Jump to content
Dogomania

PIOTRKOW TRYBUNALSKI-dzieki Waszej pomocy, fundacji Emir, Joannie Mucha-ruszylo


Erazm

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kurcze rozpisalam sie. Spreparowalam narazie listy do Pań Poslanek. Nie wiem czy to się nadaje na gotowce, bo jest dość dlugie. Do reszty - miast partnerskich i kapituły konkursu postaram sie pisac zwięźlej. Nie wiem - oceńcie sami, jesli za dlugie tnijcie i wyrzucajcie:
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowna Pani Poseł,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwracam się do Pani z prośbą o interwencję w sprawie planowanej przez władze miasta likwidacji schroniska dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim. Warunki, które w tym schronisku panują dalekie są od idealnych. Brakuje pieniędzy nie tylko na konieczne dla zapewnienia standardów sanitarnych remonty, ale również na leczenie zwierząt, na specjalistyczną karmę dla zwierząt zagłodzonych i chorych, o sterylizacjach czy szczepionkach nie wspominając. Tym, co różni schronisko w Piotrkowie od niektórych schronisk w Polsce (by wymienić chociażby Zamość czy Krzyczki) są dobrzy ludzie – wolontariusze i pracownicy, bezgranicznie oddani porzuconym zwierzętom, walczący o każde psie życie, obojętnie jak bardzo okaleczone, skatowane i sponiewierane przez człowieka. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Miesięczny budżet schroniska to 13 tysięcy złotych. Ta kwota musi wystarczyć na wyżywienie 250 obecnie przebywających w schronisku zwierząt, miesięczne opłaty, pensje pracowników, leczenie zwierząt i wszystkie inne potrzeby związane z funkcjonowaniem tej placówki. W tej sytuacji pracownicy, chcąc zapewnić zwierzętom nieco lepsze warunki bytowania czy wykonać konieczne szczepienia (będące przecież standardem w tak dużym skupisku psów) zmuszeni są do zbierania surowców wtórnych, złomu i użyjmy tutaj dosadnego słowa – żebrania o pomoc u prywatnych osób. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Wszystkie te wysiłki wolontariuszy i prawdziwych miłośników zwierząt postanowiły „nagrodzić” władze Piotrkowa Trybunalskiego, podejmując decyzję o likwidacji schroniska [/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]i przeniesieniu zwierząt do odległego Bełchatowa. Decyzję te uważam za najgorszą [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]z możliwych, szkodliwą nie tylko dla zwierząt ale również dla obywateli Piotrkowa, nie mającą żadnych podstaw merytorycznych ani ekonomicznych. W obecnym stanie schronisko w Bełchatowie nie jest w stanie przyjąć piotrkowskich zwierząt. Aby więc pozbyć się problemu schroniska władze Piotrkowa wolą przeznaczyć znaczną sumę pieniędzy na rozbudowę bełchatowskiego schroniska, płacić za odławianie i utrzymywanie zwierząt [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]w oddalonym o kilkanaście kilometrów mieście niż stworzyć u siebie schronisko z prawdziwego zdarzenia. Jest to tym bardziej dziwne, że pieniądze na schronisko zostały w budżecie Piotrkowa zaplanowane już dawno, a własne schronisko pozwoliłoby zaoszczędzić miejskie pieniądze. Czy takie postępowanie jest zgodne z ogólnie przyjętym pojęciem dobrych praktyk? Czy znowu będziemy świadkami tak zwanej „spychologii”?[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W całej sprawie schroniska istnieje również interesujące i warte zbadania „drugie dno” lokalnych układów i powiązań. Dziwi na przykład to, że jedną z zaangażowanych w sprawę schroniska osób jest Przewodniczący Rady Miejskiej, do którego kompetencji ta akurat sprawa nie należy. Pan ten zarządzał kiedyś miejskim schroniskiem jako szef PCK. Po wyjęciu schroniska spod zarządu PCK i wygranym przez lokalny TOZ przetargu na dalsze kierowanie schroniskiem rozpoczęło się szeroko rozumiane szykanowanie schroniska prowadzone przez tego Pana. I trudno uwierzyć, że nie ma z tym nic wspólnego fakt, że konkurentem TOZ-u w przetargu był podwładny i protegowany Pana Przewodniczącego. To właśnie Pan Przewodniczący zwołał zebranie, na którym poinformował zainteresowane losami schroniska osoby, że takie miejsce w Piotrkowie nie powstanie. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zdecydowałam się prosić Panią Poseł o interwencję ponieważ władze miasta Piotrkowa są głuche na liczne apele miłośników zwierząt płynące z całego kraju. Zbywają nas milczeniem lub zdawkowymi odpowiedziami mającymi – jak to ujęto – uspokoić emocje. Tymczasem czas ucieka. Planowany termin likwidacji schroniska to okres powakacyjny, do tej pory nie podjęto żadnych działań świadczących o tym, ze nowe schronisko powstanie. Co stanie się ze zwierzętami? To już najwidoczniej nie interesuje władz Piotrkowa, zapominających, że opieka nad bezdomnymi zwierzętami jest ich ustawowym obowiązkiem. Jak widać w tym przypadku czyjeś małe interesiki znowu biorą górę nad dobrem wspólnym. Wstyd, że takie sytuacji mają miejsce w cywilizowanym kraju, w Unii Europejskiej. Wstyd, że losem piotrkowskich zwierząt bardziej interesuje się np. niemiecka fundacja Hundehilfe niż lokalne władze. Wstyd wreszcie, że miasto, które chwali się udziałem w konkursie „Teraz Polska” prowadzi taka politykę wobec zwierząt najbiedniejszych z biednych, bo bezdomnych. Czy tak ma wyglądać „wzorcowa polityka” miejska, którą chwalą się władze Piotrkowa? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W imieniu swoim i innych miłośników zwierząt zainteresowanych losem piotrkowskiego schroniska bardzo proszę Panią Poseł o podjecie kroków mających na celu uniemożliwienie władzom miasta kontynuowania tej szkodliwej polityki. Nasz głos, nawet zwielokrotniony w siłę kilkuset maili protestacyjnych może zostać zignorowany, głos Pani Poseł niewątpliwie będzie dla władz miasta bardziej znaczący. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W załączniku przesyłam Pani Poseł kilka zdjęć dokumentujących codzienne życie i warunki bytowania piotrkowskich zwierząt. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Propozycja pisma do miast partnerskich:
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Szanowni Państwo,[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ponieważ Państwa miasto należy do grona miast partnerskich Piotrkowa Trybunalskiego postanowiliśmy zainteresować Państwa prowadzoną przez władze miasta polityką dotyczącą bezdomnych zwierząt. W Polsce opieka nad bezdomnymi i porzuconymi zwierzętami należy do ustawowych zadań władz miejskich, o czym władze Państwa miasta partnerskiego zdają się zapominać. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Miejskie schronisko w Piotrkowie Trybunalskim przeczy wszystkim standardom przyjętym w cywilizowanych krajach – brakuje pieniędzy na remonty, leczenie 250 przebywających tam zwierząt, szczepionki, sterylizacje, czipowanie i wiele innych rzeczy koniecznych do normalnego funkcjonowania tego typu placówki. Siłą piotrkowskiego schroniska są jego pracownicy i wolontariusze, którzy każdego dnia dosłownie walczą by zwierzęta miały co jeść i były leczone. Wysiłki dobrych ludzi, którym los bezdomnych, opuszczonych i nikomu niepotrzebnych zwierząt nie jest obojętny postanowiły „nagrodzić” władze miejskie, podejmując decyzję o likwidacji schroniska. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Decyzja o likwidacji jest tym bardziej dziwna, że plany budowy nowego schroniska w Piotrkowie istnieją od dawna, na ten cel zostały również przeznaczone fundusze z budżetu miasta i wyznaczona nowa lokalizacja. Plany te legły w gruzach, pogrzebane przez lokalne układy i animozje. Obecnie władze rozważają możliwość przeniesienia zwierząt do schroniska w Bełchatowie, które jak zostaliśmy poinformowani nie ma warunków, żeby przyjąć taką ilość zwierząt. Władzom miasta łatwiej jest przeznaczyć znaczne fundusze na rozbudowę bełchatowskiego schroniska, utrzymanie i płatny odłów bezdomnych zwierząt niż stworzyć nowe schronisko u siebie. Nie zgadzamy się z taką polityką, uważamy to za szkodliwe działanie i marnotrawienie publicznych pieniędzy. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Planowany termin likwidacji schroniska to okres powakacyjny. Do tej pory nie podjęto żadnych działań świadczących o tym, ze nowe schronisko powstanie. Co stanie się ze zwierzętami? Czy trafią powrotem na ulicę? Czy moze zostaną poddane eutanazji, zlikwidowane jak niepotrzebna rzecz? To już najwidoczniej nie interesuje władz Piotrkowa. Wstyd, że takie sytuacje mają miejsce w cywilizowanym kraju, w Unii Europejskiej. Wstyd, że losem piotrkowskich zwierząt bardziej interesuje się np. niemiecka fundacja Hundehilfe niż lokalne władze. Wstyd wreszcie, że miasto, które chwali się udziałem w konkursie „Teraz Polska” prowadzi taka politykę wobec zwierząt najbiedniejszych z biednych, bo bezdomnych. Czy tak ma wyglądać „wzorcowa polityka” miejska, którą chwalą się władze Piotrkowa? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Na zdjęciach, które załączamy widać jak biedne i zaniedbane jest piotrkowskie schronisko. Taki stan rzeczy jest wyłączną winą władz Piotrkowa Trybunalskiego – istnieją w Polsce miasta mniejsze od Piotrkowa, posiadające schroniska, które nie uwłaczają godności człowieka ani zwierzęcia. W tym schronisku jedyną wartością niezaprzeczalną są wspaniali ludzie – pracownicy i wolontariusze oraz zwierzęta, często po drastycznych przejściach, chore, udręczone i skatowane, które w tym schronisku dostają szanse na nowe życie. Chcieliśmy Państwu uświadomić, że współpracujecie z ludźmi, którym los tych zwierząt jest zupełnie obojętny. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zwracamy się do Państwa z prośbą o podjęcie wszelkich możliwych działań mających na celu uświadomienie władzom Piotrkowa, że ich polityka jest działaniem szkodliwym dla wszystkich – dla obywateli miasta, ale przede wszystkim dla zwierząt. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Ja mysle,ze ten list do miast partnerskich jest swietny! I ja bym ten list tez przeredagowala " pod Panią Posel" nie ma co rozpisywac sie o Belchatowie(moze dwa zdania,ze byly dziwne pomysly) tylko nacisk polozyc na obietnice Piotrkowa o budowie nowego schroniska-2008.

I to zadnie dobitnej:[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [COLOR=red]Co stanie się ze zwierzętami? Czy nagle znikną; poddadza eutanazji czy tez moze wypuszczą na ulice?[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=4][COLOR=black]To oczywiscie moje zdanie;) Odwalilas Kawal DOBREJ roboty...[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

super listy! Ja bym tylko dodała w tym do miast partnerskich, że

"Jako miasto partnerskie polskiego Piotrkowa Trybunalskiego, na pewno nie nie posiadają Państwo schroniska dla zwierząt, gdzie jego pracownicy muszą żebrać i zbierać złom, aby zwierzęta mogły przeżyć. Jednak taka sytacja ma miejsce w Piotrkowie. To wstyd że takie takie praktyki odbywają się w Unii Europejskiej, wstyd być kojarzonym z takim miastem - jako miastem partnerskim..."

Link to comment
Share on other sites


[FONT=Arial]Wysłałam dzisiaj taką odpowiedz do P. Olejnik, Witczak i Karzewnika - oczywiście ze zdjęciami::diabloti:[/FONT]



[FONT=Arial][B]Dziękuję Pani bardzo za odpowiedż.[/B][/FONT]

[FONT=Arial][B]Znamy się dobrze na sprawie, choć nie mieszkamy jak to Pani określiła "lokalnie" - a poza Piotrkowem, ponieważ jesteśmy "zrzeszeniem o zasięgu ogólno-polskim", dzieki któremu nadużycia i zaniedbania w sprawie schronisk dla bezdomnych zwierząt w całym kraju trafiają do gazet i programów telewizji takich jak Interwencja, Uwaga czy Celownik...

W tej sprawie również władze Piotrkowa nie będą musiały odpowiadać tylko kilku osobom wysyłając e-maile o zdawkowej treści, ale będą musiały wkrótce tłumaczyć się z wieluletniego "planu" w sprawie schroniska przed dużo szerszą publicznością.[/B][/FONT]

[FONT=Arial][B]Dziwię się jedynie, że za cel swojej odpowiedzi miała Pani "uspokojenie emocji". Dziwię się że ta sprawa nie budzi żadnych emocji wśród członków Rady Miasta, bo powinna wzbudzać WSTYD, że pracownicy schroniska Piotrkowa Trybunalskiego muszą zbierać złom po mieskich śmietnikach i żebrać, żeby wykarmić i zaszczepić 250 psów. Widzę z Pani odpowiedzi jasno, że nigdy Pani nie była w tym schronisku, więc zanim Pani wyśle kolejną odpowiedż - proszę obejrzeć załączniki.[/B][/FONT]
[B][/B]
[FONT=Arial][B]Z poważaniem,[/B][/FONT]
[FONT=Arial][B]Katarzyna Bugaj[/B][/FONT]
Link to comment
Share on other sites

dostałam (dostaliśmy nawet, bo na liście jest 11 osób) odpowiedź

wkleiłam ją tu, ale teraz zorientowałam się, że jest to skopiowana wersja tej, którą 27-06 dostał [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=64921"]Terhenetar[/URL]
- post #80

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się czy jak tak dobrze idzie niektórym tutaj pisanie (chylę czoła :loveu::loveu::loveu: ) to może zechciałby ktoś sprokurować jakiś fajny artykulik. Można je bezpłatnie zamieszczać w portalach dziennikarstwa społecznego np. Wiadomości24.pl czy interia360.pl z pewnością jeszcze kilka osób przeczyta a jak się dyskretnie zlinkuje z wzorami petycji to pewnie jeszcze kilka osób je wyśle.

Link to comment
Share on other sites

Teapot dobrze myślisz, więc ślicznie prosimy.
Odpowiedziałam, też p. Olejnik.

Dzięki za gotowce, poszły do biur poselskich, oczywiście z załącznikami, włącznie z pocztówką Isadory pt. Zwierzęta oskarżają plus wybrał salę obrad zamiast sądu

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja jestem lokalna i wiem że inżynier z naszego miasta rozmawiał z inżynierem ( nie znam dokładnie nazwy stanowiska ale pewnie jakiś ds. zabudowy ) Bełchatowa w sprawie rozbudowy Bełchatowskiego schroniska aby mogło w przyszłości przejąć nasze psy. Ważną rzeczą jest to że nasze władze miasta znalazły 1 milion złotych na wybudowanie murku na rynku ( jest to murek gdzie kiedyś stał ratusz ) a nie ma na potrzeba w tym momencie pilniejsza ( przynajmniej moim zdaniem) jaką jest nasze schronisko. Swój udział w negatywny nastawieniu do schroniska mają też i sami mieszkańcy zobaczcie na forum [URL]http://www.epiotrkow.pl/forum/kom,Referendum-w-sprawie-schroniska-,710,news,0,0[/URL][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]W dzisiejsze audycji radiowej pojawiły się też głosy że schronisko nie jest w ogóle potrzebne i należy wszystkie psy pousypiać no po prostu ręce opadają .Wniosek nasuwa się jeden, mieszkańcy Piotrkowa to zacofana społeczność ( ale na szczęście nie wszyscy ) i na moje nieszczęście ja musze tutaj żyć .[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]P.S. moja koleżanka przetłumaczy ten tekst na niemiecki .[/SIZE] [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Fantastycznie, teraz możemy zarejestrować się na forum piotrkowskim. Nie czytałam wszystkiego, ale juz widzę, że piszą tam bzdury. Każdy psiak ma wodę, to pierwsza rzecz na którą zwróciłam uwagę po wejściu do schronu. Pieniądze są wiem to z samej góry
Dziewczyny i panowie rejestrowac się na forum i robimy swoje.

Wspaniale, bardzo prosimy o przetłumaczenie, sprawa pilna

Link to comment
Share on other sites

mi pan inż. odpisał właśnie to, co iles tam dni temu ktoś komuś też odpisał:
[FONT=Arial][SIZE=3]Przede wszystkim rozmowy, jakie zostały podjęte z Miastem Bełchatów, dotyczące wybudowania i prowadzenia schroniska dla zwierząt na terenie tamtejszej gminy, stanowiły tylko rozważania jednego spośród kilku wariantów realizacji zadania gminy w zakresie zapewnienia opieki bezdomnym zwierzętom. Nie oznaczają one jednak, że zostały zaniechane czynności w sprawie budowy schroniska na terenie Miasta Piotrkowa Tryb. Przeciwnie, w dalszym ciągu trwają poszukiwania takiej lokalizacji, która nie budziłaby sprzeciwu okolicznych mieszkańców.

[FONT=Verdana][SIZE=2]murek... matko ;/ bo wiesz, murek jest widoczny, a schronisko gdzies tam nikt nie patrzy, bo aż się sami boją. na pewno nie wiedzą co tam jest nawet...

uspić? przerażające... nawet nie wiadomo co powiedziec...
kiedy do ludzi dotrze, że zwierzęta mają swoje prawa i chcą zyć... i ze to MY jestesmy za nie odpowiedzialni?
to sie samo nakreca... ludzie porzucaja psy a potem ci sami ludzie dziwia sie, ze sa schroniska i w ogole jak to? - zlikwidowac! bo tak łatwiej
a zycie nie ma byc łatwe tylko mądre ;)

ale to śmieszne, jakie są reakcje "ludzi na górze" kiedy społeczeństwo w kraju OBYWATELSKIM próbuje coś zmienić...
[/SIZE][/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Super! Własnie takich wiadomości nam potrzeba - murek zamiast schroniska. Z czego ten murek za milion złotych - z włoskiego marmuru? Świetna polityka inwestycyjna, nie ma co.
Trzeba dalej dmuchać ten balonik. Dzisiaj padam na nos ale wieczorem postaram sie napisać coś do lokalnych gazet. Coś krótszego, bo do Pań Posłanek to mi się słowotok zrobił:oops:

Link to comment
Share on other sites

Około dwóch miesięcy temu przyjechała TVN 24 i zrobiła wywiad tylko z mieszkańcami, którzy się sprzeciwiają powstaniu nowego schroniska. Argumenty jakie padały były typu, że smród, że hałas,że na dzieci nie ma....
Nie zaproszono pani Fałek, ani nikogo kto mógłby reprezentować interes zwierząt.
Dla przypomnienia nowa lokalzacja schroniska była przewidywana w sąsiedztwie oczyszczalni scieków, około 1 km od najbliższych zabudowań

Swego czasu prezydenci Piotrkowa i Bełchatowa spotkali się w tej sprawie, czego następstem było spotkanie inzynierów miasta Piotrkow i Bełchatowa.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

To chyba jakas plaga z tym likwidowaniem schronisk :angryy: Mieleckiemu schronisku tez grozi zamkniecie, tylko nie wiadomo co ze zwierzakami.
Te 'nasze' wladze to juz calkiem na dno upadly, tylko krecenie lodów i interesow im w glowach, kto tam mysli o zwierzetach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Około dwóch miesięcy temu przyjechała TVN 24 i zrobiła wywiad tylko z mieszkańcami, którzy się sprzeciwiają powstaniu nowego schroniska. Argumenty jakie padały były typu, że smród, że hałas, [SIZE=5][B]że na dzieci nie ma....[/B][/SIZE]
Nie zaproszono pani Fałek, ani nikogo kto mógłby reprezentować interes zwierząt.
Dla przypomnienia nowa lokalzacja schroniska była przewidywana w sąsiedztwie oczyszczalni scieków, około 1 km od najbliższych zabudowań

Swego czasu prezydenci Piotrkowa i Bełchatowa spotkali się w tej sprawie, czego następstem było spotkanie inzynierów miasta Piotrkow i Bełchatowa.:angryy:[/quote]

[B]Chciałabym widzieć tego kto rzucił argumentem o dzieciach jak pomaga tym dzieciom.

Hurrra wreszcie dostałam odpowiedź, strzelę sobie felietonik. [/B]

Link to comment
Share on other sites

Piotrkow trybunalski to wojewodztwo Łódzkie, czy wydają tam gazetę wyborczą Łódzką? jeżeli tak to mam numer do sympatycznego dziennikarza ktory (tak przypuszczam, lubią afery) chętnie nagłośni sprawę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...