogomania

Naturediet


Bzikowa

Recommended Posts

Czy ktoś z Was słyszał może o karmie Naturediet? Jest to karma 'mokra' ale pełnowartościowa. Właśnie o niej usłyszałam od znajomej z westowego forum i chciałam zapytać tutaj czy ktoś może tym karmił , wie coś więcej na temat tej karmy?
Tu jest strona [url]http://www.naturediet.pl/[/url]
Dużo się z niej nie dowiaduję, nie mogę nawet znaleźć dawkowania...
Widzę tylko, ze wszystkie mają baaaardzo mało białka - ok 10%. Nawet energetyczna ma 11%, może mi to ktoś mądrzejszy wyjaśnić?
Byłabym wdzięczna :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajne posiłki dla psa, choć drogie, tak, że przy tych cenach warto już samemu te składniki kupić :) Ale serio, czasem dajemy na wyjazdach te karmy naszym maluchom.

Różnica w zawartości białka, w karmach mokrych (Naturesdiet) i suchych, wynika z tego, że zawartość substancji odżywczej podaje się jako % wagowy składu w masie suchej karmy bez uwzględniania wody czyli wilgotoności. Karmy suche mają zazwyczaj około 10% wilgotności, a karmy wilgotne ok 80%.

Żeby porównać właściwe wielkości substancji odżywczych należy przeprowadzić pewne działanie matematyczne.

Po pierwsze ustalamy procentową ilość masy stałej w karmie.

Czyli w przypadku Naturesdiet 100%-75% (wilgotność tej karmy)=25%

Teraz określamy zawartość składnika odżywczego w suchej masie. Procentową zawartość białek 11% dzielimy przez procentową ilość masy suchej 25% i mnożymy przez 100.

W przypadku Naturesdiet realna zawartość białek w posiłku wynosi 44% więc całkiem odżywcze są.

Link to comment
Share on other sites

Ja również polecam Naturdiet! Mimo dość wysokiej ceny moje mordy dostają je "na smaczek" raz lub dwa razy w tyg. Najlepiej lubią wersje z rybką ale potem śmierdzi mi w domu przez pół dnia :lol::cool3:. Nigdy też nie miały żadnych sensacji żołądkowych po tej karmie. Dodam też że jedna z moich suczek po poważnej operacji nie chciała nic jeść i zaczynałam się poważnie martwić jednak nie mogła oprzeć sie Naturdiet i jadła tylko to przez ok 2 tyg.
Polecam

Link to comment
Share on other sites

No właśnie cena mnie odstrasza. Dawkowanie znalazłam na angielskiej stronie i pies 10-cio kilogramowy (mój waży 9,5) na dobę powinien jeść 500 g. tej karmy. A 390 g kosztuje 6,90... Ale myślę, że na wyjazd się skuszę i kupię mu to Naturediet. Zawsze jadał na wyjazdach, oprócz swojej suchej karmy, różne puszki typu Cesar, Grancarno (Animondy) ale jak na jeden posiłek dałam mu suche a na drugi puszkę to miał lekkie rozwolnienia... A nie chciałam codziennie przez powiedzmy tydzień karmić tymi puszkami bo one wszystkiego nie mają...

Zamówię pewnie na próbę Naturediet i zobaczę ile jest warte ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja szczerze polecam!!!
Mój staffik się na tym wychował , bardzo dobra przyswajalność , ładnie pachnie , widać mięsko :) Może i drogie , ale warto.
Franio jest wybredny , jednak ten delikates wcinał.

PS dobry wątek , przypomnieliście mi o tym cudzie :)
Pora zamówić.

Link to comment
Share on other sites

A macie może opinie o karmach w puszce Lukullus [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/karma_lukullus"]TU [/URL]
i Terra Canis [URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/terra_canis"]TU [/URL]?
Bo niby składy podobne, a różnica w cenie duża... Wyjazd coraz bliżej, a mój chłopaczek je sporo.

Link to comment
Share on other sites

Możecie mi jeszcze powiedzieć coś o dawkowaniu? Znalazłam tu: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/naturediet_karma/62211#feedingGuide[/url]
ale nie wiem w czym jest podana ilość karmy na dzień...
np dzienna dawka dla psa ważącego 10 kg to 1,3... tylko czego? :roll: opakowania? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bzikowa']Możecie mi jeszcze powiedzieć coś o dawkowaniu? Znalazłam tu: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/naturediet_karma/62211#feedingGuide[/URL]
ale nie wiem w czym jest podana ilość karmy na dzień...
np dzienna dawka dla psa ważącego 10 kg to 1,3... tylko czego? :roll: opakowania? :roll:[/quote]
Zapewne opakowania. Ale zawsze nusisz dopasować do psa. Tak jak większości suchych moja powinna zjeść 30 do 40 deko a je 75 gramów.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Może uda mi się trochę odświeżyć temat ;)

Kupiłam dziś spore opakowanie Naturediet z rybą. Zachęcił mnie skład, a do tego cena nie była zbyt wygórowana (około pięciu złotych - to chyba cena promocyjna). Po otwarciu jednak, cóż, "zapach" jedzonka trochę mną wstrząsnął :lol: Pisaliście już, że karma ta ma bardzo intensywny zapach, ale - spytam wprost - czy ona zawsze i zamierzenie tak śmierdzi? :oops:

Mój wybredny pies jak zwykle "długimi ząbkami" wyjadł co-nie-co z miski. Za to kot był bardzo zainteresowany resztkami :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja Bzikowi zamówiłam Naturediet pod koniec wakacji żeby zobaczyć jak będzie to jadł i się rozczarowałam... dostał biegunki :roll:
a je czasem różne inne puszki (np Cesar, Animonda-Gran Carno etc) i nie miał po nich nigdy problemów.

A co do zapaszku - rzeczywiście, ciekawy :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

mój pies wogóle tego nie je. kupiłam dla szczeniaków i pojadł troszkę i zostawił (co mu się nie zdarza bo generalnie uwielbia puszki):lol: kupuję po 5,60 w sklepie animalia.pl, a raczej kupowałam. Wygląda jak pasztet i faktycznie ma intensywny zapach:roll:

Link to comment
Share on other sites

Opakowanie ma właśnie 390g. Data ważności w porządku... Już sama nie wiem, czy to pachnie jak ryba, czy nie :lol: W każdym razie na pewno nie tak, jak większość rybich konserw. Zdecydowanie bardziej intensywnie i mniej zachęcająco. Chyba jednak nie będę ryzykowała.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"zapach" jedzonka trochę mną wstrząsnął[/QUOTE]
Ja już od jakiegoś czasu kupuje moim psom Naturdiet i mogę powiedzieć że właśnie rybę uwielbiają najbardziej,chyba za ten smrodek:cool3:.Zawsze sprawdzam datę ważności i zawsze "śmierdzi" ta rybka hehhe

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja karmię pieska NatureDiet i również bardzo polecam. Niestety pasztet rybny jako jedyny musiałam wyrzucić, bo moja delikatna francuska psina tego nie zjadła. :evil_lol: Uważam, że cena nie jest wygórowana, jeśli Cezar którego jest mniej kosztuje ok 4 zł, a jednak jakością wg mnie nie dorównuje. Moja Lady zdecydowanie woli pasztety od gotowanego, nie raz zdarzyło się, że gotowane jedzenie musiałam wyrzucić, bo piesek miał "długie ząbki", a Nature nie. Ja daję kurczaka, jagnięcinę i puppy przeważnie, rzadziej z królikiem, bo jakoś jej nie podchodzi.

Polecam zdecydowanie!

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...