Jump to content
Dogomania

Wyjazd Z Irlandii Do Polski


knowwhat

Recommended Posts

hej. mam pytanie, w polowie wrzesnia planujemy powrot z Irlandii do Polski , tutejsi wet. nie zabardzo orientuja sie w sprawie czy potrzebujemy paszport czy nie , psiak to prawie 2 letni Staffik ,wracamy autem, czy orientuje sie ktos z was jak to sie odbywa?? jesli macie rozniez informacje dot. Asta bylabym wdzieczna. pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

pomozcie nam wydostac sie z wyspy :P miejmy nadzieje ze przepisy nie sa ostre i ze bez zadnych problemow wrocimhy z nasza brygada do domq :) juz nie moge sie doczekac polskiego schabowego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!u mamy najlepiej :D

Link to comment
Share on other sites

Raczej paszport sie przyda, gdzies wet musi wbic poswiadczenie o szczepieniu na wscieklizne i potwierdzenie stanu zdrowia psa, pozwalajcego na transport.
Za to omijaja Was "przyjemnosci" zwiazane z badaniami na p/ciala wscieklizny i kilka miesiecy karencji ;)
Milej podrozy!

Link to comment
Share on other sites

Amstaffka, wiec w czym problem? W PL wymagane jest coroczne szczepienie na wscieklizne, wiec szczepienie z Irlandii (czy innego kraju) nie moze byc starsze.
Paszport tez sie przydaje, ze wzgledu na wspomniane wpisy. Niby strefa Schengen, zmniejszone kontrole, ale moga zatrzymac nawet na trasie (Czesto sie zdarza w Niemczech) i wtedy sprawdzaja papiery.
A paszport wet wypisuje od reki, nawet pare dni przed wyjazdem.

Link to comment
Share on other sites

No wet tak od ręki paszportu nie da.Pies musi miec chipa i szczepiania po czipie , wczorej byla u weta i mowię jej ze chce paszport dla psa, ale ze będę tylko wyjezdzac do PL i juz nie będę z nim wracac, i ze nie potrzebuje, badania krwi , ktore jest konieczne zeby pies wrocil do Uk. A ta wetka spowiedziala, ze tu paszporty robią tylko z badaniem krwi. Cos mi się wierzyc nie chce, w koncu za to się dodatkowo płaci, a mi to nie będzie potrzebne, bo większości krajow nie jest to wymagane. A ona swoje. Tak wogole czerwiec jest miesiące chipow i jest znizka 20% - czyli 5£

Link to comment
Share on other sites

Eeee, Gosiu, chipowanie i paszport wydaja w trakcie jednej wizyty. No oczywiscie trzeba najpierw sie umowic, bo moze byc problem z przyjeciem na juz bez naglej potrzeby.
A szczepienia na wscieklizne to i tak masz wpisane w ksiazeczke zdrowia lub paszport, co tam dostalas razem z psem, czy wyrabialas sama. I wazne sa na terenie Irlandii/UK bodajze 2-3 lata (zaleznie od szczepionki i obszaru), a w Pl 1 rok (wiec tylko jezli odstep miedzy szczepieniami jest wiekszy niz 12 m-cy, to trzeba doszczepic.
Gosia scignij tego weta, niech sie douczy, albo zmien ;).

Link to comment
Share on other sites

Fibi jest prowadzona do niej odrazu jak znalazlam się u nas i to ona wyrabiala jej ksiązeczke. Wczoraj bylam w sprawie paszportu,więc tak przekazala wetka info, zresztą wczesniej tez z nią rozmawialam o paszporcie, Teraz zrobila jej tylko chip, dala jakos dodatkową szczepionkę i kazala przyjsc po 2 tygodniach na badani krwi, i powiedziala ze potem paszport będzie za 4-5 tygodnie od następnej wizyt. Dla jasnosc to wet z Londynu. Nic moze faktycznie zadzwonię jeszcze w inne miejsce i zobaczę co tam mi powiedzą.

Link to comment
Share on other sites

badania krwi to są te- na brak wscieklizny - i one są konieczne TYLKO JAK CHCIALABYM WROCIC DO UK, zresztą dopiero od wyniku musi minąc 6 miesięcy, by pies mogl wjechac do Uk i tu się wszystko zgadza. Tylko dziwi mnie, ze jak ja tego nie chce, to niby oni tak to robią!nawet gdy nie zamierzam do UK jak z psem przyjechac i to muszę sprawdzic.
Sunia ma się dobrze to jej nie zaszkodziła :),

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']No to masz probke, moze i nienajnowsze ale aktualne :lol::
[URL]http://emigracyjny.blog.polityka.pl/?p=52[/URL]
[/quote]

Jestem w Anglii tak na dobre od początku maja. Wiele rzeczy mi się tutaj nie podoba, tsknota też nie pomaga. Ale jest coś, co mnie tutaj przez jakiś czas zatrzyma, właśnie esencja tego artykułu, który przytoczyła karjo2!

Link to comment
Share on other sites

a ja wracam do Polski i doczekac się nie mogę. Rozumiem, ze każdy moze miec swoje zdanie i kazdy robi co chce i to najwazniejsze. Ale ja CHCĘ WRÓCIC JAK NAJSZYBCIEJ. Idzie mi w UK 3 rok, a ja jak nie lubiałam tego miejsca tak nie lubię dalej. Nie piszę, ze Polska jest cudowna, ale jednak to w Polsce chce życ. To czy ktoś decyduje się na wracanie to kazdego indywidualna sprawa. Ale proszę nie wmawiajcie nikomu, ze zycie tutaj jest wspaniałe, a w Polsce zle. Wszystko zalezy do czego się wraca. Ja mam nadzieję, że w Polsce się wszystko jakoś ułozy, bo mieszkac w UK niecierpię, a najgorzej jest robic cos wbrew sobie.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie bylam w Polsce w poniedzialek, tylko na jeden dzien bo jechalam po mojego tate zeby go uprowadzic na wyspe. I tak. Wysiadam na lotnisku w Katowicach i tam stoi taki specjalny autobus miejski, który za 20 zeta zawozi z lotniska do centrum miasta. Wsiadam do autobusu, daje panu dwie dychy a biletu ni ma.... Dwie dychy schowal a na kase fiskalná nic nie nabil :razz:, wiec sie grzecznie pytam o bilet a w tym momencie wzrok pana malo mnie nie zabil:cool1: Taka ze mnie swinia widzicie, ze mnie oszustwo razi i zarobic nie dalam:p. Tego samego dnia zasuwam do apteki po zapasy leków. Wchodzé, mówié z usmiechem "dzien dobry" a tu echo i zdziwiona i zniesmaczona Szanowna Pani Magister Farmacji, ze jak to --- ktos wlazi i sie usmiecha. (pewnie zboczeniec albo zlodziej:lol:) Jak jeszcze oberzalam wiadomosci....
Ja nie chce wracac, choc wcale nie mówié, ze w Anglii jest nie wiadomo jak bosko.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...