Jump to content
Dogomania

Zeby


isacz

Recommended Posts

Wlasciwie to niewiem czy ten tema tu nalezy, ale uwazam ze stan zebow zalezy od tego co nasz psiak je wie dlatego zamiescilam to pytanie tutaj. :lol: Czy czyscicie swoim pieskom zeby.??

Moja ma narazie jeszcze piekne biale zeby, ma tez dopiero 2 lata.Daje je do gryzienia takie kosci od Pedigri, nie codziennie, bo zapominam!!!

Ciagle nosze sie z zamiarem kupienia jej szczoteczki ,ale......

Jak wy do tego podchodzicie. Jak pomysle o tym ze kiedys bede musiala isc z nia zeby usunac kamien nazebny, (pod narkoza) to wlos mi sie jezy na glowie.

Pozdrawiam Isa

Link to comment
Share on other sites

2 letniego psa bedzie bardzo ciezko nauczyc mycia zebow jezeli to wogole bedzie mozliwe a co do gryzakow czyszczacych czy smakolykow czy tez ciasteczek to ja tez jaksi czas temu od czasu do czasu dawalam pedigree ale to beznadziejny produkt sa lepsze

Link to comment
Share on other sites

Hej:)

Wcale nie jest trudno przekonać psa do czyszczenia zębów. Poza tym po co czyścić za wcześnie?? Seiko jak miał 3 lata po raz pierwszy czyścilam mu ząbki. Na rynku sa różne pasty szczotki etc...

Ja stosuję takiego jakby kremu który, smarujesz na zęby, ten krem usuwa kamien i czyćści to co jest na płytce i ewentualnie to co w nią "weszło".

Pozdrawiam,

Ania

Link to comment
Share on other sites

A ja musze się zabrać za wyczyszczenie ząbków suńci bo na kłach jest żółty kamień, chciałam go zdrapać paznokciem, ale siedzi jak skała :-?

AnKaK - co to za kremik i ile kosztuje? Czy trzeba nim szczotkwać zęby czy wystarczy posmarować? I czy potrafi usunąć już stary kamień?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Chyba temat trochę się postarzał, ale wczoraj byłam u weterynarza i kupiłm mu taka pastę w pudełku któranlezy nałozyć patyczkiem na wacik i przeczyścić zęby. Mój psiak ma 21 mcy a juz lekki żołty nalot osadza się na zębach. I wcale nie jest trudno nauczyć go w tym wieku czyscić te zęby, troche się burzył na poczatku ale potem jaki był efekt !!!!

Pasta - jutro dostarcze nazwę kosztowała 19 zł

pozdrawiam wszystkich

Ilona i Puzon :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

[quote name='Martini***']czy podanie szczeniakowi zbyt wcześnie gryzaków może mieć wpływ na jego późniejszy zgryz????[/quote]Raczej wątpię. Natomiast zabawa w przeciąganie się podobno ma taki wpływ. Czy jest to wpływ dobry, czy zły - zależy od zgryzu.

Link to comment
Share on other sites

Witam :)
Czytam i czytam topiki o psich zebach i w zasadzie powinnam sie cieszyc, bo moja sunia konczaca wlasnie 3 lata nie wie co to szczotka i pasta do zebow, nie wie co to kamien i inne "przyjemnosci" np zapaszek z morduli.
Pytam wiec Was, czy to wszystko jeszcze przed nami ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Evelina']Witam :)
Czytam i czytam topiki o psich zebach i w zasadzie powinnam sie cieszyc, bo moja sunia konczaca wlasnie 3 lata nie wie co to szczotka i pasta do zebow, nie wie co to kamien i inne "przyjemnosci" np zapaszek z morduli.
Pytam wiec Was, czy to wszystko jeszcze przed nami ? :roll:[/quote]Nie koniecznie. Tępo zbierania się kamienia nazębnego jest w dużej mierze uzależnione genetycznie. W drugiej kolejności decyduje o tym rodzaj karmy.

Ale mój wet, gdy słyszy takie historie, jak Twoja, to pyta się właścicieli, czy własnych zębów też nie myją :wink: .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja sunia nie mam zadnych problemow z kamieniem ,ale za to czesto zdziera kly:-(.Kora ma 4,5 lat i wyglada jak szczeniak:-).tylko te zeby,sunia lubi grysc rizne twarde rzeczy np.patyki,kamienie<na co nie pozwalam>.Wiec co mam zrobic zeby jakos wzmocnic zeby??

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Frosh']A ja odbieram za pare dni szczeniaka - pudla dużego (będzie miała 7 tygodni). Kiedy mam zacząć jej myć zęby i czy wogóle myć czy dawać tylko gryzaki do czyszczenia. :D[/quote]Mleczaków myć nie musisz, bo i tak zaraz wypadną. :wink: Ale warto zacząć psa pszywyczajać do tego, że będzie miał w przyszłości myte zęby i to możesz zacząć robić od początku. Pies powinien dać sobie zaglądać w paszczę i masować zęby i dziąsła palcem, potem gazikiem. Najłatwiej przyzwyczaić psa do takich zabiegów właśnie jako młodego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...