Jump to content
Dogomania

CACIB Rzeszów, 7-8.02.2009


Atik

Recommended Posts

  • Replies 755
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm.... ja zgłaszałam sukę w klasie młodzieży, gdzie wpisywałam, że PKR jest w przygotowaniu, ale płaciłam normalnie za psy w złotówkach... no i chyba jest w porządku... :roll:

przynajmniej jak zgłaszalam ją do Kielc w klasie szczeniąt to nikt nic nie mówił i było ok, więc myślę, że i teraz też jest w porządalku ;)

Link to comment
Share on other sites

[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]Rejestracja psa/suki w oddziale
[/SIZE][/FONT][LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]następuje [/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]po nostryfikacji rodowodu. [/SIZE][/FONT]
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]W klasie szczeniąt i młodzieży oczywiście można nie mieć jeszcze rodowodu (posiada się metrykę), ale pies przed zgłoszeniem na wystawę jest zarejstrowany w oddziale, czyli "prosto" pisząc jest polskim psem, więc płaci właściciel w złotówkach, właściciele psów z zagranicy płacą w euro ;)[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Różyczka'][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]Rejestracja psa/suki w oddziale
[/SIZE][/FONT][LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]następuje [/SIZE][/FONT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]po nostryfikacji rodowodu. [/SIZE][/FONT]
[LEFT][FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=2]W klasie szczeniąt i młodzieży oczywiście można nie mieć jeszcze rodowodu (posiada się metrykę), ale pies przed zgłoszeniem na wystawę jest zarejstrowany w oddziale, czyli "prosto" pisząc jest polskim psem, więc płaci właściciel w złotówkach, właściciele psów z zagranicy płacą w euro ;)[/SIZE][/FONT][/LEFT]

[/LEFT]
[/quote]

aaa. ja już czaję ;) no proszę wystarczyło jak "chłop krowie na miedzy" wytłumaczyć :lol: prosto z mostu ;)

Link to comment
Share on other sites

No to jeszcze raz,jak zglosilam psa do mlodziezy załączajac skan rodowodu ze steplem zwiazkowym,ze tego i tego dnia oddany do nostryfikacji to zwiazek policzy mi tego psa jako zagranicznego?Dodam,ze nie ma przyznanego nr.rej,bo teraz czeka sie na to miesiac.
Czy sa na to jakies paragrafy?

Link to comment
Share on other sites

[FONT=CentSchbookPL-Roman][SIZE=5][FONT=Times New Roman][SIZE=2]REGULAMIN HODOWLI PSÓW RASOWYCH[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]IX. Dokumentacja hodowlana[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=2]§ 21[/SIZE][/FONT]
[LEFT][SIZE=2][FONT=Times New Roman][U]Rodowód eksportowy[/U] psa/suki wystawiony przez [/FONT][FONT=Times New Roman]zagraniczną organizację kynologiczną, będącą [/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Times New Roman]członkiem [/FONT][FONT=Times New Roman]FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej) lub prowadzącą dokumentację uznawaną [/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Times New Roman]przez FCI, [U]musi [/U][/FONT][U][FONT=Times New Roman]być za pośrednictwem Biura Oddziału przesłany do Biura Zarządu Głównego [/FONT][FONT=Times New Roman]w celu [/FONT][/U][/SIZE][SIZE=2][FONT=Times New Roman][U]nostryfikacji[/U]. [U]Rodowód, po wpisaniu do Polskiej [/U][/FONT][FONT=Times New Roman][U]Księgi Rodowodowej (PKR) [/U]lub Księgi Wstępnej [/FONT][FONT=Times New Roman](KW) [/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Times New Roman]i opatrzeniu numerem wpisu, [U]zwraca [/U][/FONT][U][FONT=Times New Roman]się za pośrednictwem Biura Oddziału właścicielowi [/FONT][FONT=Times New Roman]psa/suki.[/FONT][/U][/SIZE]
[SIZE=2][B][FONT=Times New Roman]Rejestracja psa/suki w Oddziale [/FONT][FONT=Times New Roman]następuje [/FONT][/B][FONT=Times New Roman][B]po nostryfikacji rodowodu.[/B] Numer wpisu do PKR lub KW [/FONT][/SIZE][SIZE=2][FONT=Times New Roman]umieszcza [/FONT][FONT=Times New Roman]się w dokumentacji psa/suki po numerze rodowodu zagranicznego.[/FONT][/SIZE][/LEFT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Psy sprowadzone z zagranicy, które mają rodowody do nostryfikacji stają się psami polskimi dopiero po rejestracji oddziałowej. Nostryfikacja to nic innego jak sprawdzenie autentyczności dokumentu i jego zatwierdzenie. Dlatego generalnie na wystawach za psy mające PKR w nostryfikacji płaci się jak za zagraniczne (bo de facto na takich rodowodach i z nr zagranicznymi są).
Nasz oddział poszedł tym polskim wystawcą na rękę i płacicie jak za psy polskie (chociaż pewnie ostatni raz bo to i tak dla niektórych był problem, że w katalogu będą dane hodowcy jako pierwszego wł., poza tym dodajemy sobie tym więcej roboty).
Polskie psy, któe mają PKR w przygotowaniu i musza na bank mieć już nr rejestracyjny (muszą, ponieważ metryuka któa jedzie do Warszawy na wymianę za rodowód jest takim nr opatrzona, ten nr wpisuje się już w rodowód) płącą oczywiście jak za polskie psy. Więc jak widzicie raczej nie robimy problemu.
Zgodnie z informacjami i Regulaminem Wystaw psy bez nr rejestracyjnych oraz PKR od klasy pośredniej wzwyż nie zostały przyjęte.

Link to comment
Share on other sites

Atik, co do płatności to ja protestuje - sama wiem, że są zgłoszone psy wypożyczone tylko na wystawy, nie maja polskiego rodowodu i nie jest on w nosrtyfikacji, przyjechały poprostu wystawić sie i juz. Wiec niby dlaczego takie ulgowe traktowanie...:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...