Jump to content
Dogomania

Karma Fitmin


Polna

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Niufka'][COLOR=navy]Nie ma za co :)[/COLOR]
[COLOR=#000080]Niestety, mam tylko jednego psa, który kwalifikuje się do medium (karmię medium maintenance). Reszta to maxi. Służę informacją z zakresu maxi junior, maxi maintenance, maxi performance :)[/COLOR][/quote]

Witam !!

Musze zmienić karmę mojej Nali bo przestała chcieć jeść Bento Kronena :-( jadła już wcześniej Acane i też w połowie worka przestała ją jeść :-( tym razem wybór padł na Fitmina , gdybyś mogła coś powiedzieć i niej a konkretnie o maxi junior byłbym wdzięczny , tabelke żywieniową też bym poprosił jeśli to możliwe oczywiście , żeby było łatwiej możesz fotke strzelić i podesłać na maila.

Pozdrawiam

ps.Nala to prawie 6 miesięczny owczarek niemiecki

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

moje od 2-ch dni jedzą te karme.
strasznie duże granulki w wersji maxi-wpradzwie mam dogi ,ale i tak jestem zszokowana.
2 jedza normalnie a jeden nawet nie tkną(ale on dziwny jest)ale chyba nie pozostene na niej bo w wersji performance dawkowanie jest strasznie duże i granulki w kszałcie rogalika ogromne:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[FONT=Arial Black]Witam [/FONT]
[LEFT][FONT=Arial Black]Co sadzicie o tej karmie?? Czy ona jest dobra.. Ponoć jest to karma Premium :shake: Nie wiem sama czy podawać ja psiakowi czy nie ..... ( [SIZE=1]WCZEŚNIEJ JADŁ ROYAL CANIN MINI MATURE ALE NACZYTAŁAM SIE TYLE O ROJALU I NIE CHCEM DAWAĆ GO PSIAKOWI )[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial Black]Jak nie fitmin to jaką karm mam kupywać psiakowi??????:-( cena nie gra roli :razz:\[/FONT]
[FONT=Arial Black]:Dog_run:[/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Nie karmiłam ta karmą swojego psa i nie znam nikogo kto ją stosuje,ale czytając skład to nie jest taka zła jak na premium. Myślę jednak że jesli cena nie gra roli to zainwestowałabym w coś lepszego. Rc jest dla mnie raczej karmą ze średniej półki (skład nie jest taki super- głównie wypychacze jak kukurydza, a to że ma FOS- czyli fruktooligosacharydy wpływające na trawienie i usprawniające mikroflorę jakoś mnie nie kusi,w innych karmach też są podobne składniki)No ale chwyt marketingowy musi być:cool3:
Musiałabyś napisać coś więcej o psie czy jest alergikiem, jakie ma preferencję smakowe, jak bardzo jest ruchliwy itp. Ja karmiłam psa nutro choice- jak dla mnie bardzo dobra. Teraz przechodzę na chs lub diamonda- o wiele tańsze,a skład o wiele lepszy. No i nie zawierają kukurydzy i pszenicy, która często uczula psy. Jak podrośnie to będzie dostawał taste of wild lub orijen. Jestem zwolenniczką karm zawierających w swym składzie jak najmniej zbóz-one nie są potrzebne,a tylko zapychają żołądki. Ile osób tyle różnych zdań.
Zauważyłam że mój pies zdecydowanie woli karmy z jagnięciną- wręcz szaleje za nimi. Napisz co twój lubi najbardziej, kurczaka, jagnię może ryby?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ceta']Nie karmiłam ta karmą swojego psa i nie znam nikogo kto ją stosuje,ale czytając skład to nie jest taka zła jak na premium. Myślę jednak że jesli cena nie gra roli to zainwestowałabym w coś lepszego. Rc jest dla mnie raczej karmą ze średniej półki (skład nie jest taki super- głównie wypychacze jak kukurydza, a to że ma FOS- czyli fruktooligosacharydy wpływające na trawienie i usprawniające mikroflorę jakoś mnie nie kusi,w innych karmach też są podobne składniki)No ale chwyt marketingowy musi być:cool3:
Musiałabyś napisać coś więcej o psie czy jest alergikiem, jakie ma preferencję smakowe, jak bardzo jest ruchliwy itp. Ja karmiłam psa nutro choice- jak dla mnie bardzo dobra. Teraz przechodzę na chs lub diamonda- o wiele tańsze,a skład o wiele lepszy. No i nie zawierają kukurydzy i pszenicy, która często uczula psy. Jak podrośnie to będzie dostawał taste of wild lub orijen. Jestem zwolenniczką karm zawierających w swym składzie jak najmniej zbóz-one nie są potrzebne,a tylko zapychają żołądki. Ile osób tyle różnych zdań.
Zauważyłam że mój pies zdecydowanie woli karmy z jagnięciną- wręcz szaleje za nimi. Napisz co twój lubi najbardziej, kurczaka, jagnię może ryby?[/quote]
Fafik (hawańczyk) nie zabardzo lubi rybke i jagniecine:shake: alergi raczej nie ma....Ale za to jest sercowcem i musze uważac na sód zeby nie była słona....Kurczakiem sie zajada...Psiak ma 7 lat (28.sierpnia) skończy 8 lat ....Prubowałam acane , ariona , royala,eukanube, ale nawet nie powąchał ( royala troszke jadł)... Mam wielki problem bo bym chciała zeby karma był dobrej jakości a przedewszystkim drobna nawet bardzo drobna

Link to comment
Share on other sites

To może byś spróbowała karm dla sercowców. Jeśli royala nie, to hills też ma takie diety. Jeśli chodzi o wielkośc granulek to nie jestem specjalista bo mam dużego psa który dodatkowo je maczaną karmę,więc nigdy nie zwracam na to uwagi. Wiem że w takich dietach musi być więcej potasu, sodu ok. 0,02%,więc jeśli nie chcesz diety z hillsa spróbować to może poszukaj w necie karm o takiej niższej zawartości. Co prawda w karmach "niedietowych" pewnie takowego nie ma ale kto wie. Myślę że w większości karm dla małych ras granule są odpowiedniej wielkości,ale to też nie poweidziane. Jesli chodzi o firmy to wg mnie godne polecenia diamond (na pewno małe granule) kurczak i ryż dla małych ras, chs, nutram, nutro choice, eagle pack, miesne jak orijen czy tofw i wiele innych z serii super premium. Tyle że tam sód jest dosyć wysoki nawet do 0,5%. Jeśli jest niejadkiem to warto podzwonić do dystrybutorów i poprosić o większą ilośc próbek (nie tylko 100g) z reguły nie ma z tym problemu i sprawdzić co mały zjada z chęcia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ceta']To może byś spróbowała karm dla sercowców. Jeśli royala nie, to hills też ma takie diety. Jeśli chodzi o wielkośc granulek to nie jestem specjalista bo mam dużego psa który dodatkowo je maczaną karmę,więc nigdy nie zwracam na to uwagi. Wiem że w takich dietach musi być więcej potasu, sodu ok. 0,02%,więc jeśli nie chcesz diety z hillsa spróbować to może poszukaj w necie karm o takiej niższej zawartości. Co prawda w karmach "niedietowych" pewnie takowego nie ma ale kto wie. Myślę że w większości karm dla małych ras granule są odpowiedniej wielkości,ale to też nie poweidziane. Jesli chodzi o firmy to wg mnie godne polecenia diamond (na pewno małe granule) kurczak i ryż dla małych ras, chs, nutram, nutro choice, eagle pack, miesne jak orijen czy tofw i wiele innych z serii super premium. Tyle że tam sód jest dosyć wysoki nCO SĄDZICIE O ROYALU ??awet do 0,5%. Jeśli jest niejadkiem to warto podzwonić do dystrybutorów i poprosić o większą ilośc próbek (nie tylko 100g) z reguły nie ma z tym problemu i sprawdzić co mały zjada z chęcia[/quote]

No niestety ta karma to porażka kupiłam pół kilo na sprubowanie wprawdzie psina je karme ale strasznie ta karma (jeżdzi mu po brzuchu ) i kupki sa nieciekawe:shake::-( Trzeba szukac dalej.... A CO SĄDZICIE O ROYALU ??:angryy:

Link to comment
Share on other sites

sam rc jest dla mnie bardzo słaby,ael jeśli chodzi o diety weterynaryjne to chyba nie jest tak źle. Co prawda rc cardiac nikt ze znajomych nie stosował,ale koleżanka ma psa nerkowca i on jest na diecie rc urinary (kamieni nie ma od 2 lat) i bardzo sobie chwali tą karmę. Mówisz że niejadek z niego,nie mam pojęcia jak smakuje rc cardiac. Myślę że powinnaś iść do weta lub zadzwonić do dystrybutora i poprosić o jej próbki.
Z innych karm nie wydaje mi się żeby był taki niski poziom sodu. Sądzę że pies jeśli te problemy są zaawansowane (a młody już nie jest) bezwzględnie powinien być na diecie. Jeśli mu nie smakuje zrób przerwę - jak nie zje 1 lub 2 dni nic mu się nie stanie. Zabieraj miskę zawsze po posiłku, niech szanuje żarełko, ewentualnie dosmaczaj, np jogurtem

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='ASICA']
w wersji performance dawkowanie jest strasznie duże i granulki w kszałcie rogalika ogromne:roll:[/quote]
własnie..dlaczego dla pracujących jest tak duże dawkowanie-też mnie dziwi..ale mimo to moj niejadek je tę karmę..tylko chrupkami wysokoenergetycznymi mogę mu zapełnić żołądek

Link to comment
Share on other sites

Suczysko konczy wlasnie duzy worek, mialysmy chyba jakiegos zwyklego adulta i nie kupie znow tej karmy.
Niby miala miec dobry sklad i miala byc smaczna, suk jednak nie podziela zadnej z tych opinii.
Standardowo nie chce jej jesc, ew. z dosmaczaczami, ew. jak nic nie jadla caly dzien to zje na kolacje.
Niby mialy byc chrupki w watrobkowej polewie ale suk jej chyba nie zauwaza :shake:
To jeszcze nie bylby dramat, Fobia po prostu nie bardzo lubi chrupki i tyle ale mam wrazenie ze ona tej karmy nie przyswaja :roll:
Wydawalo mi sie ze pies powinien robic jedna - ew. dwie kupy dziennie, po tej karmie Fobia robi kupe na kazdym spacerze i to ogromna, tyle co zje to i wydali, jakos to przez nia przelatuje, wiec chyba nie jest ok.
Z dodatkowych informacji, nie ma gazow (ale jeszcze nam sie nie zdarzylo zeby po jakiejs karmie miala wiec to zadne osiagniecie), futro ok, zadnych uczulen (ale to znowu, po zadnej karmie ona nie byla uczulona ), kupy procz tego ze wielkosci slonia to o dobrej konsystencji. Ksztaltne choc dosc miekkie (ach uroki sprzatania :roll:) , ale u nie wiem jakie powinny byc, wiem ze koty moje robia bardziej wysuszone, takie twarde jakby bardziej oskubane ze wszystkiego cos sie da.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 year later...

My też rezygnujemy z fitmina - niby jest ok, co prawda Zu zjada średnio chętnie (ale ona ogólnie woli surowiznę niż kulki ;)) ale "płacze" na brązowo i ciągle ma zacieki na ryjku no i kupy takie średnie raczej...

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ja właśnie zastanawiam się czy nie wypróbować Fitmina. :roll:
Zdania na temat tej karmy są podzielone, ale ja zawsze musze sama przetestować. :eviltong:
I własnie nie wiem jaki typ wybrać. :cool3:
Mam sunie - berneńczyka, więc raczej mędzie to wersja Medium, ale która. :roll:
Problemów z nadwagą to ona nie ma, więc Light odpada. :eviltong:
Jaka jest różnica po między Performance a [COLOR=black]Maintenance. ???[/COLOR]
U mnie w gazecie, w reklamie jest podzielone na "Karma dla utrzymania właściwej wagi",
"Karma dla psów biorących udział w wystawach" i " Karma dla psów aktywnych". :cool1:
Tylko która jest która ??? :roll::cool3:
Prosze o odpowiedzi. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja karmię tą karmą swoje zwierzaki, w schronisku też nią karmimy. Jesteśmy zadowoleni, gorzej nam się w schronie sprawdził arion i josera. Fitmina psy chętniej jedzą. Po arionie np. w schronisku kilkadziesiąt psów dostało łupieżu, jak weszliśmy z fitminem łupież zniknął. Josery nie chciały zbytnio jeść, poza tym kupy były straszne.

Tak naprawdę najlepiej spróbować przy swoich zwierzakach, każdemu smakuje co innego i każdy inaczej na karmę reaguje ;) Bardzo dużo osób jest zadowolonych z ariona i josery, mi się np. w ogóle nie sprawdziła. Także zależy od psa, najlepiej spróbować kilka karm i wybrać najlepiej służącą danemu psu ;)

Link to comment
Share on other sites

Moje też bardzo chetnie jedzą Fitmin. Długo jadły Josere i im sie znudziło...
Prawde mówić nie widze róznicy między tymi karmami-jest smaczna. Kupy takie same, sierść się świeci i psy zadowolone:)
W Poznaniu bez problemu przywożą karmę do domu w dobrej cenie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na PW.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='a.s.']Dość długo karmiliśmy Fitminem i byliśmy bardzo zadowoleni. Ładna sierść, małe kupy, psom smakowała. Trzeba jednak przy niej uważać bo stosując się do dawki zalecanej na opakowaniu bardzo łatwo psa utuczyć.[/QUOTE]

Potwierdzam. Karmię goldena Fitminem Maxi Performance (dla psów aktywnych). To co prawda karma dla olbrzymów (od 35 kg) Mój waży 33 kg, więc powiedzmy, że mieści się w dolnej granicy, ale najważniejsze jest, że Maxi ma chondroitynę i glukozaminę, na czym mi zależy. Zgadza się, że sugerowane dawkowanie jest większe. W rzeczywistości Argo zjada ok. 120 g mniej. Po prostu trzeba samemu sprawdzić i przetestować

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='aisaak']Moje też bardzo chetnie jedzą Fitmin. Długo jadły Josere i im sie znudziło...
Prawde mówić nie widze róznicy między tymi karmami-jest smaczna. Kupy takie same, sierść się świeci i psy zadowolone:)
W Poznaniu bez problemu przywożą karmę do domu w dobrej cenie.
Jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę pisać na PW.[/QUOTE]

Fitmin wprowadził nowość - karmy hypoalergiczne z królikiem albo z jagnięciną.
My już testujemy królika - jest świetna.
Polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ja mam collie, ARIONA jedzą chętnie ale jest coś takiego, że suka tricolor mi po nim zrudziała, poza tym trzeba się wczytać w skład tam jest prawie sama przenica, obecnie będę przechodzić na FITMINA,(próbki zjedzone bardzo chętnie, duże okrągłe krokiety, no niech gryzą) jeżeli ktoś jest z mazowieckiego dam namiary do dystrybutora.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...