Jump to content
Dogomania

Warszawskie Forum Organizacji Dogoterapeutycznych?


megii

Recommended Posts

CO Wy na taki pomysł? Może spróbuję wyjaśnić o co chodzi :)
Po pierwsze, nie chodzi o dogo/kyno, niech każdy sobie nazywa, jak mu wygodniej. Żeby nie było wątpliwości, może się to nazywać forum psów terapeutycznych czy jakoś tak (żeby uniknąć problematycznego przedrostka )
Generalnie chodzi o to, żeby zacząć coś robić RAZEM. Każdy ma jakieś swoje placówki, w których działa i ma jakieś doświadczenie, które wypracował przez te lata. Moim zdaniem warto by było podzielić się tymi doświadczeniami, porozmawiać o tym, kto jak i gdzie szkoli psy, co te psy umieją, a co powinny umieć.
Działając w grupie możemy więcej. Możemy np przeforsować u władz miasta różne rzeczy- choćby darmowe przejazdy dla wolontariuszy z psami komunikacją publiczną. Dużo organizacji działa na zasadzie wolontariatu, nie wszyscy mają pieniądze, żeby oddawać wolontariuszom choćby za dojazdy. a to było by już wyraźne ułatwienie.
Może pozwolenie dla psów pracujących na wchodzenie do sklepów, banków, urzędów z przewodnikami..
Z resztą, nie tylko o to chodzi. Ja mam ochotę zrobić jakiś warszawski psi piknik. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii. Nie w tym roku oczywiście, bo za późno. Ale za rok. Zaprosić dzieci, wziąć nasze psy, pokazać się.

Wiele osób jeszcze nie wie, co to dogoterapia, że psy mogą pomagać ludziom. Im więcej osób się dowie, tym więcej ludzi skorzysta z pomocy psów. Przecież nie ma mowy o "konkurencji".... jest dużo organizacji niebiorących pieniędzy za swoje zajęcia... a jest tyle dzieciaków, że w Warszawie i dla 50 organizacji "starczy roboty"

Może udało by się wydać jakieś pisemko o dogoterapii. Ze wskazówkami, jak prowadzić zajęcia. Żeby np pedagodzy w skzołach, przedszkolach, dostali do rak konkretną wiedzę, kto gdzie kiedy. Może będą chcieli wałczyć się w dogoterapię, zaprosić różne organizacje do współpracy.

Pomysłów jest masa. Myślę, ze nie tylko ja je mam. Wszystkim co jakiś czas chodzą po głowie takie projekty, Może czas coś zadziałać? :)

Chciałabym, żeby przerwać to zaklęte koło "nieprzychylności" jakie panuje w psim światku.. przecież wszyscy kochamy psy, kochamy dzieci, chcemy coś dla nich robić. Razem na prawdę jest łatwiej!

Na razie to tylko taki pomysł. Zastanawiam się, czy w ogóle znajdzie odzew?

Pozdrawiam wszystkich wkładających serce w swoją pracę ;)

Link to comment
Share on other sites

tak tylko rzuciłam, ze warszawskie, bo wydaje się, ze lokalnie łatwiej. Ale jak by się udało zjednoczyć w końcu psich terapeutów z całej Polski, to by na prawdę było piękne :)
Fajnie by było mieć swoje pisemko branżowe, było by to na pewno źródłem cennych informacji nie tylko dla organizacji pracujących z psami, ale także dla szkół, przedszkoli czy osób potrzebujących tego typu terapii. A nie jest to projekt "do udźwignięcia" dla jednej organizacji, nawet jak by się zaparła że jest jedyną, prawdziwą najlepszą....

Fajnie, że jest jakiś odzew :)

Link to comment
Share on other sites

ja jestem oczywiście za ale forum o dogoterapii już jest więc jak mamy tworzyć ogólne to może spróbować zebrać się na tamtym, no chyba,że nie i wolimy tworzyć nowe;) A wogóle to może by się spotkać z organizacjami chętnymi do współpracy i mozemy spróbowac ustalić jakieś standardy między sobą albo chociaż porozmawiać jak kto co widzi bo to też dużo by wniosło

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii']Nie chodzi o forum internetowe, tylko o "realne"
forum jako zrzeszenie, spotkanie, współpraca. Nie wiem, jak nazwać. Coś jak federacja, tylko mniej formalnie. Partnerstwo.[/quote]
a no to tak a mi odrazu skojarzyło się z internetowym hahaha

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym tam coś napisała.. ale niestety muszę czekać na potwierdzenie rejestracji przez administratora :roll:
No nic, poczekam.
Choć trudno określić, żeby to forum "tętniło życiem"
Ale spróbować warto. :)

Link to comment
Share on other sites

Witam
Zeby jakiekolwiek forum moglo tetnic zyciem, potrzebni sa do tego ludzie.
Co do dostepu do forum. Pod jakim nikiem sie zalogowalas? Jesli pod Megii to nie nie mam takiego loginu. Sprobuj jeszcze raz, najlepiej jesli logujac sie na forum uzyjesz tego samego loginu co na dogo.
Pozdrawiam
Piotr

Link to comment
Share on other sites

używam nicku [B]megi, [/B]bo tak jestem na innych forach (np na beaglowym). Na dogomanii niestety był już zajęty.
Moim zdaniem aktywacja przez admina jest zniechęcająca, bo jak człowiek chce coś napisać pod wpływem chwili, to nie ma szans.
Ja czekam już drugi dzień :helo:
ale moze się doczekam :cool3:

Link to comment
Share on other sites

no ja się kiedyś rejestrowałam tam i przedstawiałam ale coś wygląd forum się zmienił i nie wiem co sie stało bo miałam w ulubionych zapisaną str i zapamiętane logowanie i wchodziłam tak a teraz z ulubionych włazi mi na phorum.pl a nie bezpośrednio na forum i niestety nie pamiętam ani niku ani hasła:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii']CO Wy na taki pomysł? Może spróbuję wyjaśnić o co chodzi :)
Po pierwsze, nie chodzi o dogo/kyno, niech każdy sobie nazywa, jak mu wygodniej. Żeby nie było wątpliwości, może się to nazywać forum psów terapeutycznych czy jakoś tak (żeby uniknąć problematycznego przedrostka )
Generalnie chodzi o to, żeby zacząć coś robić RAZEM. Każdy ma jakieś swoje placówki, w których działa i ma jakieś doświadczenie, które wypracował przez te lata. Moim zdaniem warto by było podzielić się tymi doświadczeniami, porozmawiać o tym, kto jak i gdzie szkoli psy, co te psy umieją, a co powinny umieć.
Działając w grupie możemy więcej. Możemy np przeforsować u władz miasta różne rzeczy- choćby darmowe przejazdy dla wolontariuszy z psami komunikacją publiczną. Dużo organizacji działa na zasadzie wolontariatu, nie wszyscy mają pieniądze, żeby oddawać wolontariuszom choćby za dojazdy. a to było by już wyraźne ułatwienie.
Może pozwolenie dla psów pracujących na wchodzenie do sklepów, banków, urzędów z przewodnikami..
Z resztą, nie tylko o to chodzi. Ja mam ochotę zrobić jakiś warszawski psi piknik. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii. Nie w tym roku oczywiście, bo za późno. Ale za rok. Zaprosić dzieci, wziąć nasze psy, pokazać się.

Wiele osób jeszcze nie wie, co to dogoterapia, że psy mogą pomagać ludziom. Im więcej osób się dowie, tym więcej ludzi skorzysta z pomocy psów. Przecież nie ma mowy o "konkurencji".... jest dużo organizacji niebiorących pieniędzy za swoje zajęcia... a jest tyle dzieciaków, że w Warszawie i dla 50 organizacji "starczy roboty"

Może udało by się wydać jakieś pisemko o dogoterapii. Ze wskazówkami, jak prowadzić zajęcia. Żeby np pedagodzy w skzołach, przedszkolach, dostali do rak konkretną wiedzę, kto gdzie kiedy. Może będą chcieli wałczyć się w dogoterapię, zaprosić różne organizacje do współpracy.

Pomysłów jest masa. Myślę, ze nie tylko ja je mam. Wszystkim co jakiś czas chodzą po głowie takie projekty, Może czas coś zadziałać? :)

Chciałabym, żeby przerwać to zaklęte koło "nieprzychylności" jakie panuje w psim światku.. przecież wszyscy kochamy psy, kochamy dzieci, chcemy coś dla nich robić. Razem na prawdę jest łatwiej!

Na razie to tylko taki pomysł. Zastanawiam się, czy w ogóle znajdzie odzew?

Pozdrawiam wszystkich wkładających serce w swoją pracę ;)[/quote]


HEJ JESTEM ZAAAAAAA............
pozdrawiamy
:lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

też się nad tym zastanawiam.
denerwują mnie stopnie wtajemniczenia i ograniczanie dostępu do forum :/
Tworzy się "elita" która może pisać wszędzie i "reszta" która czeka na łaskę admina... Nie sprzyja to integracji za bardzo :P
Ale może się rozkręci za chwile?

Link to comment
Share on other sites

Otworzylem forum i mozna czytac watki prawi wszystkie oprocz Hospicjum, ktory jest zarezerwowany dla Fundacji Razem Latwiej-zwierzeta przelamuja bariery ze wzgledu na poruszane konkretne przypadki. Nie ma problemu z logowaniem sie, gdyz znioslem wielostopniowosc.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megii']
Po pierwsze, nie chodzi o dogo/kyno, niech każdy sobie nazywa, jak mu wygodniej. Żeby nie było wątpliwości, może się to nazywać forum psów terapeutycznych czy jakoś tak (żeby uniknąć problematycznego przedrostka )
Generalnie chodzi o to, żeby zacząć coś robić RAZEM. Każdy ma jakieś swoje placówki, w których działa i ma jakieś doświadczenie, które wypracował przez te lata. Moim zdaniem warto by było podzielić się tymi doświadczeniami, porozmawiać o tym, kto jak i gdzie szkoli psy, co te psy umieją, a co powinny umieć.
Działając w grupie możemy więcej. Możemy np przeforsować u władz miasta różne rzeczy- choćby darmowe przejazdy dla wolontariuszy z psami komunikacją publiczną. ....
Może pozwolenie dla psów pracujących na wchodzenie do sklepów, banków, urzędów z przewodnikami.....
Z resztą, nie tylko o to chodzi. Ja mam ochotę zrobić jakiś warszawski psi piknik. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii. Nie w tym roku oczywiście, bo za późno. Ale za rok. Zaprosić dzieci, wziąć nasze psy, pokazać się.

[/QUOTE]

Proponuję włączenie psów asystujących, mamy wyniki we współpracy w Tesco.
I jesteśmy otwarci na współpracę wszystkich organizacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...