Jump to content
Dogomania

Czy da się zarobić na hodowli psów rasowych???


verdugo

Recommended Posts

  • Replies 174
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Rosalinda'][I][SIZE=3]ps. karma dla szczeniaków w niektórych firmach jest za darmo dla każdego zgłoszonego miotu. Ale ciiiiiii..[/SIZE][/I][/quote]
Tak? :crazyeye: No to podaj taką firmę,która funduje karmę dla całego miotu i na odchowanie maluchów do 8 tygodni :diabloti: - z wielką chęcią skorzystam :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][SIZE=3]o.k skoro tak się upierasz może zróbmy kosztorys ? Albo lepiej nie. Może i ja się tym kiedyś zajme.. niech ludzie myślą, że to marny biznes :diabloti:[/SIZE][/I][/quote]

Ale czemu kiedys? Zrob teraz, wiesz doskonale ile co kosztuje, zakup i odchownie suki + 3 wystawy+ koszt krycia + odchowanie miotu- czekam na Twoje wyliczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][SIZE=3]ps. karma dla szczeniaków w niektórych firmach jest za darmo dla każdego zgłoszonego miotu. Ale ciiiiiii..[/SIZE][/I][/quote]

Pedigree daje 15 kg karmy na zgłoszony miot. Super karma, rewelacja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Jeszcze nie oszalałam do reszty, żeby podawać tu firme.[/SIZE][/FONT][/I][/quote][I][FONT=Trebuchet MS][/FONT][/I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][FONT=Arial]Jak się powiedziało A,to trzeba powiedzieć B...a skoro tak reagujesz to oznacza,że nie masz dowodów na poparcie swoich teorii :evil_lol:[/FONT][/SIZE][/FONT][quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] Może powinnaś więcej czytać i pytać zamiast siedzieć na dogomanii gdzie wmawiają Ci różne historie typu jaki to wydatek mieć hodowle.[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
[FONT=Arial][SIZE=3]W przeciwieństwie do Ciebie doskonale wiem,jaki to wydatek mieć Hodowlę. Hodowlę - a nie rozmnażalnię.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Robiłam kiedyś wyliczenie z 8 szczeniakami więc może to podam, bo nie chce mi się nowego w tej chwili. Wyszło około 2 tyś do 2,5 razem z fryzjerem x 3 przed wystawami z benzyną itd. Nie licze reproduktora i nie licze zakupu tej pierwszej suki, ale licząc i to wyjdzie z 4 tyś razem. 8 szczeniaków x 2 tyś = ..?[/SIZE][/FONT][/I][/quote]

Dziekuje, dałaś mi pełen obraz o jakiej hodowli mówisz- o zwykłej rozmnażalni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Pedigree daje 15 kg karmy na zgłoszony miot. Super karma, rewelacja.[/quote]
Hmm...tyle,że szczenięta odchowuje się na DOBREJ karmie,a nie na Pedigree :evil_lol: - o czym chyba Rosalinda nie chce pamiętać :roll:

U nas dodatkowo maluchy jedzą dobrej jakości chude mięso,biały ser itp...(wiem,wiem...zaraz od naszej "specjalistki" dowiem się ,że to zbędne :evil_lol:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Ja cały czas pisze o hodowlach gdzie jest 9 czy więcej suk i miot co rok.[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Hmm...a wydawało mi się,że rozmawiamy o wyimaginowanych zyskach w Hodowli...a nie o dochodach z produkcji szczeniąt z papierami....:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Hmm...tyle,że szczenięta odchowuje się na DOBREJ karmie,a nie na Pedigree :evil_lol: - o czym chyba Rosalinda nie chce pamiętać :roll:

U nas dodatkowo maluchy jedzą dobrej jakości chude mięso,biały ser itp...(wiem,wiem...zaraz od naszej "specjalistki" dowiem się ,że to zbędne :evil_lol:)[/quote]

W glowie Ci sie przewraca, resztek z obiadu im daj zebys sie dorobila na miocie :evil_lol:

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]O.k więc mówie o hodowli - rozmnażalni :diabloti: skoro tak to nazywacie. Teraz mam pytanie, co myślicie o hodowli "złota grota" od spanieli ? Czy jest to dobra hodowla czy rozmnażalnia ?[/SIZE][/FONT][/I][/quote]

Niestey nie znam sie ani na rasie ani na hodowlach wiec nie bede odpowiadac..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]czemu nie ma odpowiedzi ? :razz: Nie wiadomo co napisać bo wchodzimy w układy i układziki ?[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Cokolwiek by się nie napisało,to i tak będziesz wiedziała lepiej...:cool3:,więc nie widzę żadnego sensu w odpowiadaniu na takie pytanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Tutaj akurat z mojej strony było po prostu pytanie, bo skoro dla was ktoś kto ma dużo suk znaczy automatycznie ma rozmnażalnie pytałam czy ta babka (również sędzia) zajęła się takim wynaturzeniem ?[/SIZE][/FONT][/I]

[/quote]


Nie ilosc suk a ilosc miotów, nakłady i sposob prowadzenia hodowli swiadczą o jej poziomie.
I powiem to co mowie wielu ludziom- dla mnie suka z 3 ocenami czy wymeczoną na bdb hodowlanką to nie jest materiał hodowlany, oczywiscie moze zdarzyc sie wyjatek, ale bedzie tylko potwierdzeniem reguły. Ale kazdy robi to na co ma ochote. Muszą byc i rozmnazacze i hodowcy z prawdziwego zdarzenia, bo inaczej pies rasowy- odpowiadajacy wzorcowi byłby tylko wspomnieniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Tutaj akurat z mojej strony było po prostu pytanie, bo skoro dla was ktoś kto ma dużo suk znaczy automatycznie ma rozmnażalnie pytałam czy ta babka (również sędzia) zajęła się takim wynaturzeniem ?[/SIZE][/FONT][/I][/quote][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3][FONT=Arial][FONT=Verdana][SIZE=2]Ale to Ty piszesz ciągle o tym,że jak ktoś ma dużo suk i mioty co roku ...itd,itp...
[/SIZE][/FONT][/FONT][/SIZE][/FONT][quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Zastanawia mnie też skąd nagonka na ludzi, którzy sobie rozmnożą yorka bez rodowodu czy innego tam labradora. Po co to wmawianie, że tylko z rodowodem są coś warte[/SIZE][/FONT][/I][/quote][I][FONT=Trebuchet MS][/FONT][/I][FONT=Verdana][SIZE=2]Czy zdajesz sobie sprawę,ile potem jest takich "yorków" i "labków" szukających domów - wyrzuconych,bo okazało się ,ze wyrosło z nich zupełnie nie to co obiecywał handlarz (i wygląd jest tu najmniejszym problemem)? [/SIZE][/FONT][quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3] a zarazem zniechęcanie do prowadzenia hodowli (no bo koszty). Czy to nie aby niszczenie konkurencji ?[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Nikt nikogo nie zniechęca - to jest tylko sprawa "sprowadzenia na ziemię" osób,które zabierają się za hodowanie poczynając od liczenia przyszłych zysków....
...jakiej konkurencji?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda']
[I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]i tu też pole do popisu pare działów niżej - zbieranie kasy na leczenie, na jedzenie itd. Pare małolatek w to wierzy i pomaga a inni zakładają fundacje i żerują jak sępy.[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
???
Ty sobie szukaj wszędzie "teorii spiskowej"...ja idę spać:sleeping: ,bo moja niedochodowa sforka przebiera łapami,że łóżko jeszcze nie rozścielone:roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rosalinda'][I][FONT=Trebuchet MS][SIZE=3]Musisz mieć OGROMNE łóżko skoro cała hodowla tam się mieści ..[/SIZE][/FONT][/I][/quote]
Tak mam ogromne łóżko :evil_lol: - i teraz tylko szóstkę cockerów do towarzystwa bo siódma śpi u córki w pokoju,a ósma śpi obok mojego łóżka w kojcu z maluchami :cool3:

Link to comment
Share on other sites

ta dyskusja nie ma sensu bo Rosalinda wie lepiej..Ja tez kiedys myslalam ze hodowla to zzysk,ale wcale nie zakladalam hodowli aby ten zzysk miec,wogole kupujac swoje psy o hodowli nie myslalam poczatkowo i cale szczescie bo nie byloby nas stac na hodowle nie majac pieniedzy z innych zrodel a w psy zainwestowalismy sporo -mialy byc poczatkowo dla nas i chcielismy sie pobawic w wystawy :lol:.I komentarze ze baba i chlop nie pracuja a maja wille sa smieszne bo mozna miec kase ze spadku,bogatego meza ,wczesniej sie dorobic i poinwestowac i zyc z inwestycji -na hodowli z prawdziwego zdarzenia zarobic sie nie da ale o tym Rosalinda sie przekona jak jej psy podrosna jesli bedzie jezdzila na wystawy,karmila odpowiednio i kryla za granica to sie sama przekona :lol:.My jej do tego nie przekonamy;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...