Jump to content
Dogomania

Reakcja alergiczna na srodek przeciw kleszczom


Kassy

Recommended Posts

Znowu ja i znowu kłopot!!

NIGDY WIĘCEJ żadnych spot onów. Myślałam i ja i wet że mała poprzednim razem zareagowała tak na Ektopar , więc kilka dni temu postanowiłam w celu ochrony przed kleszczami zaaplikować jej inny preparat, więc wspólnie z wetem wybraliśmy Advantix. W dniu aplikacji ok, ale w nocy mała była niespokojna, ale miała też usuwanego dużego kaszaka, więc myślałam, że może ją to pobolewa lub swędzi .. ok. Rano już masakra!! Mała ocierała się o ścianę jak szalona, popiskiwała i właziła pod dłoń , żeby drapać. No to już wszystko jasne, wiedziałam że mamy powtórkę z rozrywki i plułam sobie w brodę, że zafundowałam jej po raz drugi ten sam stres i dyskomfort!! Od razu jak zauważyłam rano- do kąpania, rano ją wykąpałam, spsikałam takim preparatem przeciwświądowym, a po południu wykąpałam ją drugi raz -za radą weta . Dodatkowo Apoquel+hydroksyzyna. Zgroza!! NIGDY WIĘCEJ żadnych tego typu rzeczy. Bardzo chciałam tego uniknąć, ale wychodzi że w naszym przypadku sprawdzi się tylko obroża. Czy tą obroże psiak musi mieć cały czas?Czy tylko na spacery można zakładać a w domu ściągać?Czy wtedy to nie podziała jak powinno?Mój psiak ma ponad 9  lat i nigdy czegoś takiego nie miała jak obroża na szyi- ani takiej ochronnej, ani żadnej innej, więc pewnie będzie to dla tej biednej staruszki niezły szok! Boję się tych kleszczy, bo mieszkamy na obrzeżach miasta, mała dużo spaceruje po trawie, przy lesie, na ogrodzie. Ostatnio wyciągnęłam jej kleszcza w karku, ale musiał być "świeży", bo rano jak dawałam insulinę to go nie było, a wieczorem jak dawałam to go zobaczyłam, był mały, nienapity, nawet miałam wątpliwości czy to kleszcze, ale pod lupą zobaczyłam że tak.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...