Jump to content
Dogomania

frontline + obrozka dla szczeniaka?


Zeliika

Recommended Posts

Kochani, mam pytanie.

Moj 13 tygodniowy szczeniak mial kilka dni temu zaaplikowany frontline. Czy oprocz tego moge zalozyc mu obrozke przeciwkleszczowa? A jezeli tak, to jaka?

Z psa mojej siostry, ktory mial aplikowany frontline 5 dni temu (kontynuacja) wczoraj odpadl opity i dobrze sie miewajacy kleszcz. :(

Chcialabym wiec mojemu psu zapewnic dodatkowa ochrone.

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

Nie znam aż tak dobrze (na pamięć) składu Frontline, ale ... Ja bym nie zakładała dodatkowo jeszcze obróżki. Jeżeli Frontline nie wyeliminuje skutecznie kleszczy, to obróżka wiele nie pomoże, a jej skład w połączeniu z Frontline może psu zaszkodzić. Dla szczeniaka to mogłoby być zbyt wiele chemii ... Lepiej spróbuj ograniczyć do minimum możliwość "złapania" kleszcza przez psiaka....

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za odpowiedz.

No wlasnie tego "polaczonego" efektu troszke sie obawiam. Wybieramy sie jednak na weekend w polno-lesna okolice, a tam ryzyko kleszczy na pewno wieksze niz w miescie.

Na szczescie moj Daksio ma bardzo krociotka siersc, wiec po kazdym spacerze bede robic szczegolowy przeglad.

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

Frontline (składnik: fipronil) można używać z obrożą Preventic, ale amitraz (składnik obroży Preventic) jest bardzo toksyczny również dla ssaków. Zalecany dla szczeniąt powyżej 3 miesięcy, ale ja nie wiem, czy aż tyle trucizny nakładałąbym na tak małego szczeniaka... A jeśli masz w domu inne zwierzęta czy małe dzieci, które mogłyby próbować zjeść tę obroże, to już odpada zupełnie, bo podobno smaczna...

Link to comment
Share on other sites

Frontline mozna tez uzywac z obroza Kiltix. Jednak zgadzam sie z przedmowcami, az tyle trucizny na szczeniaka to troche za duzo ...

Kolejna sprawa to toksycznosc obrozek. Ja musialam uwolnic w koncu psa od obrozy, poniewaz kazde poglaskanie konczylo sie pokrzywka na moich rekach, oraz nieustannym zaczerwienieniem i swedzeniem spojowek i blon sluzowych.

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ostatnio miałam podobny dylemat. Zapytałam dwóch weterynarzy i niestety powiedzieli, że odradzają stosowania Frontline + obroży. JAk się wyrazili,co za dużo to nie zdrowo; tak naprawdę to nie ma się pewności jaka dawka "chemii" dostałaby się do organizmu psa. Weterynarz jedynie zasugerował że jeżeli sunia łąpałaby kleszcze mimo zastosowania Frontline należałoby spróbować innego środku, gdyż różnie Frontline działa na różnych psach.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za informacje!

W koncu poprzestalam na frontline i nie kupilam zadnej obrozki. Wrocilismy juz z weekendu i po codziennych spacerach na lakach i w lesie Daksio nie zlapal ani jednego kleszcza (a dokladnie sprawdzalam po kazdym spacerze), nie bylo rowniez zadnych "omdlalych" osobnikow.

Widocznie w naszym przypadku frontline zadzialal znakomicie w pojedynke.

pozdrawiam

Zeliika

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...