Jump to content
Dogomania

Zacieki :(


McDzik

Recommended Posts

[quote name='McDzik']Uporczywe, brzydkie, widoczne zacieki :( Jak je retuszować na jaśniutkim piesku? Słyszałam o jakimś kredowaniu... Gdzie można dostać takie coś? Może ktoś zna jakąś dobrą "krede", która skutecznie to retuszuje? Oczka przemywamy, ale.. piesek jest rasy spaniel tybetański - rasa ze zwężonymi kanalikami łzowymi, czyli ogólnie łzawiąza, kichająca i często z karatkiem.. - i tak przez całe życie pieska, nie da się z tym niec zrobić ani tego usunąć całkowicie.. ehhh a te zacieki są okropne... mają je nawet najsłynniejsze interchampiony.. tylko u białego czy kremowego są wybitnie widoczne :( Polećcie coś :( !!![/quote]
Polecam zrobienie papki z kwasu bornego 2% i maczki ziemniaczanej ,u białych psów się sprawdza, nakładać małą szczoteczką i poczekać jak wyschnie i wykruszyć albo zostawić aż samo się wykruszy ,nie może dostać się do oczu...:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odświeżę wątek. Prosze Angel Eyes jest skuteczny i używa go wielu hodowców. Jeżeli w Polsce jest drogi, to za granicą będzie tańszy. opłaca się zamówić z USA. Polecam. Proszę pamiętać tylko, że funt waży około pół kilo na polskie:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja wodą utlenioną czasami przemywałam, pomagało. Stosuje borasol po ok 2 dniach przebarwienia zaczynają jaśnieć, tylko jakoś nie moge się zmobilizować żeby robić to codziennie:evil_lol:

A no i jeszcze zakrapianie sulfacetamidum, tylko to też chyba nie można non stop zakrapiać.

Link to comment
Share on other sites

Głównie przemywane Borasolem dwa razy dziennie plus zakrapianie sulfacetamidum raz dziennie (ma odstającą dolną powieke więc dużo jej tam wpada brudu). Ale wodą utlenioną też (przez pierwsze dni), ona nieźle wybiela. Dobrze wybiela też maść cynkowa, ale moja suka uwielbia ją... jeść, więc gdy tylko czuje jej zapach zaczyna szaleć:roll:

Link to comment
Share on other sites

muszę przyznać że woda utleniona daje efekt, nie jakiś tam skandaliczny, ale różnica jest :razz: co do maści cynkowej...hmmmm może bardziej sprawdza się u piesków krótkiej sierści. U mojej długowłosej suni skleja sierść i robią się tłuste kłaczki, do których wszystko się klei :roll:
wodę utlenioną zdecydowanie polecam...

Link to comment
Share on other sites

No fakt u długowłosego z maścią może być problem, mojej bokserce też zlepia, a u długowłosego to napewno jeszcze gorzej wygląda.
Mój "bolończyk" za to nie ma problemów żadnych z oczami (nigdy nie musiał mieć zakrapianych itp), nigdy nie było zacieków nawet jak miał długie włosy, teraz go obcinam, więc przy okazji przy oczkach delikatnie wycinam, ale nawet bez tego by nic nie było, za to bokserka... koszmar...:shake:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja wczoraj usłyszałam taką metodę "zmieszać 1:1 skrobię kukurydzianą (do kupienia w sklepach ze zdrową żywnością) z kwasem borowym w proszku (kupuje się w aptece).
Taki puder ładnie wysusza wąsiki i do tego wybiela. Nakłada się palcami rozgarniając włoski albo pędzelkiem, nadmiar można wyczesać grzebieniem."
Koleżanka przetestowała na swoim shih tsu i mówi że rewelka :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja (tzn. mój pies:) używam żelu i dezodorantu tej firmy. Moja Maltanka ma czyste białe oczy ale stosuje też krople do oczu i proszek na zacieki, więc nie wiem jaki dokładnie udział w tym ma sam żel Hery. Sprawdza się jeżeli używasz go systematycznie, jest dobry do stosowania profilaktycznie codziennie, żeby usunąć już istniejące zacieki potrzebuje dużo czasu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...